ویژگی لبخند زیبا |مشخصات لبخند زیبا و جذاب | دکتر سهرابی دندانپزشک زیبایی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

خصوصیت های لبخند زیبا

خصوصیت های لبخند زیبا

۰ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...
خصوصیت های لبخند زیبا
خصوصیت های لبخند زیبا

بسیاری از روان‌شناسان اعتقاد دارند که مردان و زنان الگوها و معيارهاي کاملا متفاوتي براي تحليل زيبايي افراد اطراف خود دارند که با ديدن چهره يک فرد فورا او را با آن الگوها مطابقت داده و درباره زيبايي آن فرد راي مي‌دهند . این بحث در مورد لبخند و معیارهای لبخند زیبا نیز صادق است .

مردان راست مغز :
شايد شما اين مطلب را متوجه شده باشيد که برداشت شما به عنوان يک خانم از زيبايي با يک آقا متفاوت است ولي دليل آن را ندانيد . به گزارش شبکه خبري ام، اس، ان‌، بي، سي به تازگي محققان علت اين تفاوت را درک کرده‌اند . به گفته محققان مردان زيبايي را با نيمکره راست مغزشان تحليل مي‌کنند و زنان با تمام مغزشان و به همين دليل است که نظر آقايان و بانوان درباره زيبايي يک شخص، يک جسم و يا حتي يک منظره مي‌تواند با يکديگر متفاوت باشد. به نظر مي‌رسد مرکزي که در تحليل زيبايي اجسامي که چشم مي‌بيند ، در بخش راست مغز آقايان فعال است ، در حالي که بانوان اين تحليل را با استفاده از رشته‌هاي عصبي هر دو نيمکره مغزشان انجام مي‌دهند . اين امر باعث مي‌شود نگاه زنان به مقوله زيبايي، نگاهي دقيق‌تر و جزيي‌تر باشد در حالي که مردان با ديدي کلي و اجمالي به زيبايي نظر مي‌کنند .

آنالیز لبخند زیبا

یک لحظه فکر کنید و چهره کسی را که به نظرتان یک لبخند زیبا دارد را به یاد بیاورید ! تا به حال فکر کرده اید که یک لبخند زیبا چه ویژگی های پنهانی دارد که آنها را به یاد ماندنی می کند؟

مهمترین اطلاعات برای ارزیابی یک لبخند زیبا در هنگام صحبت کردن و مکالمه طبیعی به دست می آیند زیرا در هنگام لبخند زدن لب بالای شما توسط سه گروه عضلات بالا می رود. به هر حال اگر شما دوست دارید لبخندتان را از نظر ریاضی، حساب و کتاب کنید، همین الان یک آینه بردارید و این 6 خصوصیت را در لبخندتان کنترل کنید .

لبخند زیبا یتان طلایی است؟

در زیبایی لبخند زیبا ، قانون مهمی وجود دارد به نام »قانون طلایی « که دندانپزشکان آن را »نسبت طلایی « می نامند. این معیار یکی از خصوصیات یک لبخند زیبا به شمار می رود. نسبت طلایی می گوید وقتی شما لبخند می زنید، هر دندان باید قدش 618/1 برابر قد دندان عقبی اش دیده شود.

یعنی اگر دندان جلویی کناری شما )یعنی دندان دومی شما( طولش 1باشد باید دندان جلویی میانی شما طولش 618/1 و دندان نیشتان قدش حدود 0/618 دیده شود. البته این نسبتها وقتی محاسبه می شود که شما از روبرو به کسی لبخند می زنید و علت آن هم قانون پرسپکتیو است. یعنی در واقع دندانهایی که به درستی درون قوس فکی ردیف شده باشند، به این ترتیب به نظر می آیند. البته این نسبت در تمام عناصر زیبایی طبیعت مثل گلبرگهای گلها،اجزای صورتهای زیبا و حتی بدن حشرات هم رعایت شده است.

لبخندتان قرینه است؟

دومین خصوصیت یک لبخند زیبا قرینگی لبخند شما است.بد نیست بدانید ما در صورت یک قرینگی صورتی داریم و یک قرینگی دندانی. اگر دوست دارید بدانید صورت و لبخند قرینه ای دارید کافی است یک خطکش و یا مداد بردارید و جلوی آینه بروید و این نسبتها را در صورتتان کنترل کنید.

اگر خط میانی دندانهای جلویی فک بالای شما درست در امتداد خط میانی دو دندان جلویی فک پایین شما باشند، آن وقت شما لبخند قرینه دارید یعنی لبخند دندانی شما قرینه است. حالا برای اینکه بدانید لبخند صورتی شما قرینه است باید خطی که از وسط چشمان شما، نوک بینی و چانه تان می گذرد با این خط منطبق باشد. اگر شما چنین لبخندی دارید، لبخندتان کاملا قرینه است و شما یکی از خصوصیات مهم لبخند زیبا را دارید.

رابطه لبها و دندا نها

اگر شما هنگامی که می خندید مقدار زیادی از لثه های شما دیده می شوند لبخند شما یک »لبخند لثه ای «به شمار می آید که زیبایی لبخند شما را تهدید می کند. در حالت عادی کسانی که لبخند زیبایی دارند هنگامی که لبخند می زنند، بخش فوقانی لب بالای آنها در تماس با محل رویش دندا نها از درون لثه قرار می گیرد و تقریبا مقدار اندکی از لثه های فک بالایشان پیدا می شود.

از طرف دیگر اگر وقتی شما لبخند می زنید فقط نیمی و یا کمتر از دندا نهای فک بالایتان پدیدار می شوند در این صورت هم لبخند شما از نظر زیبایی چندان با یک لبخند زیبا منطبق نخواهد بود. البته فراموش نکنید داشتن ریش و سبیل، داشتن لبهایی بزرگ و پهن و حتی بالا رفتن سن باعث می شوند که هنگام لبخند زدن بخش کمتری از دندا نهای شما از قاب لبخندتان رویت شوند. از طرف دیگر نوک دندانهای بالایی شما در یک لبخند زیبا باید در تماس با لبهای پایینیتان قرار گیرند. البته وقتی سن خانمها بالا می رود معمولا لبها کمی شل شده و پایین می افتند و باعث می شود که مقدار بیشتری از دندانهای پایینی دیده شود.

سایه تاریک در لبخندتان دارید؟

تا به حال لبخندتان جلوی آینه نگاه کرده اید؟ اگر نگاه نکرد ه اید جلوی آینه بایستید و از ته دل یک لبخند پهن بزنید. حالا به گوشه های لبتان دقت کنید در این دو گوشه لب شما فضای تاریک زیادی را رویت می کنید؟

دندانپزشکان این فضا را فضای مرده » می نامند و در واقع تاریکی داخل دهان شما است که در هنگام لبخند زدن در گوشه های لبهای شما دیده می شود. یک لبخند زیبا فضای تاریکی در دو سویش ندارد و یا اگر دارد این فضا بسیار کوچک است. گاهی قرار گرفتن دندا نهای شما در یک زاویه نامناسب باعث می شود که فضای تاریک بیشتری در لبخند شما رویت شود. البته دندانپزشکان می توانند با روکش کردن این دندانهایی که در گوشه های لب شما قرار می گیرند و یا ترمیم و روکش کردن آنها با مواد ترمیمی خاص این زوایای دندان را اصلاح کرده و به کاهش این فضا کمک کنند.

دندانهایتان ردیف و مرتب اند؟

یکی دیگر از خصوصیات لبخند زیبا این است که دندانها باید ردیف و مرتب باشد،به خصوص مرتب بودن دندانهای فک بالا یکی از ویژگی های افرادی است که لبخند زیبایی دارند.البته شما نباید در مورد دندانهای جلویی فک پایینتان زیاد نگرانی به خرج دهید چون معمولا دندا نهای جلویی فک پایین در هنگام لبخند زدن پشت لبهای شما پنهان می شوند و دیده نمی شوند.

با چند دندان می خندید؟

تا به حال توجه کرده اید وقتی که می خندید چه تعداد از دندانهایتان دیده می شوند؟ نتایج مطالعات نشان می دهد که در یک لبخند طبیعی و زیبا، 6 دندان قدامی و آسیای کوچک فک بالا دیده می شوند. در 7درصد افراد فقط شش دندان قدامی، در 5/48 درصد افراد شش دندان قدامی و آسیای کوچک و در 5/ 40 درصد افراد شش دندان قدامی و آسیای کوچک اول و آسیای کوچک دوم و در 4درصد افراد هم علاوه بر این دندانها دندانهای آسیای بزرگ اول هم دیده می شوند.

مطالعات علمی نشان دادهاند، چهره هایی كه به نظر ما زیبا و جذاب به نظر میرسند، ویژگیهای خاص دارند كه این ویژگیها را در 3 گروه اصلی میتوان جای داد:

1-سلامت و تندرستی

2-زیبایی

3-حالتی از معصومیت چهره كودكان

همچنین تحقیقات علمی و روانشناسی در جامعه امروز جهان، معیارهای خاصی را برای چهره زیبا در نظر میگیرند كه البته مطلق نیستند. آكادمی جراحی زیبایی امریكا، مشخصات یك چهره زیبا برای خانمها را پوست كمی برنزه و نه رنگ پریده، صورتی باریك و بدون چربی اضافه، لبهای پر، ابروهای پر و تیره، مژههای بلند و باریك، گونههای برجسته، پلكهای باریك، بینی باریك، پوست شفاف و كشیده و بدون چین و چروك، دندانهای سفید و مرتب، چشمهای درشت و شفاف، پیشانی بلند، در نظر میگیرند در مقابل ویژگیهای یك چهره زیبا برای آقایان؛ پوست تیرهتر و سبزه، صورت جمعوجور و باریك با چربیكم، لبهای قرینه، ابروهای تیره و مژههای پر، پهنتر بودن نیمه فوقانی صورت نسبت به نیمه تحتانی، چانه برجسته كه نشاندهنده قدرت مرد است، فك پایین قوی و بازاویههای مشخص، ابروهای پر و تیره، شیار بین بینی و لب كم عمق و پلكهای نازك، است. این معیارها در جامعه های مختلف ممكن است كمی متفاوت باشد و سلیقه شخصی افراد مختلف نیز بر معیارهای ذهنی آنها از یك چهره زیبا موثر است ولی با وجود این، اصول و معیارهای زیبایی انسان در طول تاریخ و تا به امروز ثابت باقی مانده است.

ارسال شده در زیبایی توسط دکتر سهرابی | برچسب ها: , ,
دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "خصوصیت های لبخند زیبا" by , written on ۲۲/۰۲/۱۳۹۵

بسیاری از روان‌شناسان اعتقاد دارند که مردان و زنان الگوها و معيارهاي کاملا متفاوتي براي تحليل زيبايي افراد اطراف خود دارند که با ديدن چهره يک فرد فورا او را با آن الگوها مطابقت داده و درباره زيبايي آن فرد راي مي‌دهند . این بحث در مورد لبخند و معیارهای لبخند زیبا نیز صادق است . مردان راست مغز : شايد شما اين مطلب را متوجه شده باشيد که برداشت شما به عنوان يک خانم از زيبايي با يک آقا متفاوت است ولي دليل آن را ندانيد . به گزارش شبکه خبري ام، اس، ان‌، بي، سي به تازگي محققان علت اين تفاوت را درک کرده‌اند . به گفته محققان مردان زيبايي را با نيمکره راست مغزشان تحليل مي‌کنند و زنان با تمام مغزشان و به همين دليل است که نظر آقايان و بانوان درباره زيبايي يک شخص، يک جسم و يا حتي يک منظره مي‌تواند با يکديگر متفاوت باشد. به نظر مي‌رسد مرکزي که در تحليل زيبايي اجسامي که چشم مي‌بيند ، در بخش راست مغز آقايان فعال است ، در حالي که بانوان اين تحليل را با استفاده از رشته‌هاي عصبي هر دو نيمکره مغزشان انجام مي‌دهند . اين امر باعث مي‌شود نگاه زنان به مقوله زيبايي، نگاهي دقيق‌تر و جزيي‌تر باشد در حالي که مردان با ديدي کلي و اجمالي به زيبايي نظر مي‌کنند . آنالیز لبخند زیبا یک لحظه فکر کنید و چهره کسی را که به نظرتان یک لبخند زیبا دارد را به یاد بیاورید ! تا به حال فکر کرده اید که یک لبخند زیبا چه ویژگی های پنهانی دارد که آنها را به یاد ماندنی می کند؟ مهمترین اطلاعات برای ارزیابی یک لبخند زیبا در هنگام صحبت کردن و مکالمه طبیعی به دست می آیند زیرا در هنگام لبخند زدن لب بالای شما توسط سه گروه عضلات بالا می رود. به هر حال اگر شما دوست دارید لبخندتان را از نظر ریاضی، حساب و کتاب کنید، همین الان یک آینه بردارید و این 6 خصوصیت را در لبخندتان کنترل کنید . لبخند زیبا یتان طلایی است؟ در زیبایی لبخند زیبا ، قانون مهمی وجود دارد به نام »قانون طلایی « که دندانپزشکان آن را »نسبت طلایی « می نامند. این معیار یکی از خصوصیات یک لبخند زیبا به شمار می رود. نسبت طلایی می گوید وقتی شما لبخند می زنید، هر دندان باید قدش 618/1 برابر قد دندان عقبی اش دیده شود. یعنی اگر دندان جلویی کناری شما )یعنی دندان دومی شما( طولش 1باشد باید دندان جلویی میانی شما طولش 618/1 و دندان نیشتان قدش حدود 0/618 دیده شود. البته این نسبتها وقتی محاسبه می شود که شما از روبرو به کسی لبخند می زنید و علت آن هم قانون پرسپکتیو است. یعنی در واقع دندانهایی که به درستی درون قوس فکی ردیف شده باشند، به این ترتیب به نظر می آیند. البته این نسبت در تمام عناصر زیبایی طبیعت مثل گلبرگهای گلها،اجزای صورتهای زیبا و حتی بدن حشرات هم رعایت شده است. لبخندتان قرینه است؟ دومین خصوصیت یک لبخند زیبا قرینگی لبخند شما است.بد نیست بدانید ما در صورت یک قرینگی صورتی داریم و یک قرینگی دندانی. اگر دوست دارید بدانید صورت و لبخند قرینه ای دارید کافی است یک خطکش و یا مداد بردارید و جلوی آینه بروید و این نسبتها را در صورتتان کنترل کنید. اگر خط میانی دندانهای جلویی فک بالای شما درست در امتداد خط میانی دو دندان جلویی فک پایین شما باشند، آن وقت شما لبخند قرینه دارید یعنی لبخند دندانی شما قرینه است. حالا برای اینکه بدانید لبخند صورتی شما قرینه است باید خطی که از وسط چشمان شما، نوک بینی و چانه تان می گذرد با این خط منطبق باشد. اگر شما چنین لبخندی دارید، لبخندتان کاملا قرینه است و شما یکی از خصوصیات مهم لبخند زیبا را دارید. رابطه لبها و دندا نها اگر شما هنگامی که می خندید مقدار زیادی از لثه های شما دیده می شوند لبخند شما یک »لبخند لثه ای «به شمار می آید که زیبایی لبخند شما را تهدید می کند. در حالت عادی کسانی که لبخند زیبایی دارند هنگامی که لبخند می زنند، بخش فوقانی لب بالای آنها در تماس با محل رویش دندا نها از درون لثه قرار می گیرد و تقریبا مقدار اندکی از لثه های فک بالایشان پیدا می شود. از طرف دیگر اگر وقتی شما لبخند می زنید فقط نیمی و یا کمتر از دندا نهای فک بالایتان پدیدار می شوند در این صورت هم لبخند شما از نظر زیبایی چندان با یک لبخند زیبا منطبق نخواهد بود. البته فراموش نکنید داشتن ریش و سبیل، داشتن لبهایی بزرگ و پهن و حتی بالا رفتن سن باعث می شوند که هنگام لبخند زدن بخش کمتری از دندا نهای شما از قاب لبخندتان رویت شوند. از طرف دیگر نوک دندانهای بالایی شما در یک لبخند زیبا باید در تماس با لبهای پایینیتان قرار گیرند. البته وقتی سن خانمها بالا می رود معمولا لبها کمی شل شده و پایین می افتند و باعث می شود که مقدار بیشتری از دندانهای پایینی دیده شود. سایه تاریک در لبخندتان دارید؟ تا به حال لبخندتان جلوی آینه نگاه کرده اید؟ اگر نگاه نکرد ه اید جلوی آینه بایستید و از ته دل یک لبخند پهن بزنید. حالا به گوشه های لبتان دقت کنید در این دو گوشه لب شما فضای تاریک زیادی را رویت می کنید؟ دندانپزشکان این فضا را فضای مرده » می نامند و در واقع تاریکی داخل دهان شما است که در هنگام لبخند زدن در گوشه های لبهای شما دیده می شود. یک لبخند زیبا فضای تاریکی در دو سویش ندارد و یا اگر دارد این فضا بسیار کوچک است. گاهی قرار گرفتن دندا نهای شما در یک زاویه نامناسب باعث می شود که فضای تاریک بیشتری در لبخند شما رویت شود. البته دندانپزشکان می توانند با روکش کردن این دندانهایی که در گوشه های لب شما قرار می گیرند و یا ترمیم و روکش کردن آنها با مواد ترمیمی خاص این زوایای دندان را اصلاح کرده و به کاهش این فضا کمک کنند. دندانهایتان ردیف و مرتب اند؟ یکی دیگر از خصوصیات لبخند زیبا این است که دندانها باید ردیف و مرتب باشد،به خصوص مرتب بودن دندانهای فک بالا یکی از ویژگی های افرادی است که لبخند زیبایی دارند.البته شما نباید در مورد دندانهای جلویی فک پایینتان زیاد نگرانی به خرج دهید چون معمولا دندا نهای جلویی فک پایین در هنگام لبخند زدن پشت لبهای شما پنهان می شوند و دیده نمی شوند. با چند دندان می خندید؟ تا به حال توجه کرده اید وقتی که می خندید چه تعداد از دندانهایتان دیده می شوند؟ نتایج مطالعات نشان می دهد که در یک لبخند طبیعی و زیبا، 6 دندان قدامی و آسیای کوچک فک بالا دیده می شوند. در 7درصد افراد فقط شش دندان قدامی، در 5/48 درصد افراد شش دندان قدامی و آسیای کوچک و در 5/ 40 درصد افراد شش دندان قدامی و آسیای کوچک اول و آسیای کوچک دوم و در 4درصد افراد هم علاوه بر این دندانها دندانهای آسیای بزرگ اول هم دیده می شوند. مطالعات علمی نشان دادهاند، چهره هایی كه به نظر ما زیبا و جذاب به نظر میرسند، ویژگیهای خاص دارند كه این ویژگیها را در 3 گروه اصلی میتوان جای داد: 1-سلامت و تندرستی 2-زیبایی 3-حالتی از معصومیت چهره كودكان همچنین تحقیقات علمی و روانشناسی در جامعه امروز جهان، معیارهای خاصی را برای چهره زیبا در نظر میگیرند كه البته مطلق نیستند. آكادمی جراحی زیبایی امریكا، مشخصات یك چهره زیبا برای خانمها را پوست كمی برنزه و نه رنگ پریده، صورتی باریك و بدون چربی اضافه، لبهای پر، ابروهای پر و تیره، مژههای بلند و باریك، گونههای برجسته، پلكهای باریك، بینی باریك، پوست شفاف و كشیده و بدون چین و چروك، دندانهای سفید و مرتب، چشمهای درشت و شفاف، پیشانی بلند، در نظر میگیرند در مقابل ویژگیهای یك چهره زیبا برای آقایان؛ پوست تیرهتر و سبزه، صورت جمعوجور و باریك با چربیكم، لبهای قرینه، ابروهای تیره و مژههای پر، پهنتر بودن نیمه فوقانی صورت نسبت به نیمه تحتانی، چانه برجسته كه نشاندهنده قدرت مرد است، فك پایین قوی و بازاویههای مشخص، ابروهای پر و تیره، شیار بین بینی و لب كم عمق و پلكهای نازك، است. این معیارها در جامعه های مختلف ممكن است كمی متفاوت باشد و سلیقه شخصی افراد مختلف نیز بر معیارهای ذهنی آنها از یك چهره زیبا موثر است ولی با وجود این، اصول و معیارهای زیبایی انسان در طول تاریخ و تا به امروز ثابت باقی مانده است.

سوال یا دیدگاه شما؟.

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)