Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/labkhan7/public_html/wp-content/themes/drsohrabi/taxonomy-cws-portfolio-tag.php on line 42
روکش سرامیکی - زیبا سازی با روکش سرامیکی دندان

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

روکش سرامیکی

روکش سرامیکی

روکش سرامیکی روکش هایی هستند از جنس سرامیک و چینی که با نام های مختلف شناخته می شوند. این نوع روکش ها دارای موارد مصرف گوناگونی در دندانپزشکی زیبایی هستند و ببرای اصلاح طرح لبخند استفاده می شوند. دندان های نامرتب, بدر نگ , نامنظم براحتی با روکش سرامیکی دارای نمای خیره کننده ای می شوند. روکش سرامیکی در جوان سازی لبخند نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بسیار دیده شده است که فرد نیاز به ارتودنسی دندان دارد ولی به دلیل مشکلتات شخصی و طولانی بودن زمان ارتودنسی بهترین راهکار برای بیمار روکش سرامیکی می باشد. این نوع مواد سرامیکی با نام لمینیت نیز شناخته می شوند و این قابلیت را دارند که با قرار گیری بر روی دندان, لبخندی زیبا برای شما بسازند. روکش های زیر کونیا,لومینز, سرامیکی, چینی, کامپوزیتی و… همه نمونه ای از روکش های دندانی  می باشند که با توجه به تجویز دندان پزشک زیبایی روی دندان ها قرار گرفته می شود. نکته ای که در روکش سرامیکی وجود دارد این است که مواد مورد استفاده دارای دوام بسیاری می باشند ولی متاسفانه در مواردی دندان پزشک مجبور است دندان ها را بتراشد و به مینای دندان آسیب برساند و این نکته قابل ذکر است که در صورت آسیب روکش سرامیکی باید روکش ها تعویض شود و نمی تواننند ترمیم شوند.

دندان پزشک زیبایی پس از آنالیز دندان های شما از دندان شما قالبی را تهیه می کند و آن قالب را برای ساخت روکش سرامیکی به لابراتور می فرستند. نکته ای که در این نوع روکش سرامیکی وجود دارد این است که دندانپزشک ممکن است مجبورشود دندان شما را بتراشد و به مینا آسیب برسد. در نتیجه بهترین راهکار استفاده از لامینت کامپوزیت ها که گونه دیگری از لامینیت ها است می باشد تا به مینای دندان آسیب می رساند.

تصاویر زیر نمونه کاری از روکش سرامیکی می باشد که در بسیاری از مواقع به تشخیص دندان پزشک به بیمار تجویز شده است و در بسیاری از مواقع به علت عدم رضایت بیمار از روکش قبلی روکش کامپوزیتی استفاده شده است.

 

روکش سرامیکی دو فک

روکش سرامیکی دو فک

روکش سرامیکی و طراحی خط لبخند مقایسه بین روکش سرامیکی و یا همان لامینیت سرامیکی با ونیر های کامپوزیتی ممکن است کار خیلی درستی نباشد . درست مانند این است که شما سفر با هواپیما را با سفر با اتومبیل مقای...

جزئیات مطلب...