ایمپلنت زیبایی :

ایمپلنت زیبایی دندان ریشه دندانی مصنوعی است که طی یک عمل جراحی داخل فک و در ناحیه زیبایی ثابت می‌شود تا بتواند دندان جایگزین یا پل را در جای خود نگه دارد. مزیت استفاده از ایمپلنت زیبایی ، علاوه بر دائمی و محکم بودن آن این است که برای گذاشتن ایمپلنت لازم نیست حتماً دندانی در کنار آن وجود داشته باشد تا تکیه‌گاهش باشد و آن را نگه دارد. ایمپلنت با توجه به ظاهر طبیعی و ایجاد حسی مانند در دهان داشتن دندان واقعی راه‌حلی مناسب برای از دست دادن دندان است.
خانم مراجعه کننده حدودا چهل ساله میباشند که بر اساس بررسی های انجام شده ایمپلنت زیبایی جایگزین ناحیه بی دندانیش گردید ، دندان کشیده شده بعلت عصب کشی ناقص عفونی و به درمان های تخصصی جواب منفی داده بود. عفونت دیواره استخوانی را تخریب نموده بود که با پودر استخوان و ممبران ناحیه پوشانده گردید. در نتیجه ایمپلنت زیبایی دندان بهتربن روش برای این فرد است. دقت در جراحی و انتخاب مناسب فیکسچر و توجه به نکات مورد نیاز در کیس های ایمپلنت ززیبایی نهایتا درمانی زیبا را برای بیمار ارمغان آورد.

جایگزینی دندان ها از دست رفته با ایمپلنت های دندانی

ابتدا شما را با قسمت های مختلف در ساختار ایمپلنت آشنا می کنیم. و پس از توضیحاتی پیرامون قسمت های مختلف ایمپلنت، به کلیات جراحی آن می پردازیم .

۱- بدنه اصلی : ساختار اصلی ایمپلنت یک پایه تیتانیومی به شکل پیج است که در داخل استخوان فک قرار داده می شود . به این صورت که بعد از برش لثه ناحیه و دسترسی به استخوان فک با دریلهایی که هم سایز پایه کاشته شده است استخوان فک دریل شده و این پایه در داخل حفره قرار میگیرد . یکی از دلایل گرانی ایمپلنت علاوه بر تیتانیوم که گران قیمت هست نحوه ساخت این پایه ها میباشد به این صورت که این پایه ها در سطح خود به صورتی ساخته شده اند

برای مطالعه بیشتر پیرامون ساختار ایمپلنت اینجا را کلیک کنید