بستن دیاستم 7125 دندان با کامپوزیت - دکتر سهرابی - دندانپزشک زیبایی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

بستن دیاستم 7125

دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "بستن دیاستم 7125" by , written on ۱۳۹۴-۰۷-۲۹

بستن دیاستم 7125 : مراجعه کننده خانمی حدودا سی ساله هستند که از فاصله دندان ها ناراضی و  برای درمان دو واحد دیاستم مراجعه نمودند . برای انجام درمان از دو روش تخصصی استاد دکتر علی یزدانی استفاده شده است . روش بستن دیاستم با تکنیک ثبت شده استاد دکتر علی یزدانی یکی از ماندگارترین تکنیک های بستن دیاستم در دندانپزشکی نوین و محافضه کارانه است .در سمت چپ بستن دیاستم و در سمت راست بیریج کامپوزیت انجام گردید . درمان مذکور در یک جلسه ی یک ساعته انجام شده است . فاصله بین دندانها معمولا باعث می شود که زیبایی و جذابیت لبخند کمتر شود. در صورتی که که فاصله بین دندانها کم باشد می توان این فاصله را با ترمیم کامپوزیت پر کرد. در صورتی که این فاصله زیاد باشد باید توسط ونیر کامپوزیت اصلاح شود. بدین ترتیب که کل سطح دندان با کامپوزیت پوشانده می شود و فاصله بین دندانها نیز پر می شود. چنانچه دیاستم کمتر از 2 میلی متر باشد با درمانهای زیبایی و ترمیم کامپوزیت دیاستم بسته می شود چنانجه دیاستم بیش از 2 میلی متر باشد دیاستم با ارتودنسی بسته خواهد شد.   استفاده از لامینیت چینی چنانچه بیمار به طور مناسب انتخاب شده باشد، از لحاظ زیبایی نتایج مطلوبی خواهد داشت. از مزایای این روش، تامین عالی زیبایی و ثبات رنگ است. و از معایب این روش تراش خوردن دندان ها (۱٫۵ تا ۲ میلیمتر از لبه برنده دندان و ۰٫۵ میلیمتر از سطح خارجی دندان) و صرف وقت و هزینه بیشتری است. در روش  ترمیم کامپوزیتی، دندان ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم به وسیله کامپوزیت ترمیم شده و فاصله ها بسته می شوند. در روش غیر مستقیم به علت این که ترمیم ها در لابراتوار ساخته می شوند، ممکن است از لحاظ شکل، ترمیم های زیباتری حاصل شود. این روش نیز معایبی دارد که طولانی تر شدن زمان درمان و همچنین هزینه بالاتر از آن جمله است.  

بستن دیاستم 7125
تاریخ مراجعه :1394/07/29
شماره پرونده : 7125
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...

بستن دیاستم 7125 :

مراجعه کننده خانمی حدودا سی ساله هستند که از فاصله دندان ها ناراضی و  برای درمان دو واحد دیاستم مراجعه نمودند . برای انجام درمان از دو روش تخصصی استاد دکتر علی یزدانی استفاده شده است . روش بستن دیاستم با تکنیک ثبت شده استاد دکتر علی یزدانی یکی از ماندگارترین تکنیک های بستن دیاستم در دندانپزشکی نوین و محافضه کارانه است .در سمت چپ بستن دیاستم و در سمت راست بیریج کامپوزیت انجام گردید . درمان مذکور در یک جلسه ی یک ساعته انجام شده است .
فاصله بین دندانها معمولا باعث می شود که زیبایی و جذابیت لبخند کمتر شود. در صورتی که که فاصله بین دندانها کم باشد می توان این فاصله را با ترمیم کامپوزیت پر کرد. در صورتی که این فاصله زیاد باشد باید توسط ونیر کامپوزیت اصلاح شود. بدین ترتیب که کل سطح دندان با کامپوزیت پوشانده می شود و فاصله بین دندانها نیز پر می شود.

چنانچه دیاستم کمتر از 2 میلی متر باشد با درمانهای زیبایی و ترمیم کامپوزیت دیاستم بسته می شود

چنانجه دیاستم بیش از 2 میلی متر باشد دیاستم با ارتودنسی بسته خواهد شد.

 

استفاده از لامینیت چینی چنانچه بیمار به طور مناسب انتخاب شده باشد، از لحاظ زیبایی نتایج مطلوبی خواهد داشت. از مزایای این روش، تامین عالی زیبایی و ثبات رنگ است. و از معایب این روش تراش خوردن دندان ها (۱٫۵ تا ۲ میلیمتر از لبه برنده دندان و ۰٫۵ میلیمتر از سطح خارجی دندان) و صرف وقت و هزینه بیشتری است. در روش  ترمیم کامپوزیتی، دندان ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم به وسیله کامپوزیت ترمیم شده و فاصله ها بسته می شوند. در روش غیر مستقیم به علت این که ترمیم ها در لابراتوار ساخته می شوند، ممکن است از لحاظ شکل، ترمیم های زیباتری حاصل شود. این روش نیز معایبی دارد که طولانی تر شدن زمان درمان و همچنین هزینه بالاتر از آن جمله است.

 

بازگشت به گالری

مشاهده نمونه کارهای مرتبط براساس:

دسته بندی: فاصله های دندانی

رنگ: ترکیبی

کشور سازنده: کامپوزیت های ساخت آمریکا

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .