گزیده ای از زندگینامه دکتر علی یزدانی

گزیده ای از زندگینامه دکتر علی یزدانی

۲۰ ۱ خرداد ۱۳۹۵
گزیده ای از زندگینامه دکتر علی یزدانی
تلفن و آدرس مطب دکتر علی یزدانی

ایران – تهران – بلوار کشاورز – کوچه شهید کبگانیان – پلاک ۹

۰۲۱-۸۸۹۶۲۶۱۵

در مورد دکتر علی یزدانی:

در جامعه دندانپزشکی نام استاد یک نگین درخشان است . دانشجوی ایرانی که در دانشگاه بستون ایالات متحده آمریکا قبل از فارغ التحصیلی در دوره عمومی و با نظر ریاست دانشکده در امر آموزش مشغول به کار شد .مانند تمام ستارگان دنیا دوستان بی شماری دارد و همچنین دشمنی های عجیبی با او میشود . سال ها در آموزش دانشجویان ایرانی فعالیت چشمگیر داشت و دوره ها و سمینار های آموزشی ایشان دارای اقبال خاص و ویژه ای در جامعه دندانپزشکیست . بسیاری از دندانپزشکان ایران در دوره های زیبایی استاد شرکت کرده و خود را شاگرد ایشان معرفی میکنند . هر گاه ایشان را استاد صدا کنید با فروتنی شما را همکار خطاب میکند . مجوز فعالیت در سه کشور دنیا را دارد ولی عاشقانه به خدمت گذاری در کشورش اهتمام دارد . دکتر علی یزدانی فقط یک استاد طراز اول در علم نیست . خوش رفتاری خاصش در برخورد با همکارانش و سخنان زیبایی که در سخنرانی هایش می گوید از ایشان اسطوره ای اخلاقی ساخته است . سخن که می گوید آدم یاد یک جمله می افتد : آن سخن کز دل بر آید لاجرم بر دل نشیند .

از زبان حال استاد دکتر علی یزدانی زندگی نامه اش را بخوانید:

در آبان سال ۱۳۲۹ در تهران خیابان ری کوچه یخچال به دنیا آمدم. پدرم اهل همت آباد اردستان از توابع اصفهان در حاشیه کویر بود. مسافرت های متعدد و اقامت های کوتاه در این ده اثر عمیقی بر روح من داشت و همیشه سخت کوشی مردم کویر و حاشیه آن سرمشق زندگیم بود. تحصیلات ابتدایی را در دبستان جهانبانی و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان البرز به پایان رساندم. تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی فعلی) در رشته دندانپزشکی در سال ۱۳۵۳ به پایان رساندم.
دکتر علی یزدانی در ادامه گفتند : در سال ۱۹۷۴ به کالج سلطنتی جراحان انگلستان رفتم و پس از گذراندن یک دوره علوم پایه به ایران بازگشتم. خدمت سربازی خود را در سالهای ۱۳۵۵ و ۱۳۵۶ در پایگاه یکم شکاری تهران مهرآباد گذراندم و در این مدت تجربیات بسیار زیادی در دندان پزشکی عمومی کسب کردم.
از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۷۹ تخصص خود را در دانشگاه بوستون، دانشکده دندان پزشکی، در رشته دندانپزشکی ترمیمی دریافت نمودم و موفق به دریافت master در رشته مواد دندانی شدم.
درسال ۱۹۷۹ به ایران بازگشته و تا سال ۱۹۹۵ در ایران به طبابت و تدریس در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه آزاد، دانشگاه رفسنجان، دانشگاه همدان و دانشگاه زاهدان مشغول بودم و نیز در امور صنفی به فعالیت خود ادامه می دادم.
در این مدت عضو هیات مدیره های جامعه دندان پزشکی ایران، تعاونی دندان پزشکان ایران و رییس هیات مدیره انجمن دندان پزشکی ایران در مقاطع مختلف بودم و علاوه بر مشارکت فعال در کنگره های سالانه دندان پزشکی و نمایشگاه مواد و تجهیزات، ریاست کنگره بیست و سوم جامعه دندانپزشکی ایران را نیز عهده دار بودم. و همچنین مشاورت سازمان های دولتی مختلف مثل وزارت بهداشت، وزارت علوم و مؤسسه استاندارد را به عهده داشتم.
در سال ۱۹۹۵ به دانشکده دندانپزشکی بوستون بازگشتم و موفق به دریافت دکترای دندانپزشکی آمریکا شدم و نیز به مدت سه سال در آن دانشکده تدریس می نمودم. پس از بازگشت به ایران در سال ۱۹۹۸، در کنار طبابت در مطب شخصی، تدریس در بخش تخصصی دندان پزشکی ترمیمی دانشگاه شهید بهشتی را آغاز کردم و همچنین مجددا ریاست هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران را با اکثریت آرای دندانپزشکان عهده دار شدم. هم اکنون نیز، علاوه بر مسئولیت های ذکر شده، به عنوان مشاور چندین کمپانی سازنده مواد و تجهیزات دندانپزشکی مشغول می باشم.
همه ساله تعداد زیادی سخنرانی در رشته های دندانپزشکی ترمیمی، زیبایی و مواد دندانی در شهرهای مختلف ایران و بعضا در کشورهای همسایه از قبیل لبنان، امارات، عربستان سعودی و تاجیکستان نموده ام. علاقه وافرم به دندانپزشکی و آموزش سبب گردید که با فعالیت خستگی ناپذیر در راه اعتلای این حرفه در کشور عزیزم گام های موثری بردارم. در سال ۱۳۸۰ مجموعه اشعارم در کتابی تحت عنوان بدون های بدون هوی به چاپ رسید که در صورت تمایل می توانید آنها را در بخش اشعار ملاحظه نمایید.
(این جملات از وبسایت استاد استخراج شده است)

متولد سال ۱۳۲۹ در تهران، فارغ التحصیل سال ۱۳۵۳ از دندان پزشکی دانشگاه ملی (شهید بهشتی)، از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۴ تحصیل در انگلستان و دریافت مدرک Primary F.D.S. از کالج سلطنتی انگلستان.
از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۵۸ تحصیل در دانشگاه بوستون و دریافت تخصص در دندان پزشکی ترمیمی و “ام اس” درمواد دندانی و مراجعت به ایران و استخدام در دانشگاه ملی (شهید بهشتی) تا ۱۳۶۵ و در آن موقع جوان ترین دانشیار شاغل در رشته دندان پزشکی
معاون آموزشی پژوهشی-مدیر گروه و رئیس بخش دندان پزشکی ترمیمی
تدریس در دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۴
مشارکت در راه اندازی دانشکده های دندان پزشکی رفسنجان و همدان و زاهدان و تدریس در آنها
از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۷ تدریس در دانشگاه بوستون و در همین سال ها دریافت دکترای دندان پزشکی امریکا و بورد شمال شرق آمریکا N.E.R.B
اولین سخنرانی در سال ۱۳۵۸ در محل سابق نظام پزشکی درباره “روش جدید برای تهیه حفرات آمالگام”
سخنرانی در کنگره های دندان پزشکی برای اولین بار (در کنگره هیجدهم در مشهد ۲۱ تا ۲۴ شهریور ۱۳۵۹)
موضوع سخنرانی (بررسی لبه تراش حفرات Class II با وسایل مختلف).
دکتر علی یزدانی پس از برنامه فوق در کلیه کنگره ها و سمینارهای علمی جامعه درتهران و شهرستان ها به صورت سخنران اصلی یا مجری دوره بازآموزی و آموزش دورمیز، در رشته تخصصی خود همکاران را در جریان دانش جدید دندان پزشکی جدید قرار داده و حدود یک صد سخنرانی در تهران و شهرستان ها اجرا کرده و همکاری نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته است.
دکتر یزدانی علاوه بر جنبه علمی، از لحاظ برگزاری کنگره ها و عضویت در کمیته ها نیز مشارکت مؤثر داشته و به عنوان رئیس هیٱت مدیره و مدیر اجرایی جامعه دندان پزشکی ایران طولانی ترین مدت این مسؤولیت را نزدیک به هفت سال عهده دار بوده است و از سال ۱۳۸۰ تا۱۳۸۶ رئیس هیٱت مدیره انجمن دندان پزشکی ایران می باشد.
منبع: کتاب تاریخ دندان پزشکی ایران ۱۳۱۳ تا ۱۳۸۳

چند سروده از دکتر یزدانی

عاشق
من عاشقم و عشقم محصور یک بدن نیست
من عاشقم و اینجا کارم چو کوه کن نیست
من عشق را کنار فقر و فنا چو دیدم
آغوش خود گشودم من عشق برگزیدم

دور از غم نبودن بودم ولی نبودم
من عشق می شناسم
از کودکی که نوپاست تاپیرمرد لرزان
از بیوه ای فسرده تامادری پریشان
عشق مرا توانند از آن خود بسازند ازشور نیست گشتن دل را به عشق بازند
عشقم چه پاک و عریان ره توشه ایست ارزان
چون لقمه ای لذیذ است بهردل پریشان

ای خسته پای تشنه ای رهرو ای گرسنه سوی دلم دوان باش
تاجرعه ای بنوشی از شربتی گوارا خالص زلال این جا
مرداد۷۹: مونترال

رها
تن من چیست جز زندان تاریکی
که روحم را اسیر بند خود کرده
و راه اوج را بر روی او بسته
بیا ای تن رها کن روح پاکم را
که پروازش
رهایی از دل این خاکدان باشد
و معبودش
در آن اوج سعادتها
برایش یار، مونس، همزبان باشد
مرداد ۷۸: تهران

سال
چهل و نه سال است که در این دنیایم
و خدا را صد شکر عاشقی شیدایم
من نمی دانم هیچ که چه کردم تا حال
و چه بوده دیروز و چه باشد امروز
قصه آن همه قیل قصه این همه قال
و خدا می داند
آن خداوند کریم
که توانم امروز بنشانم لبخند
بر لب طفل یتیم.
آبان ۸۷: تهران
n;jv ugd dcnhkd

ارسال شده در مقالات توسط دکتر سهرابی
دیدگاه (20)
علي۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
درودبرشما، ازبازنشر زندگي نامه استاديزداني به سهم خود سپاسگزاري مي‌كنم. براي اينجانب مايه مباهات است كه از ده سال پيش كساني بدون تبلیغ خود و در قالب وب‌سایتی تحت عنوان «ايردن؛ پايگاه دندان‌پزشکی» مبادرت به ثبت، تدوین و انتشار نام و آثار همه دندان‌پزشکانی کردند که به نحوی حقی برگردن جوان‌ترهای حرفه دارند. شما در تبلیغ این صفحه دچار یک غفلت -ولوکوچک- هم شده‌اید و فرموده اید که دکتریزدانی سایتی نداشته اند درحالی که درهمین مطلب که نقلی از مرجع آن نشده، به نقل از «وب‌سایت دکتریزدانی» مطلب نقل شده است. خوب است جهت اطلاع عرض شود که آقای دکتریزدانی هم یک وب‌سایت شخصی مدتی برای معرفی خود داشتند که امکان تداوم هزینه و نگهداری آن فراهم نبود و حدود ۷سال پیش جمع شد. این با همت ایردن ممکن شد که امروز شما می‌توانید همه مطالب و بخشی از نماهای صفحات آن‌را ملاحظه و بازنشر بفرمایید. موفقیت، سربلندی و عاقبت بخیری جنابعالی راآرزو دارم. بااحترام و ارادت همواره، علی راد کانادا-۹می۲۰۱۶
دکتر سهرابی۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
آقای راد در مورد غفلتی که ذکر کردید آگاه هستم و ذکر منابع مقالات سایت لبخند برتر نشون میده ما در این زمیه اخلاق مدارانه رفتار می کنیم . واقعیت تلخ این است که نتوانستیم خود را قانع کنیم تا به سایتی لینک بدیم که توهین آمیزترین رفتار را نسبت به یکی از اساتید برجسته ایرانی داشته و در رفتارهایش نشانی از بی طرفی و حرفه ای گری صادقانه و حداقل در این مورد نداشته است . جهت اطلاع حضرتعالی عرض می کنم سایت دکتر علی یزدانی به علت منابع مالی جمع نشد و هنگامی که یک گروه هکر سایت ایشان را هک کردن و تقاضای باج داشتن رعایت اخلاق شرافتمندانه باعث باج ندادن و نتیجتا حذف سایت ایشان شد . گاهی احساس میکنم اگر استاد یا تقاضای مصاحبه سایت مطبوع شما مخالفت نمی کرد و صدایش بصورت غیر اخلاقی و غیر حرفه ای ضبط نمی شد ، هیچ کدام از این هجمه ها صورت نمی گرفت . به هر حال ظاهرا استاد عادت به باج دهی ندارد و تلاش سایت توهین کننده به نظرم به نتیجه دلخواه نخواهد رسید . ای کاش همت عزیزان شما اندکی هم معطوف به رعایت حریم های خصوصی افراد و خواسته هایشان بگردد. خود بنده چندین بار در قسمت توهین زشت سایت مطبوع شما به استاد علم و اخلاق دندانپزشکی ترمیمی ایران تقاضای حذف از ایردن را داشتم که این همت والا نصیبم نگردید.
نازنین صالحی۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سلام برای ایردن و مطلب ارسالیش بسیار متاسف شدم بقول معروف تو جیب ما را نزن جوجه هات پیشکشت
علي۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سپاسگزار آقاي دكترسهرابي از اين توجه خاص به بنده.
حسین تقدیری۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
چند سال قبل ماجرای این مصاحبه کذایی را خواندم و از آن روز هیچ وقت به ایردن نرفتم . نگاهی به رتبه جهانی و رتبه کشوری سایت ایردن که ده سال است در جامعه دندانپزشکی فعال است داشته باشید و با سایت دندانه مقایسه کنید که فکر کنم دو ساله است .خودتان به اعتبار و مرتبه و تاثیر این توهین ها به صورتی مستند آگاه خواهید شد . افکار عمومی خودش ثواب و نا ثواب را از هم ممیزی میکند . همه ایردن غلط نیست ولی این رفتارش خیلی غلط بود .
زینب آقا میری۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
اعتقاد من بر این است که نقد گذاشتن بر هر فردی کاریست در نهایت به سود خود شخص و اشکالی نمی بینم که بزرگان علم دندانپزشکی هم در جایگاه نقد بنشینند . اما آنچه در مطالب ایردن دیدم نشانی از نقد و تعریف آکادمیک نقد نداشت . به هر صورت وقتی حرفه خبرنگاری تا جایی نزول کرده که کارمند مجموعه توانسته خبرنگار گردد و ضبط مخفیانه صدا اسمش شده مصاحبه دیگه جایی برای بحث بر محتوی نمی ماند . البته با یک جمله نظرات فوق موافقم که نوشته ایردن همه اش غلط نیست ولی این رفتارش خیلی غلط بود . من هم اعتقاد دارم ایردن زحمات زیادی در جایگاه خود کشید و خدمات بزرگی در کارنامه دارد و این کارش هرچند خیلی چیپ بود ولی نشان از همه ایردن نیست.
ندارم۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
دکتر یزدانی انسان بزرگیست و آدم های بزرگ در معرض این گونه حملات هستند . در ایران شرایط بهتری نسبت به بقیه جاهای دنیا داریم . در بعضی کشورهای اروپایی یکسری روزنامه نگارها هستند که دنبال نکته ها ی قابل رسانه ای کردن هستند و حتی از مشاهیر مورد نظر در هنگام خطای رانندگی دنبال عکس گرفتن هستند و روزنامه های وجود دارد به نام یلو پیپر که همین اتفاقات را پوشش می دهد. دکتر یزدانی بعد از یک عمر خدمات برجسته نزد جامعه ایرانی شناخته شده است و ایردن هم یک رسانه ایست که دنبال جذب مخاطب است و کار خودش را میکند. من هم از کار ایردن کدر و نا خوشنودم و در چهارچوب اخلاق به آن نگاه نمی کنم ولی این همه حساسیت را هم درک نمی کنم . به مدیر محترم سایت پیشنهاد میکنم این مباحث را دامن نزنند.
مهران مهرانی۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سلام به همه همکاران عزیز من در سال 69 از شهید بهشتی فارغ‌التحصیل شدم .استاد یزدانی رو از اونجا میشناسم . میتونن بگم خیلی از ما از اساتید برجسته ای داشتیم ولی این استاد مهربان تنها و تنها استادی بود که 1-هر چه داشت و هر چه بلد بود در اختیار دانشجویان قرار میداد 2-خوش اخلاق و مهربان بود 3-حرفه ای عمل میکرد 4-استاد مسلم بود من شهادت میدهم تا زمانی که زنده هستم نوکر این استاد بزرگوار هستم و بخاطر آنچه از ایشون یاد گرفتم دست ایشون رو میبوسم
مسعود میرزایی۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سلام. واقعا رفتار و حرکت سایت ایردن بسیار شنیع و زشت هست و توهین به اسطوره ها بزرگی نمیلره جز اینکه تنفر جامعه دندانپزشکی رو نسبت به خودشون برمی انگیزند.
مهري ملكي۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
با سلام دكتر يزداني گرانقدر استاد اخلاق و معرفت و بعد از ان استاد كامپوزيت هستند من با اموزش هاي ايشون توانمنديهايم در ترميم دندانها مخصوصا كار زيبايي خيلي بيشتر شده و همچنين علاقه مندي و جرات انجام بعضي از كارهاي زيبايي را خداوند حفظشون كند و هميشه سلامت باشند
رويا آرمند۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
من در وصف بزرگي جناب دكتر يزداني به اين جمله ارزشمند بسنده ميكنم: ""هر كس كه به من كلمه اي آموخت ،مرا بنده خود ساخته است"" افتخار شاگردي اين استاد گرانقدر را دارم.
مهنوش هندسي۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سلام بسيار سپاسگزارم از انتشار زندگينامه استاد بزرگوار جناب اقاى دكتر يزدانى كه سالهاست در نهايت سخاوت تجربيات خود را در اختيار جوانترها قرار ميدهند استاد عزيز سلامت باشيد سايه پرمهرتان مستدام باد
پريسا برخشان۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سلام من سال ١٣٩٢ افتخار اين رو داشتم كه چند ماهى از آموزه هاى استاد عزيزم نه تنها در حرفه دندانپزشكى ،ديدگاه ايشون نسبت به زندگى سبك زندگيشون ،اشعار زيباشون استفاده كنم و واقعاً از صميم قلب خودشون و خوانوادشون را دوست دارم و سر مشق من تو اين حرفه هستند. و هيچ گونه توهين را به ايشون نميتونم قبول كنم! آدمهاى خوب و موفق مثل استاد يزدانى هميشه مورد توجه اين حسادت ها بوده اند.
رضوان رجایی۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سلام من فقط دریک کلمه میگم. ک: *** استاد قلب دندانپزشکی. ترمیمی هستند*** در پناه. حق باشند***
محمدتقی زارع۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سپاسگزاری میکنم از شما با این اقدامتان هرچند ارزش ایشون بیش از این چیزهاست لکن این هم اقدامی مفید وتا حدی باعث ومنشا قدردانی جامعه دندانپزشکی از ایشان میشود .
فرزاد زکیان۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
استاد راستین دانش و اخلاق را دوست بداریم که دوست داشتن بزرگان و گرامیداشت آنان سپاسگزاری کردن از سالها آموزش بیدریغ وصمیمانه آنهاست.درود بر دکتر یزدانی ارجمند
پريسا برخشان۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
انسانهاى بزرگى چون استاد يزدانى هميشه با اين نا ملايمات دست و پنجه نرم كردند و اين تنها با اخلاق حرفه اى ايشون بوده كه روز به روز به ارزششون افزوده
رضوان لقمانی۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سلام دکتر یزدانی یکی از اساتید عالی هم در زمینه اخلاق وهم حوزه ترمیمی هستند .من افتخار حضور در کارگاه دیاستم ایشان رو داشتم و برام بسیار آموزنده و ارزشمند بوده .امیدوارم خداوند به این اشخاص طول عمر با عزت بده.
الهه عادلیان۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
با سلام هرچند افتخار حضور در آموزش های این استاد عزیز را نداشته ام،اما آوازه اخلاق و علم ایشان انكار ناپذیر است
صنمبريزدانى۷ خرداد, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
دكتر سهرابى سپاسگزارم از لطف بى دريغ و هراهى هميشگيتون . و همچنين ممنونم براى اطلاعات دقيقى كه در مورد سايت داديد. از تمام همكاران كه با لطفشون هميشه در كنارمون هستند هم نهايت تشكر رو دارم.

یک دیدگاه بگذارید

*

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)