دیاستم دندانی

درمان این دیاستم دندانی توسط مریلند بریج انجام شده است. خانمی ۳۵ ساله که بعلت وسعت دیاستم های موجود امکان درمان ونیر کامپوزیت و حفظ تناسبات دندانی برایش ممکن نگردید.بعد از چندین جلسه کنترل و بررسی های مختلف تصمیم بر این شد که دندانها کانین(نیش) بوسیله براکت در محل های درست خود قرار بگیرند و دندانهای لترال بوسیله ایمپلنت جایگزین گردند.
متاسفانه مهاجرت کاری به خارج از کشور که ظاهرا غیر قابل پیش بینی بود طرح درمان را تعویض نمود و در نهایت دندانهای لترال بوسیله مریلند بریج جایگزین شد.

معمولا افرادی که دندان های جلو آن ها دارای فاصله دندانی است از عدم زیبایی لبخند خود رنج می برند و برای مرتب کردن دندان های جلو خود به دندانپزشکان مراجعه می کنند. دیاستم اصطلاح تخصصی دندانپزشکی است در بستن فاصله بین دندان هاست و بیشتر برای دندان های قدامی مشهور است. فاصله دندانی معمولا با روش های مختلفی اصلاح می شود ولی افراد به دنبال سریع ترین راه می باشند. راهی که در کمترین زمات فاصله دندانی آن ها را اصلاح کند. البته بسیاری از افراد هم ممکن است این فاصله دندان را دوست داشته باشند. به شخصه بارها علاقه بعضی از آنها را به این نوع دندان هم دیده ام و بعضی از افراد نیز از بهترین و سریع ترین راه ها برای از بین بردن فاصله دندانی آگاه نیستند. بستن فاصله دندان ها که به اصطلاح دیاستم نام دارد به روش های مختلفی ممکن است از جمله ارتودنسی و روکش های چینی و سرامیک ها صورت گیرد.