دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

ترمیم دندان خلفی با کامپوزیت

ترمیم دندان خلفی با کامپوزیت

ترمیم دندان خلفی با کامپوزیت :

خوشبختانه امروزه طیف گسترده ای از  مراجعین مطب ها تحقیقات و بررسی های قبل از درمان مناسبی داشته اند و این باور کاذب که طول عمر کامپوزیت کمتر از آمالگام است در حال کم رنگ شدن است . علت استحکام این باور که حتی گاهی بصورت نقل قول از بعضی همکاران نیز عنوان میگردد را بیشتر در دو موضوع میدانم. ترمیم دندان خلفی با کامپوزیت هنرمندی خاصی می خواهد و اما دو نکته مربوطه :

اول اینکه کار کردن با کامپوزیت تکنیک خاص، دقت بیشتر و تبحر و تجربه بالایی را طلب میکند در حالیکه آمالگام در تمام این زمینه ها بسیار منعطف تر است و دوم مقایسه توانایی آمالگام های موجود با کامپوزیت های قدیمیست و این نیز منصفانه به نظر نمی رسد . کامپوزیت های سالهای اخیر بسیار پیشرفته تر و مستحکم ترازقبل شده اند.

به هر حال به نظر نگارنده سلیقه انسان عصر حاظر دیگر آمالگام را بعلت غیر همرنگ بودن و در نتیجه نا زیبا بودن نمی پسندد  حتی اگر بهتر!! باشد. در واقع زمان استفاده از شتر در سیستم حمل ونقل بین شهری گذشته است حتی اگر ایمن تر باشد.

موادی که در مطب دکتر محمد رضا سهرابی در قسمت ترمیم استفاده میشود به ترتیب اولویت مربوط به شرکت های زیر میباشد. در هنگام درمان این حق برای شما محفوظ است که از نوع متریال بکار رفته  آگاهی دقیق داشته باشید و از دندانپزشک خود سوال کنید.

 

  • KEER (آلمان -ایتالیا-آمریکا)
  • BISCO(آمریکا)
  • FGM  (برزیل)
  •  3M  (آمریکا)
  • CAVEX(آلمان)

نمونه ای از ترمیم زیبایی در دندان خلفی

crown-ba

اگر دوست دارید بیشتر با مقوله زیبایی آشنا شوید متن زیر را بخوانید.

زیبایی چیست؟

اگر در موتور های جستجو گر اینترنت کلمه “تعریف زیبایی” را تایپ کنید با میلیون ها تعریفی مواجه میشوید که خواندن تمام  آنها واقعا برای یک فرد اگر نگوییم غیر ممکن است حتما کار آسانی نیست
در زیر چند نمونه خلاصه شده ازآن ها را آورده ام . به هر حال در جمع بندی شخصی من به این نتیجه رسیدم که زیبایی تا حدود زیادی مفهومی ادراکی است .
زيبايي عبارت است از: برخورداري يك شيي‌ء در شيئيت خود، از كمال تعادل، با معيارهاي فطرت.
آخرين قيد، يعني «معيارهاي فطرت»، معيارهاي غريزي را كنار مي‌زند. هيچ غذائي به خاطر گرسنگي شديد ،زيبا نمي‌شود. توضيح اين نكته، بس مهم و بس دقيق است: فطرت از خوردن غذاي نازيبا، منع مي‌كند.
منبع
……………………………………
زیبایی یکی از مفاهیم فلسفی است.
ویل دورانت عقیده دارد زیبایی زاده میل است. یکی از نشانه‌های برجسته اینکه زیبایی زاده میل است این است که شی مطلوب پس از آنکه به دست آمد زیبایی خود را از دست می‌دهد.
منبع
…………………………………………
در این نوشتار بر آن‌ایم تا با تأملی بر پرسشِ «زیبایی چیست؟»، دریابیم که آیا زیبایی قابل تعریف است؟ اگر قابل تعریف است، حقیقتِ آن چیست و بر چه اموری صدق می‌کند؟ آیا اصلاً در عالم خارج وجود دارد؟ ما چگونه آن را درک می‌کنیم؟
برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک منبع کلیک کنید
منبع

 

دیدگاه (2)
فاطمه۲۵/۱۰/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام و خسته نباشید بسیار ممنون که پاسخ ما را می دهید، خیلی از مشکلاتی که آدم در مواجهه با مساله دندان و دندان پزشکی مواجه میشه ناشی از این هست که برخی دکترها واقعا جواب نمی دهند، ممنون از شما سوالم رو که اشتباه در بخش روکش نوشته بودم اینجا تکرار می کنم: بعد از ترمیم دندان متاسفانه لثه تغییر شکل داده است یعنی با دندان قرینه فک مجاور شکل و شمایل مشابهی ندارد آیا این طبیعی است؟ مساله دیگه اینکه به تازگی دندانم را ترمیم کرده ام، قبل از ترمیم احساس می کردم دندان به علت اینکه خالی است یک حالت مَکش مانند داره، الان بعد از ترمیم هم همین وضعیت رو دارم علت چیست؟
دکتر محمد رضا سهرابی۲۵/۱۰/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام خانم فاطمه در مورد قرینه بودن لثه ها خیلی ساده نمی تونم نظری بدم و حتما باید معاینه شوید ولی در مورد حالت مکش دندان ترمیم شده کمی بعید می دونم که علتش فضای خالی در ناحیه ترمیم باشد و لازم است به همراه گرافی جدید ، معاینه شوید

سوال یا دیدگاه شما؟.

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)