بستن ۲ واحد دیاستم :

در گزارش این درمان که مشاهده می کنید در مورد بستن ۲ واحد دیاستم تصاویری ارایه نموده ایم . بستن دیاستم یا همان فاصله های دندانی در زمانی نه چندان دور یک کار ساده نبود . گاهی برای بستن یک دیاستم ساده که تاثیر مخربی بر اعتماد به نفس بیمار داشت ، افراد لازم بود مدت ها دندان های خود را به براکت های ارتودنسی بسپارد و اساتید ارتودنسی بعد از تلاش های زیاد و طولانی یک فاصله کوچک را می بستند . امروزه روش های نوین در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی به حدی توانمند شده است که فاصله های دندانی را در یک جلسه دندانی یک ساعته میتوان بست .

باید دانست که در سن ۶ الی ۸ سالگی (زمانی که هنوز دندان نیش رویش پیدا نکرده است)با آغاز رویش دندان نیش دندان فوق به ریشه دندانهای لترال و سانترال بالا فشار آورده و باعث دور شدن تاج دندانها و نزدیک نمودن ریشه های دندانهای مذکور می شود که باعث دیاستم می شود که یک امر طبیعی می باشد.
اگر فضای دیاستم قبل از رویش دندان کانین کمتر از ۲ میلیمتر باشد با رویش دندان نیش این فضا بسته خواهد شد.ولی اگر این فضا بیش از ۲ میلی متر باشد باید فضاهای بین ثنایاها بسته شود تا دندانهای نیش فضای لازمه برای رویش داشته باشند.اگر علت دیاستم فرنوم بلند باشد ،بایستی فرنوم جراحی شود سپس فضای دیاستم بسته شود.
لازم است یادی کنم از استاد گرانقدر و معظم دکتر علی یزدانی که در ابداع یکی از ایمن ترین روش های بستن دیاستم در ایران و جهان صاحب سبک است .