بازسازی کامل دندان با کامپوزیت |دکتر سهرابی دندانپزشک زیبایی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

بازسازی کامل دندان با کامپوزیت

دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "بازسازی کامل دندان با کامپوزیت" by , written on ۱۳۹۳-۱۲-۰۳

بازسازی کامل دندان  با کامپوزیت: خانمی حدودا سی و هفت ساله که دارای درمان های کامپوزیتی قدیمی ناموفق و بسیار بد بین به کامپوزیت ،جهت مشاوره مراجعه نمودند. پس از توضیح توانای های کامپوزیت های مرغوب و مهم بودن تکنیک های استفاده از مواد دندانی ،خوشبختانه عدم تمایل ایشان به تراش دندان جهت روکش ، منجر به پذیرفته شدن طرح درمان کامپوزیت بیلد آپ گردید. درمان نهایی در نور فلاش عکس دارای تفاوت رنگ است و در نور معمولی روز چنین نبود. این مسئله حاصل خطای دندانپزشک در لایه گذاری های رنگی است. بازسازی کامل دندان  با کامپوزیت را در عکس زیر مشاهده فرمایید . بازسازی کامل دندان با کامپوزیت نیاز به تبحر بالای دارد .     لامینیت یا لمینیت وموارد مشابه مانند کامپوزیت ونیر یا کامپوزیت دندان پوسته های نازکی از مواد همرنگ دندان است که مانند لنز روی سطح بیرونی دندان چسبانده میشود تا عیوب و تغییر رنگ های دندان را بپوشاند. با استفاده از این روش می توان بعضی از نامرتبی ها و بهم ریختگی های دندانی و همچنین رنگ و شکل دندانها را بدون استفاده از درمانهایی مثل ارتودنسی با هزینه کمتر و در مدت زمان کوتاه تر اصلاح نمود. براساس جنس پوسته ، لمینیت به سه گروه چینی ، سرامیکی و کامپازیتی تقسیم می شود. معمولا به لمینیت کامپازیتی، کامپازیت ونیر نیز گفته می شود در واقع کامپوزیت ونیر پوسته نازکی از مواد همرنگ دندان (کامپوزیت دندانی است) که به طور مستقیم توسط دندانپزشک روی سطح خارجی دندان چسبانده می شود.

بازسازی کامل دندان با کامپوزیت
تاریخ مراجعه :1392/07/14
شماره پرونده : 6316
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...

بازسازی کامل دندان  با کامپوزیت:

خانمی حدودا سی و هفت ساله که دارای درمان های کامپوزیتی قدیمی ناموفق و بسیار بد بین به کامپوزیت ،جهت مشاوره مراجعه نمودند. پس از توضیح توانای های کامپوزیت های مرغوب و مهم بودن تکنیک های استفاده از مواد دندانی ،خوشبختانه عدم تمایل ایشان به تراش دندان جهت روکش ، منجر به پذیرفته شدن طرح درمان کامپوزیت بیلد آپ گردید. درمان نهایی در نور فلاش عکس دارای تفاوت رنگ است و در نور معمولی روز چنین نبود. این مسئله حاصل خطای دندانپزشک در لایه گذاری های رنگی است.

بازسازی کامل دندان  با کامپوزیت را در عکس زیر مشاهده فرمایید . بازسازی کامل دندان با کامپوزیت نیاز به تبحر بالای دارد .

6316tekrar

بازسازی کامل دندان با کامپوزیت

 

 

لامینیت یا لمینیت وموارد مشابه مانند کامپوزیت ونیر یا کامپوزیت دندان پوسته های نازکی از مواد همرنگ دندان است که مانند لنز روی سطح بیرونی دندان چسبانده میشود تا عیوب و تغییر رنگ های دندان را بپوشاند. با استفاده از این روش می توان بعضی از نامرتبی ها و بهم ریختگی های دندانی و همچنین رنگ و شکل دندانها را بدون استفاده از درمانهایی مثل ارتودنسی با هزینه کمتر و در مدت زمان کوتاه تر اصلاح نمود.

براساس جنس پوسته ، لمینیت به سه گروه چینی ، سرامیکی و کامپازیتی تقسیم می شود. معمولا به لمینیت کامپازیتی، کامپازیت ونیر نیز گفته می شود در واقع کامپوزیت ونیر پوسته نازکی از مواد همرنگ دندان (کامپوزیت دندانی است) که به طور مستقیم توسط دندانپزشک روی سطح خارجی دندان چسبانده می شود.

بازگشت به گالریبازگشت به گالری

مشاهده نمونه کارهای مرتبط براساس:

دسته بندی: ترمیم دندان قدامی ونیر کامپوزیت

رنگ: A2 الترادنت ترکیبی

کشور سازنده: کامپوزیت های ساخت آمریکا

دیدگاه (8)
شیدا۱۳۹۹-۰۴-۱۱پاسخ دادن  
سلام.۸ سال پیش به علت بد رنگی دندانهایم بیلدآپ کامپوزیت انجام دادم.الان سه تا از دندانهایم نقطه های سیاه روش هست...مثل حالت جرم و اینها....جرم گیری هم انجام دادم ولی نقاط سیاه رفع نشد‌.بنظر شما باید تعویض کنم بیلد آپ رو ...واقعا اعتماد بنفس موقع خندیدن اومده پایین با این نقاط سیاه رنگ دندان هایم.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۴-۱۵پاسخ دادن  
سلام شیدا خانم درمان های که برای رفع بد رنگی ها دندانی انجام می شود متنوع است و نیاز به مشاوره حضوری دارد . در کل پیشنهاد میکنم نگران نباشید و به دندانپزشکتان مراجعه کنید . موفق باشید
مژگان۱۳۹۷-۰۳-۱۸پاسخ دادن  
سلام وقت بخیر،ببخشید من دو تا از دندون های نیش فک بالام رو حدود ۷سال پیش روکش کردم اما بشدت بد روکش شده و در نور سیاه ب نظر میرسه،ضمن اینکه دندون هام تراش خوردن،حالا این روکش ها رو میتونم بردارم بجاش لمینت کامپوزیت کنم؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۳-۱۸پاسخ دادن  
سلام خانم مژگان این که جای روکش کامپوزیت انجام بشه معمول نیست و خیلی هم نباید بهش فکر کنید ولی احتمال انجامش هست برای مشکل شما تعویض روکش با اصلاح دو مورد زیر منطقی تر به نظر می رسد ۱. میزان تراش اصلاح گردد ۲. نوع سرامیک متناسب نیاز ناحیه تععین گردد موفق باشید
ايدا۱۳۹۷-۰۳-۱۴پاسخ دادن  
سلام من دندون ٢ سمت راست بالام قبلا عصب کشی شده بود بعد هنگام برداشتن براکت به طور کل شکست و مجبور شدن برام بیلد اپ انجام بدن کلا دندون کند و حالا من واقعا میترسم بکنه ایا این دندون دوام و استحکام داره؟؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۳-۱۵پاسخ دادن  
سلام خانم آیدا میزان دوام بیلد آپ ها به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله میزان باقی مانده نسجی که حمایت مواد ترمیمی را به عهده دارد و .... عوامل دیگری که بیشتر مباحثی تخصصی است . برای اطمینان خاطر از درمان و طول عمر آن دو پیشنهاد دارم اول این که حتما بصورت شش ماهه دندان را به دندانپزشکتان نشان دهید و اصطلاحا آن را فالو کنید دوم این که یک مشاوره با متخصص پروتز دندانی هم داشته باشید موفق و پایدار باشید
عامری۱۳۹۷-۰۲-۲۶پاسخ دادن  
با عرض سلام. من مایلم بعلت بد رنگی دندان از روش ونیر کامپوزیت استفاده کنم. فقط تا حدودی لثه هایم تحلیل رفته است که متخصص لثه گفت بعلت مسواک زدن شدید بوده است و نیاز به اقدام خاصی ندارد.آیا با این شرایط کاندید مناسبی برای این روش هستم. با تشکر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۲-۲۶پاسخ دادن  
سلام جناب عامری اگر تحلیل لثه کنترل شده باشد و میزان ان زیاد نباشد منعی برای درمان ونیر کامپوزیت نمی باشد . البته لازم است با معاینه دقیق به این نتیجه برسیم موفق باشید

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .