ترمیم لکه های قهوه ی و سفید دندان _ دکتر سهرابی دندانپزشک زیبایی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

ترمیم لکه های قهوه ی و سفید دندان

دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "ترمیم لکه های قهوه ی و سفید دندان" by , written on ۱۳۹۳-۱۲-۰۳

ترمیم لکه های قهوه ی و سفید دندان : دختر خانم نوجوان مراجعه کننده بعلت لکه قهوه ای روی دندان سانترال چپ بالا و لکه سفید دندان سانترال بالا اعتماد بنفس کافی برای لبخند نداشت و در هنگام خندیدن دو حرکت مداوم در رفتارش مشاهده می شد.یا دستش را جلوی دهانش میگرفت و یا سرش را از سمت مخاطبش می چرخاند جالبی این درمان از دید بنده در این بود میزان مینای دندان که تراش خورد بسیار کم بود و با وجود مینای سالم ولی بد رنگ در زیر ناحیه ترمیم شده ،با استفاده از تکنیک مناسب همپوشانی خوب و قرینه ای ایجاد گردید. لبخند زیبا یک دستاورد خوب برای این درمان بود . لبخند برتر گاهی بسیار راحت به دست می آید. خيلي از والدين تا زماني که نشانه‌هاي واضحي چون درد و تغيير رنگ ظاهري را در دندان کودکشان مشاهده نکنند از مراجعه به دندانپزشک، براي بررسي وضع دندان‌هاي فرزندشان امتناع مي‌کنند. چنين برخوردي شايد به اين علت باشد که والدين معمولا تصور مي کنند که دندانپزشکان ممکن است بي دليل عيبي روي دنداني که هيچ نشانه ظاهري از پوسيدگي ندارد، بگذارند و دندان هاي کودک را تحت معالجات ترميمي غيرضروري قرار دهند. در اين که چنين تصوري از نقطه نظر حفظ سلامت دندان هاي کودک کاملا اشتباه است، شکي وجود ندارد، چرا که به گفته دکتر سهيلا احترامي، متخصص دندانپزشکي کودکان مراجعه مرتب و هر شش ماه يکبار کودک به دندانپزشک اطفال از آن جهت مورد تاکيد قرار مي گيرد که لزوما مشکلات و بويژه پوسيدگي هاي دنداني در همه کودکان با نشانه هايي چون درد يا لکه هاي دنداني بروز نمي کند، بلکه عمق پوسيدگي و ميزان درگيري سيستم عصبي است که منجر به بروز اين علائم، به صورت بارز يا غيربارز مي شود. به علاوه اين که آستانه تحمل درد در بچه ها متفاوت است و ممکن است در يک لحظه احساس درد کنند و پس از آن تا مدت ها از درد دندان شکايتي نداشته باشند.

ترمیم لکه های قهوه ی و سفید دندان
شماره پرونده : 6394
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...

ترمیم لکه های قهوه ی و سفید دندان :

دختر خانم نوجوان مراجعه کننده بعلت لکه قهوه ای روی دندان سانترال چپ بالا و لکه سفید دندان سانترال بالا اعتماد بنفس کافی برای لبخند نداشت و در هنگام خندیدن دو حرکت مداوم در رفتارش مشاهده می شد.یا دستش را جلوی دهانش میگرفت و یا سرش را از سمت مخاطبش می چرخاند جالبی این درمان از دید بنده در این بود میزان مینای دندان که تراش خورد بسیار کم بود و با وجود مینای سالم ولی بد رنگ در زیر ناحیه ترمیم شده ،با استفاده از تکنیک مناسب همپوشانی خوب و قرینه ای ایجاد گردید. لبخند زیبا یک دستاورد خوب برای این درمان بود . لبخند برتر گاهی بسیار راحت به دست می آید.

خيلي از والدين تا زماني که نشانه‌هاي واضحي چون درد و تغيير رنگ ظاهري را در دندان کودکشان مشاهده نکنند از مراجعه به دندانپزشک، براي بررسي وضع دندان‌هاي فرزندشان امتناع مي‌کنند. چنين برخوردي شايد به اين علت باشد که والدين معمولا تصور مي کنند که دندانپزشکان ممکن است بي دليل عيبي روي دنداني که هيچ نشانه ظاهري از پوسيدگي ندارد، بگذارند و دندان هاي کودک را تحت معالجات ترميمي غيرضروري قرار دهند.

در اين که چنين تصوري از نقطه نظر حفظ سلامت دندان هاي کودک کاملا اشتباه است، شکي وجود ندارد، چرا که به گفته دکتر سهيلا احترامي، متخصص دندانپزشکي کودکان مراجعه مرتب و هر شش ماه يکبار کودک به دندانپزشک اطفال از آن جهت مورد تاکيد قرار مي گيرد که لزوما مشکلات و بويژه پوسيدگي هاي دنداني در همه کودکان با نشانه هايي چون درد يا لکه هاي دنداني بروز نمي کند، بلکه عمق پوسيدگي و ميزان درگيري سيستم عصبي است که منجر به بروز اين علائم، به صورت بارز يا غيربارز مي شود. به علاوه اين که آستانه تحمل درد در بچه ها متفاوت است و ممکن است در يک لحظه احساس درد کنند و پس از آن تا مدت ها از درد دندان شکايتي نداشته باشند.

بازگشت به گالری

مشاهده نمونه کارهای مرتبط براساس:

دسته بندی: ونیر کامپوزیت

رنگ: A2 الترادنت

کشور سازنده: کامپوزیت های ساخت آمریکا

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .