توصیه های مفید بعد از لمینیت _ دکتر سهرابی دندانپزشک و زیبایی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)

توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)

۱۸ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...
توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)
توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)

نکات ضروری بعداز انجام لمینیت کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت:

 • در بعضی از منابع توصیه های در مورد استفاده نکردن از مواد و خوراکی های رنگی در ساعت های اولیه درمان وجود دارد. بنابراین پیشنهاد میکنیم ازخوردن ترکیبات غذایی رنگی تا48 ساعت خودداری شود .(چای پررنگ،نوشابه،قهوه،سس،نسکافه و…)
 • درمان های زیبایی در دندانپزشکی ،درمان های لوکس و مدرن به حساب می آیند. همانگونه که در هنگام خرید و یا به اختیار گرفتن وسایل لوکس و مدرن از آنها بصورت ویژه ای مراقب میکنید ، از کامپوزیت های زیبا و درخشنده تان هم بصورت ویژه نگهداری کنید. مراقبت های ویژه شما(از کلیه درمان های دندانپزشکی زیبایی) این است: بدون استثنائ نخ دندان بزنید و مسواکتان را هیچ وقت فراموش نکنید و خیلی بهتر است از دهان شویهای ضد پلاک میکروبی (مثل دهان شویه ایرشا ضد پلاک سبزرنگ)که ازچسبیدن پلاک میکروبی به سطح دندان ها جلوگیری میکنند استفاده کنید.
 • تجربه شخصی نگارنده در مورد کسانی که درمان ونیر کامپوزیت انجام داده اند نشان میدهد که بسیاری از مراجعین، متعهد به حضور در  جلسه پالیش بعد درمان نمی باشند و آن را غیر لازم می دانند. این جلسه را جدی بگیرید.مطمئن باشید ضرری!!ندارد.
 • در مواردی که با طراحی خط لبخند تغییراتی در طول دندان ها و یا رنگ دندان ها و شاید ابعاد و ……..ایجاد شده و تمایل دارید در این تغییرات کمی بیشتر به سلیقه شما نزدیک شویم، یادتان باشد : ما با هم توافقی داشتیم.
  یادتان هست! بله در جلسه مشاوره زیبایی یک قرار مهم گذاشتیم. یک بار دیگر آن را بصورت خلاصه یادآوری میکنیم.
  اگر دوست دارید به هر دلیلی تغییراتی در شکل و طرح دندانتان ایجاد شود باید ده روز صبر کنید.
 • اگر برای نوش جان کردن میوه های مثل هلو که دارای هسته های مضرس و خشن است تمایل دارید که آنها را گاز بزنید کمی مراقب دندان هایتان باشید. این هسته ها دندان های طبیعی زیادی را شکسته اند و مسلما می توانند لمینیت دندانهای شما را بشکنند.
 • انجام پالیش های سالیانه هر چند به زیبایی و در خشندگی کامپوزیت ها کمک میکند ولی الزام تکنیکی ندارد. فقط نکاتی را در مورد پالیش های ثانویه ذکر می نماییم.
  الف: جلسه اول پالیش که حداقل با فاصله ده روزه صورت میگیرد لازم ، مفید و رایگان است.
  ب: در صورت تمایل برای پالیش های مناسبتی مثل میهمانی ها و …. هر چند به نظر نگارنده واقعا تاثیر و لزومی ندارد ولی در صورت اصرار قابل انجام و هزینه مربوطه معادل جرمگیری دو فک محاسبه خواهد شد.
  ج: تمامی مشاغل در پایان سال و بخصوص در اسفند ماه دارای تراکم خاص و حتی آزار دهنده ای هستند. جهت این که ما شرمنده گل روی شما نشویم و همیشه لبتون را خندان ببینیم خواهش موکد داریم اگر می خواهید جلسه پالیش  داشته باشد یا قبل و یا بعد از اسفند ماه مراجعه کنید و یا خیلی زودتر وقتتان را رزرو کنید.
ارسال شده در توصیه های لازم توسط دکتر سهرابی | برچسب ها:
دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)" by , written on ۰۵/۰۲/۱۳۹۵

نکات ضروری بعداز انجام لمینیت کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت: در بعضی از منابع توصیه های در مورد استفاده نکردن از مواد و خوراکی های رنگی در ساعت های اولیه درمان وجود دارد. بنابراین پیشنهاد میکنیم ازخوردن ترکیبات غذایی رنگی تا48 ساعت خودداری شود .(چای پررنگ،نوشابه،قهوه،سس،نسکافه و…) درمان های زیبایی در دندانپزشکی ،درمان های لوکس و مدرن به حساب می آیند. همانگونه که در هنگام خرید و یا به اختیار گرفتن وسایل لوکس و مدرن از آنها بصورت ویژه ای مراقب میکنید ، از کامپوزیت های زیبا و درخشنده تان هم بصورت ویژه نگهداری کنید. مراقبت های ویژه شما(از کلیه درمان های دندانپزشکی زیبایی) این است: بدون استثنائ نخ دندان بزنید و مسواکتان را هیچ وقت فراموش نکنید و خیلی بهتر است از دهان شویهای ضد پلاک میکروبی (مثل دهان شویه ایرشا ضد پلاک سبزرنگ)که ازچسبیدن پلاک میکروبی به سطح دندان ها جلوگیری میکنند استفاده کنید. تجربه شخصی نگارنده در مورد کسانی که درمان ونیر کامپوزیت انجام داده اند نشان میدهد که بسیاری از مراجعین، متعهد به حضور در  جلسه پالیش بعد درمان نمی باشند و آن را غیر لازم می دانند. این جلسه را جدی بگیرید.مطمئن باشید ضرری!!ندارد. در مواردی که با طراحی خط لبخند تغییراتی در طول دندان ها و یا رنگ دندان ها و شاید ابعاد و ……..ایجاد شده و تمایل دارید در این تغییرات کمی بیشتر به سلیقه شما نزدیک شویم، یادتان باشد : ما با هم توافقی داشتیم. یادتان هست! بله در جلسه مشاوره زیبایی یک قرار مهم گذاشتیم. یک بار دیگر آن را بصورت خلاصه یادآوری میکنیم. اگر دوست دارید به هر دلیلی تغییراتی در شکل و طرح دندانتان ایجاد شود باید ده روز صبر کنید. اگر برای نوش جان کردن میوه های مثل هلو که دارای هسته های مضرس و خشن است تمایل دارید که آنها را گاز بزنید کمی مراقب دندان هایتان باشید. این هسته ها دندان های طبیعی زیادی را شکسته اند و مسلما می توانند لمینیت دندانهای شما را بشکنند. انجام پالیش های سالیانه هر چند به زیبایی و در خشندگی کامپوزیت ها کمک میکند ولی الزام تکنیکی ندارد. فقط نکاتی را در مورد پالیش های ثانویه ذکر می نماییم. الف: جلسه اول پالیش که حداقل با فاصله ده روزه صورت میگیرد لازم ، مفید و رایگان است. ب: در صورت تمایل برای پالیش های مناسبتی مثل میهمانی ها و …. هر چند به نظر نگارنده واقعا تاثیر و لزومی ندارد ولی در صورت اصرار قابل انجام و هزینه مربوطه معادل جرمگیری دو فک محاسبه خواهد شد. ج: تمامی مشاغل در پایان سال و بخصوص در اسفند ماه دارای تراکم خاص و حتی آزار دهنده ای هستند. جهت این که ما شرمنده گل روی شما نشویم و همیشه لبتون را خندان ببینیم خواهش موکد داریم اگر می خواهید جلسه پالیش  داشته باشد یا قبل و یا بعد از اسفند ماه مراجعه کنید و یا خیلی زودتر وقتتان را رزرو کنید.

دیدگاه (18)
فاطمه پناهی۰۶/۰۹/۱۳۹۷پاسخ دادن  
با سلام و خسته نباشید من دو روزه که ونیر کامپوزیت انجام دادم اما قبلش دکترم گفتن جراحی لثه هم نیاز است و طول دندونهامو کمی بزرگ کردن و بعد از اتمام تمام مراحل واقعا ونیر کامپوزیت زیبایی شد و من راضی ام اما جای جراحی لثه ام گاهی اوقات و صبح ها مایه زرد و قرمز رنگ از فاصله بین لثه و دندونام خارج میشه...میخواستم ببینم طبیعیه؟ یا عفونت کرده؟ در ضمن دکترم از پانسمان هم استفاده نکردن و حتی پیشنهاد مسکن هم ندادن به من هرچند که حدود ۲ میلی متر جراحی لثه داشتم اما درد زیادی داشت و چون دکتر نگفته بود مسکن بخور منم نخوردم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۶/۰۹/۱۳۹۷پاسخ دادن  
سلام بزرگوار لثه های شما باید معاینه بشود لطفا هر چه سریع تر به یک جراح لثه مراجعه فرمایید
نسیم ریاحی۱۹/۰۷/۱۳۹۷پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر ممنون از اینکه وقت می گذارید و جواب می دید من برای لومینیرز اقدام کردم تنها مشکل من با دندونهام رنگ زردشون بود وگرنه در ترتیب و مدل و.... همه چی خوب بود و اصلا مشکلی نداشتم دکترم برای قالب گیری دندان های من رو تراش دادن که باعث شده دندانهای فک بالا کوتاه شوند و بین دو فک فاصله بیوفته و در حرف زدن من بسیار تاثیر گذاشته بطوری که نمی تونم حرف سین رو تلفظ کنم و این مساله بسیار باعث ناراحتی من شده و بسیار نگرانم نمی دونم بعد از چسباندن لومینیرزها این مشکل برطرف میشه یا نه دکترم که می گه نگران نباش حل میشه ولی واقعیتش من نمی دونم ایشون درست میگن یا نه من دائم در جلسات کاری هستم و مجبور به صحبت کردن در جلسات رسمی میباشم با این وضعیت واقعا به مشکل بر می خورم خودم روم نمیشه دیگه صحبت کنم تا آماده شدن لومینیرزها یک ماه زمان می بره تا اون موقع من از استرس سکته کردم لطفا من رو راهنمایی کنید تا کمی خیالم راحت بشه سپاسگزارم
دکتر محمد رضا سهرابی۲۲/۰۷/۱۳۹۷پاسخ دادن  
سلام خانم ریاحی کوتاه شدن دندان میتواند باعث تغییر در تلفظ شود . این مشکل به محض دریافت لامینیت رطرف خواهد شد . برای حل این مشکل تا زمان دریافت لامینیت ها ، از دندانپزشکتان کمک بخواهید . احتمالا با لامینیت های موقت کامپوزیتی مشکل شما را حل کنند . موفق باشید
۰۶/۰۳/۱۳۹۷پاسخ دادن  
با سلتم، من ۴ روز پیش قرار بود در دو نویت ده دندون فک بالا رو کامپوزیت ونیر کنم که جلسه اول طی یکساعت دکتر ۶ تا دندونهای سمت راست و چپ رو انجام دادند که به لحاط شکل و رنگ اون چیزی که انتظار داشتم نیود و در جلسه دوم از دکتر خواهش کردم این کامپوزیتها رو بردارند، که باز دکتر گفتند در دو سه جلسه اینکارو انجام میدن!؟ و سوال من اینه که چه روشی بهترین روش برای برداشتن ونیر کامپوزیت که به دندونهام آسیبی وارد نشه و حساسیت نداشته یاشند و از طرفی از اون چسب که رو دندونه هم اثری نیاشه که در طولانی مدت خدایی نکرده باعث عفونت یا پوسیدگی دندونهام بشه. بهترین روش برداشتن کاملوزیت ونیر از نظر شما چیه !!
دکتر محمد رضا سهرابی۰۷/۰۳/۱۳۹۷پاسخ دادن  
سلام بزرگوار حسن بزرگ کامپوزیت این است که تراش بر روی دندان شما انجام نگرفته است روش های برداشتن کامپوزیت با توجه به نوع تکنیک درمان متفاوت است و برای جلوگیری از تراش دندان نسبتا وقت گیر است باندینگ هم باعث عفونت یا خرابی دندان نمی گردد و در هنگام اتمام کار برداشته خواهد شد موفق و پایدار باشید
ح۰۲/۱۰/۱۳۹۶پاسخ دادن  
باسلام.. ببخشید خواستم بدونم دوتا دندونهای بزرگ رو چقد میشه کوتاه کرد؟؟اگ کوتاه کنم برا دندونهام ضرر نداره؟؟ و هزینش چقدر میشه؟؟ پاسخبدید ممنون میشم. با تشکر فراوان و خسته نباشید ویژه
دکتر سهرابی۰۲/۱۰/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار کوتاه کردن دندون ها حتما بی ضرر نخواهد بود ولی ممکنه ضررش قابل چشم پوشی باشه برای تعیین این خط مرز نیاز به معاینه حضوری داریم لطفا به مطب مراجعه فرمایید یا با دندانپزشک معتمد خودتان یک وقت مشاوره بگذارید
م.فرزین۲۱/۰۹/۱۳۹۶پاسخ دادن  
ممنون از سایت خوبتون
م.فرزین۲۱/۰۹/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام دندون جلوی فک بالای من یک مقدار کج شده و اومده روی دندون بغلیش و کنارش که روی دندون بغلی هست داره یکم رنگش برمیگرده و پوسیده میشه میخواستم ببینم راه درمانش چیه که هم اون پوسیدگی رفع بشه هم صاف بشه?ارتودنسی یا کامپوزیت?
دکتر سهرابی۲۱/۰۹/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام جناب فرزین در صورتی که برجستگی دندان و بیرون زدگی نسبت به قوس دندانی کم باشد میتوانید با کامپوزیت ونیر مشکلتون را حل کنید و در صورتی که میزان این برجستگی و روی هم قرار گرفتن از نیم میلی متر بیشتر است بهتره با یک ارتودنتیست هم مشورت کنید و متناسب زمان درمان تصمیم بگیرید . البته اون رنگ سیاهی بین دندانی را سریع تر به دندانپزشکتون نشون بدید . خیلی مهمه که زودتر بررسی بشه
farzan sepahi۰۶/۰۹/۱۳۹۶پاسخ دادن  
شب خوش آقاى دكتر افزايش طول تاج در ونير كامپوزيت به چه معنى است و چطور انجام ميشه؟
دکتر سهرابی۰۶/۰۹/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار وقت شما بخیر و سلامتی در موردی که شما به آن اشاره فرمودید ، افزایش طول تاج برای اصلاح نسبت های طلایی و متناسب کردن طول و عرض دندان و ناحیه ای که در هنگام خندیدن دیده می شود ، انجام می گردد . روش های مختلفی دارد که متناسب نیاز ناحیه از آن ها استفاده میگردد . روش استفاده از تیغ بیستوری و بعد از آن دستگاه های الکترو سرجری و اخیرا فرزهای تیشو تریمر که سیر تکاملی آن ها به سمت ساده نمودن کار است ، را میتوان نام برد .
حمیدی۱۱/۰۶/۱۳۹۶پاسخ دادن  
باعرض سلام،من چند روز پیش دنداهای جلویی رو برای زیبایی کامپوزیت کردم اما بعد از چند روز محل اتصال دندان ب کامپوزیت کمی تیره و سیاه شده و مرز بین دندان اصلی و کامپوزیت مشخص شده،برای رفع این مشکل من میتونم دندونم رو ب نحوی رنگ کنم؟یا باید روکش عوض بشه؟البته خیلی زیاد مشخص نیس با تشکر
دکتر سهرابی۱۲/۰۶/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام جناب حمیدی بزرگوار در بسیاری از مواردی که مراجعین مطب بنده این مشکل شما را حس نموده اند به علت خطای دید بوده است که بعلت اختلاف میزان نور در ناحیه داخل دهان و بیرون دهان یک مرزی که بقول شما زیاد هم مشخص نیست احساس می شود . برای این که ببینید این خط واقعی است یا خطای دید ، از یک دوربین دیجیتال با فلاش قوی استفاده کنید . اگر خط احتمالی در عکس مشاهده گردید ، کاذب نیست . نهایتا پیشنهاد میکنم که بدون وسواس ولی دقیق کامپوزیت ها را چک کنید و مطمین باشید دندانپزشک شما نسبت به رفع هر عیب و ایراد احتمالی مشتاق تر است .
دکتر سهرابی۲۷/۰۵/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام فاطمه خانم سوال شما در قسمت دیگری ارسال شده بود که در این قسمت پاسخ می دهم . بعد از انجام ونیر کامپوزیت ، تغییرات مختصری در نحوه گفتار گزارش شده که بسیار زود گذر است . من تا به حال موردی بیش از یک هفته ندیده بودم و حتی نشنیدم . به نظرم بهتره مدت کوتاهی صبوری کنید و بهش فکر نکنید . من حدس میزنم که ممکنه حساسیت شما باعث این طولانی شدن تغییر در فونتیک شده است . منتظر اطلاع از حل مشکلتان هستم و اطمینان دارم که همکار عزیزی که درمان را برایتان انجام داده است بهترین راهکار را در نظر خواهد گرفت .
شیوا احمدی۳۰/۰۴/۱۳۹۶پاسخ دادن  
درود بر شما با توصیه های عالی سایت شما ونیر کامپوزیت هام را به بهترین شکل مراقبت میکنم سایتتون عالیه ممنون
دکتر سهرابی۳۰/۰۴/۱۳۹۶پاسخ دادن  
درود به شما خوشحالم که مورد استفاده بوده است ونیر کامپوزیت یک درمان پایدار و موفق است و شرایط نگهداری خوب شما به ثبات درخشندگی آن کمک کرده است . لبتون خندان

سوال یا دیدگاه شما؟.

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)