توصیه های مفید بعد از لمینیت _ دکتر سهرابی دندانپزشک و زیبایی

توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)

توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)

۷ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)
توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)

نکات ضروری بعداز انجام لمینیت کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت:

 • در بعضی از منابع توصیه های در مورد استفاده نکردن از مواد و خوراکی های رنگی در ساعت های اولیه درمان وجود دارد. بنابراین پیشنهاد میکنیم ازخوردن ترکیبات غذایی رنگی تا۴۸ ساعت خودداری شود .(چای پررنگ،نوشابه،قهوه،سس،نسکافه و…)
 • درمان های زیبایی در دندانپزشکی ،درمان های لوکس و مدرن به حساب می آیند. همانگونه که در هنگام خرید و یا به اختیار گرفتن وسایل لوکس و مدرن از آنها بصورت ویژه ای مراقب میکنید ، از کامپوزیت های زیبا و درخشنده تان هم بصورت ویژه نگهداری کنید. مراقبت های ویژه شما(از کلیه درمان های دندانپزشکی زیبایی) این است: بدون استثنائ نخ دندان بزنید و مسواکتان را هیچ وقت فراموش نکنید و خیلی بهتر است از دهان شویهای ضد پلاک میکروبی (مثل دهان شویه ایرشا ضد پلاک سبزرنگ)که ازچسبیدن پلاک میکروبی به سطح دندان ها جلوگیری میکنند استفاده کنید.
 • تجربه شخصی نگارنده در مورد کسانی که درمان ونیر کامپوزیت انجام داده اند نشان میدهد که بسیاری از مراجعین، متعهد به حضور در  جلسه پالیش بعد درمان نمی باشند و آن را غیر لازم می دانند. این جلسه را جدی بگیرید.مطمئن باشید ضرری!!ندارد.
 • در مواردی که با طراحی خط لبخند تغییراتی در طول دندان ها و یا رنگ دندان ها و شاید ابعاد و ……..ایجاد شده و تمایل دارید در این تغییرات کمی بیشتر به سلیقه شما نزدیک شویم، یادتان باشد : ما با هم توافقی داشتیم.
  یادتان هست! بله در جلسه مشاوره زیبایی یک قرار مهم گذاشتیم. یک بار دیگر آن را بصورت خلاصه یادآوری میکنیم.
  اگر دوست دارید به هر دلیلی تغییراتی در شکل و طرح دندانتان ایجاد شود باید ده روز صبر کنید.
 • اگر برای نوش جان کردن میوه های مثل هلو که دارای هسته های مضرس و خشن است تمایل دارید که آنها را گاز بزنید کمی مراقب دندان هایتان باشید. این هسته ها دندان های طبیعی زیادی را شکسته اند و مسلما می توانند لمینیت دندانهای شما را بشکنند.
 • انجام پالیش های سالیانه هر چند به زیبایی و در خشندگی کامپوزیت ها کمک میکند ولی الزام تکنیکی ندارد. فقط نکاتی را در مورد پالیش های ثانویه ذکر می نماییم.
  الف: جلسه اول پالیش که حداقل با فاصله ده روزه صورت میگیرد لازم ، مفید و رایگان است.
  ب: در صورت تمایل برای پالیش های مناسبتی مثل میهمانی ها و …. هر چند به نظر نگارنده واقعا تاثیر و لزومی ندارد ولی در صورت اصرار قابل انجام و هزینه مربوطه معادل جرمگیری دو فک محاسبه خواهد شد.
  ج: تمامی مشاغل در پایان سال و بخصوص در اسفند ماه دارای تراکم خاص و حتی آزار دهنده ای هستند. جهت این که ما شرمنده گل روی شما نشویم و همیشه لبتون را خندان ببینیم خواهش موکد داریم اگر می خواهید جلسه پالیش  داشته باشد یا قبل و یا بعد از اسفند ماه مراجعه کنید و یا خیلی زودتر وقتتان را رزرو کنید.
ارسال شده در توصیه های لازم توسط دکتر سهرابی | برچسب ها:
دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 5 - "توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)" by , written on ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵

نکات ضروری بعداز انجام لمینیت کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت: در بعضی از منابع توصیه های در مورد استفاده نکردن از مواد و خوراکی های رنگی در ساعت های اولیه درمان وجود دارد. بنابراین پیشنهاد میکنیم ازخوردن ترکیبات غذایی رنگی تا۴۸ ساعت خودداری شود .(چای پررنگ،نوشابه،قهوه،سس،نسکافه و…) درمان های زیبایی در دندانپزشکی ،درمان های لوکس و مدرن به حساب می آیند. همانگونه که در هنگام خرید و یا به اختیار گرفتن وسایل لوکس و مدرن از آنها بصورت ویژه ای مراقب میکنید ، از کامپوزیت های زیبا و درخشنده تان هم بصورت ویژه نگهداری کنید. مراقبت های ویژه شما(از کلیه درمان های دندانپزشکی زیبایی) این است: بدون استثنائ نخ دندان بزنید و مسواکتان را هیچ وقت فراموش نکنید و خیلی بهتر است از دهان شویهای ضد پلاک میکروبی (مثل دهان شویه ایرشا ضد پلاک سبزرنگ)که ازچسبیدن پلاک میکروبی به سطح دندان ها جلوگیری میکنند استفاده کنید. تجربه شخصی نگارنده در مورد کسانی که درمان ونیر کامپوزیت انجام داده اند نشان میدهد که بسیاری از مراجعین، متعهد به حضور در  جلسه پالیش بعد درمان نمی باشند و آن را غیر لازم می دانند. این جلسه را جدی بگیرید.مطمئن باشید ضرری!!ندارد. در مواردی که با طراحی خط لبخند تغییراتی در طول دندان ها و یا رنگ دندان ها و شاید ابعاد و ……..ایجاد شده و تمایل دارید در این تغییرات کمی بیشتر به سلیقه شما نزدیک شویم، یادتان باشد : ما با هم توافقی داشتیم. یادتان هست! بله در جلسه مشاوره زیبایی یک قرار مهم گذاشتیم. یک بار دیگر آن را بصورت خلاصه یادآوری میکنیم. اگر دوست دارید به هر دلیلی تغییراتی در شکل و طرح دندانتان ایجاد شود باید ده روز صبر کنید. اگر برای نوش جان کردن میوه های مثل هلو که دارای هسته های مضرس و خشن است تمایل دارید که آنها را گاز بزنید کمی مراقب دندان هایتان باشید. این هسته ها دندان های طبیعی زیادی را شکسته اند و مسلما می توانند لمینیت دندانهای شما را بشکنند. انجام پالیش های سالیانه هر چند به زیبایی و در خشندگی کامپوزیت ها کمک میکند ولی الزام تکنیکی ندارد. فقط نکاتی را در مورد پالیش های ثانویه ذکر می نماییم. الف: جلسه اول پالیش که حداقل با فاصله ده روزه صورت میگیرد لازم ، مفید و رایگان است. ب: در صورت تمایل برای پالیش های مناسبتی مثل میهمانی ها و …. هر چند به نظر نگارنده واقعا تاثیر و لزومی ندارد ولی در صورت اصرار قابل انجام و هزینه مربوطه معادل جرمگیری دو فک محاسبه خواهد شد. ج: تمامی مشاغل در پایان سال و بخصوص در اسفند ماه دارای تراکم خاص و حتی آزار دهنده ای هستند. جهت این که ما شرمنده گل روی شما نشویم و همیشه لبتون را خندان ببینیم خواهش موکد داریم اگر می خواهید جلسه پالیش  داشته باشد یا قبل و یا بعد از اسفند ماه مراجعه کنید و یا خیلی زودتر وقتتان را رزرو کنید.

دیدگاه (7)
شیوا احمدی۳۰ تیر, ۱۳۹۶پاسخ دادن  
درود بر شما با توصیه های عالی سایت شما ونیر کامپوزیت هام را به بهترین شکل مراقبت میکنم سایتتون عالیه ممنون
دکتر سهرابی۳۰ تیر, ۱۳۹۶پاسخ دادن  
درود به شما خوشحالم که مورد استفاده بوده است ونیر کامپوزیت یک درمان پایدار و موفق است و شرایط نگهداری خوب شما به ثبات درخشندگی آن کمک کرده است . لبتون خندان
دکتر سهرابی۲۷ مرداد, ۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام فاطمه خانم سوال شما در قسمت دیگری ارسال شده بود که در این قسمت پاسخ می دهم . بعد از انجام ونیر کامپوزیت ، تغییرات مختصری در نحوه گفتار گزارش شده که بسیار زود گذر است . من تا به حال موردی بیش از یک هفته ندیده بودم و حتی نشنیدم . به نظرم بهتره مدت کوتاهی صبوری کنید و بهش فکر نکنید . من حدس میزنم که ممکنه حساسیت شما باعث این طولانی شدن تغییر در فونتیک شده است . منتظر اطلاع از حل مشکلتان هستم و اطمینان دارم که همکار عزیزی که درمان را برایتان انجام داده است بهترین راهکار را در نظر خواهد گرفت .
حمیدی۱۱ شهریور, ۱۳۹۶پاسخ دادن  
باعرض سلام،من چند روز پیش دنداهای جلویی رو برای زیبایی کامپوزیت کردم اما بعد از چند روز محل اتصال دندان ب کامپوزیت کمی تیره و سیاه شده و مرز بین دندان اصلی و کامپوزیت مشخص شده،برای رفع این مشکل من میتونم دندونم رو ب نحوی رنگ کنم؟یا باید روکش عوض بشه؟البته خیلی زیاد مشخص نیس با تشکر
دکتر سهرابی۱۲ شهریور, ۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام جناب حمیدی بزرگوار در بسیاری از مواردی که مراجعین مطب بنده این مشکل شما را حس نموده اند به علت خطای دید بوده است که بعلت اختلاف میزان نور در ناحیه داخل دهان و بیرون دهان یک مرزی که بقول شما زیاد هم مشخص نیست احساس می شود . برای این که ببینید این خط واقعی است یا خطای دید ، از یک دوربین دیجیتال با فلاش قوی استفاده کنید . اگر خط احتمالی در عکس مشاهده گردید ، کاذب نیست . نهایتا پیشنهاد میکنم که بدون وسواس ولی دقیق کامپوزیت ها را چک کنید و مطمین باشید دندانپزشک شما نسبت به رفع هر عیب و ایراد احتمالی مشتاق تر است .
farzan sepahi۶ آذر, ۱۳۹۶پاسخ دادن  
شب خوش آقاى دكتر افزايش طول تاج در ونير كامپوزيت به چه معنى است و چطور انجام ميشه؟
دکتر سهرابی۶ آذر, ۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار وقت شما بخیر و سلامتی در موردی که شما به آن اشاره فرمودید ، افزایش طول تاج برای اصلاح نسبت های طلایی و متناسب کردن طول و عرض دندان و ناحیه ای که در هنگام خندیدن دیده می شود ، انجام می گردد . روش های مختلفی دارد که متناسب نیاز ناحیه از آن ها استفاده میگردد . روش استفاده از تیغ بیستوری و بعد از آن دستگاه های الکترو سرجری و اخیرا فرزهای تیشو تریمر که سیر تکاملی آن ها به سمت ساده نمودن کار است ، را میتوان نام برد .

یک دیدگاه بگذارید

*

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)