تناسب در لبخند

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

تناسب در لبخند

دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4 - "تناسب در لبخند" by , written on ۱۳۹۹-۰۶-۱۶

تناسب در لبخند می خواهم این کیس را متفاوت از سایر کیس های قبلی گزارش کنم . این بار صرفا به این موضوع وارد نمی شوم که قبل از کار و بعداز کار را نشان دهم . می خواهم در مورد بعضی نکات در ارتباطات صورت و دندان ها بپردازم . سعی میکنم این پست را تدریجا کامل تر کنم . سوالات خود را زیر همین پست کامنت کنید . مراجعه کننده خانمی حدودا سی و پنج ساله هستند . دارای دیاستم های بین دندانی در بین شش دندان قدامی می باشند . دارای کامپوزیت های قدیمی مربوط به چندین سال قبل می باشند که زمان تعویض آن ها نیز فرا رسیده است . لثه ها دارای فرم استاندارد نیست . اقداماتی که برای ایشان انجام گردید به این صورت می باشد . ۱٫ کامپوزیت های قدیمی و غیر منطبق با لثه حذف گردید ۲٫ با توجه به فضای موجود ، لثه به وسیله تیشو تریمر شکل دهی گردید . و مدت یک ماه برای شکل گیری و سلامت لثه زمان اختصاص داده شد . ۳٫ دیاستم های بین دندانی بسته شد و همزمان ونیر کامپوزیت انجام گردید . در شکل نهایی موارد ذیل را توجه فرمایید ۱٫ تناسب دندان ها در یک لبخند زیبا و جذاب ، دندان ها دارای اشکال و اندازه های مختلفی هستند . همانطور که در تصویر میبینید سانترال ها بلند تر و برجسته تر هستند . در همین تصویر ملاحظه کنید که دندان سانترال در تماس بسیار جزیی با لب قرار دارد ولی دندان لترال این تماس را ندارد . این یک جذابیت طبیعی را در هنگام ازاد بودن و بی حرکت بودن لب ها به صورت القا می نماید . ۲٫قوس دندان ها قوس دندانی ایده آل دارای دو جزء با رابطه بسیار نزدیک نسبت به یکدیگر است . قوسی که از اتصال لبه دندانهای ثنایای بالا ایجاد می شود و قوسی که در هنگام لبخند بر روی لب پایین ایجاد می شود. رابطه این دو قوس در هنگام لبخند هماهنگی و موازی بودن آنها است. و این هنر یک دندانپزشک خوب و هنرمند است که در طراحی لبخند این توازی را مد نظر قرار دهد. ۳٫زاویه صحیخ لبه های دندان ها دندان ها دارای روح و شخصیت مستقلی هستند . هرگز مانند کاشی ها دارای یک زاویه نود درجه و قرینه نیستند . در بعضی ها راویه های گرد داریم و بعضی نواحی زاویه های تیز تر داریم . و البته میزان آن با سن و جنس مرتبط است . ۴٫ دندان ها در جنس و سن مختلف دارای تفاوت های در خط جونده می باشند ، در سنین بالا این خطوط کاملا مستقیم و متناسب با سایش صورت گرفه دارای زاویه نسبت به خط افق هستند و در سن های جوانی ، لبه های دندانی دارای خط غیر مستقیم ( از نمای بسیار نزدیک ) و دارای لبه های شیشه ای و رنگ سه بعدی هستند .

تناسب در لبخند
تاریخ مراجعه :1399/03/15
شماره پرونده : 8874
لطفا امتیاز دهید 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
Loading...

تناسب در لبخند

می خواهم این کیس را متفاوت از سایر کیس های قبلی گزارش کنم . این بار صرفا به این موضوع وارد نمی شوم که قبل از کار و بعداز کار را نشان دهم . می خواهم در مورد بعضی نکات در ارتباطات صورت و دندان ها بپردازم . سعی میکنم این پست را تدریجا کامل تر کنم . سوالات خود را زیر همین پست کامنت کنید .

مراجعه کننده خانمی حدودا سی و پنج ساله هستند . دارای دیاستم های بین دندانی در بین شش دندان قدامی می باشند . دارای کامپوزیت های قدیمی مربوط به چندین سال قبل می باشند که زمان تعویض آن ها نیز فرا رسیده است . لثه ها دارای فرم استاندارد نیست .

اقداماتی که برای ایشان انجام گردید به این صورت می باشد .

۱٫ کامپوزیت های قدیمی و غیر منطبق با لثه حذف گردید

۲٫ با توجه به فضای موجود ، لثه به وسیله تیشو تریمر شکل دهی گردید . و مدت یک ماه برای شکل گیری و سلامت لثه زمان اختصاص داده شد .

۳٫ دیاستم های بین دندانی بسته شد و همزمان ونیر کامپوزیت انجام گردید .

در شکل نهایی موارد ذیل را توجه فرمایید

۱٫ تناسب دندان ها
در یک لبخند زیبا و جذاب ، دندان ها دارای اشکال و اندازه های مختلفی هستند . همانطور که در تصویر میبینید سانترال ها بلند تر و برجسته تر هستند . در همین تصویر ملاحظه کنید که دندان سانترال در تماس بسیار جزیی با لب قرار دارد ولی دندان لترال این تماس را ندارد . این یک جذابیت طبیعی را در هنگام ازاد بودن و بی حرکت بودن لب ها به صورت القا می نماید .

۲٫قوس دندان ها
قوس دندانی ایده آل دارای دو جزء با رابطه بسیار نزدیک نسبت به یکدیگر است . قوسی که از اتصال لبه دندانهای ثنایای بالا ایجاد می شود و قوسی که در هنگام لبخند بر روی لب پایین ایجاد می شود. رابطه این دو قوس در هنگام لبخند هماهنگی و موازی بودن آنها است. و این هنر یک دندانپزشک خوب و هنرمند است که در طراحی لبخند این توازی را مد نظر قرار دهد.

۳٫زاویه صحیخ لبه های دندان ها
دندان ها دارای روح و شخصیت مستقلی هستند . هرگز مانند کاشی ها دارای یک زاویه نود درجه و قرینه نیستند . در بعضی ها راویه های گرد داریم و بعضی نواحی زاویه های تیز تر داریم . و البته میزان آن با سن و جنس مرتبط است .

۴٫ دندان ها در جنس و سن مختلف دارای تفاوت های در خط جونده می باشند ، در سنین بالا این خطوط کاملا مستقیم و متناسب با سایش صورت گرفه دارای زاویه نسبت به خط افق هستند و در سن های جوانی ، لبه های دندانی دارای خط غیر مستقیم ( از نمای بسیار نزدیک ) و دارای لبه های شیشه ای و رنگ سه بعدی هستند .

بازگشت به گالری

مشاهده نمونه کارهای مرتبط براساس:

دسته بندی: ونیر کامپوزیت

رنگ: XL Kerr

کشور سازنده: کامپوزیت های ساخت آمریکا

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .