اسید هیپو کلرو | اسید هیپو کلروس | اسید هیپو کلروز

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

اسید هیپو کلرو

اسید هیپو کلرو

۰ ۲۳ خرداد ۱۳۹۹
لطفا امتیاز دهید 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
Loading...
اسید هیپو کلرو
اسید هیپو کلرو

اسید هیپو کلرو

اسید هیپو کلرو یک ماده بسیار ارزشمند در قلمرو ضد عفونی کننده هاست . این ماده با تحقیقات گسترده ای که روی آن متمرکز شده است ، تاکنون توانسته است در کشور های چون کانادا و امریکا به صنایع مختلفی راه یابد . مزایای این ماده موثر و سازگار با بدن انسان ، در حدی وسیع و قابل توجه است که انتظار می رود بازار گسترده ای از تجهیزات و مواد مرتبط با این ماده به زودی در مارکت خود را را نشان دهد . آشنایی شخصی من با این ماده به واسطه ارایه اطلاعات اولیه توسط یکی از دوستان خوبم در کانادا شروع شد . در زیر مجموعه از مقالات ترجمه شده از سایت هیپو کلروس را می خوانید .

اسید هیپو کلرو چیست؟

اسید هیپو کلرو یک مولکول کلر آزاد با ساختار شیمیایی HOCl است . HOCl یک اکسیدان بسیار قدرتمند تر از هیپوکلریت سدیم (یا سفید کننده کلر) است. اسید هیپوکلروز به طور طبیعی توسط گلبولهای سفید کلیه پستانداران تولید می شود . اسید هیپو کلرو توسط گلبول های سفید خون برای از بین بردن پاتوژن های میکروبی مهاجم استفاده می شود .

اسید هیپو کلرو یک مولکول با بار خنثی است . باکتریها دارای دیواره سلولی منفی هستند . در نظر داشته باشید که مولکول هایی با یک بار مشابه یکدیگر را دفع می کنند . به عنوان مثال ، مولکول با بار منفی از سفید کننده (OCl-) توسط دیواره های سلول باکتری دفع می شود و نمی تواند روی آن موثر باشد  . این مشکل در هیپو کلرو دیده نمی شود و توسط غشای منفی دور نمی شود . HOCl به راحتی در دیواره های سلول باکتری نفوذ می کند . HOCl دیواره های سلولی را اکسید می کند  و از طریق دیواره سلولی وارد می شود و اجزای حیاتی داخل باکتری ها را از بین می برد و باعث کشتن باکتری ها می شود .

مضرات اسید هیپو کلرو

برخلاف بسیاری از مواد شیمیایی بهداشتی دیگر ، اسید هیپوکلروس خاصیت ضد میکروبی مداوم ندارد . به عبارت دیگر ، هنگامی که روی یک سطح فرود آمد ، با هر میکروب یا ماده آلی در آن سطح واکنش نشان می دهد و بلافاصله غیرفعال می شود . این خصوصیت اسید هیپو کلرو هم خوب و هم بد است .مزیت است چون بعد از ضد عفونی یک ماده و یا سطح نیاز به شستشوی مجدد بابت حذف باقی مانده ان را ندارد . و دلخواه نیست  چون باید بطور مداوم اعمال شود.

اسید هیپوکلروز چگونه ساخته می شود؟

اسید هیپو کلرو از طریق فرآیندی به نام الکترولیز ساخته می شود . در هنگام عبور جریان الکتریسته از محلول کلرید سدیم (NaCl) ، از طریق یک آند و یک کاتد ، آب الکترولیزی تولید می شود .

 

آیا اسید هیپوکلروز پایدار است؟

بسته به فرایندی که برای تولید اسید هیپوکلروز استفاده می شود ، محلول می تواند در ظروف بسته تا شش ماه پایدار باشد .
الکترولیز سلول غشایی دو جریان با پتانسیلهای کاهش اکسیداسیون و pH مخالف تولید می کند . این کار با مجبور کردن یون های سدیم با بار مثبت در یک غشاء به سمت سمت کاتد انجام می شود . در طرف آند ، غلظت بسیار بالایی از آنولیت وجود دارد که به شدت اسیدی است (۳ pH 3). با استفاده از این روش تولید اسید هیپوکلروز به اندازه کافی پایدار نیست .
فن آوری تک سلولی از یک آب نمک اسیدی شده استفاده می کند و تنها یک جریان محلول در محدوده pH 5-7 تولید می شود . هنگام تولید اسید هیپوکلروز از طریق یک سلول واحد ، از فشار زیاد استفاده نمی شود و هیچ یونی در یک غشاء مجبور نمی شود . اسید هیپوکلروز تولید شده پایدار است ، و به دنبال تعادل جدیدی مانند آنولیت تولید شده از سیستم های سلول غشایی نیست .

ماندگاری اسید هیپوکلروز پایدار چیست؟

ماندگاری آن ممکن است در صورت نگهداری در ظرف بسته ای که از اکسیژن موجود در هوا محافظت می شود ۳-۶ ماه باشد. ظروفی که مانع از اشعه ماوراء بنفش می شوند ممکن است تاثیر کمی در تمدید عمر مفید داشته باشند.

چگونه اسید هیپوکلروز غیرفعال می شود؟

اسید هیپوکلروز یک اکسیدان قوی است که به دنبال سرقت الکترون ها از یک مولکول دیگر است . با استفاده از مواد آلی ، پاتوژن های میکروبی یا اکسیژن موجود در هوا ، سرقت الکترون ها از سطح مصنوعی دشوار است ، اما دزدی الکترون ها از آن آسان است . هنگامی که اسید هیپوکلروز یک الکترون را به سرقت ببرد ، یا به آن مولکول متصل می شود و یک مولکول جدید تشکیل می دهد ، دوباره به هیپوکلریت باز می گردد ، یا دوباره به نمکی تبدیل می شود.

اسید هیپوکلروز در کشتن باکتریها چقدر مؤثر است؟

کلر یک ماده ضد عفونی کننده بسیار مؤثر برای غیرفعال کردن باکتری ها است . مطالعه ای که در دهه ۱۹۴۰ انجام شد سطح غیرفعال سازی را به عنوان تابعی از زمان E. coli ، Pseudomonas aeruginosa ، Salmonella typhi و Shigella dysenteriae بررسی کرد (Butterfield et al.، ۱۹۴۳). نتایج مطالعه نشان داد که HOCl نسبت به OCl- (با نام کلر سفید کننده کلر) برای غیرفعال کردن این باکتریها مؤثر است. این نتایج توسط چندین محقق تأیید شده است که نتیجه گرفته اند که HOCl 70 تا ۸۰ برابر بیشتر از  OCl- برای غیرفعال کردن باکتریها مؤثر است (Culp / Wesner / Culp، ۱۹۸۶). از سال ۱۹۸۶ ، صدها نشریه وجود دارد که برتری HOCl نسبت به  OCl- را تأیید می کنند HOCl به دو دلیل ممکن است مؤثرتر از OCl باشد ، این امر نخست به این دلیل است که دارای یک بار خنثی است و بنابراین به راحتی می تواند به دیواره های سلولی با بار منفی باکتری نفوذ کند. دلیل دوم این است که HOCl پتانسیل اکسیداسیون بسیار بالاتری نسبت به  OCl- دارد.

 

چه غلظت اسید هیپوکلروز باید استفاده شود؟

غلظت مورد استفاده باید به کاربرد بستگی داشته باشد. ضد عفونی کردن مواد غذایی مانند میوه و سبزیجات و ماهی و غذاهای دریایی در ۲۰-۳۰ دقیقه در دقیقه بسیار مؤثر است اما FDA اجازه می دهد تا غلظت های ۶۰ ppm بدون استفاده از شستشو پس از آن استفاده شود. ضد عفونی سطوح تماس با مواد غذایی همچنین در ۲۰-۳۰ ppm مؤثر است ، اما غلظت های ۲۰۰ ppm توسط FDA مجاز است. ضد عفونی کردن آب در ۱-۲ ppm موثر است اما EPA اجازه می دهد تا ۴ ppm. هنگام تصمیم گیری برای استفاده از غلظت ، بهتر است به تحقیق مراجعه کنید. بیش از ۳۰۰ مقاله تحقیقاتی منتشر شده است که تقریباً در مورد هر برنامه کاربردی قرار دارد.

غلظت چگونه اندازه گیری می شود؟

اسید هیپوکلروز با همان نوارهای تست استاندارد اندازه گیری می شود که کلر آزاد را در یک استخر اندازه گیری می کنند . نوارهای آزمایشی سایه متفاوتی از بنفش را روشن می کنند تا غلظت بین ۱۰ تا ۲۰۰ ppm باشد . برای غلظت های بالاتر ، محلول مورد آزمایش رقیق می شود. (مثال: یک محلول ۱۰۰۰ ppm می تواند با نسبت ۱:۱۰ رقیق شود. یک نوار تست می تواند ۱۰۰ ppm را بخواند که نشان می دهد محلول اصلی ۱۰۰۰ ppm است.)

چه کاربردهایی مورد بررسی قرار گرفته است؟

بیشترین کاربردهای مورد استفاده در صنایع غذایی با استفاده از اسید هیپوکلروز برای بهداشت مستقیم مواد غذایی و بهداشتی سطوح تماس با مواد غذایی بوده است . سایر کاربردهای تحقیق شده در مراقبت های بهداشتی برای ضد عفونی تجهیزات ، مراقبت از زخم و همچنین بهداشت عمومی مراکز درمانی در برابر MRSA و ارگانیسم های تشکیل دهنده اسپور بوده است. علاوه بر این ، تحقیقات در صنعت دامداری ، کشاورزی و تصفیه آب و ضد عفونی انجام شده است .

اسید هیپوکلروز چقدر ایمن است؟

اسید هیپوکلروس غیر سمی و غیر خطرناک است . برخلاف بیشتر ضد عفونی کننده های شیمیایی ، اسید هیپوکلروس برای چشم ، پوست و مجاری تنفسی تحریک کننده نیست. حتی اگر به طور تصادفی خورده شود ، هیچ آسیبی به همراه ندارد.

آیا اسید هیپوکلروز می تواند به طور مستقیم روی مواد غذایی استفاده شود؟

بله ، بیشتر تحقیقات در مورد اسید هیپوکلروز برای استفاده مستقیم از اسید هیپوکلروز بر روی مواد غذایی بوده است . اعلامیه تماس با مواد غذایی FDA 1811 اجازه می دهد تا اسید هیپوکلروز در میوه ها و سبزیجات خام یا فرآوری شده ، ماهی و غذاهای دریایی ، گوشت ، مرغ و تخم های پوسته تا ۶۰ ppm استفاده شود. برای دیدن FCN 1811 در وب سایت FDA اینجا کلیک کنید.

آیا این باعث تغییر طعم یا بوی غذا می شود؟

اسید هیپوکلروس هنگام استفاده در غلظت های پاک شده FDA باعث تغییر طعم و بو نمی شود.

 

آیا باعث خوردگی می شود؟

اسید هیپوکلروس یک اکسیدان قدرتمند است و اگر برای مدت زمان طولانی در معرض برنج ، مس ، آهن یا فولاد با کیفیت پایین قرار بگیرد باعث خوردگی می شود. فولاد ضد زنگ همچنین می تواند در صورت غلظت بالای اسید هیپوکلروس (> 200 ppm) در مدت زمان طولانی فرو رود.

آیا باقیمانده مضر روی مواد غذایی باقی می گذارد؟

اسناد به جا مانده از تحقیقات FDA نشان می دهد از یک ماده در تماس با مواد غذایی ، مستلزم آن است که هیچ گونه باقیمانده مضر را پشت سر نگذارد. Hypochlorous تا ۶۰ ppm در زمان استفاده پاک می شود.

 

آیا اسید هیپوکلروز برای کودکان و حیوانات خانگی به اندازه کافی ایمن است؟

بله ، اسید هیپوکلروز ۱۰۰٪ ایمن و غیر تحریک کننده است. به اندازه کافی ایمن است که در وسایل شخصی مانند مسواک ، پستانک کودک و اسباب بازی برای حیوانات خانگی استفاده شود.

 

 

 

 

 

 

اسید هیپوکلروز در صنعت مهمانداری چگونه استفاده می شود؟

از اسید هیپوکلروز (HOCl) برای ضدعفونی کردن ملحفه ها می توان استفاده کرد. HOCl می تواند برای ضد عفونی سطوح تماس مورد استفاده قرار گیرد و می توان از طریق مه شکن ها به طور گسترده در اتاق ها و مناطق مشترک استفاده کرد. HOCl جایگزین مواد شیمیایی سمی غلیظ برای تمیز کردن و ضد عفونی کننده سینک ها ، حمام ها و کف ها می شود. HOCl را می توان به عنوان ضدعفونی کننده دستی برای کارکنان و مریضان از طریق ضسبنسرس استفاده کرد.

 

 

 

چگونه اسید هیپوکلروز در بیمارستان ها استفاده می شود؟

از اسید هیپوکلروز (HOCl) برای ضدعفونی کردن ملحفه ها می توان استفاده کرد. HOCl می تواند مواد شیمیایی غلیظ سمی را برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن اتاق ها و مناطق مشترک جایگزین کند. HOCl را می توان از طریق مه پاش ها استفاده کرد تا به طور گسترده ضد عفونی کننده اتاق ها و هوا باشد مه پاش ها ذرات پاشش را به اندازه ۵ میکرون و حداکثر تا بیست میکرون کوچک می کنند .
HOCl را می توان در آشپزخانه بیمارستان به عنوان ضد عفونی کننده برای تولید ، گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی استفاده کرد. می توان از آن برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن تمام سطوح تماس و وسایل آشپزخانه استفاده کرد. HOCl را می توان در بیمارستانها در ضایعات بهداشتی نیز قرار داد.

 

 

 

آیا می توان از اسید هیپوکلروز برای سیستم های Clean-in-Place (CIP) استفاده کرد؟

اسید هیپوکلروز برای سیستم های CIP ایده آل است. اسید هیپوکلروز بیوفیلم را جدا کرده و لوله ها را ضد عفونی می کند.

 

 

 

 

 

آیا اسید هیپوکلروس توسط برنامه ملی ارگانیک USDA مجاز است؟

در تاریخ ۹ ژوئن سال ۲۰۱۴ ، برنامه ملی ارگانیک (NOP) یک تفاهم نامه سیاسی منتشر کرد که در آن توضیح داده شده که آب الکترولیز شده (اسید هیپوکلروز) در تولید ارگانیک و دست زدن به آن مجاز است.

 

آیا اسید هیپوکلروز مجاز است برای ضد عفونی آب آشامیدنی استفاده شود؟

EPA اجازه می دهد تا از اسید هیپوکلروز برای ضدعفونی کردن آب آشامیدنی با غلظت حداکثر ۴ میلی گرم در لیتر (یا ۴ پی پی ام) استفاده شود.

 

 

فناوری اولیه ECA از غشاها برای مجبور کردن آب شور به دو محلول HOCl و NaOH استفاده می کرد.

در دهه ۱۹۸۰ ، سیستم های تک جریان تولید شدند که یک راه حل HOCl را بدون فرآورده تولید می کردند.

در سالهای اخیر ، سیستم های تک جریان نوآوری شده اند که دوام بیشتری دارند و راه حل های با ثبات تری تولید می کنند.

 

استفاده خانگی از HOCl

سیستم های الکترولیز خانگی

چندین سیستم الکترولیز خانگی ساخته شده است که می تواند با استفاده از نمک و آب سفره اسید هیپوکلروز پایدار تولید کند. سرکه مقطر گاهی اوقات برای کاهش pH اجازه می دهد محلول کلر آزاد بیشتر تحت سلطه مولکول اسید هیپوکلروز باشد . هنگام انتخاب سیستم خانه ، یک فاکتور مهمی که باید در نظر گرفته شود ، کیفیت سلول الکترولیز است . سیستم های با کیفیت بالاتر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند اما به دلیل دوام آلیاژهای موجود در فلزات مورد استفاده در ساخت سلول بسیار طولانی تر خواهد بود.

 

 

کجا میشه ازش استفاده کرد؟

در خانه ، اسید هیپوکلروز در هر مکانی که به ضد عفونی کننده نیاز دارید مفید است اما با استفاده از یک ماده شیمیایی سمی احساس راحتی نکنید. یک مثال عالی در آشپزخانه است. به جای شستشوی سبزیجات برگ دار با آب ، از اسید هیپوکلروز استفاده کنید. یا برای موارد pesonal مانند مسواک یا تیغ ، اسید هیپوکلروز بی خطر است. می خواهید لباس های شسته شده را بدون آسیب رساندن یا تغییر رنگ لباس ، ضد اسید هیپوکلروز پاسخ دهید.

سیستم های تولید اسید هیپو کلروl

الکترولیز سلول غشایی

فناوری تولید اسید هیپوکلروز طی ۲۰ سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. در گذشته تحت سلطه ی الکترولیز سلول غشایی بود که از فشارهای بالا برای مجبور کردن آب شور به دو جریان جداگانه ، یک جریان اسیدی و یک جریان قلیایی استفاده می کرد. جریان اسیدی حاوی اسید هیپوکلروز (HOCl) ، آنولیت یا ماده اکسید کننده است ، و جریان قلیایی حاوی هیدورکسید سدیم (NaOH) ، کاتولیز یا ماده کاهنده است. فایده این سیستم ها این بود که دو راه حل مفید تولید شده است ، یک ضد عفونی کننده و یک دستگاه چربی زدایی. نکته منفی این سیستمها این بود که آنها گران بودند ، به نگهداری بالایی نیاز داشتند و راه حل های ناپایداری را ایجاد می کردند که پتانسیل کاهش اکسیداسیون (ORP) خود را در مدت زمان کوتاهی از دست می دادند.

 

الکترولیز تک سلولی

با توسعه الکترولیز تک سلولی ، بسیاری از این موانع بر طرف شدند. الکترولیز تک سلولی از فشارهای بالایی در بین غشاء استفاده نمی کند ، بنابراین کمی یا بدون نگهداری لازم است.  و از آنجا که الکترولیز تک سلولی آب نمکی را به دو جریان پتانسیل کاهش اکسیداسیون و pH متضاد مجبور نمی کند ، یک محلول پایدارتر ایجاد می شود ، محلول که به دنبال بازیابی تعادل نیست . سیستم های تک سلولی تنها یک محلول تولید می کنند ، آنولیتی در محدوده pH 5 تا ۷٫ این محدوده pH از نظر پایداری و کارایی به عنوان ضد عفونی کننده برای اسید هیپوکلروس بهینه است.

 

بهداشت سطح
اسید هیپوکلور در مقابل آمونیوم کواترنر (کواتس)
اسید هیپوکلروس در ضد عفونی سطوح تماس با مواد غذایی دارای مزایای بیشتری نسبت به مواد شیمیایی مانند Quats است زیرا Quats برای مواد غذایی بی خطر نیست. قبل از تمیز کردن با کواتس ، تمام مواد غذایی باید قبل از انجام سرویس های بهداشتی از منطقه خارج شوند. این در هنگام استفاده از اسید هیپوکلروز لازم نیست. اسید هیپوکلروز را می توان به طور مداوم در طول روز کار استفاده کرد بدون توجه به اینکه در معرض مواد غذایی قرار دارد.

بهداشت مواد غذایی مستقیم

اسید هیپوکلروس در مقابل ازن

اسید هیپوکلروز نسبت به ازن مزایایی دارد. ازن گاز است و در محلول پایدار نیست بنابراین نمی توان از آن برای ضد عفونی سطوح تماس استفاده کرد. با این حال ازن برای فاضلاب مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما به طور مداوم باید بازسازی شود زیرا به طور مداوم محلول را در هوا می گذارد. از آنجا که ازن تحریک کننده ریه ها و مجاری تنفسی است ، ازن در غلظت هایی که قابل استفاده است محدود است ، بنابراین پتانسیل اکسیداسیون را می توان برای کشتن پاتوژن های میکروبی محدود کرد. اسید هیپوکلروس غیر تحریک کننده است و در محلول نیز پایدار است. اسید هیپوکلروز را می توان در غلظت های بالا (۶۰ ppm) برای بهداشت مواد غذایی بدون استفاده مجدد از شستشو پس از استفاده کرد.

منبع اطلاعات ارایه شده

ارسال شده در دسته‌بندی نشده, مقالات توسط دکتر محمد رضا سهرابی
دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 5 - "اسید هیپو کلرو" by , written on ۲۳/۰۳/۱۳۹۹

اسید هیپو کلرو اسید هیپو کلرو یک ماده بسیار ارزشمند در قلمرو ضد عفونی کننده هاست . این ماده با تحقیقات گسترده ای که روی آن متمرکز شده است ، تاکنون توانسته است در کشور های چون کانادا و امریکا به صنایع مختلفی راه یابد . مزایای این ماده موثر و سازگار با بدن انسان ، در حدی وسیع و قابل توجه است که انتظار می رود بازار گسترده ای از تجهیزات و مواد مرتبط با این ماده به زودی در مارکت خود را را نشان دهد . آشنایی شخصی من با این ماده به واسطه ارایه اطلاعات اولیه توسط یکی از دوستان خوبم در کانادا شروع شد . در زیر مجموعه از مقالات ترجمه شده از سایت هیپو کلروس را می خوانید . اسید هیپو کلرو چیست؟ اسید هیپو کلرو یک مولکول کلر آزاد با ساختار شیمیایی HOCl است . HOCl یک اکسیدان بسیار قدرتمند تر از هیپوکلریت سدیم (یا سفید کننده کلر) است. اسید هیپوکلروز به طور طبیعی توسط گلبولهای سفید کلیه پستانداران تولید می شود . اسید هیپو کلرو توسط گلبول های سفید خون برای از بین بردن پاتوژن های میکروبی مهاجم استفاده می شود . اسید هیپو کلرو یک مولکول با بار خنثی است . باکتریها دارای دیواره سلولی منفی هستند . در نظر داشته باشید که مولکول هایی با یک بار مشابه یکدیگر را دفع می کنند . به عنوان مثال ، مولکول با بار منفی از سفید کننده (OCl-) توسط دیواره های سلول باکتری دفع می شود و نمی تواند روی آن موثر باشد  . این مشکل در هیپو کلرو دیده نمی شود و توسط غشای منفی دور نمی شود . HOCl به راحتی در دیواره های سلول باکتری نفوذ می کند . HOCl دیواره های سلولی را اکسید می کند  و از طریق دیواره سلولی وارد می شود و اجزای حیاتی داخل باکتری ها را از بین می برد و باعث کشتن باکتری ها می شود . مضرات اسید هیپو کلرو برخلاف بسیاری از مواد شیمیایی بهداشتی دیگر ، اسید هیپوکلروس خاصیت ضد میکروبی مداوم ندارد . به عبارت دیگر ، هنگامی که روی یک سطح فرود آمد ، با هر میکروب یا ماده آلی در آن سطح واکنش نشان می دهد و بلافاصله غیرفعال می شود . این خصوصیت اسید هیپو کلرو هم خوب و هم بد است .مزیت است چون بعد از ضد عفونی یک ماده و یا سطح نیاز به شستشوی مجدد بابت حذف باقی مانده ان را ندارد . و دلخواه نیست  چون باید بطور مداوم اعمال شود. اسید هیپوکلروز چگونه ساخته می شود؟ اسید هیپو کلرو از طریق فرآیندی به نام الکترولیز ساخته می شود . در هنگام عبور جریان الکتریسته از محلول کلرید سدیم (NaCl) ، از طریق یک آند و یک کاتد ، آب الکترولیزی تولید می شود .   آیا اسید هیپوکلروز پایدار است؟ بسته به فرایندی که برای تولید اسید هیپوکلروز استفاده می شود ، محلول می تواند در ظروف بسته تا شش ماه پایدار باشد . الکترولیز سلول غشایی دو جریان با پتانسیلهای کاهش اکسیداسیون و pH مخالف تولید می کند . این کار با مجبور کردن یون های سدیم با بار مثبت در یک غشاء به سمت سمت کاتد انجام می شود . در طرف آند ، غلظت بسیار بالایی از آنولیت وجود دارد که به شدت اسیدی است (۳ pH 3). با استفاده از این روش تولید اسید هیپوکلروز به اندازه کافی پایدار نیست . فن آوری تک سلولی از یک آب نمک اسیدی شده استفاده می کند و تنها یک جریان محلول در محدوده pH 5-7 تولید می شود . هنگام تولید اسید هیپوکلروز از طریق یک سلول واحد ، از فشار زیاد استفاده نمی شود و هیچ یونی در یک غشاء مجبور نمی شود . اسید هیپوکلروز تولید شده پایدار است ، و به دنبال تعادل جدیدی مانند آنولیت تولید شده از سیستم های سلول غشایی نیست . ماندگاری اسید هیپوکلروز پایدار چیست؟ ماندگاری آن ممکن است در صورت نگهداری در ظرف بسته ای که از اکسیژن موجود در هوا محافظت می شود ۳-۶ ماه باشد. ظروفی که مانع از اشعه ماوراء بنفش می شوند ممکن است تاثیر کمی در تمدید عمر مفید داشته باشند. چگونه اسید هیپوکلروز غیرفعال می شود؟ اسید هیپوکلروز یک اکسیدان قوی است که به دنبال سرقت الکترون ها از یک مولکول دیگر است . با استفاده از مواد آلی ، پاتوژن های میکروبی یا اکسیژن موجود در هوا ، سرقت الکترون ها از سطح مصنوعی دشوار است ، اما دزدی الکترون ها از آن آسان است . هنگامی که اسید هیپوکلروز یک الکترون را به سرقت ببرد ، یا به آن مولکول متصل می شود و یک مولکول جدید تشکیل می دهد ، دوباره به هیپوکلریت باز می گردد ، یا دوباره به نمکی تبدیل می شود. اسید هیپوکلروز در کشتن باکتریها چقدر مؤثر است؟ کلر یک ماده ضد عفونی کننده بسیار مؤثر برای غیرفعال کردن باکتری ها است . مطالعه ای که در دهه ۱۹۴۰ انجام شد سطح غیرفعال سازی را به عنوان تابعی از زمان E. coli ، Pseudomonas aeruginosa ، Salmonella typhi و Shigella dysenteriae بررسی کرد (Butterfield et al.، ۱۹۴۳). نتایج مطالعه نشان داد که HOCl نسبت به OCl- (با نام کلر سفید کننده کلر) برای غیرفعال کردن این باکتریها مؤثر است. این نتایج توسط چندین محقق تأیید شده است که نتیجه گرفته اند که HOCl 70 تا ۸۰ برابر بیشتر از  OCl- برای غیرفعال کردن باکتریها مؤثر است (Culp / Wesner / Culp، ۱۹۸۶). از سال ۱۹۸۶ ، صدها نشریه وجود دارد که برتری HOCl نسبت به  OCl- را تأیید می کنند HOCl به دو دلیل ممکن است مؤثرتر از OCl باشد ، این امر نخست به این دلیل است که دارای یک بار خنثی است و بنابراین به راحتی می تواند به دیواره های سلولی با بار منفی باکتری نفوذ کند. دلیل دوم این است که HOCl پتانسیل اکسیداسیون بسیار بالاتری نسبت به  OCl- دارد.   چه غلظت اسید هیپوکلروز باید استفاده شود؟ غلظت مورد استفاده باید به کاربرد بستگی داشته باشد. ضد عفونی کردن مواد غذایی مانند میوه و سبزیجات و ماهی و غذاهای دریایی در ۲۰-۳۰ دقیقه در دقیقه بسیار مؤثر است اما FDA اجازه می دهد تا غلظت های ۶۰ ppm بدون استفاده از شستشو پس از آن استفاده شود. ضد عفونی سطوح تماس با مواد غذایی همچنین در ۲۰-۳۰ ppm مؤثر است ، اما غلظت های ۲۰۰ ppm توسط FDA مجاز است. ضد عفونی کردن آب در ۱-۲ ppm موثر است اما EPA اجازه می دهد تا ۴ ppm. هنگام تصمیم گیری برای استفاده از غلظت ، بهتر است به تحقیق مراجعه کنید. بیش از ۳۰۰ مقاله تحقیقاتی منتشر شده است که تقریباً در مورد هر برنامه کاربردی قرار دارد. غلظت چگونه اندازه گیری می شود؟ اسید هیپوکلروز با همان نوارهای تست استاندارد اندازه گیری می شود که کلر آزاد را در یک استخر اندازه گیری می کنند . نوارهای آزمایشی سایه متفاوتی از بنفش را روشن می کنند تا غلظت بین ۱۰ تا ۲۰۰ ppm باشد . برای غلظت های بالاتر ، محلول مورد آزمایش رقیق می شود. (مثال: یک محلول ۱۰۰۰ ppm می تواند با نسبت ۱:۱۰ رقیق شود. یک نوار تست می تواند ۱۰۰ ppm را بخواند که نشان می دهد محلول اصلی ۱۰۰۰ ppm است.) چه کاربردهایی مورد بررسی قرار گرفته است؟ بیشترین کاربردهای مورد استفاده در صنایع غذایی با استفاده از اسید هیپوکلروز برای بهداشت مستقیم مواد غذایی و بهداشتی سطوح تماس با مواد غذایی بوده است . سایر کاربردهای تحقیق شده در مراقبت های بهداشتی برای ضد عفونی تجهیزات ، مراقبت از زخم و همچنین بهداشت عمومی مراکز درمانی در برابر MRSA و ارگانیسم های تشکیل دهنده اسپور بوده است. علاوه بر این ، تحقیقات در صنعت دامداری ، کشاورزی و تصفیه آب و ضد عفونی انجام شده است . اسید هیپوکلروز چقدر ایمن است؟ اسید هیپوکلروس غیر سمی و غیر خطرناک است . برخلاف بیشتر ضد عفونی کننده های شیمیایی ، اسید هیپوکلروس برای چشم ، پوست و مجاری تنفسی تحریک کننده نیست. حتی اگر به طور تصادفی خورده شود ، هیچ آسیبی به همراه ندارد. آیا اسید هیپوکلروز می تواند به طور مستقیم روی مواد غذایی استفاده شود؟ بله ، بیشتر تحقیقات در مورد اسید هیپوکلروز برای استفاده مستقیم از اسید هیپوکلروز بر روی مواد غذایی بوده است . اعلامیه تماس با مواد غذایی FDA 1811 اجازه می دهد تا اسید هیپوکلروز در میوه ها و سبزیجات خام یا فرآوری شده ، ماهی و غذاهای دریایی ، گوشت ، مرغ و تخم های پوسته تا ۶۰ ppm استفاده شود. برای دیدن FCN 1811 در وب سایت FDA اینجا کلیک کنید. آیا این باعث تغییر طعم یا […]

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)