توصیه های لازم

توصیه های لازم بعد از لمینیت (ونیر کامپوزیت)

اصلاح خط لبخند

نکات ضروری بعداز انجام لمینیت کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت:

 • در بعضی از منابع توصیه های در مورد استفاده نکردن از مواد و خوراکی های رنگی در ساعت های اولیه درمان وجود دارد. بنابراین پیشنهاد میکنیم ازخوردن ترکیبات غذایی رنگی تا۴۸ ساعت خودداری شود .(چای پررنگ،نوشابه،قهوه،سس،نسکافه و…)
 • درمان های زیبایی در دندانپزشکی ،درمان های لوکس و مدرن به حساب می آیند. همانگونه که در هنگام خرید و یا به اختیار گرفتن وسایل لوکس و مدرن از آنها بصورت ویژه ای مراقب میکنید ، از کامپوزیت های زیبا و درخشنده تان هم بصورت ویژه نگهداری کنید. مراقبت های ویژه شما(از کلیه درمان های دندانپزشکی زیبایی) این است: بدون استثنائ نخ دندان بزنید و مسواکتان را هیچ وقت فراموش نکنید و خیلی بهتر است از دهان شویهای ضد پلاک میکروبی (مثل دهان شویه ایرشا ضد پلاک سبزرنگ)که ازچسبیدن پلاک میکروبی به سطح دندان ها جلوگیری میکنند استفاده کنید.
 • تجربه شخصی نگارنده در مورد کسانی که درمان ونیر کامپوزیت انجام داده اند نشان میدهد که بسیاری از مراجعین، متعهد به حضور در جلسه پالیش بعد درمان نمی باشند و آن را غیر لازم می دانند. این جلسه را جدی بگیرید.مطمئن باشید ضرری!!ندارد.
 • در مواردی که با طراحی خط لبخند تغییراتی در طول دندان ها و یا رنگ دندان ها و شاید ابعاد و ……..ایجاد شده و تمایل دارید در این تغییرات کمی بیشتر به سلیقه شما نزدیک شویم، یادتان باشد : ما با هم توافقی داشتیم.
  یادتان هست! بله در جلسه مشاوره زیبایی یک قرار مهم گذاشتیم. یک بار دیگر آن را بصورت خلاصه یادآوری میکنیم.
  اگر دوست دارید به هر دلیلی تغییراتی در شکل و طرح دندانتان ایجاد شود باید ده روز صبر کنید.
 • اگر برای نوش جان کردن میوه های مثل هلو که دارای هسته های مضرس و خشن است تمایل دارید که آنها را گاز بزنید کمی مراقب دندان هایتان باشید. این هسته ها دندان های طبیعی زیادی را شکسته اند و مسلما می توانند لمینیت دندانهای شما را بشکنند.
 • انجام پالیش های سالیانه هر چند به زیبایی و در خشندگی کامپوزیت ها کمک میکند ولی الزام تکنیکی ندارد. فقط نکاتی را در مورد پالیش های ثانویه ذکر می نماییم.
  الف: جلسه اول پالیش که حداقل با فاصله ده روزه صورت میگیرد لازم ، مفید و رایگان است.
  ب: در صورت تمایل برای پالیش های مناسبتی مثل میهمانی ها و …. هر چند به نظر نگارنده واقعا تاثیر و لزومی ندارد ولی در صورت اصرار قابل انجام و هزینه مربوطه معادل جرمگیری دو فک محاسبه خواهد شد.
  ج: تمامی مشاغل در پایان سال و بخصوص در اسفند ماه دارای تراکم خاص و حتی آزار دهنده ای هستند. جهت این که ما شرمنده گل روی شما نشویم و همیشه لبتون را خندان ببینیم خواهش موکد داریم اگر می خواهید جلسه پالیش داشته باشد یا قبل و یا بعد از اسفند ماه مراجعه کنید و یا خیلی زودتر وقتتان را رزرو کنید.

امتیاز دهی به پست ها

افکار در مورد

 1. مهتا سیف گفت:

  سلام خسته نباشید من امروز ۱۶ واحد کامپوزیت انجام دادم ولی با دندان های آسیا م نمیتونم هیچی بخورم یا بجوم انگار روی هم نمیان صبر کنم درست میشه یا برم کوتاه تر کنم کامپوزیت هامو دندان های جلوم اجازه نمیدن عقبیا روی هم قرار بگیرن

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام مهتا خانم
   بستگی به نظر دندانپزشک معالجتون داره . اگر گفتن صبر کنید و یا در صورت احساس بلندی توصیه ای داشته اند ، همان را اقدا کنید و در غیر اینصورت به ایشان اطلاع دهید .
   موفق باشید

 2. نرگس ساجدی گفت:

  با سلام.من چهار تا از دندان های بالایی رو کامپوزیت کردم و خیلی پشیمونم بخاطر اینکه بعضی از حروف رو نمیتونم درست بگم..حرف زدنم افتضاح شده…..چند روزه دپرس شدم….یعنی افسردگی حاد گرفتم نه میتونم سین رو بگم نه حرف ز …فکر کنم اونایی که کامپوزیت میکنن بعدش یه راست میرن گفتار درمانی برای تکلم و روانشناس واسه افسردگی….????اگه میدونستم اینجوریه هیچ وقت انجام نمیدادم…

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم نرگس
   این مشکل را با دندانپزشکتان در میان بگذارید . با تغییراتی بسیار کم در ارتفاع دندان های کامپوزیت شده ، این مشکل بر طرف خواهد شد .
   موفق باشید

 3. ناشناس گفت:

  با سلام افسانه از اصفهان هستم لمینت دندان انجام دادم ولی متاسفانه قابل قبول نیستند چون قبلا فقط فاصله زیادی داشتند ولی حالا پهن و طول آنها هم خیلی بلند شده و همه میگن فکت اومده جلو
  و در حرف زدنم مشکل به وجود اومده ولب بالای من کوتاهاست

  خلاصه زشتر از قبل شدم و همه مسخرم میکننکه انقدر پول دادم و هنوز دنونای زشتی دارم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید سپاس گذارم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام افسانه خانم
   برای این که مطالبی که فرمودید ارزیابی بشود نیاز به بررسی عوامل مختلفی داریم . تصاویر استاندارد قبل از کار و بعد از کار و نکات مهم دیگری که در این جا نمی شود به آن ها بپردازیم . فکر کنم بهتر است چند نکته را به صورت کلی خدمت شما ارایه کنم تا شاید راهگشا باشد .
   ۱٫ حداقل دو هفته صبر کنید . بعضی از ذهنیت ها حاصل مقایسه نا خود آگاه شما با شرایط فعلی است که ممکن است درست نباشد .
   ۲٫ به پزشک خود اعتماد کنید و صادقانه نکته نظراتتان را بگویید
   ۳٫ با آرامش و دقت فراوان به توضیحات ایشان گوش کنید
   ۴٫ واقع بین باشید و مقایسه در کار خودتان را با کاری که در ذهن داشتید را در حد توافقات روز اول واکاوی کنید
   ۵٫ فراموش نکنید سرمایه اصلی دندانپزشک شما رضایت قلبی شماست ، فضا مناسبی برای ساخت آن مهیا کنید

 4. ناشناس گفت:

  سللم من یکساله کاپوزیت کردم احساس خسته گی و بیحالی پیدا کردم همش میترسم کار غیربهداشتی رو من انجام شده باشه دکتر ویروسی چیزی هست تو کامپوزیت انقال پیداکنه؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   امکان انتقال ویروس در داخل کامپوزیت وجود ندارد . برای بررسی علت ضعف بدنی به پزشک مراجعه فرمایید .
   موفق باشید

 5. معصومه گفت:

  سلام آقای دکتر ممنون ک بهمون انرژی میدین من ۳ روز پیش کامپوزیت فک بالا انجام دادم الان تو حرف زدن مشکل دارم ب خصوص س و ز تو رو خدا بگین حل میشه مشکلم یا ب فکر چاره باشم؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام معصومه خانم
   تغییرات آوایی در بعضی درمان های دندانی ایجاد می گردد و دو حالت دارند . این تغییرات به علت تطابق مجدد و مناسب عضلات خود به خود بر طرف می شوند که لازم است حدود ۱۴ تا ۲۱ روز صبر کرد و یا نیاز به تغییراتی در اندازه و ابعاد دندانی دارند که با تشخیص درمانگر اعمال خواهد شد .
   موفق باشید

 6. معصومه گفت:

  سلام خسته نباشید من ۳ روز پیش کامپوزیت انجام دادم فک بالا دندان قدامی رو برام یکم بلند کرده الان تلفظم مشکل پیدا کرده ب خصوص س و ز تو رو خدا بگین این خوب میشه یا به فکر چاره باشم؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام
   سوال قبلی همین سوال بود و پاسخ داده شد .

 7. سمیرا گفت:

  سلام دکتر ممنون از وقتی که برای پاسخ دهی میزارید من ارتودنسی انجام دادم و گفتن باید ۴ تا دندون بالا کامپوزیت شه به خاطر فضای خالی ک پر نمیشه و در این مدت ریشه دندونم تحلیل رفته ولی دکترم جواب درستی ندادن که چه مشکلی پیش میاد و از طرفی چون لثه هم ورم داشت به پریودنتیست مراجعه کردم از ایشون هم پرسیدم برای ریشه دندونم که تحلیل رفته چه خطری داره جواب درستی ندادن من در این باره تو اینترنت دیدم که گفتن عمر دندون کم میشه ممکنه بیفته و ایمپلنت بخواد و خیلی میترسم عکس رادیوگرافی از ریشه دندون دارم میشه لطفا راهنمایی کنید منو و با این مشکلات من چه خمیر دندون و دهان شویه استفاده کنم که کامپوزیت و ریشه مشکل پیدا نکنه کار هگزیدین لک ایجاد کرد برای دندونام

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام سمیرا خانم
   مطالبی که در مورد ارتودنسی و مطالبی که پیرامون ان توضیح دادید نیاز به معاینه دقیق و مستند دارد و من نمی تونم نظری بدهم . در مورد نگهداری از کامپوزیت ونیر پیشنهاد میکنم صفحه توصیه های لازم بعد از ونیر کامپوزیت را مطالعه کنید .

 8. سخر بخشی گفت:

  سلام دکتر جان ، من دو ماه پیش جراحی هم لول کردن طول تاج برای ۴ تا از دندان هام انجام دادم ، و الان هم کامپوزبت مردم به صورت کامل ، قبل از کامپوزیت اون قسمتی که جراحی کردم خیلی غذا جم میشد ولی الان که کامپوزیت کردم کلا بین دندان هام خی غزا میمونه و ظاهر خیلی زشتی پیدا میکنه اصلا بیرون نمیتونم غذا بخورم ، کامپوزیت ها هم خیلی ضخیم نیسن ، امکان داره یکم لثه اب که جراحی کردم رشد کنه و بیاد بیشتر بین دندان ها رو بیگره ، و یا این مشکل جم شدن غذا به مرور کمتر بشه ؟ چه کار مفیدی میتونم برای رشد لثه انجام بدم ، متشکرم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام سحر خانم
   نوع جراحی شما و دستوراتی که برای زمان درمان کامپوزیت دریافت کرده اید میتونه پاسخ شما را متفاوت کند . بهتر است با رعایت عالی بهداشت و عمل به دستورات مستقیم جراح لثه ، شرایط سلامت لثه ها را حفظ کنید . در کل ما خیلی به حرکت عمودی در رشد لثه ها معتقد نیستیم .
   موفق باشید

 9. میلاد قهردار گفت:

  سلام دکتر من تقریبا ۳ ماه که کامپوزیت انجام دادم ولی بین دندان هام کمی زرد شده چه راه کاری پیشنهاد میکنید و علت زردی چی هست
  با تشکر

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام میلاد جان
   زردی بین دندان ها علت های مختلفی دارد . شایع ترین آن ها عدم رعایت بهداشت است که با یک پالیش اصلاح می شود ولی نباید عدم رعایت بهداشت استمرار یابد . البته گاهی به دلیل نور کم در نواحی بین دندانی زردی کاذب داریم که باید آن را مجزا کنید . در مواردی هم که از رنگ های بسیار طبیعی استفاده می شود این طیف رنگی در ناحیه بین دندانی عادی است .
   موفق باشید

 10. مهشید قدر گفت:

  سلام اقای دکتر ممنون ک برای پاسخ گویی وقت میذارید.من دندونای به شدت نامرتبی دارم از این بابت ک چندین سال پیش یکی از دندونهای فک بالام بی دلیل خورد شد و باعث شد بین دندونهای بالام فاصله بیوفته.
  این فاصله بین دندونهای پایینمم هست،
  حالا سواله من اینه ک با توجه به اینکه دو تا از دندونای من خورد شده و ریخته و فاصله ی دندونهامم چه فک بالا و چه پایین خیلی زیاده،میتونم این مشکلات رو با کامپوزیت و یا لمینت حل کنم و یا حتما اول نیاز به ارتوندسی دارم؟ خواسته م اینه ک خط لبخندم کاملا زیباییش رو به دست بیاره.

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام مهشید عزیز
   توصیفی که شما از دندان ها دارید نشان میده کار شما فقط با ارتودنسی حل می شود . البته برای پاسخ دقیق تر باید معاینه شوید . فقط خاطر مبارک باشد که ارتودنسی درمان جایگزین ندارد و باز هم تاکید می کنم که هیچ کرادینگ شدیدی با کامپوزیت قابلیت درمان (البته از نظر علمی) را ندارد .
   موفق باشید

 11. جانان گفت:

  سلام.
  من هفته قبل روی دو تا از دندونام ترمیم کامپوزیت انجام شد در کمتر از یک هفته رنگش زرد شده نمیدونم از اول اینطور بوده یا نه دلیش چی میتونه باشه آیا بازم هزینه برام برمیداره ؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بززگوار
   کامپوزیت در بدترین شرایط هم به این سادگی و سرعت تغییر رنگ نمی دهد . تغییر رنگ در کامپوزیت محصول دلایل متنوعی دارد که با مراجعه به دندانپزشکتان به سادگی بر طرف می شود
   موفق باشید

 12. حسین گفت:

  سلام میخواستم بدونم چه مسواک خمیر دندانی برای دندان هایی که تازه کامپوزیت انجام دادیم خوبه؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   قسمت توصیه های بعد از ونیر کامپوزیت را مطالعه کنید . خلاصه بگم که فقط از خمیر دندان سفید کننده استفاده نکنید .
   موفق باشید

 13. حامد هاشمی گفت:

  سلام اقای دکتر من ونیر کردم الان یکی دوروزه نمیتونم قشنگ حرف بزنم مخصوصا حرف س

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام حامد عزیز
   بهتر است یک هفته صبر کنید . در مدت کوتاهی این مشکل حل خواهد شد و عضلات بدن موقعیت صحیح را با خوانی می کنند . اگر بعد از یک هفته مشکل حل نشد به دندانپزشک مراجعه کنید .
   موفق باشید

 14. زهرا دلیر گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر.من دندونمو ونیر کردم ولی بعد از دوسال رنگش داره زرد میشه.دندون شماره ۱ رو بخاطر پوسیدگی یکم تا وسط تراشیده ایا میشه ونیرمو عوض کنم یا نه؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   ممکن است به علت عدم رعایت استاندارد های بهداشتی ، رنگ روی کامپوزیت رسوب کرده باشه . اول این که یک پالیش ساده انجام دهید و بهداشتتون را توسط دندانپزشکتون بررسی کنید . دو سال برای تعویض ونیر خیلی خیلی کم است .
   موفق باشید

 15. مرضیه نجفی گفت:

  سلام.خسته نباشید.چرا سوال منو پاک کردید؟۲ بار سوال پرسیدم ولی جواب ندادید .الان دیدم کلا پاک کردید

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم نجفی
   نزدیک به سه هزار سوال و جواب در این سایت وجود دارد و اعتبار سنجی گوگل تا حدودی به همین گفتگو ها مرتبت است .
   چرا باید سوال شما را پاک کنیم ؟

 16. مرضیه نجفی گفت:

  سلام آقای دکتر.وقت بخیر.من یک ماه میشه که ۸ دندان بالا را کامپوزیت ونیر کردم.متاسفانه موقع غذا خوردن قاشق روی سطح دندان کشیده شدو وقتی توی نور به سطح دندان نگاه میکنم حالت خط خطی یا خش کوچکی روی دندانم مشخصه.میخواستم ببینم با پولیش حل میشه ؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   گاها پیش آمده است که مراجعه کننده ، تکسچر ها را با زبری اشتباه گرفته است . تکسچر به شیاره های سطح دندان گفته می شود . این ها با سختی بسیاری روی دندان شما طراحی شده است . و البته با پالیش محو نمی شود . اگر زبری های مات کننده مد نظر شما است که قطعا جوابتون مثبته .
   موفق باشید

 17. مریم گفت:

  سلام و خسته نباشید سوالم این بود با وجود کامپوزیت کردن برای فاصله های دندان آیا فک دهان جلو میاد و اینکه نمای زشتی پیدا نمی کند

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   در هنگام بستن دیاستم دندان شما از نمای رو برو ، تغییر پوزیشن نخوهاد داشت .
   موفق باشید

 18. ناشناس گفت:

  سلام .نظرتان درمورد لاک دندان برای رفع سیاهی دراثرعصب کشی چیست؟با تشکر

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   در کل این لاک ها مناسب نیستند ولی در مورد سیاهی بعد از عصب کشی هم بی اثر هستند . موفق باشید

 19. فاطمه حقی گفت:

  سلام آقای دکتر میخواستم بپرسم آیا دهان شویه برای دندان هایی که کامپوزیت شده اند ضرر نداره؟ممکن باعث آسیب به مواد کامپوزیت بشه؟ واینکه اگه ضرر نداره بهتره چه دهان شویه استفاده بشه لطفا دهان شویه خوب معرفی کنید،سپاس

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم حقی
   دهانشویه های که مصرف روزانه دارند و روی آن ها قید شده که مصرف دایم ان ها آسیب رسان نیست ، برای کامپوزیت ها هم بی آسیب هستند . در برند های موجود بازار ، ایرشا از جمله تولیدات داخلی و قابل اعتماد هستند .
   موفق باشید

 20. Maral sepehri گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ١٧ سالمه
  میخواستم بدونم میتونم کامپوزیت کنم یا نه ؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام دخترم
   سن شما شرط منع کننده ای در ونیر کامپوزیت ندارد ولی از شما خواهش میکنم بدون در نظر گرفتن احساسات گذری به این درمان نگاه کنید . انجام این کار در سن نوجوانی فقط در صورتی معنی دارد است که تامین کننده اصلاحات مهمی باشد . در محدوده سنی شما درمان های بلیچینگ به اندازه ونیر ها ممکن است بتواندخواسته شما را تامین کند . از شما دعوت میکنم تا یک مشاوره حضوری رایگان داشته باشید .

 21. رضاجلالوند گفت:

  باسلام کامپوزیت چه طول عمری دارد.فقطبرای زیباییه یاکاربرد درمانی هم داره

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   کامپوزیت جزو مواد پر کاربرد در درمان های دندانپزشکی است و استفاده از ان در بحث زیبایی جزو کمترین کاربرد های رایج است .
   موفق باشید

 22. فاطمه پناهی گفت:

  با سلام و خسته نباشید من دو روزه که ونیر کامپوزیت انجام دادم اما قبلش دکترم گفتن جراحی لثه هم نیاز است و طول دندونهامو کمی بزرگ کردن و بعد از اتمام تمام مراحل واقعا ونیر کامپوزیت زیبایی شد و من راضی ام اما جای جراحی لثه ام گاهی اوقات و صبح ها مایه زرد و قرمز رنگ از فاصله بین لثه و دندونام خارج میشه…میخواستم ببینم طبیعیه؟ یا عفونت کرده؟
  در ضمن دکترم از پانسمان هم استفاده نکردن و حتی پیشنهاد مسکن هم ندادن به من هرچند که حدود ۲ میلی متر جراحی لثه داشتم اما درد زیادی داشت و چون دکتر نگفته بود مسکن بخور منم نخوردم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   لثه های شما باید معاینه بشود
   لطفا هر چه سریع تر به یک جراح لثه مراجعه فرمایید

 23. نسیم ریاحی گفت:

  سلام آقای دکتر ممنون از اینکه وقت می گذارید و جواب می دید
  من برای لومینیرز اقدام کردم تنها مشکل من با دندونهام رنگ زردشون بود وگرنه در ترتیب و مدل و…. همه چی خوب بود و اصلا مشکلی نداشتم
  دکترم برای قالب گیری دندان های من رو تراش دادن که باعث شده دندانهای فک بالا کوتاه شوند و بین دو فک فاصله بیوفته و در حرف زدن من بسیار تاثیر گذاشته بطوری که نمی تونم حرف سین رو تلفظ کنم و این مساله بسیار باعث ناراحتی من شده و بسیار نگرانم
  نمی دونم بعد از چسباندن لومینیرزها این مشکل برطرف میشه یا نه
  دکترم که می گه نگران نباش حل میشه ولی واقعیتش من نمی دونم ایشون درست میگن یا نه
  من دائم در جلسات کاری هستم و مجبور به صحبت کردن در جلسات رسمی میباشم با این وضعیت واقعا به مشکل بر می خورم خودم روم نمیشه دیگه صحبت کنم
  تا آماده شدن لومینیرزها یک ماه زمان می بره تا اون موقع من از استرس سکته کردم
  لطفا من رو راهنمایی کنید تا کمی خیالم راحت بشه

  سپاسگزارم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم ریاحی
   کوتاه شدن دندان میتواند باعث تغییر در تلفظ شود . این مشکل به محض دریافت لامینیت رطرف خواهد شد . برای حل این مشکل تا زمان دریافت لامینیت ها ، از دندانپزشکتان کمک بخواهید . احتمالا با لامینیت های موقت کامپوزیتی مشکل شما را حل کنند .
   موفق باشید

 24. ناشناس گفت:

  با سلتم، من ۴ روز پیش قرار بود در دو نویت ده دندون فک بالا رو کامپوزیت ونیر کنم که جلسه اول طی یکساعت دکتر ۶ تا دندونهای سمت راست و چپ رو انجام دادند که به لحاط شکل و رنگ اون چیزی که انتظار داشتم نیود و در جلسه دوم از دکتر خواهش کردم این کامپوزیتها رو بردارند، که باز دکتر گفتند در دو سه جلسه اینکارو انجام میدن!؟ و سوال من اینه که چه روشی بهترین روش برای برداشتن ونیر کامپوزیت که به دندونهام آسیبی وارد نشه و حساسیت نداشته یاشند و از طرفی از اون چسب که رو دندونه هم اثری نیاشه که در طولانی مدت خدایی نکرده باعث عفونت یا پوسیدگی دندونهام بشه. بهترین روش برداشتن کاملوزیت ونیر از نظر شما چیه !!

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   حسن بزرگ کامپوزیت این است که تراش بر روی دندان شما انجام نگرفته است
   روش های برداشتن کامپوزیت با توجه به نوع تکنیک درمان متفاوت است و برای جلوگیری از تراش دندان نسبتا وقت گیر است
   باندینگ هم باعث عفونت یا خرابی دندان نمی گردد و در هنگام اتمام کار برداشته خواهد شد
   موفق و پایدار باشید

 25. ح گفت:

  باسلام..
  ببخشید خواستم بدونم دوتا دندونهای بزرگ رو چقد میشه کوتاه کرد؟؟اگ کوتاه کنم برا دندونهام ضرر نداره؟؟
  و هزینش چقدر میشه؟؟
  پاسخبدید ممنون میشم.
  با تشکر فراوان و خسته نباشید ویژه

  1. دکتر سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   کوتاه کردن دندون ها حتما بی ضرر نخواهد بود ولی ممکنه ضررش قابل چشم پوشی باشه
   برای تعیین این خط مرز نیاز به معاینه حضوری داریم
   لطفا به مطب مراجعه فرمایید یا با دندانپزشک معتمد خودتان یک وقت مشاوره بگذارید

 26. م.فرزین گفت:

  ممنون از سایت خوبتون

 27. م.فرزین گفت:

  سلام دندون جلوی فک بالای من یک مقدار کج شده و اومده روی دندون بغلیش و کنارش که روی دندون بغلی هست داره یکم رنگش برمیگرده و پوسیده میشه میخواستم ببینم راه درمانش چیه که هم اون پوسیدگی رفع بشه هم صاف بشه?ارتودنسی یا کامپوزیت?

  1. دکتر سهرابی گفت:

   سلام جناب فرزین
   در صورتی که برجستگی دندان و بیرون زدگی نسبت به قوس دندانی کم باشد میتوانید با کامپوزیت ونیر مشکلتون را حل کنید و در صورتی که میزان این برجستگی و روی هم قرار گرفتن از نیم میلی متر بیشتر است بهتره با یک ارتودنتیست هم مشورت کنید و متناسب زمان درمان تصمیم بگیرید . البته اون رنگ سیاهی بین دندانی را سریع تر به دندانپزشکتون نشون بدید . خیلی مهمه که زودتر بررسی بشه

 28. farzan sepahi گفت:

  شب خوش آقاى دکتر
  افزایش طول تاج در ونیر کامپوزیت به چه معنى است و چطور انجام میشه؟

  1. دکتر سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار وقت شما بخیر و سلامتی
   در موردی که شما به آن اشاره فرمودید ، افزایش طول تاج برای اصلاح نسبت های طلایی و متناسب کردن طول و عرض دندان و ناحیه ای که در هنگام خندیدن دیده می شود ، انجام می گردد . روش های مختلفی دارد که متناسب نیاز ناحیه از آن ها استفاده میگردد . روش استفاده از تیغ بیستوری و بعد از آن دستگاه های الکترو سرجری و اخیرا فرزهای تیشو تریمر که سیر تکاملی آن ها به سمت ساده نمودن کار است ، را میتوان نام برد .

 29. حمیدی گفت:

  باعرض سلام،من چند روز پیش دنداهای جلویی رو برای زیبایی کامپوزیت کردم اما بعد از چند روز محل اتصال دندان ب کامپوزیت کمی تیره و سیاه شده و مرز بین دندان اصلی و کامپوزیت مشخص شده،برای رفع این مشکل من میتونم دندونم رو ب نحوی رنگ کنم؟یا باید روکش عوض بشه؟البته خیلی زیاد مشخص نیس
  با تشکر

  1. دکتر سهرابی گفت:

   سلام جناب حمیدی بزرگوار
   در بسیاری از مواردی که مراجعین مطب بنده این مشکل شما را حس نموده اند به علت خطای دید بوده است که بعلت اختلاف میزان نور در ناحیه داخل دهان و بیرون دهان یک مرزی که بقول شما زیاد هم مشخص نیست احساس می شود . برای این که ببینید این خط واقعی است یا خطای دید ، از یک دوربین دیجیتال با فلاش قوی استفاده کنید . اگر خط احتمالی در عکس مشاهده گردید ، کاذب نیست . نهایتا پیشنهاد میکنم که بدون وسواس ولی دقیق کامپوزیت ها را چک کنید و مطمین باشید دندانپزشک شما نسبت به رفع هر عیب و ایراد احتمالی مشتاق تر است .

 30. دکتر سهرابی گفت:

  سلام فاطمه خانم
  سوال شما در قسمت دیگری ارسال شده بود که در این قسمت پاسخ می دهم .
  بعد از انجام ونیر کامپوزیت ، تغییرات مختصری در نحوه گفتار گزارش شده که بسیار زود گذر است . من تا به حال موردی بیش از یک هفته ندیده بودم و حتی نشنیدم .
  به نظرم بهتره مدت کوتاهی صبوری کنید و بهش فکر نکنید . من حدس میزنم که ممکنه حساسیت شما باعث این طولانی شدن تغییر در فونتیک شده است .
  منتظر اطلاع از حل مشکلتان هستم و اطمینان دارم که همکار عزیزی که درمان را برایتان انجام داده است بهترین راهکار را در نظر خواهد گرفت .

 31. شیوا احمدی گفت:

  درود بر شما
  با توصیه های عالی سایت شما ونیر کامپوزیت هام را به بهترین شکل مراقبت میکنم
  سایتتون عالیه
  ممنون

  1. دکتر سهرابی گفت:

   درود به شما
   خوشحالم که مورد استفاده بوده است
   ونیر کامپوزیت یک درمان پایدار و موفق است و شرایط نگهداری خوب شما به ثبات درخشندگی آن کمک کرده است .
   لبتون خندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.