ترکیب ونیر کامپوزیت و زیرکونیا _ دکتر سهرابی دندانپزشک زیبایی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

ترکیب ونیر کامپوزیت و زیرکونیا

دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "ترکیب ونیر کامپوزیت و زیرکونیا" by , written on ۰۴/۱۲/۱۳۹۳

ترکیب ونیر کامپوزیت و زیرکونیا : فتو گرافی متعلق به همسر یکی از اساتید پزشکی نام دار و عزیزمان میباشد . عکس قبل از کار هنگامی ثبت گردید که روکش های قدیمی با روکش های زیرکونیا جایگزین گردیده بود. در اقدام بعدی تمام کامپوزیت ها برداشته و دندانهای قابل مشاهده در خط لبخند بوسیله ونیر ترمیم گردید . یکی از سخت ترین کارها در طراحی خط لبخند و ارایه یک کار زیبا ترکیب همزمان در درمان های سرامیکی و کامپوزیتیست . این مورد بسیار همگون گردید ولی همیشه انتظاری چنین عالی را از ترکیب این دو درمان نخواهیم داشت . کاربردهای اکسید زیرکونیم (Zirconium Oxide Application) بسیار است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: کاربردهای دینامیکی: زیرکونیا در شرایط مناسب ریزساختاری و فازی بالاترین مقاومت به ضربه را در بین سرامیک ها دارد و به همین دلیل در مواردی چون چوب گلف، قیچی سرامیکی، حدیده های کشش سیم، قالب های اکستروژن گرم، واشر در شیرها، پروانه پمپ های انتقال مواد شیمیایی و لجن ها، سر پیستون و آستر پیستون ها کاربرد دارد و کاربرد آن به عنوان اجزاء موتورهای حرارتی باعث شده تا از کاهش دمای موتور جلوگیری شده و بازده موتور افزایش یابد از طرفی میزان سایش کاهش یافته و عمر موتور افزایش می یابد. در همین راستا به عنوان سر سوپاپ، میل لنگ، شاتون و بادامک ها که مقاومت به سایش در آن ها اهمیت دارد، استفاده می شود. یک شرکت آمریکایی یک موتور تحقیقاتی از پوسته نیترید سیلیسیم و اجزای زیرکونیایی طراحی نموده است که مصرف سوخت آن به طور قابل توجهی پایین است. جهت پایداری شیمیایی زیرکونیا در دماهای بالا مطالعه آن جهت کاربرد در سیستم های حرارتی اگزوز، موتور جت و موشک، توربین های گازی به طور جدی دنبال می شود.

ترکیب ونیر کامپوزیت و زیرکونیا
تاریخ مراجعه :1392/06/31
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...

ترکیب ونیر کامپوزیت و زیرکونیا :

فتو گرافی متعلق به همسر یکی از اساتید پزشکی نام دار و عزیزمان میباشد . عکس قبل از کار هنگامی ثبت گردید که روکش های قدیمی با روکش های زیرکونیا جایگزین گردیده بود. در اقدام بعدی تمام کامپوزیت ها برداشته و دندانهای قابل مشاهده در خط لبخند بوسیله ونیر ترمیم گردید . یکی از سخت ترین کارها در طراحی خط لبخند و ارایه یک کار زیبا ترکیب همزمان در درمان های سرامیکی و کامپوزیتیست . این مورد بسیار همگون گردید ولی همیشه انتظاری چنین عالی را از ترکیب این دو درمان نخواهیم داشت .

کاربردهای اکسید زیرکونیم (Zirconium Oxide Application) بسیار است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربردهای دینامیکی:

زیرکونیا در شرایط مناسب ریزساختاری و فازی بالاترین مقاومت به ضربه را در بین سرامیک ها دارد و به همین دلیل در مواردی چون چوب گلف، قیچی سرامیکی، حدیده های کشش سیم، قالب های اکستروژن گرم، واشر در شیرها، پروانه پمپ های انتقال مواد شیمیایی و لجن ها، سر پیستون و آستر پیستون ها کاربرد دارد و کاربرد آن به عنوان اجزاء موتورهای حرارتی باعث شده تا از کاهش دمای موتور جلوگیری شده و بازده موتور افزایش یابد از طرفی میزان سایش کاهش یافته و عمر موتور افزایش می یابد. در همین راستا به عنوان سر سوپاپ، میل لنگ، شاتون و بادامک ها که مقاومت به سایش در آن ها اهمیت دارد، استفاده می شود. یک شرکت آمریکایی یک موتور تحقیقاتی از پوسته نیترید سیلیسیم و اجزای زیرکونیایی طراحی نموده است که مصرف سوخت آن به طور قابل توجهی پایین است. جهت پایداری شیمیایی زیرکونیا در دماهای بالا مطالعه آن جهت کاربرد در سیستم های حرارتی اگزوز، موتور جت و موشک، توربین های گازی به طور جدی دنبال می شود.

بازگشت به گالری

مشاهده نمونه کارهای مرتبط براساس:

دسته بندی: ونیر کامپوزیت

رنگ: E-bleach M

کشور سازنده: کامپوزیت های ساخت برزیل

سوال یا دیدگاه شما؟.

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)