دیاستم یا بستن فاصله ی دندانی _ دکتر سهرابی دندانپزشک زیبایی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

دیاستم یا بستن فاصله ی دندانی

دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "دیاستم یا بستن فاصله ی دندانی" by , written on ۱۳۹۴-۰۶-۲۲

دیاستم یا بستن فاصله ی دندانی مراجعه کننده خانمی حدوداً سی ساله که از طریق سایت با مجموعه ی ما آشنا شده و برای رفع دیاستم به مطب تشریف آورده اند . دارای درمان ناموفق قبلی بودند که با جراحی برداشتن فرنوم  و استفاده از متد صحیح درمان رضایت بخشی را دریافت نمودند . اصلاح خط لبخند در مدت زمان حدودا سه ساعت برای ایشان انجام شد . دیاستم یا بستن فاصله ی دندانی در بازگشت اعتماد به نفس افراد نقش مهمی دارد . یکی دیگر از دلایل ایجاد فاصله بین دندانها، واکنش بلع نامناسب است. بیشتر افراد در حالت طبیعی بلع، زبان خود را به کام (سقف دهان) فشار میدهند اما در برخی این واکنش متفاوت است که به عنوان فشار زبان (tongue thrust) شناخته میشود. در این حالت هنگام بلع زبان به دندانهای جلویی فشار وارد میکند نه کام. این فشار به مرور زمان دندانهای جلویی را به سمت جلو میراند و بین دندانهای جلویی فاصله ایجاد میکند. – بیماری لثه میتواند به کاهش و پسروی استخوان تکیه گاه دندان منجر شود. در برخی افرادی که مقدار زیادی از استخوان از بین رفته است، دندان لق میشود و حرکات دندان باعث ایجاد فاصله بین دندانها میشود. – در کودکان ممکن است موقتا بین دو دندان جلویی فاصله وجود داشته باشد اما اغلب با رويش دندانهای دائمی این فاصله بسته میشود. علائم و نشانه های دیاستم دیاستم اگر به علت عدم هماهنگی اندازه فک و دندانها اتفاق افتاده باشد، علائمی ندارد اما اگر عامل فاصله ایجاد شده بین دندانها فشار زبان در حین بلع و یا بیماری پریودنتال(لثه اي) باشد، به مرور زمان بیشتر و وسیعتر میشود. دندانها ممکن است لق شوند و یا بیمار احساس ناراحتی یا درد به ویژه در حین خوردن یا جویدن را تجربه کند.

دیاستم یا بستن فاصله ی دندانی
تاریخ مراجعه :1394/05/22
شماره پرونده : 7042
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...

دیاستم یا بستن فاصله ی دندانی

مراجعه کننده خانمی حدوداً سی ساله که از طریق سایت با مجموعه ی ما آشنا شده و برای رفع دیاستم به مطب تشریف آورده اند . دارای درمان ناموفق قبلی بودند که با جراحی برداشتن فرنوم  و استفاده از متد صحیح درمان رضایت بخشی را دریافت نمودند . اصلاح خط لبخند در مدت زمان حدودا سه ساعت برای ایشان انجام شد . دیاستم یا بستن فاصله ی دندانی در بازگشت اعتماد به نفس افراد نقش مهمی دارد .

یکی دیگر از دلایل ایجاد فاصله بین دندانها، واکنش بلع نامناسب است. بیشتر افراد در حالت طبیعی بلع، زبان خود را به کام (سقف دهان) فشار میدهند اما در برخی این واکنش متفاوت است که به عنوان فشار زبان (tongue thrust) شناخته میشود. در این حالت هنگام بلع زبان به دندانهای جلویی فشار وارد میکند نه کام. این فشار به مرور زمان دندانهای جلویی را به سمت جلو میراند و بین دندانهای جلویی فاصله ایجاد میکند.
– بیماری لثه میتواند به کاهش و پسروی استخوان تکیه گاه دندان منجر شود. در برخی افرادی که مقدار زیادی از استخوان از بین رفته است، دندان لق میشود و حرکات دندان باعث ایجاد فاصله بین دندانها میشود.
– در کودکان ممکن است موقتا بین دو دندان جلویی فاصله وجود داشته باشد اما اغلب با رويش دندانهای دائمی این فاصله بسته میشود.
علائم و نشانه های دیاستم
دیاستم اگر به علت عدم هماهنگی اندازه فک و دندانها اتفاق افتاده باشد، علائمی ندارد اما اگر عامل فاصله ایجاد شده بین دندانها فشار زبان در حین بلع و یا بیماری پریودنتال(لثه اي) باشد، به مرور زمان بیشتر و وسیعتر میشود. دندانها ممکن است لق شوند و یا بیمار احساس ناراحتی یا درد به ویژه در حین خوردن یا جویدن را تجربه کند.

بازگشت به گالری

مشاهده نمونه کارهای مرتبط براساس:

دسته بندی: فاصله های دندانی

رنگ: A3 الترادنت

کشور سازنده: کامپوزیت های ساخت آمریکا

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .