بازسازی کامل دندان با کامپوزیت:

خانمی حدودا سی و هفت ساله که دارای درمان های کامپوزیتی قدیمی ناموفق و بسیار بد بین به کامپوزیت ،جهت مشاوره مراجعه نمودند. پس از توضیح توانای های کامپوزیت های مرغوب و مهم بودن تکنیک های استفاده از مواد دندانی ،خوشبختانه عدم تمایل ایشان به تراش دندان جهت روکش ، منجر به پذیرفته شدن طرح درمان کامپوزیت بیلد آپ گردید. درمان نهایی در نور فلاش عکس دارای تفاوت رنگ است و در نور معمولی روز چنین نبود. این مسئله حاصل خطای دندانپزشک در لایه گذاری های رنگی است.

بازسازی کامل دندان با کامپوزیت را در عکس زیر مشاهده فرمایید . بازسازی کامل دندان با کامپوزیت نیاز به تبحر بالای دارد .

6316tekrar

بازسازی کامل دندان با کامپوزیت

 

 

لامینیت یا لمینیت وموارد مشابه مانند کامپوزیت ونیر یا کامپوزیت دندان پوسته های نازکی از مواد همرنگ دندان است که مانند لنز روی سطح بیرونی دندان چسبانده میشود تا عیوب و تغییر رنگ های دندان را بپوشاند. با استفاده از این روش می توان بعضی از نامرتبی ها و بهم ریختگی های دندانی و همچنین رنگ و شکل دندانها را بدون استفاده از درمانهایی مثل ارتودنسی با هزینه کمتر و در مدت زمان کوتاه تر اصلاح نمود.

براساس جنس پوسته ، لمینیت به سه گروه چینی ، سرامیکی و کامپازیتی تقسیم می شود. معمولا به لمینیت کامپازیتی، کامپازیت ونیر نیز گفته می شود در واقع کامپوزیت ونیر پوسته نازکی از مواد همرنگ دندان (کامپوزیت دندانی است) که به طور مستقیم توسط دندانپزشک روی سطح خارجی دندان چسبانده می شود.