روکش زیر کونیا و روکش معمولی | دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

روکش زیر کونیا و روکش معمولی

دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4 - "روکش زیر کونیا و روکش معمولی" by , written on ۱۳۹۴-۰۷-۱۲

روکش زیر کونیا و روکش معمولی : در تصویری که مشاهده میکنید و در سطر بالایی یک روکش PFM و در ردیف پایین تر یک روکش زیرکونیا داریم. همانطور که دقیقا مشخص است در ناحیه مجاور زبان یک نوار بسیار باریک از فلز مشاهده میشود ولی در روکش زیرکونیا ما این نوار فلزی را نداریم . این عکس را این جا قرار دادیم تا دوستانی که مایل هستند تفاوت ظاهری روکش های زیرکونیا و یا بیس فلزی را بدانند بصورت تصویری بتوانند آن ها را مقایسه کنند. پینوشت:  زیرکونیا زیبائی و جلوه طبیعی ترمیم دندان را تضمین می کند. این ویژگی ها با رنگ کردن اسکلت یا فریم زیرکونیا با 16 رنگ بر اساس نمونه رنگ قدیم ویتا (Vita Classic) افزایش می یابد. این موضوع طول عمر دندان را تضمین می کند. قابل ذکر است بر خلاف روش ترمیم با فلز که حاشیه سیاهی ایجاد می شد، در مورد زیرکونیم در حالت فرو رفتگی لثه ها به دلیل سن، حاشیه سیاهی به وجود نمی آید. بعلاوه این ماده ی کاملا ضد اسید از جذب آلودگی جلوگیری کرده، تمیز کردن دندان ها را آسان تر می سازد. علت انتخاب زیرکونیا بلوک زیرکونیا روکشهای زیرکونیا به این علت انتخاب می شوند زیبایی و درخشندگی ( ترانسلونسی ) در عالیترین سطح به دلیل عدم بکار رفتن فلز در ساختار آن قدرت و استحکام بالا حتی بیشتر از فلز مقاومت بالا نسبت به سایش تطابق عالی لبه مارجین ( تراش ) به علت باند فوق العاده با مینای دندان پائین بردن رسانایی گرما و سرمایی و الکتریسیته ( در دندانهای زنده حساسیت ایجاد نمی شود پس از تراش) مطابقت لبه مارجین ( لبه تراش ) به دلیل نداشتن انقباض سازگاری بسیار بالا با بافت زنده دندان و جلوگیری از تورم و تحلیل لثه عدم وجود مواد حساسیت زا و عدم وجود مواد سرطان زا به علت کیفیت بالای ماده عدم تغییر رنگ لبه لثه ای در طولانی مدت ( مهمترین مزیت زیرکونیا ) در روکش PFM متاسفانه بعد ازگذشت مدتی لبه لثه به علت واکنش اکرژیک با فلز بکار رفته در ساختارآن ، تیره دیده می شود

روکش زیر کونیا و روکش معمولی
تاریخ مراجعه :1393/10/17
شماره پرونده : 5811
لطفا امتیاز دهید 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
Loading...

روکش زیر کونیا و روکش معمولی :

در تصویری که مشاهده میکنید و در سطر بالایی یک روکش PFM و در ردیف پایین تر یک روکش زیرکونیا داریم. همانطور که دقیقا مشخص است در ناحیه مجاور زبان یک نوار بسیار باریک از فلز مشاهده میشود ولی در روکش زیرکونیا ما این نوار فلزی را نداریم . این عکس را این جا قرار دادیم تا دوستانی که مایل هستند تفاوت ظاهری روکش های زیرکونیا و یا بیس فلزی را بدانند بصورت تصویری بتوانند آن ها را مقایسه کنند.

پینوشت:

 زیرکونیا زیبائی و جلوه طبیعی ترمیم دندان را تضمین می کند. این ویژگی ها با رنگ کردن اسکلت یا فریم زیرکونیا با 16 رنگ بر اساس نمونه رنگ قدیم ویتا (Vita Classic) افزایش می یابد. این موضوع طول عمر دندان را تضمین می کند. قابل ذکر است بر خلاف روش ترمیم با فلز که حاشیه سیاهی ایجاد می شد، در مورد زیرکونیم در حالت فرو رفتگی لثه ها به دلیل سن، حاشیه سیاهی به وجود نمی آید.
بعلاوه این ماده ی کاملا ضد اسید از جذب آلودگی جلوگیری کرده، تمیز کردن دندان ها را آسان تر می سازد.

علت انتخاب زیرکونیا

بلوک زیرکونیا

روکشهای زیرکونیا به این علت انتخاب می شوند

زیبایی و درخشندگی ( ترانسلونسی ) در عالیترین سطح به دلیل عدم بکار رفتن فلز در ساختار آن

قدرت و استحکام بالا حتی بیشتر از فلز

مقاومت بالا نسبت به سایش

تطابق عالی لبه مارجین ( تراش ) به علت باند فوق العاده با مینای دندان

پائین بردن رسانایی گرما و سرمایی و الکتریسیته ( در دندانهای زنده حساسیت ایجاد نمی شود پس از تراش)

مطابقت لبه مارجین ( لبه تراش ) به دلیل نداشتن انقباض

سازگاری بسیار بالا با بافت زنده دندان و جلوگیری از تورم و تحلیل لثه

عدم وجود مواد حساسیت زا و عدم وجود مواد سرطان زا به علت کیفیت بالای ماده

عدم تغییر رنگ لبه لثه ای در طولانی مدت ( مهمترین مزیت زیرکونیا ) در روکش PFM متاسفانه بعد ازگذشت مدتی لبه لثه به علت واکنش اکرژیک با فلز بکار رفته در ساختارآن ، تیره دیده می شود

بازگشت به گالری

مشاهده نمونه کارهای مرتبط براساس:

دسته بندی: روکش زیرکونیا

دیدگاه (4)
سارا۱۳۹۸-۱۱-۱۷پاسخ دادن  
سلام.وقتتون بخیر.روکش زیرکونیا در چه صورت انجام میشه؟من دندان شماره ۲ رو در دو طرف ندارم به دکتر که مراجعه کردم گفتن که روکش زیر کونیا میشه انجام داد نه روکش دیگه ای.نظرشما در این مورد این که در این روکش دندان چقدر تراش میخوره؟؟ با تشکر..
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۱-۱۷پاسخ دادن  
سلام سارا خانم تشخیص و طرح درمان بدون معاینه ممکن نیست .
موسوی۱۳۹۸-۰۹-۲۲پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر من سه سال پیش ندونای جلوم روبرای زیبایی کامپوزیت کردم ودر دندون جلوم یکی پین گذاشته شده درحال حاضر کامپوزیت ها هم رنگش برگشته واونکه پین داخلش هست کامپوزیت روش شکسته دانشگاه دندنپزشکی رفته اونا دیدن تجویز روکش دادن به نظر شماروکش تکی مقاومتره یاباهم ؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۹-۲۴پاسخ دادن  
سلام جناب موسوی اتصال روکش ها به هم جز در مواقع ضروری مناسب بهداشت دهان نمی باشد .

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .