سدیشن در دندانپزشکی | کنترل استرس دندانپزشکی | کنترل رفلکس تهوع | بیهوشی در دندانپزشکی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

سدیشن در دندانپزشکی (بیهوشی)

سدیشن در دندانپزشکی (بیهوشی)

۳۴۱ ۵ شهریور ۱۳۹۷
لطفا امتیاز دهید 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
Loading...
سدیشن در دندانپزشکی (بیهوشی)
سدیشن در دندانپزشکی (بیهوشی)

سدیشن در دندانپزشکی

سدیشن در دندانپزشکی یک شیوه کنترل استرس و رفلکس با دارو است  .

سدیشن باعث شده است که افراد زیادی که در روزگار نه چندان دور از دریافت خدمات عادی دندانپزشکی محروم بوده اند ، بتوانند کابوس ترس یا رفلکس خود را پشت سر بگذارند .

بعضی از مراجعین به مراکز و مطب های دندانپزشکی ، امکان دریافت خدمات درمانی دندانپزشکی را به صورت عادی ندارند . ترس از دندانپزشکی (فوبیا ) ، رفلکس گگ (حالت تهوع غیر قابل کنترل) و عوامل بسیار زیاد دیگری وجود دارد که درمان سدیشن را توجیه می کند .

سدیشن در اندوسکوپی و عمل کاتاراکت و بعضی درمان های پر استرس مدت هاست در حال انجام است .  سدیشن در دندانپزشکی هم مدتی است طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است  و از سال ۹۳ در باز آموزی های دندانپزشکی هم به آن پرداخته شده است .

متخصص بیهوشی  با استفاده از تجهیزات پرتابل (قابل حمل) و با استفاده از دارو های آرام بخش یک خواب آلودگی مناسب برای اعمال دندانپزشکی را فراهم می کند .

اگر در جلسه مشاوره اولیه به دلایلی از جمله بیماری های خاص و ….. تشخیص داده شود که لازم است درمان ها در اطاق عمل انجام گیرد ، می توان با هماهنگی مراکز بیمارستانی ، درمان را در اطاق عمل انجام داد .
در روش سدیشن مراجعه کننده هیچ درد و حس ناخوشایندی را درک نخواهد کرد و علاوه بر آن هزینه بسیار کمتری را نسبت به بیهوشی در اطاق عمل بیمارستان پرداخت میکند .

ما با یک تیم حرفه ای خدمات دندانپزشکی همراه با سدیشن را  ارایه می کنیم . افتخار داریم به اطلاع برسانیم تا کنون خدمت رسان بیش از ۷۰ مورد درمان سدیشن برای عزیزانی (از تهران و سایر شهر های ایران ) بوده ایم که امکان دریافت خدمات عادی را نداشته اند .

در متن زیر اطلاعاتی پیرامون سدیشن نوشته شده که می توانید بخوانید . ضمنا در انتهای همین صفحه لینک توصیه های لازم برای داوطلبین خدمات سدیشن قرار داده ایم که درخواست داریم آن را مطالعه فرمایید .

درخواست موکد

لطفا در جلسه مشاوره ، کلیشه رادیوگرافی کامل و کلیه تاریخچه پزشکی و دارویی موجودتان را همراه داشته باشید .

سدیشن در دندانپزشکی :

ترس از دندانپزشکی واژه نام آشنای برای اکثریت ماست . متاسفانه بیهوشی نیز واژه خوشایندی برای افراد نیست و وقتی بحث درمان دندانپزشکی کسانی که فوبیای دندانپزشکی دارند مطرح میگردد ، خودش یک دلهره و ترس جدید به همراه می اورد .

خوشبختانه بیهوشی در دندانپزشکی یک تفاوت مهم دارد . آن تفاوت این است که یک سطحی از بیهوشی است که بیمار دارای عمق مطلق بیهوشی نیست . در سطح سدیشن ، هیچ  اضطراب و استرسی درک نخواهد شد .ضمنا کسانی که رفلکس های شدید دارند به هیچ عنوان به کار دندانپزشکی رفلکس گگ نشان نخواهند داد . 

ما از سدیشن (بیهوشی در دندانپزشکی ) برای کنترل اضطراب بیماران دارای فوبیا استفاده میکنیم . در صورتی که مایل هستید اطلاعات بیشتری در مورد بیهوشی در دندانپزشکی داشته باشید با نلفن مطب (۲۶۷۶۸۷۱۹   ) و یا همراه مطب به شماره ۰۹۱۹۱۰۰۰۵۳۳ تماس بگیرید .

کنترل ترس از دندانپزشکی با سدیشن در دندانپزشکی

اسمش که می‌آید روی پیشانی خیلی‌ها عرق سرد می‌نشیند . بسیاری از آن با عنوان یکی از بد‌ترین تجربیات زندگیشان یاد می‌کنند. تعداد زیادی از والدین وقتی می‌خواهند بچه‌شان را بترسانند از این واژه استفاده می‌کنند؛ دندان‌پزشکی .

ترس از دندان‌پزشکی یا دنتال فوبیا یا ادونتوفوبیا یکی از ترسهای مرضی رایج در سراسر دنیا است که باعث می‌شود هر سال بسیاری از مردم صرفا به واسطه همین وحشت از مراجعه به دندان‌پزشک خودداری کرده و در ‌‌نهایت با مشکلاتی بسیار پیچیده‌تر و دردناک‌تر روبرو شوند.

اما واقعا ترس از دندان‌پزشکی چقدر واقعی است؟ آیا راهی برای غلبه بر آن وجود دارد؟

 

آیا می دانید

تعداد زیادی از افرادی که با سدیشن خدمات دندانپزشکی را دریافت نموده اند ، ترس شان کاهش یافته است و حتی داوطلب درمان های عادی دندانپزشکی می شوند ؟

 

ترس از دندان‌پزشکی یعنی چه؟

ترس از دندان‌پزشکی یکی از رایج‌ترین انواع فوبیا (یا‌‌ همان ترس‌های مرضی) در سراسر دنیا است .

این ترس می‌تواند درجات مختلفی از خفیف تا بسیار شدید داشته باشد . گاهی اوقات شدت این ترس در حدی زیاد می‌‌شود که در شرایط عادی نمی‌توان بیمار را درمان کرد و بحث بیهوشی در دندانپزشکی مطرح می گردد .

تحقیقات صورت گرفته در آمریکا نشان داده چیزی حدود ۷۵ درصد از مردم این کشور دچار این مشکل هستند و از این تعداد ۵ تا ۱۰ درصد از افراد آنقدر از دندان‌پزشکی وحشت دارند که تحت هیچ شرایطی حتی در شرایط بروز دردهای دندانی بسیار شدید هم حاضر نیستند به دندان‌پزشک مراجعه کنند .

یکی از راه حل ها برای این افراد بیهوشی در دندانپزشکی است و یکی از راه های دیگر استفاده از داروهای آرام بخش و خواب آور است .

 

چرا از دندان‌پزشکی می‌ترسیم؟

ترس از دندان‌پزشکی جنبه‌های مختلفی دارد. بیماران مختلف گاهی از کلیت درمان‌های دندان‌پزشکی وحشت دارند و در برخی موارد صرفا از یک چیز خاص می‌ترسند مثل تزریق بی‌حسی ، صدای فرز و تراشیده شدن دندان ، ابزار آلات جراحی و درد در حین کار و موارد مشابه .

اینکه چرا کسی ممکن است از این چیز‌ها وحشت داشته باشد می‌تواند به علل مختلفی باشد . تجربه ناخوشایند دندان‌پزشکی در دوران کودکی یا یک درمان دردناک در بزرگسالی جزو اصلی ترین علل ترس از دندان‌پزشکی هستند .

برخی از افراد هم هستند که گرچه خودشان تجربه دندان‌پزشکی دردناکی نداشته‌اند اما آنقدر مطالب ترسناک درباره دندان‌پزشکی شنیده‌اند که از انجام این درمان‌ها وحشت دارند.

این مساله بیشتر در کودکان دیده می‌شود. گاهی اوقات هم بیمار به واسطه تجربیات ناخوشایندی که در سایر درمان‌های پزشکی داشته بطور کلی از هر روند درمانی وحشت دارد از جمله از دندان‌پزشکی. بیهوشی در دندانپزشکی برای کودکان غیر قابل کنترل هم قابل استفاده است .

ترس از ناشناخته‌ها

یک دلیل مهم وحشت بسیاری از بیماران از درمان‌های دندان‌پزشکی این است که از مراحل درمان و ماهیت آن اطلاع درستی ندارند. درمان‌های دندان‌پزشکی به گونه‌ای است که بیمار اصلا نمی‌تواند مراحل درمانی را ببیند و چون هیچ کنترلی روی اتفاقی که در داخل دهانش می‌افتد ندارد در نتیجه دچار اضطراب و وحشت می‌شود.

ترس کوچولو‌ها خفیف‌تر است
ترس کودکان از دندان‌پزشکی هم چیزی شبیه ترس بزرگسالان است. در کودکان هم ترس یا به واسطه تجربه ناخوشایند قبلی است یا اطلاعات ترسناکی که از دوستان همسن خود یا از بزرگتر‌ها شنیده است . متاسفانه بسیاری از والدین از دندان‌پزشکی بعنوان نوعی تنبیه استفاده می‌کنند . به بچه می‌گویند اگر کار بدی بکنی می‌بریمت دندان‌پزشکی بهت آمپول بزند یا به دکتر می‌گویم دندانت را بکشد. در نتیجه در ذهن بچه دندان‌پزشکی بصورت یک محل ترسناک و درمان‌های آن به شکل نوعی تنبیه دردناک شکل می‌گیرد. در این شرایط خیلی طبیعی است که کودکی از دندان‌پزشکی بترسد.

یک نکته جالب اینکه ترس بزرگسالان از کودکان بسیار شدید‌تر و عمیق‌تر است. ترس کودک را می‌توان تعدیل و منحرف کرد اما در مورد بیماران بزرگسال این امکان تقریبا وجود ندارد.

یک دندان‌پزشک با حوصله که تجربه کار با اطفال را داشته باشد معمولا با بکارگیری ترفندهای خاصی می‌تواند ترس کودک را کاهش داده و درمان لازم را برای او انجام دهد. البته در برخی موارد کودک در حدی بیقراری می‌کند که امکان نشاندن او روی صندلی دندان‌پزشکی عملا غیرممکن شده و دندان‌پزشک ناچار می‌شود او را برای بی‌هوشی ارجاع دهد. برای کاهش ترس کودکان رفتار صحیح و سنجیده والدین بخصوص در منزل کمک بسیار موثری است.

مزد ترس

ترس از دندان‌پزشکی بخصوص وقتی از حد خفیف بیشتر باشد می‌تواند دردسرهایی جدی برای بیمار و دندان‌پزشک به دنبال داشته باشد. بسیاری از مردم به خاطر این ترس حاضر نیستند به دندان‌پزشکی رفته و پوسیدگی‌های دندانی و مشکلات لثه‌های خود را برطرف کنند.

در نتیجه، این مشکلات روز به روز بیشتر پیشرفت کرده و باعث بروز تخریب شدیدتری در دندان و لثه‌ها می‌شود. بعد از مدتی دندان‌ها دچار درد شدید یا شکستگی می‌شوند؛ لثه‌ها تحلیل رفته و خونریزی می‌کنند، دهان بدبو و بیمار در جویدن دچار مشکل شده و خیلی زود روند زندگی بیمار دچار اختلال می‌شود. در ‌‌نهایت بیمار چاره‌ای جز مراجعه به دندان‌پزشک ندارد.
اما این تازه اول مشکلات است. حالا دندان‌پزشک با شرایطی روبرو است که درمان آن‌ها بسیار سخت است. التهاب و عفونت لثه‌ها که شاید قبلا با یک جرمگیری ساده قابل درمان بود ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.
از سوی دیگر معمولا در این شرایط تخریب دندان‌ها در حدی است که ترمیم و بازسازی آن‌ها کار دشوار و گرانقیمتی خواهد بود و حتی بعد از انجام درمان نیز نمی‌توان نسبت به موفقیت درمان و ماندگاری دندان اطمینان کافی داشت. تازه دندان‌پزشک برای انجام همین درمان دشوار نیز اول باید یک بیمار ترسیده و مضطرب را کنترل کند. در واقع نتیجه ترس از دندان‌پزشکی و عدم مراجعه به موقع به پزشک تحمل درمان‌های سنگین‌تر، گران‌تر و با درصد موفقیت پایین‌تر است.

چطور نترسیم؟
برای کنترل ترس از دندان‌پزشکی راههای مختلفی وجود دارد. در مورد کودکان همانطور که اشاره شد والدین نقش بسیار موثری بر عهده دارند. والدین برای کاهش ترس کودک باید حتما با دندان‌پزشک مشورت کرده و طبق توصیه‌های او اطلاعات خاصی را به کودک انتقال دهند. والدین اصلا نباید درباره مراحل درمان با کودک صحبت کنند بلکه تمرکز صحبت‌ها باید بر زیبا شدن و سالم شدن دندان‌ها و از بین رفتن درد و ناراحتی کودک بعد از درمان باشد.
در مورد بزرگسالان روش‌های متنوعی برای کاهش ترس وجود دارد که یکی از راه های آن بیهوشی در دندانپزشکی است . در این بین دندان‌پزشک نقش بسیار مهمی در کاهش اضطراب بیمار بر عهده دارد. دندان‌پزشک با توضیح مراحل درمان برای بیماران وحشت‌زده می‌تواند ترس آن‌ها از لوازم و مراحل درمانی را کاهش دهد. بیمارانی که از دندان‌پزشکی وحشت دارند می‌توانند پیش از شروع درمان از دندان‌پزشک بخواهند مراحل درمان و لوازم مورد استفاده را برایشان توضیح دهد . مسلما بیهوشی در دندانپزشکی آخرین قدم است .
ترس از تزریق بی‌حسی یکی از شایع‌ترین ترس‌های بیماران است. در این مورد باید گفت تزریق دندان‌پزشکی برخلاف ظاهر ترسناک سرنگ‌های فلزی آن اصلا به اندازه تزریق‌های سایر نقاط بدن دردناک نیست. سوزن‌های دندان‌پزشکی بسیار ظریف‌تر ونازک‌تر از سوزن‌های تزریقات عادی هستند. همین مقایسه ساده می‌تواند ترس شما را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد. در ضمن یادتان باشد حاصل همین تحمل چند ثانیه‌ای تزریق می‌تواند درمانی بدون درد و استرس باشد. در ضمن برخی از دندان‌پزشکان برای کاهش درد در لحظه تزریق از ژل‌های بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند که در کاهش درد تزریق کم و بیش موثر است.

در برخی از بیماران که ترسشان در حد متوسط تا شدید است مصرف داروهای آرامبخش چند ساعت پیش از درمان می‌تواند موثر باشد. بیمار با مشورت با دندان‌پزشک می‌تواند چند ساعت قبل از درمان یک داروی آرامبخش ملایم استفاده کند. در این شرایط داروهایی نظیر دیازپام ۲ یا ۵، کلردیازپوکساید ۵ یا اکسازپام می‌توانند داروهای مناسبی باشند.
اما در برخی شرایط شدت وحشت بیمار در حدی است که با روشهای فوق قابل کنترل نیست. در این حالت بهتر است ارجاع بیمار به یک روانپزشک مد نظر قرار گیرد. گزینه دیگر درمان بیمار در شرایط بیهوشی است. در این حالت دندان‌پزشک برای بیمار بیهوش درمانهای ضروری را انجام می‌دهد. در حال حاضر در برخی بیمارستان‌ها و کلینیک‌های جراحی‌های کوچک این امکان در اختیار بیماران قرار دارد.

در مطب دکتر سهرابی شما میتوانید از دو روش کنترل استرس استفاده کنید

یکی از روش سدیشن در دندانپزشکی و یا از روش هیپنوتیزم
با متخصصین کار آزموده در خدمت شما هستیم
برای کسب اطلاعات بیشتر با موبایل مطب (۰۹۱۹۱۰۰۰۵۳۳)تماس بگیرید.

 

لطفا بخوانید

پیشنهاد میکنیم توصیه های لازم در مورد بیهوشی یا همان سدیشن در دندانپزشکی را با کلیک بر روی دکمه زیر مطالعه فرمایید .

توصیه های لازم برای بیهوشی

سوالات خود را مطرح کنید

هر گونه سوال و یا ایهامی دارید در بخش نظرات همین صفحه مطرح فرمایید تا کمتر از بیست و چهار ساعت پاسخ آن را دریافت فرمایید . از عزیزانی هم که خدمات سدیشن را تجربه نموده اند خواهش میکنیم در قسمت کامنت ها ، تجربه خود را با سایر بازدید کنندگان به اشتراک بگذارند .


ارسال شده در بلاگ توسط دکتر سهرابی
دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4 - "سدیشن در دندانپزشکی (بیهوشی)" by , written on ۱۳۹۷-۰۶-۰۵

سدیشن در دندانپزشکی سدیشن در دندانپزشکی یک شیوه کنترل استرس و رفلکس با دارو است  . سدیشن باعث شده است که افراد زیادی که در روزگار نه چندان دور از دریافت خدمات عادی دندانپزشکی محروم بوده اند ، بتوانند کابوس ترس یا رفلکس خود را پشت سر بگذارند . بعضی از مراجعین به مراکز و مطب های دندانپزشکی ، امکان دریافت خدمات درمانی دندانپزشکی را به صورت عادی ندارند . ترس از دندانپزشکی (فوبیا ) ، رفلکس گگ (حالت تهوع غیر قابل کنترل) و عوامل بسیار زیاد دیگری وجود دارد که درمان سدیشن را توجیه می کند . سدیشن در اندوسکوپی و عمل کاتاراکت و بعضی درمان های پر استرس مدت هاست در حال انجام است .  سدیشن در دندانپزشکی هم مدتی است طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است  و از سال ۹۳ در باز آموزی های دندانپزشکی هم به آن پرداخته شده است . متخصص بیهوشی  با استفاده از تجهیزات پرتابل (قابل حمل) و با استفاده از دارو های آرام بخش یک خواب آلودگی مناسب برای اعمال دندانپزشکی را فراهم می کند . اگر در جلسه مشاوره اولیه به دلایلی از جمله بیماری های خاص و ….. تشخیص داده شود که لازم است درمان ها در اطاق عمل انجام گیرد ، می توان با هماهنگی مراکز بیمارستانی ، درمان را در اطاق عمل انجام داد . در روش سدیشن مراجعه کننده هیچ درد و حس ناخوشایندی را درک نخواهد کرد و علاوه بر آن هزینه بسیار کمتری را نسبت به بیهوشی در اطاق عمل بیمارستان پرداخت میکند . ما با یک تیم حرفه ای خدمات دندانپزشکی همراه با سدیشن را  ارایه می کنیم . افتخار داریم به اطلاع برسانیم تا کنون خدمت رسان بیش از ۷۰ مورد درمان سدیشن برای عزیزانی (از تهران و سایر شهر های ایران ) بوده ایم که امکان دریافت خدمات عادی را نداشته اند . در متن زیر اطلاعاتی پیرامون سدیشن نوشته شده که می توانید بخوانید . ضمنا در انتهای همین صفحه لینک توصیه های لازم برای داوطلبین خدمات سدیشن قرار داده ایم که درخواست داریم آن را مطالعه فرمایید . سدیشن در دندانپزشکی : ترس از دندانپزشکی واژه نام آشنای برای اکثریت ماست . متاسفانه بیهوشی نیز واژه خوشایندی برای افراد نیست و وقتی بحث درمان دندانپزشکی کسانی که فوبیای دندانپزشکی دارند مطرح میگردد ، خودش یک دلهره و ترس جدید به همراه می اورد . خوشبختانه بیهوشی در دندانپزشکی یک تفاوت مهم دارد . آن تفاوت این است که یک سطحی از بیهوشی است که بیمار دارای عمق مطلق بیهوشی نیست . در سطح سدیشن ، هیچ  اضطراب و استرسی درک نخواهد شد .ضمنا کسانی که رفلکس های شدید دارند به هیچ عنوان به کار دندانپزشکی رفلکس گگ نشان نخواهند داد .  ما از سدیشن (بیهوشی در دندانپزشکی ) برای کنترل اضطراب بیماران دارای فوبیا استفاده میکنیم . در صورتی که مایل هستید اطلاعات بیشتری در مورد بیهوشی در دندانپزشکی داشته باشید با نلفن مطب (۲۶۷۶۸۷۱۹   ) و یا همراه مطب به شماره ۰۹۱۹۱۰۰۰۵۳۳ تماس بگیرید . کنترل ترس از دندانپزشکی با سدیشن در دندانپزشکی اسمش که می‌آید روی پیشانی خیلی‌ها عرق سرد می‌نشیند . بسیاری از آن با عنوان یکی از بد‌ترین تجربیات زندگیشان یاد می‌کنند. تعداد زیادی از والدین وقتی می‌خواهند بچه‌شان را بترسانند از این واژه استفاده می‌کنند؛ دندان‌پزشکی . ترس از دندان‌پزشکی یا دنتال فوبیا یا ادونتوفوبیا یکی از ترسهای مرضی رایج در سراسر دنیا است که باعث می‌شود هر سال بسیاری از مردم صرفا به واسطه همین وحشت از مراجعه به دندان‌پزشک خودداری کرده و در ‌‌نهایت با مشکلاتی بسیار پیچیده‌تر و دردناک‌تر روبرو شوند. اما واقعا ترس از دندان‌پزشکی چقدر واقعی است؟ آیا راهی برای غلبه بر آن وجود دارد؟     ترس از دندان‌پزشکی یعنی چه؟ ترس از دندان‌پزشکی یکی از رایج‌ترین انواع فوبیا (یا‌‌ همان ترس‌های مرضی) در سراسر دنیا است . این ترس می‌تواند درجات مختلفی از خفیف تا بسیار شدید داشته باشد . گاهی اوقات شدت این ترس در حدی زیاد می‌‌شود که در شرایط عادی نمی‌توان بیمار را درمان کرد و بحث بیهوشی در دندانپزشکی مطرح می گردد . تحقیقات صورت گرفته در آمریکا نشان داده چیزی حدود ۷۵ درصد از مردم این کشور دچار این مشکل هستند و از این تعداد ۵ تا ۱۰ درصد از افراد آنقدر از دندان‌پزشکی وحشت دارند که تحت هیچ شرایطی حتی در شرایط بروز دردهای دندانی بسیار شدید هم حاضر نیستند به دندان‌پزشک مراجعه کنند . یکی از راه حل ها برای این افراد بیهوشی در دندانپزشکی است و یکی از راه های دیگر استفاده از داروهای آرام بخش و خواب آور است .   چرا از دندان‌پزشکی می‌ترسیم؟ ترس از دندان‌پزشکی جنبه‌های مختلفی دارد. بیماران مختلف گاهی از کلیت درمان‌های دندان‌پزشکی وحشت دارند و در برخی موارد صرفا از یک چیز خاص می‌ترسند مثل تزریق بی‌حسی ، صدای فرز و تراشیده شدن دندان ، ابزار آلات جراحی و درد در حین کار و موارد مشابه . اینکه چرا کسی ممکن است از این چیز‌ها وحشت داشته باشد می‌تواند به علل مختلفی باشد . تجربه ناخوشایند دندان‌پزشکی در دوران کودکی یا یک درمان دردناک در بزرگسالی جزو اصلی ترین علل ترس از دندان‌پزشکی هستند . برخی از افراد هم هستند که گرچه خودشان تجربه دندان‌پزشکی دردناکی نداشته‌اند اما آنقدر مطالب ترسناک درباره دندان‌پزشکی شنیده‌اند که از انجام این درمان‌ها وحشت دارند. این مساله بیشتر در کودکان دیده می‌شود. گاهی اوقات هم بیمار به واسطه تجربیات ناخوشایندی که در سایر درمان‌های پزشکی داشته بطور کلی از هر روند درمانی وحشت دارد از جمله از دندان‌پزشکی. بیهوشی در دندانپزشکی برای کودکان غیر قابل کنترل هم قابل استفاده است . ترس از ناشناخته‌ها یک دلیل مهم وحشت بسیاری از بیماران از درمان‌های دندان‌پزشکی این است که از مراحل درمان و ماهیت آن اطلاع درستی ندارند. درمان‌های دندان‌پزشکی به گونه‌ای است که بیمار اصلا نمی‌تواند مراحل درمانی را ببیند و چون هیچ کنترلی روی اتفاقی که در داخل دهانش می‌افتد ندارد در نتیجه دچار اضطراب و وحشت می‌شود. ترس کوچولو‌ها خفیف‌تر است ترس کودکان از دندان‌پزشکی هم چیزی شبیه ترس بزرگسالان است. در کودکان هم ترس یا به واسطه تجربه ناخوشایند قبلی است یا اطلاعات ترسناکی که از دوستان همسن خود یا از بزرگتر‌ها شنیده است . متاسفانه بسیاری از والدین از دندان‌پزشکی بعنوان نوعی تنبیه استفاده می‌کنند . به بچه می‌گویند اگر کار بدی بکنی می‌بریمت دندان‌پزشکی بهت آمپول بزند یا به دکتر می‌گویم دندانت را بکشد. در نتیجه در ذهن بچه دندان‌پزشکی بصورت یک محل ترسناک و درمان‌های آن به شکل نوعی تنبیه دردناک شکل می‌گیرد. در این شرایط خیلی طبیعی است که کودکی از دندان‌پزشکی بترسد. یک نکته جالب اینکه ترس بزرگسالان از کودکان بسیار شدید‌تر و عمیق‌تر است. ترس کودک را می‌توان تعدیل و منحرف کرد اما در مورد بیماران بزرگسال این امکان تقریبا وجود ندارد. یک دندان‌پزشک با حوصله که تجربه کار با اطفال را داشته باشد معمولا با بکارگیری ترفندهای خاصی می‌تواند ترس کودک را کاهش داده و درمان لازم را برای او انجام دهد. البته در برخی موارد کودک در حدی بیقراری می‌کند که امکان نشاندن او روی صندلی دندان‌پزشکی عملا غیرممکن شده و دندان‌پزشک ناچار می‌شود او را برای بی‌هوشی ارجاع دهد. برای کاهش ترس کودکان رفتار صحیح و سنجیده والدین بخصوص در منزل کمک بسیار موثری است. مزد ترس ترس از دندان‌پزشکی بخصوص وقتی از حد خفیف بیشتر باشد می‌تواند دردسرهایی جدی برای بیمار و دندان‌پزشک به دنبال داشته باشد. بسیاری از مردم به خاطر این ترس حاضر نیستند به دندان‌پزشکی رفته و پوسیدگی‌های دندانی و مشکلات لثه‌های خود را برطرف کنند. در نتیجه، این مشکلات روز به روز بیشتر پیشرفت کرده و باعث بروز تخریب شدیدتری در دندان و لثه‌ها می‌شود. بعد از مدتی دندان‌ها دچار درد شدید یا شکستگی می‌شوند؛ لثه‌ها تحلیل رفته و خونریزی می‌کنند، دهان بدبو و بیمار در جویدن دچار مشکل شده و خیلی زود روند زندگی بیمار دچار اختلال می‌شود. در ‌‌نهایت بیمار چاره‌ای جز مراجعه به دندان‌پزشک ندارد. اما این تازه اول مشکلات است. حالا دندان‌پزشک با شرایطی روبرو است که درمان آن‌ها بسیار سخت است. التهاب و عفونت لثه‌ها که شاید قبلا با یک جرمگیری ساده قابل درمان بود ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. از سوی دیگر معمولا در این شرایط تخریب دندان‌ها در حدی است که ترمیم و بازسازی آن‌ها کار دشوار و گرانقیمتی خواهد بود و حتی بعد از انجام درمان نیز نمی‌توان نسبت به موفقیت درمان و ماندگاری دندان اطمینان کافی داشت. تازه دندان‌پزشک برای انجام همین درمان دشوار نیز اول باید یک بیمار ترسیده و مضطرب را کنترل کند. در واقع نتیجه ترس از دندان‌پزشکی و عدم مراجعه به موقع به پزشک تحمل درمان‌های سنگین‌تر، گران‌تر و با درصد موفقیت پایین‌تر است. […]

دیدگاه (341)
مهدی۱۴۰۰-۰۲-۲۹پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر. سال های زیادی هست به دندانپزشکی مراجعه نکرده ام(به علت حالت تهوع در زمانی که جسم خارجی وارد دهانم میشود) تا اینکه با شما آشنا شدم. ممکن هست تا ۲ ماه اینده از ایران بخواهم خارج بشم. ایا امکانش هست توی این ۲ ماه به صورت کامل با این روش درمان بشم؟ منظورم این هست مثلا اگر نیاز به ایمپلنت یا هر مورد دیگری باشه توی این زمان و با این روش میشه انجام داد؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۴۰۰-۰۳-۰۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار بله امکانش هست . لطفا با مطب تماس بگیرید
آنیتا۱۴۰۰-۰۲-۲۷پاسخ دادن  
سلام خسته نباشید آقای دکتر من فوبیای دندانپزشکی دارم دست خودمم نیست یک بار با بی حسی عمیق هم که چند بار تزریق کرد دندون من سر نشد دیگه با هزار مکافات که داشتم دیگه سکته میکردم کشید.خیلی خوشحال شدم شمارو پیدا کردم چون دندون عقل پایین دوتا باید بکشم و یک دندونم باید پرکنم حالا اینکه من دوسال تیروئید پرکار دارم که با قرص متی مازول۵ نرمال شده آسم خفیف دارم که روزی دوبار اسپری میزنم.و مشکل پنیک دارم که با قبل خواب کلونازپام ۱ استفاده میکنم .با این مشکلاتم میتونم با سدیشن دندونامو درست کنم یا باید بمیرم از دندون درد چون اصلا پام به دندونپزشکی میرسه تپش قلب میگیرم نمیتونم واقعا ممنون میشم جوابمو بدید ۳۰ ساله هستم تشکر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۴۰۰-۰۳-۱۵پاسخ دادن  
سلام خانم آنیتا مشکل فوبیا در دندانپزشکی یک مطلب کاملا حل شده است . اصلا نگران نباشید . امکان سدیشن برای شما وجود ندارد ولی می توانید در اطاق عمل و به صورت بیهوشی کامل ، درمان خود را پیگیری کنید . موفق و شاد و خندان باشید
الهه۱۳۹۹-۱۱-۱۸پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر عزیز من مشکل رفلکس دارم و موقع عصب کشی دچاره تهوع شدید میشم،دندونام به عصبکشی نیاز دارن و هر دکتری رفتم گفتن باید بیهوشی کامل بشی و بعد عصب کشی ولی در شهر رشت مرکزی پیدا نکردم که بتونن با بیهوشی عصب کشی کنن،شما رو از گوگل پیدا کردم ممکنه بفرمایید که آدرستون کجاست و اینکه مطمئنن مشکل من رو حل میکنین؟؟؟؟چون من باید از رشت بیام راهم دوره میخواستم مطمئن باشم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۱۱-۲۲پاسخ دادن  
سلام الهه خانم آدرس توی سایت هست با تلفن مطب تماس بگیرید و مدارکتون را روی موبایل مطب ارسال کنید . در نظر داشته باشید که رفلکس با سدیشن به سادگی کنترل میشود . موفق و شاد باشید
مجید اسماعیلی۱۳۹۹-۱۱-۰۷پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر من ترس از دندانپزشکی دارم همه داندانهایم خراب و ریشه اند ایا شما میتونید به روش سدیشن کل دندانهای هردو فک رو بکشید و جراحی لثه و بخیه کنید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۱۱-۱۴پاسخ دادن  
سلام آقا مجید مدارک خود را به موبایل مطب ارسال کنید . موفق و پیروز باشید
حانیه۱۳۹۹-۰۶-۲۰پاسخ دادن  
سلام
زیبا۱۳۹۹-۰۵-۲۶پاسخ دادن  
سلام افای دکتر سهرابی من چند روزه درد شدید دندان دارم بعد از عکس گرفتن متوجه شدم سه دندانم در کنار هم خرابه یک دندان عقل که باید بکشم ودو دندان دیگه که باید عصب کشی بشه اقای دکتر من فوبیای زیاد دارم وهمچنین رفلاکس شدید هر جا میرم نمیتونم دندونمو درست کنم در ضمن من ساکن کرج هستم ونمیخوام بیهوشی کامل انجام بدم ایا من میتونم سدیشن کنم لطفا منو راهنمایی کنید خواهش میکنم امروز که به مطب دندانپزشک رفتم اونقدر اسید معدم زیاد شده همه هم بهم میگن ترسو خجالت بکش شانس منم دندون درد منم تو این دوران کرونا افتاد ایا من میتونم سدیشن کنم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۶-۰۷پاسخ دادن  
سلام خانم زیبا کسی که درک درستی از فوبیا داشته باشه می دونه که این حالت دست خودتون نیست و نیازی به خجالت کشیدن نیست . لطفا با عزت نفس کامل و در نظر داشتن این که فوبیا یک اضطراب قابل درمان است ، به دندانپزشکی که سدیشن انجام می دهند مراجعه فرمایید . موفق باشید
یسرا۱۳۹۹-۰۵-۲۰پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر من ۱۹سالمه و به شدت از دندون پزشکی میترسم وضعیت دندونام وحشتناکه و هرکدوم از دندومامو که نگاه میکنم یه قسمتی ازش خرابه تا حالا دو بار دندون پزشکی رفتم و اینقدر بهم گفتن که خجالت بکش دختر آخه مگه دندون پزشکی ترس داره و اینقدر که وضعیت دندونام خرابه حاضر نیستم پامو تو دندون پزشکی بذارم میخواستم بدونم چون من از تزریق آمپول بی حسی و اون صدای وحشتناک تراش دادن دندون میترسم امکانش هست که توی یه جلسه شدیشن همه خرابی های دندون روتراش داد و تو جلسه یا جلسه های بعدی پرشون کرد
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۵-۲۰پاسخ دادن  
سلام خانم یسرا یک نکته را قبل از هر پاسخی به شما تاکید کنم که کسی که شما را سرزنش کند که دندانپزشکی ترس نداره و ادم گنده !!! از کار به این راحتی نترس ، حتما با مفهوم فوبیا آشنا نیست . این ترس در اختیار خود شما نیست که بتوانید با اختیار آن را کنترل کنید . روانشناس خبره میتونه به شما کمک کنه و یا از روش های بی هوشی و سدیشن استفاده کنید . لطفا به هیچ عنوان خودتون را سرزنش نکنید . در جواب سوالات شما نیاز به معاینه و طرح درمان داریم . موفق باشید
مینا افضلی۱۳۹۹-۰۳-۲۵پاسخ دادن  
دکتر جان من با تر س زیادیکه دارم روی صندلی دندانپزشکی نمیتوانم اشکم رو کنترل کنم و‌دندونهام همه خراب شدن من ۳۰سالمه و به خاطر دندونام از در خونه بیرون نمیام میشه عکس دندونام و تلگرام یا واتساب بزارم راهی و پیشنهاد بدید ممنونم
مینا افضلی۱۳۹۹-۰۳-۲۵پاسخ دادن  
سلام دکتر جان من فوبیا دارمیشه عکس دندونهام و براتونبزارم ببینید اگه‌ میشه باسدیشن دندونهام و درست کنید راهش و‌بهم بگید مزاحمتون بشم مطب ممنونم
کامران سلگی۱۳۹۹-۰۳-۲۳پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر من ۲۷ سالمه و بیماری اسم دارم وقتی یک بار برای اندوسکوپی معده رفتم بهم اسپری لیدوکایین دادن وقتی ناحیه گلوم بی حس شد تنفسم برای لحظاتی قطع شد توی اورژانس برگشتم حالا سوال من اینه اگر امپول لیدوکائین تزریق بشه برای جراحی دندان های عقل ایا بی حسی به ناحیه گلو هم منتقل میشه و اگر بشه چه دارویی اثر لیدوکایین رو از بین میبره هر جا رفتم قبول نکردن من الان حرف زدن برای خیلی سخته احساس میکنم فک پایینم سنگینه و درست کلمات رو ادا نمیتونم بکنم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۳-۲۳پاسخ دادن  
سلام کامران عزیز با توجه به توضیحی که دادی بهتره برای اطمینان کامل در اطاق عمل و تحت بیهوشی کامل درمان لازم را دریافت کنید تا نیازی به تزریق هم نباشد . موفق باشید
سعیده حسینی۱۳۹۹-۰۳-۱۸پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر من موقع دندانپزشکی حالت تهوع میگیریم و نمیتونم از راه طبیعی برای درمان به دندانپزشکی مراجعه کنم.وبرای سدیشن میخاستم به مطبتون بیام که متوجه شدم انجام این کار در روزای کرونایی امکان پذیر نیست. و با توجه به اینکه این وضعیت به زودی تموم نمیشه و کارای دندانپزشکی من بسیااااار ضروری است. چه پیشنهاد و راهنمایی میتوانید به من کنید.آقای دکتر تو رو خدااااا کمکم کنید.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۳-۱۸پاسخ دادن  
سلام سرکار خانم حسینی شما می توانید به کینیک های که اطاق عمل دارند مراجعه فرمایید . موفق باشید
۱۴۰۰-۰۲-۰۷پاسخ دادن  
سلام..یدونه کلینیک هست مشهده...من هم‌مشکل شمارو دارم و قراره برم اونجا...اگه مشکلتون حاده با من تماس بگیرید راهنماییتون کنم..۰۹۳۰۰۹۳۸۹۱۵
علی جنتی۱۳۹۹-۰۳-۰۶پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر دراین روزای کرونایی میتوان برای کارهای سدیشن به مطب شما مراجعه کنیم؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۳-۱۰پاسخ دادن  
سلام علی جان متخصصین بیهوشی به صورت تمام وقت در بیمارستان ها مشغول هستند و عملا اولویت های بالاتری را تحت درمان دارند . موفق باشید
سهيل۱۳۹۹-۰۲-۰۳پاسخ دادن  
با سلام و ارزوی سلامتی من از بچگی فوبیا بیماری و درد و دکتر دارم دو بار عصب کشی کردم ک بار اخر دکتر گفت خسته شدم وسطش ول کرد رفت الانم هم همین که بهش فکر میکنم ضربان قلبم میره بالا و حالم بد میشه و استرس میگرم میخام ببینم میتونم از بیهوشی استفاده کنم طوری ک چشمهام رو ببندم و باز کنم ببینم کار تموم شده امکانش هست ؟!؟!
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۴-۱۸پاسخ دادن  
سلام سهیل عزیزم این امکان مدت ها است که وجود داره . البته با توجه به شزایط پاندمی کرونا در مراکزی که اطاق عمل مستقل دارند اعمال میشود .
مجتبی بهرامی زاده۱۳۹۹-۰۲-۰۳پاسخ دادن  
درود بر شما خسته نباشید من ی آدم عصبی هستم و به ی کوچکترین چیزی حتی ی پارچه که بخوره به سرم رفلکس نشون میدم و بخاطر تجربه تلخی که سالهای پیش از دندانپزشکی که با زجر دندان آسیابمو کشید و من زجر کشیدم دیگه نمیتونم زیر دست دکتر بشینم و دو سه باری هم که بودم برای اینکه رفلکس نشون ندم دستامو توی هم گره کرده بودم و محکم فشار میدادم و بعد از خروج از مطب حالم خیلی بد شده بود از ترس و از طرفی هم سر کننده ها روی من خیلی بد جوابگو هست حتی از صدای مته دندان وحشت زیادی داشتم و چندین بار ناخوداگاه سرمو تکون دادم با رفلکس بالا و حالت تهوع میگیرم و دل درد شدید پنج تا دندان بالا سه تا آسیاب ریشه و دوتا عقل سالم و یک دندان عقل پایین سالم باید بکشم وضع مالیم تعریفی نیست فقط خواستم اگر میشه بهم بگید هزینه کشیدن دندان با بیهوشی چقدر میشه اگر راهی هست بتونم عکس دندان رو هم دارم براتون بفرستم از اصفهان هستم قیمت رو بدونم پول جمع کنم برای درمان بیام
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۴-۲۲پاسخ دادن  
سلام آقا مجتبی امکان بر اورد هزینه بدون معاینه وجود ندارد . تا جایی که اطلاع دارم اصفهان سدیشن ارایه می شود و در همین بخش کامنت ها گذاشته شده است . موفق باشید
بهمن۱۳۹۹-۰۱-۳۱پاسخ دادن  
سلام دکتر دندان من عفونت کرده و به ریشه رسیده سه ماه قرص خوردم امپول پنیسیلین هم زدم اما سه بار هر موقع خواستن ریشه رو تخلیه کنن تا حد مرگ جیغ کشیدم و مردم و زنده شدم اخرش دکتر کلافه شد گفت برو بی هوش کنن بعد بکشن کار من نیست چیکار کنم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۴-۲۲پاسخ دادن  
سلام بهمن عزیز مشکل شما با سدیشن به راحتی حل می شود . لطفا در زمانی که وضعیت تهران سفید اعلام شد با مطب تماس بگیرید . موفق باشید
حسنا کریمی۱۳۹۹-۰۱-۲۴پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر حسنا هستم ۳۲ ساله دکتر جان من بیماری ام اس دارم و چند بیماری دیگه به خاطر تزریق کرتون و داروهای زیاد همه دندون هام پوسیده وخیلی درد دارم ولی از دندانپزشکی وحشت دارم واصلا جرات ندارم بیام دندانپزشکی امکان بیهوش برام وجود داره... البته دلیل دیگه بحث هزینه هاش لطفا منو راهنمایی کنید سپاسگزارم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۴-۲۵پاسخ دادن  
سلام حسنا عزیز امکان سدیشن یا بیهوشی برای عزیزانی که کورتون استفاده می کنند وجود دارد و البته تشخیص نهایی با متخصص بیهوشی است . موفق باشید
وحید موسیوند۱۳۹۹-۰۱-۱۶پاسخ دادن  
آقای دکتر سلام من ۳۲ سالمه اکثر دندونهامو کشیدن ۲۰ تا مونده ۶تاش به ریشه رسیده دندان پژشکی دیگه نمیتونم برم میخواستم ببینم ۲۰ دندون من بیهوش کنید همه رو بکشید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۱-۱۶پاسخ دادن  
سلام عزیز کشیدن بیست عدد دندان در اطاق عمل ممکنه ولی در مطب و تحت سدیشن منطقی نیست . موفق باشید
سعدی۱۳۹۹-۰۱-۰۷پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر. من ۳۲ سالمه و روز به روز دندونام داره خرابتر میشه و سه تا از دندونای جلو از از کنارشون پوسیده. ولی تحت هیچ شرایطی نمیتونم مراحل ترمیم رو تحمل کنم. فقط میخام بیهوش بشم و وقتی چشم باز کردم دندونام درست شده باشه. هیچ چیز دیگه ای برام مهم نیست.پیشنهادی دارید برای من؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۱-۰۹پاسخ دادن  
سلام عزیز پیشنهاد خیلی خوبی دارم . یه روز نترس و فقط برای معاینه بیا تا با هم صحبت کنیم . منتظرتونم .
قاسمی۱۳۹۹-۰۱-۱۵پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر وقت بخیر من ۳۸ سالمه از مازندران بخاطر تجربیات تلخ دوران نوجوانی از درمان دندانپزشکی فراریم. چند سالیست که متوجه شده ام بخاطر بیماریهای خود ایمنی ای که دارم(پسوریازیس و سندرم روده تحریک پذیر)بدنم خیلی دیر به مسکنها از جمله داروی بی حسی جواب میده و قبلا پزشکان محترم فقط این مسله رو به حساب ترسم می گذاشتند. و این ترس و درمانهای با تاخیر آسیب زیادی به دندانهای من زده. می خواستم بدونم می تونم از روش بیهوشی استفاده کنم.دوسال قبل برای آندوسکوپی و کلونوسکوپی استفاده کردم خیلی راضی بودم. ضمنا چطوری می تونم از هزینه ها اطلاع پیداکنم.ببینم با درآمد کارمندی من جور درمیاد یا نه؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۶-۰۸پاسخ دادن  
سلام جناب قاسمی می توانید از روش سدیشن استفاده کنید . این همان روشی است که در اندوسکوپی تجربه کردید . البته مطب ما امسال پذیرش سئیشن نداشته و تا اخر سال هم نخواهیم داشت . موفق باشید
ندا۱۳۹۸-۱۲-۱۵پاسخ دادن  
سلام و عرض ادب من بیماری درماتومیوزیت دارم و چون عضلاتم تحلیل رفته و مشکل زیاد دارم نمیتونم برم دندانپزشکی , دندانهام سیاه شده و شکسته کیت مخصوص برای بیماران در منزل وجود نداره؟ و اینکه با بیهوشی میشه دندانهامو درست کرد ؟ راه حلی دارید بفرمایید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۲-۱۶پاسخ دادن  
سلام ندا خانم شما می توانید با مراجعه به مراکز درمانی دندانپزشکی که دارای اطاق عمل هستند ، خدمان دندانپزشکی درمانی را دریافت فرمایید . موفق باشید .
محمد یگانه۱۳۹۸-۱۲-۱۰پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر بنده دچار رفلاکس غیر ارادی هستم بطوریکه برای معاینه دندان هایم هم دچار مشکل هستم و الان متاسفانه ۳ تا از دندونهام شکسته و نمیتونم به دندانپزشکی مراجعه کنم می خواستم بپرسم که امکان داره با همون عکس opg درمان تحت بیهوشی صورت بگیره یا حتما باید قبل از درمان و بیهوشی معاینه دندانها انجام بشه؟ واقعا کابوسی برای من شده نه راه پیش دارم نه راه پس ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۲-۱۰پاسخ دادن  
سلام محمد جان شما به راحتی می توانید از رادیوگرافی پانورامیک استفاده کنید . رفلکس مشکل حل شده ای است . اصلا نگران نباشید .
۱۴۰۰-۰۲-۰۷پاسخ دادن  
سلام من هم مشکل شمارو داشتم ک با یک درمانگاه تو مشهد اشنا شدم..من تهوع شدید دارم و حتی نمیتون عکس بگیرم از دندونام و موقع مسکاک زدن هم شدیدا عق میزنم..۰۹۳۰۰۹۳۸۹۱۵
کیارش احمدی تنها۱۳۹۸-۱۲-۰۴پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر خوب هستین من بیش از اندازه از دندانپزشکی فوبیا دارم و زندگی روزمرم رو حتی فکر بهش هم مخدوش کرده نمیدونم چیکار کنم آقای دکتر برای کشیدن دندون عقلام توروخدا کمکم کنین سدیشن چجوریه؟ سدیشن آمپول بی حسی هم میخواد؟ بعد اینکه چیزی حس میکنی بیهوشی با گاز یا ماسک چطور آقای دکتر چون از سوزن میترسم توروخدا کمک کنید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۲-۱۴پاسخ دادن  
سلام کیارش جان فقط کافیه به ترست غلبه کنی و در حد یک معاینه حضوری بیای مطب تا همه چیز را برات توضیح بدم . البته در جلسه معتینه حضوری میتونی با فاصله دو سه متری با من صحبت کنی که نترسی . موفق باشی
علی اسراری۱۳۹۸-۱۲-۰۲پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر,بنده ده سال پیش برای اولین بار واسه عصب کشی و ترمیم پیش یه دندانساز رفتم به اشتباه که درطول درمان مردم و زنده شدم,جهنم و باچشمام دیدم,ارزوی مرگ میکردم ولی دستیاراش دستامو گرفته بودن انگارشکنجه میدن,امپول بیحسی رو وقتی میزد داخل دندونم میمردم و زنده میشدم بقران,درحالی که بعدش دوبار دیگه رفتم پیش پزشکای دیگه بااسترس رغتم ولی اصلا امپولش درد نداشت,متاسفانع چون اولین بار اونجوری درد کشیدم فوبیای ترسم نمیریزه و هنوزم ترس دارم عرق میکنم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۲-۱۳پاسخ دادن  
سلام علی جان خب خدا را شکر که در مراحل بعدی درمان موفق و بدون درد بودید . شما با مراجعه به روانشناس و یا روانکاو می توانید قبل از نیاز محدد به درمان ، مشکل خودتون را حل کنید . موفق باشید
م . ر۱۳۹۸-۱۱-۱۹پاسخ دادن  
سلام و خدا قوت دکتر من ۳۴ سالم هست من دو تا از دندون هام کاملا خرد شده و فقط ریشه اش باقی مونده و یه دندون هم هست که نصفش از بین رفته و داره به عصب میرسه . به محض اینکه هر نوع جسم خارجی وارد دهانم میشه حالت تهوع میگیرم. مشکل اصلی من با دندون پزشکی همینه . میخواستم ببینم میتونم از سدیشن استفاده کنم .؟؟؟ برای هر دندون تقریبا چقدر زمان لازم هست تا درست بشه.؟؟؟؟ هزینه های تقریبی سدیشن چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا قبل از اومدن احتیاج هست یه عکس کامل از دندون هام بندازم ؟؟؟؟؟؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۱-۲۲پاسخ دادن  
سلام بزرگوار سدیشن برای کنترل رفلکس گگ بسیار موثر است . ضمنا بهتر است قبل از حضور عکس بگیرید . موفق باشید
کامرانی نیما۱۳۹۸-۱۲-۰۸پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر من ۲۸ سالمه و متاسفانه بنده هم به این مشکل دچارم و به محض اینکه جسم خارجی مثل آینه های کوچیک دندون پزشکی برای معاینه وارد دهانم میشه دچار تهوع میشم و الان یک دندونم شکسته و به عصب رسیده می خواستم بدونم امکانش هست طبق عکس opg بیهوشی صورت بگیره و بعد معاینه و درمان صورت بگیره یا حتما باید اول داخل دهان معاینه صورت بگیره و بعد دستور درمان تحت بیهوشی داده بشه؟ ممنون از شما
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۲-۰۹پاسخ دادن  
سلام بزرگوار می توانید یک گرافی پانورامیک تهیه کنید و به مطب مراجعه فرمایید . موفق باشید
الهه اسماعیلی۱۳۹۸-۱۱-۱۴پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر ،من ۳۱سالمه در سن ۲۴سالگی به خاطر تحلیل رفتن لثه من دکتر تشخیص دادن ومن یه عمل پیوند استخوان انجام دادم، بعد از اون یه عمل زیبایی لثه انجام دادم ، نه ماه به کاشت ایمپیلنت انجام دادم ، آقای دکتر من به قدری اذیت شدم که خدا میدونه ... مدام بین عمل لی حسی تزریق میکردن و من تمام این مراحل جراحی رو اشک میریختم یعنی تک تک این پیچ های قشاع را که سفت میکرد من تا مرز بیهوشی میرفتم . آقای دکتر من بعد از اون جراحی دیگه دندانپزشکی نرفتم یعنی وقتی رفتم ، به محض وارد شدن تمام اون خاطره هام رو احساس کردم و حالم بد شد و نتونستم برگشتم . از اون روز به بعد ۴تااز دندونای فک بالای من ریخت فقط ریشه داره یه عصب کشی هم دارم ولی نمیتونم انجام بدم ، وضعیتم خیلی بده نمیتونم غذا بجوم ، میخواستم ببینم میتونم بیام پیش شما و با بیهوشی برای من ایمپیلنت بکارید و عصب کشی کنید شرمنده که سرتونو درد آوردم.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۱-۱۷پاسخ دادن  
سلام الهه خانم بابت خاطرات نا خوشایندی که دارید بسیار متاثر شدم . امیدوارم بتونم در اصلاح اون خاطرات موثر باشیم . لطفا زادیگرافی کامل تهیه و مراجعه فرمایید . موفق باشید
سميرا ملكي۱۳۹۸-۱۱-۱۲پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر بنده جنس دندونهام خیلی بده قبل از بارداری دندان هام رو چک کردم اوکی بود ولی در بارداری دندونم خالی شد و بعد از زایمان که دکتر رفتم دیدم رضعیت دندانهام خیلی بده فقط من خیلی حالت تهوع میگیرم در حین دندان پزشکی از استرس تمام دستام میلرزه و نمیتونم تحمل کنم و همش تهوع دارم و هرجا میرم قبول نمیکنن دندون من رو درست کنند الان دندونی که خاای شده هم به عصب رسیده و هم نیاز به روکش داره اینکار هارو با سدیشن میشه انجام داد
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۱-۱۲پاسخ دادن  
سلام سمیرا خانم بله به راحتی می توانید به وسیله سدیشن این مشکل را بر طرف کنید . موفق باشید
kashani۱۳۹۸-۱۱-۱۰پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر با تشکر از مطالب کامل و جامع تون پیرامون ترس از دندانپزشکی متاسفانه دندان های جلویی فک بالای من دچار سایش شده بود و از قسمت های کناری پوسیدگی پیدا کرده بود، بنا به توصیه متخصص قرار شد دندان های بالا عصب کشی یا همون اندو بشه، از سمت چپ شروع شد و روزی دو دندان عصب کشی میشد تا آخرسر همه با هم پر بشه، زمانیکه نوبت به دندان های ۱ جلو رسید، قبل از تزریق پزشک بهم گفت چون این قسمت استخونه یه کمی درد داره باید تحمل کنی، حین تزریق من دردی رو تجربه کردم که تو عمرم تجربه نکرده بودم و با خودم عهد کردم دیگه به دندانپزشکی نیام و همین باعث شد دوره درمان رو ادامه ندم و بعد از مدتی دندان هام بخاطر پوکی و عدم استحکام شروع به شکستن کرد و فقط ریشه هاش باقی موند. الان برای کاشت دندان نیاز به کشیدن اون ریشه هاست، اما ترسی که بخاطر اون درد دارم مانع این کار شده، همونطور که مستحضرید تزریق در این قسمت واقعا درد داره و فوبیا نیست که با مشاوره یا روانپزشک برطرف بشه، شما چه پیشنهادی دارید؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۱-۱۰پاسخ دادن  
سلام جناب کاشانی تکنیک های وجود داره که می توان تزریق در این ناحیه را در حد صفر کاهش داد . اگر فوبیا ندارید نگران نباشید . موفق باشید
کاشانی۱۳۹۸-۱۱-۱۶پاسخ دادن  
اگر فوبیا باشه چطور؟ آیا راهکاری وجود داره؟ متاسفانه گمان میکنم این موضوع برام تبدیل به فوبیا شده، چون بارها سعی کردم خودم رو اینطور قانع کنم هرچقدر هم که دردناک باشه نهایتا چند لحظه بوده و گذراست و تحمل خواهم کرد. اما یادآوری تزریق و خصوصا اینکه دندان های فک بالا هرکدام نیاز به تزریق و بی حسی جداگانه داره و برای هر دندان حداقل باید یک تزریق صورت بگیره موضوع رو برام مشکل جلوه میده آیا این امکان وجود داره که با بیهوشی یا روشی مشابه این کار رو بصورت یکجا در یک جلسه انجام بدید یا خیر؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۱-۱۷پاسخ دادن  
سلام مجدد سرکار خانم اگر فوبیا هم باشه می توانید با کمک سدیشن درمانتون را به راحتی انجام بدید . بهتره با عکس کامل برای معاینه تشریف بیاورید . موفق باشید
ترنم۱۳۹۸-۱۱-۰۳پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر من دندنمو کشیدم و جاش بهم ژل استخون تزریق کردن الان نزدیک دوساله گذشته دکتر خودم از ایران رفت ولی پیش یه دکتر رفتم کفتن الان وضعیتش مناسبه برای کاشت دلیل تاخیرش هم وحشت شدیدمن از ایمپلنته همش فکرای بیخودی میکنم مثلا اینکه نکنه امپول باعث بشه بمیرم یا از زور ترس غش کنم همش از این فکرا میکنم دکتر خودم هم که ژل تزریق میکرد من فقط زیر دستش میلرزیدم و تحمل کردم‌ولی شبش به خاطر ترس حالم بد شده الان شبا خابم‌نمیره شده برام کابوس میخاستم بدونم منم باید سدیشن بشم پیش شما؟اینکه اگر بدون سدیش باشه چه قدر طول میکشه این جراحی کیفیت زندگیم افت کرده از بس میترسم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۱-۰۴پاسخ دادن  
سلام ترنم خانم فوبیای شما در نوشتارتون کاملا احساس میشه . من کاملا شما را درک میکنم چون یک زمانی خودم هم فوبیای دیگری را تجربه کرده ام . اصلا شما را سرزنش نمی کنم و نمی خواهم نگاه نصحیت گونه داشته باشم و فقط نظرم را میگم که با توجه به روش های فعلی برای کنترل این تزس ، بهتره به جای صبر کردن به درمان فکر کنید . یک درمان ساده و با خاطره ای پر از آرامش . موفق باشید
آرش حسام۱۳۹۸-۱۰-۲۲پاسخ دادن  
سلام به شما خسته نباشید سدیشن دقیقا چیه و چطوری انجام میشه من هم فوبیا و هم پانیک دارم و حتی از فکر کردن به دندان پزشکی پانیک میشم چطوری خودمو به مطب برسونم واقعا نمی دونم قرص های الپرازولام و فلوکستین و دیازپام و کلونازپام و ایمی پرایمن رو دکتر توی چند رده درمانی داده فایده نداشته سدیشن چطوری میتونه ضربان قلبمو بیاره پایین و راحت کار رو انجام بدید یه سوال دیگه میشه کاملا بی هوش کرد و این کار رو انجام داد پیشاپیش ممنون از پاسخ شما
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۰-۲۴پاسخ دادن  
سلام آرش جان در مورد سدیشن کاملا توضیح داده ایم ، با حوصله ان را بخوانید . برای معاینات اولیه تشریف بیاورید . نمونه های که مثل شما مضطرب بودند و درمان شده اند در قسمت نظرات تجربات خود را مطرح نموده اند و مطالعه آن ها میتواند به شما کمک کند . معاینه حضوری و گپ و گفت دوستانه در مورد طرح درمان هم برای آشنایی شما با محیط درمانی و غیر استرس اور هم کمک کننده است .
بنفشه پارسا۱۳۹۸-۱۰-۱۶پاسخ دادن  
سلام من ۲۰ سالمه فک ام خیلی کوچیکه و دندونام نامرتبه برای ارتودنسی باید ۴ تا ۶ دندون بکشم هزینه کشیدن دنذون با بیهوشی چند هست ؟ چون من بینهایت از دندانپزشکی میترسم ... دندانهای عقب قیمت کشیدنشون هرکدام با بیهوشی چند هس؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۰-۱۷پاسخ دادن  
سلام بزرگوار لطفا به همراه کلیشه گرافی به مطب مراجعه فرمایید . موفق باشید
ایهان نامدارپور۱۳۹۸-۱۰-۱۱پاسخ دادن  
سلام اقای سهرابی من ۱۵ سالمه و چند تا دندونام پوسیده شده شامل دندونای جلویی و به علت ترس زیاد از دندانپزشکی مراجعه نمیکنم و هر روز پوسیده تر میشن به نظر شما سدیشن بهتره یا بیهوشی در اطاق عمل
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۰-۱۲پاسخ دادن  
سلام بزرگوار برای کنترل ترس و ترمیم های مختصر سدیشن کفایت می کند .
۱۳۹۸-۰۹-۲۶پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر سهرابی وقت بخیر من پدرم فردا قراره بیمارستان بوعلی جراحی فک و دهان انجام بده ،واز بیهوش شدن ترس داره ، نمیشه جراحیش با هوشیاری انجام بشه
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۱۰-۰۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار جراحی های که در اطاق عمل و در ناحیه فک و صورت انجام می گیرد نیاز به بیهوشی کامل دارد . موفق باشید
صبا ایازی۱۳۹۸-۰۹-۲۳پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر برای عصب کشی میشه سدیشن کرد؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۹-۲۴پاسخ دادن  
سلام خانم صبا سدیشن برای کنترل فوبیا و یا کنترل رفلکس گگ (تهوع) مناسب است . در هنگام کنترل این مشکلات امکان انجام تمام درمان های دندان پزشکی ممکن است .
امید مقدسیان۱۳۹۸-۰۹-۱۷پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر من ۲۸ سالمه تقریبا ۸ یا ۷ سال پیش برای پر کردن دندونم به دکتر مراجعه کردم دکتر به من ۳ تا آمپول بیحسی زد ولی هنوز درد داشتم انگار بدون بیحسی داشت کار میکرد . بعداز اون ماجرا پیش ۲تا دندانپزشک دیگه رفتم ولی باز همین داستان تکرار شد انگار بازدن ۳تا بیحسی هیچ تاثیری رو من نداشت راهی خدمت سربازی تو تهران شدم که دندونم درد گرفت رفتم بیمارستان تخصصی ۶۰۰ ارتش مجددا بعد از زدن ۳تا بیحسی انگار داشتن بدون بیحسی کار انجام میدادن من چیکار باید بکنم ۲تا از دندونام نیاز به عصب کشی داره یکه از دندونان که تو سربازی پر کردم بعد از ۲ ماه سوراخ شده انگار موادی که پر کردن افتاد.چاره چست جناب دکتر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۹-۱۹پاسخ دادن  
سلام امید جان سدیشن برای کنترل استرس و رفلکس بسیار موثر و مناسب است . برای مواردی که بی حسی ایجاد نمی شود ، لازم است از روش بیهوشی استفاده نمود . موفق باشید
فرشته پرچمی۱۳۹۸-۰۹-۱۶پاسخ دادن  
سلام من استرس زیادی دارم درهمه زمینه ها بخصوص دندانپزشکی تابحال دوبار دندون کشیدم پیش جراح فک و صورت ودوبارش هم بیهوش شدم درضمن خیلی هم تحقیر شدم بخصوص امروز که دندانپزشک رک و صریح گفت کاری برات انجام نمیدم تا خونه گریه کردم بنظرتون دکترچکلرکنم خیلی دارم درد تحمل میکنم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۹-۱۶پاسخ دادن  
سلام خانم فرشته واقعا متاسفم که از لحاظ روحی و جسمی دارای آسیب هستید . البتخ این که قبلا با بیهوشی خدمات دریافت کرده اید و همچنان دارای فئبیای درمان هستید را متوجه نشدم . لطفا با در دست داشتن رادیوگرافی کامل به مطب مراجعه فرمایید . با سپاس و احترام
تینا حسینی۱۳۹۸-۱۰-۲۱پاسخ دادن  
سلام. میشه بگید کجا بابیه شی کار انجام دادین؟
امیر۱۳۹۸-۰۹-۱۵پاسخ دادن  
بنده مدتها بود به علت مشکل رفلاکس هنگام معاینات دندانپزشکی از دریافت درمان های لازم محروم بودم و تقریبا مراجعه به کلینیک برای بنده تبدیل به فوبیا شده بود. تقریبا یک ماه پیش بود که با درد بسیار شدید یکی از دندانهایم به چندین مطب مراجعه کردم و عملا موفق نشدم تا اینکه با کلینیک آقای دکتر سهرابی آشنا شدم و بعد از معاینه حضوری و تعیین وقت در دو جلسه با سدیشن تمام مشکل چندین ساله ام تمام شد. بعد از دومین جلسه سدیشن در ۹۸/۹/۱۳هنوز باورم نمی شود تمام مشکلی که در ذهنم لاینحل باقی مانده بود اکنون تمام شده است. تعهد، مهارت بی نظیر، دانش روز و تخصص آقای دکتر سهرابی در دو جلسه ارمغان سلامتی را برای بنده به همراه داشت. در کمتر از یک ماه همه چیز به کمک شما فقط نور امید و سلامتی دارد. تبحر آقای دکتر سهرابی در حدی است که درمان ریشه دندان هفت بیماری که تحت سدیشن است به نحوی انجام می شود که کمترین دردی را پس از اتمام سدیشن هم تجربه نمی کند. چیزی که در حد معجزه است. آقای دکتر سهرابی عزیز و آقای دکتر اعتمادی عزیز محبت و تلاش تیم پزشکی شما نماد سوگندنامه پزشکی برای رفع آلام بیماران است. شما انسانهای بسیار بزرگی هستید. صمیمانه قدردانتان هستم و همیشه دعا گوی شما. کلینیک شما بهترین جای دنیا است.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۹-۱۵پاسخ دادن  
درود بر استاد عزیز اول این که واقعا شرمنده محبت شما هستم . آرامش و وقار شما هر نگاهی را مبهوت خودش میکنه و افتخار میکنم که تونستم دغدغه شما را کم کنم . در نهایت شاکر خداوند هستم . امیدوارم لبخند بر لبان شما پایدار باشد .
قاسمی۱۳۹۸-۰۸-۱۷پاسخ دادن  
ب اسلام خدمت شما آقای دکترسهرابی من ازدندون پزشکی به شدت ترس دارم به این خاطر بیشتردندونهامو ازدست دادم واعتقادی نفسم به کلی توی جمع که هستم ازدست دادم و خجالت میکشم بخندم اگه خدا بخواد میخوام نوبت بگیرم ومیشا شما بیام برا بیهوشی که دردی احساس نکنم وهمه دندونهام ودرست کنم خواهش میکنم کمکم کنید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۸-۱۷پاسخ دادن  
سلام جناب قاسمی انجام بیهوشی فقط در اطاق عمل ممکن است و کاری که ما در مطب انجام میدهیم هر چند توسط متخصص بیهوشی انجام می شود ولی با بیهوشی بسیار فرق دارد . سدیشن یک خواب آلودگی و آرام بخشی به وسیله دارو است و ترس و را کاملا کنترل می کند . به امید دیدار شما
سید محمد مصطفوی پور۱۳۹۸-۰۸-۱۳پاسخ دادن  
سلام من ۱۵ سالم هست و با اینکه به سلامت دندان هام اهمیت میدم و مسواک میزنم به گفته دکتر ۴ تا از دندان هام نیاز به عصب کشی دارند. بنظر پزشکی و راحتی جسمم برای درمان دندان هام پیشنهاد شما بیهوشی است یا درمان در هوشیاری؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۸-۱۸پاسخ دادن  
سلام محمد آقا سدیشن یا بیهوشی یک کار انتخابی برای راحتی نیست . این درمان برای بیمارانی است که یا به علت رفلکس یا فوبیا نمی توانند شرایط درمان عادی را تحمل کنند .
شهیدی۱۳۹۸-۰۷-۲۸پاسخ دادن  
سلام ببخشید مادر من الزایمر دارند و در شرایطی نیستن که با دندانمزشک همکاری کنند از طرفی مایل به بیهوشی هم‌نیستیم آیا با این روش برای چنین‌بیمارانی هم عملیه؟؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۷-۳۰پاسخ دادن  
سلام بزرگوار مواردی که دچار مشکلات سیستمیک هستند بهتر است در اطاق عمل و تحت بیهوشی درمان را دریافت کنند . موفق باشید
زکیه مهدوی۱۳۹۸-۰۷-۱۸پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر من قبلا هیچ مشکلی باخدمات دندان پزشکی نداشتم تا اینکه میخواستم دندان عقلمو بکشم هر چقدر بی حسی میزنن اصلا بی حس نمیشد و کاملا درد وحشتناکی رو حس میکردم در آخر با فشار دادن خیلی زیاد به فکم دندانم را کشید الان هم دو تا از دندانهای عقلم کشیدنی هست و من خیلی زیاد وحشت دارم دیگ۶ جرات ندارم برم پیش دکتر خیلی زیاد میترسم بنظرتون چکار کنم.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۷-۲۶پاسخ دادن  
سلام زکیه خانم لطفا با در دست داشتن عکس کامل از دندان ها به مطب مراجعه فرمایید . موفق باشید
افسری۱۳۹۸-۰۷-۱۱پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر همسر من موقعی که دکتر روی دندونش کار میکنه کمی حالت تهوع میگیره و بو اذیتش میکنه ولی خیلی شدید نیست آیا دارویی هست که این مشکل رو حل کنه و نیاز به بیهوشی و سدیشن نباشه؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۷-۲۶پاسخ دادن  
سلام سرکار خانم امکان تجویز دارو در بعضی موارد وجود دارد .
جعفری۱۳۹۸-۰۶-۳۱پاسخ دادن  
سلام جناب دکتر سهرابی عزیز بنده بخاطر ترس زیاد از عمل جراحی جرات نمیکنم ایمپلنت کنم اگر انجام بیهوشی کامل امکان دارد که مزاحمتان بشم با تشکر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۷-۰۳پاسخ دادن  
سلام جناب جعفری این مشکل به سادگی قابل حل است . نگرانی و استرس در دندانپزشکی را فراموش کنید . موفق باشید
آتوسا عارفی۱۳۹۸-۰۶-۲۴پاسخ دادن  
سلام میخواستم تجربه شخصیمو بگم،من همیشه از دندانپزشکی فراری بودم بخاطر دردی که میکشیدم و تجربه های بد که همیشه با من بود، این اواخر برای عصب کشی مراجعه به دندانپزشک داشتم ولی به محض شروع کار دردی مثل برق شدید بهم وارد میشد که واقعا غیرقابل تحمل بود دندانم رو پانسمان کرد و پس از یک هفته دیگر که مراجعه کردم باز همون درد وحشتناک تکرار شد با اینکه پس از هر بار مراجعه ۳،۴ تا آمپول بی حسی استفاده میکردند،ولی من کاملا حس داشتم با درد زیاد و ناامیدی،با تحقیق کردن زیاد به دنبال سدیشن بودم که با آقای دکتر سهرابی عزیز آشنا شدم،ایشون با توجه به تجربه بالاشون به من پیشنهاد دادن که اول امتحان کنم و مطمئن بشم که مشکل از عدم بی حس شدنه،بعد به سراغ بیهوشی بریم،من قبول کردم با استرس زیاد شروع به کار کردیم و آقای دکتر با مهربانی و انرژی مثبتشون همه چیز رو برام عوض کردن،و با یک بار زدن آمپول بی حسی کاملا سر شدم،واقعا دیدگاهم نسبت به دندانپزشکی عوض شد و درد نکشیدم،واقعا ممنونم از آقای دکتر سهرابی عزیز،امیدوارم همیشه سلامت و پایدار باشن،به من لطف بزرگی کردن.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۶-۲۵پاسخ دادن  
سلام خانم عارفی از اعتمادتون و انتقال تجربه تون ممنونم . مسلما راه حل هر استرسی سدیشن نیست . در گفتگو های اولیه با افراد میتوان به این نتیجه رسید که این استرس قابل کنترل است یا خیر . شما کیس سدیشن نبودید و به فرض این که بدون تشخیص درست ، از این درمان استفاده میکردید یک درمان غیر لازم را تجربه کرده بودید . خوشحالم که آرامش را بازیابی کردید . موفق باشید
زهراآقایی۱۳۹۸-۰۶-۱۵پاسخ دادن  
با سلام آقای دکتر من ترسی ازامپول ودردندارم فقط زمانی که دندانپزشک کارشوشروع میکنه حالت تهوع وخفگی بهم دست میده دندونام هم خراب شدن آیااگه به کلینیک شما بیام مشکلم حل میشه ممنون
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۷-۱۱پاسخ دادن  
سلام زهرا خانم سدیشن به سادگی رفلکس را کنترل می کند . موفق باشید
ستاره تنها۱۳۹۸-۰۶-۱۰پاسخ دادن  
سلام دکتر ، پسر سه ساله و نیمه دارم ، دندون اسیاش پوسیدگی دارد ، چند بار به پزشک مراجعه کردم ، پسرم همکاری کامل ندارد ، بنده ام نمیخوام به اتاق عمل برده و بیهوشی کانل داشته باشد ، آیا در مطب شما با روش بیهوشی کوتاه( نیمه خواب ) یا سدیشن امکان ترمیم دندانهایش هست ؟؟؟؟؟؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۶-۱۰پاسخ دادن  
سلام بزرگوار ما در مطب خدمات دندانپزشکی اطفال انجام نمی دهیم و به همین دلیل نمی توانم دقیق راهنمایی کنم . اگر منبع موثقی پیدا نکردید با مطب تماس بگیرید تا با همکاران مربوطه تماس بگیریم و مرکز مناسبی را برایتان پیدا کنیم . موفق باشید
م نوري۱۳۹۸-۰۶-۰۷پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر ، ترس من از دندانپزشکی باعث آسیب به دندونام شد و بالاخره با اذیت و تنش مجبور شدم درستشون کنم . آخرین بار که آمپول بی حسی زدم دچار لرزش شدم . در حال حاضر یکی از دندونام درد میکنه یکی فقط ریشه داره که باید بکشم و مجموعا سه تا ایمپلنت ، میشه این موارد رو با سدیشن انجام داد ؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۶-۰۷پاسخ دادن  
سلام بزرگوار لطفا یک کلیشه گرافی پانورامیک دیجیتال تهیه کنید و به مطب مراجعه کنید . موفق باشید
اکبرافشاری۱۳۹۸-۰۵-۲۹پاسخ دادن  
سلام دکتر جان برادر من اسکیزوفرنی داره ۳۶ ساله هستش و ما برای خدمات دندانپزشکی از بیهوشی استفاده میکنیم و الان یکی از دندونهای آسیابش بشدت خرابه آیا امکان درست کردن دندان با این روش برای ایشون هم وجود داره ؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۵-۲۹پاسخ دادن  
سلام عزیز خیر از این روش برای درمان های که نیاز به بیهوشی دارند نمی توان به عنوان جانشین استفاده نمود . موفق باشید
محمد سعید۱۳۹۸-۰۵-۲۲پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر بنده تیرماه امسال خدمتتون رسیدم برای دندونام و مشکل رفلکس داشتم. اولا با دیدن شما و آرامشی که در چهره دارید کلی از استرسم کم شد و بعد هم که با سدیشن به راحتی درمان شدم و کلی دعاتون کردم. خواستم دوباره تشکر کنم بابت این لطف بزرگی که در حق من کردید و این مشکل رفلکس و رو که واقعا داشت به یه درد بزرگ توی زندگیم تبدیل می‌شد و مانع درمان مشکل دندونم بود رو حل کردید. یک دنیا ممنون 🌺
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۵-۲۳پاسخ دادن  
درود بر شما ممنونم از شما که تجربه تون را با مراجعین سایت به اشتراک گذاشتین و خوشحالم و شاکر خدا هستم که مسیر آرامش را پیدا کرده اید . مسلما تغییر در نگرش شما باعث خواهد شد کم کم از سد دوم هم عبور کنید و بدون وابستگی به فرد ، با آسودگی به نیازهای درمانیتون بپردازید . موفق باشید
صادقیان۱۳۹۸-۰۵-۱۳پاسخ دادن  
سلام آقای‌ دکتر من دختربیست وشش ساله‌ای‌‌هستم‌ودر اصفهان زندگی میکنم‌.دندانهای عقلم جراحی دارند وبه شدت از دندانپزشکی و بیهوشی عمومی می ترسم . ده سال پیش برای اولین بار‌ به دندانپزشکی رفتم واز آن موقع به دلیل تجربه‌ی بدی که داشتم، از دندانپزشکی می ترسم .به طور اتفاقی با روش‌سدیشن آشنا شدم ولی در شهر ما‌‌ کسی سدیشن انجام نمیدهد. ممنونم اگر من را راهنمایی کنید . باتشکر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۵-۱۴پاسخ دادن  
سلام بزرگوار باید در دی کلینیک های که دندانپزشکی هم دارند جستجو فرمایید . متاسفانه آشنایی در این زمینه ندارم . موفق باشید
مرتضی سیدباقری۱۳۹۸-۰۵-۱۳پاسخ دادن  
سلام. من فرزند ۵ ساله ای دارم که در سومین مراجعه به دندانپزشک (بعد از ترمیم ۲ دندان) ترس از وسایل دندانپزشکی پیدا کرد. یکی از دندان هاش وضعیت خوبی نداره. امکان استفاده از هیبنوتیزم براش هست؟ خود ما (والدین) هم از بیهوشی خوشمون نمیاد. لطفا بفرمایید هیبنوتیزم بهتر هست یا بیهوشی؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۵-۱۳پاسخ دادن  
سلام عزیز خدمات سدیشن برای اطفال متفاوت است و ما امکان ارائه خدمات سدیشن به کودکان و اطفال را نداریم . در مورد هیپنوتیزم هم برای اطفال انجام نمی شود و البته مدت هاست به دلیل سختی مراحل کار از خدمات مجموعه ما حذف شده است .
نادر خسروی۱۳۹۸-۰۵-۰۳پاسخ دادن  
سلام ؛ بنده یک فرزند پسر ۲۸ ساله مبتلا به اوتیسم دارم که بدلیل تهوع نمی تواند تحت درمان دندان پزشکی قرار گیرد و هم اکنون از خرابی دندان بسیار آزار و اذیت می شود خواهمشند است چنانچه در خصوص رفع این مشکل مراکز درمانی وجود دارد مشخص و معرفی نمایید تا بنده پیگیری کنم با تشکر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۵-۰۴پاسخ دادن  
سلام عزیز شما باید به مراکزی که بیهوشی عمومی دارند مراجعه فرمایید . بیمارستان میلاد و کلینیک برزویه این امکان را دارند . موفق باشید
حسین فخاری۱۳۹۸-۰۴-۲۵پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر بنده در شهرستان ورامین زندگی میکنم و متاسفانه بدلیل اینکه نمیتوانم از داروهای چرک خشک کن یا مسکن که باعث تاول زدن در همه ی بدنم میشود استفاده کنم و بدتر از این بدنم نسبت به سر موضعی عکس العملی نشان نمیدهد و اصلا امپول اثری ندارد اکثر دکترای این شهر از کار بر روی دندانم امتناع میورزند و الان چند روزی هست از درد دندان روز و شب ندارم و نمیدانم چیکار کنم میتونید راهنمایی کنید ؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۴-۲۶پاسخ دادن  
سلام عزیز گرامی شما باید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید . بیمارستان ها و دی کلینیک ها مجهز به اطاق عمل و صندلی دندانپزشکی بهتون کمک خواهند کرد . امکان درمان با بیهوشی در مطب وجود ندارد . موفق باشید
نسترن۱۳۹۸-۰۴-۲۴پاسخ دادن  
دکتر من باید چنتا از دندان هامو عصب کشی ، پر ، کشیدن ، ترمیم و جرمگیری کنم سه بار رفتم دندان پزشکی و روی تخت دراز کشیدم و ترسم چنان شدید بود از تزریق بی حسی که نتونستم به دکترم اجازه ی تزریق بیحسی بدم. دو سه جا و دکتر های مختلف رفتم و فایده نداشت و ترسم پابرجا بود. از طرفی نگران دندان هستم تا حد زیادی ، از طرفی نمیتونم حتی تصور کنم که آمپول رو برام تزریق میکنن ... باید چیکار کنم؟ سدیشن همه جای ایران انجام میشه؟ من استان کهگیلویه و بویر احمدم نمیدونم استان ما انجام میشه با نه به نظرتون باید سدیشن بشم؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۴-۲۷پاسخ دادن  
سلام خانم نسترن شما می توانید به مراکز درمانی که اطاق عمل دارند ، مراجعه فرمایید . در مورد سدیشن هم باید از دندانپزشکان و یا متخصصین بیهوشی شهرتون مراجعه و استعلام کنید . موفق باشید
مینا صفایی۱۳۹۸-۰۴-۲۴پاسخ دادن  
سلام. من ترسی از آمپول بی حسی و موارد دیگه ندارم. تنها مشکلم اینه که وقتی ساکشن یا اسپری آب شستشو تو دهانم باشه حالت تهوع بهم دس میده. برای حل این مشکل چکار کنم؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۴-۲۷پاسخ دادن  
سلام سدیشن می تواند به شما کمک کند . موفق باشید
فرزانه نصیری فر۱۳۹۸-۰۴-۱۵پاسخ دادن  
سلام وقت تون بخیر منم مث تمام افرادی ک اینجا مشکلاتشون گفتن منم رفلکس معده دارم در صورتی ک فقط حالتش رو دارم و استرس شدید دارم در حین کار پزشک بنظرتون چ کاری رو ب من پیشنهاد میدید الان در حال حاضر چند تا دندون خراب دارم و یه دندونم هم تو حالت پانسمان مونده دکتر ماباقی کارم انجام نداده هم سوالم راجب ب حالت تعوعی ک دارم و هم اینکه برای دندونم ک پانسمان داره چکاری باید انجام بدم؟؟؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۴-۱۸پاسخ دادن  
سلام خانم فرزانه رفلکس گگ با روش های مختلفی قابل کنترل میباشد . در مواردی که شدت رفلکس زیاد باشد و توسط دارو خوراکی قابل درمان نباشد از سطح بسیار پایین سدیشن استفاده می کنیم . موفق باشید
محمد کریمی۱۳۹۸-۰۴-۱۰پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر ، بنده تا ۵سال پیش با دندانپزشکی مشکلی نداشتم . ۱ دندان کشیدم ، ۲تا روکش انجام شد و ۳تا از دندونام پر شده بود . در کل مشکلی نداشتم . حدودا ۵سال پیش به دلیل مصرف مکمل تقلبی گوارشم بهم ریخت . در حالت معمولی تهوع داشتم اویل شدید بود. ولی متاسفانه پیگیری نکردم که بلکه خودش بهتر شه . بعد از ۱ سال تهوع کمتر شد ولی معده درد هم گرفتم . خلاصه ۲ ۳ سال پیش رفتم متخصص گوارش که مشکل بیشتر هلیکوباکتر بود . مشکل تهوعم بعد از اون دوره بهتر شد ولی کامل خوب نشدم و ۲ بار دندون پزشکی رفتم ولی زمانی که دکتر میخواست ویزیت کنه تهوع میگیرفتم و دهنم بسته میشه . نمیوتنم دهنمو باز نگه دارم . مخصوصا زبونم خیلی حساسه . مجدد متخصص رفتم یه تست دیگه دادم یه سری دارو داد در مورد این مشکل گفته بودم گفتن که مشکلی خاصی ندارم برای این هم باید برم دکتر مغز و اعصاب ، رفتم متخصص مغز و اعصاب که ام آر ای داد انجام دادم و اون دکتر هم گفت مشکلی نداری . برای مشکلم یه قرص اندانسترون داد . اون قرص هم خوردم بعد رفتم دندانپزشکی و باز هم تاثیری نداشت . آیا مشکل من با سدیشن حل شدنی هست یا باید بیهوشی کامل انجام بدم ؟ **** و سوال دیگه واقعا این مشکلی که برای من پیش اومده حل شدنی نیست ؟ **** ( اخه من نه ترسی داشتم و اینکه قبلا چندتا دندون پر کردم و یه پایه ، ۲ تاروکش ...) هرکسی هم میگم میگه تلقین میکنی به خودت :|:|
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۴-۱۰پاسخ دادن  
سلام محمد جان با توجه به مشاوره های پزشکی که انجام دادی من فکر میکنم که مشکل رفلکست غیر فیزیولوزیک باشه و بیشترش ذهنی است . من فکر میکنم با سدیشن به راحتی بتونی این مشکل را حل کنی . بهتره کل آزمایشات و جواب مشاوره های پزشکیت را به موبایل مطب ارسال کنی تا شرایط را با متخصص بی هوشی هم مشاوره کنیم . موفق باشید
محمدرضا زرین۱۳۹۸-۰۴-۰۳پاسخ دادن  
سلام و وقت شما به خیر. مطالب درج شده را که خواندم کمی امیدوار شدم. من مشکل واکنش دهانی دارم به قدری که پیش هر دندانپزشکی که میرم با تعجب می گوید تا به حال بیماری مانند من نداشته و ندیده است! به هر حال ممنون می شوم اگر بفرمایید مشکل من حل شدنی است و یا به فکر بیهوشی باشم؟! با تشکر از توجه شما
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۴-۰۷پاسخ دادن  
سلام محمد رضای عزیز این قدر استرس داشتی که فراموش کردی مشکلت را عنوان کنی . البته من توضیحا میگم خدمت شما که سدیشن میتونه رفلکس و فوبیا را کنترل کنه . موفق باشید.
زهرا۱۳۹۸-۰۳-۳۰پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر. با خوندن مطالبتون چقدر ارامش گرفتم. چند سالی میشه که درگیر خونریزی و تورم لثه هستم و باید جراحی لثه انجام بدم. ولی ترس شدیدی که از دندونپزشکی و بی حس نشدن دارم نتونستم خودمو راضی به انجامش کنم.میخوام هزینه جراحی لثه پایین و جلو رو بهم بگید به همراه بیهوشی یا سدیشن.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۳-۳۱پاسخ دادن  
سلام زهرا خانم مسلما فوبیا و گگ ، معضل حل شده ای است . حتی روانشناسی هم تا حد بسیار زیادی به رفع این مشکل موفق بوده است . متاسفانه من جراحی لثه انجام نمی دهم . ولی دکتر اردوان اعتمادی که جراح لثه میباشند ، با استفاده از سدیشن این کار را انجام می دهند . لطفا با مطب تماس بگیرید و شماره تلفن دکتر اعتمادی را دریافت کنید . موفق باشید
هلن۱۳۹۸-۰۳-۲۷پاسخ دادن  
سلام من ۲۱سالمه دوتا دندان های جلویی بالا دچار پوسیدگی شدن ونیاز به پرکردن و احتمالا نیاز به عصب کشی دارن من‌نمیتونم برم دندان پزشکی از دندان پزشکی میترسم چون وقتی وسایل و دستگاه مکش و سکشن و بقیه لوازم دندان پزشکی دردهان قرار میگیره بلافاصله حالت تهوع میگیرم و‌نمیتونم حتی یه لحظه اونارو تو ودهنم تحمل کنم چیکار کنم آیا سدیشن و بیهوشی جواب میده؟و بیهوشی و سدیشن چطوری انجام میشه؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۳-۳۱پاسخ دادن  
سلام خانم هلن برای کنترل رفلکس گگ یک سدیشن بسیار بسیار جزیی موثر است و رفلکس کنترل خواهد شد . موفق باشید
ساناز احدی۱۳۹۸-۰۳-۲۶پاسخ دادن  
سلام جناب دکتر مهربان و صبور و دوست داشتنی. من از شما بی نهایت ممنونم که باعث شدین من‌ی که از رفتن پیش دندانپزشک احساس شرمندگی و ناراحتی داشتم الان با شوق زیاد میام پیش شما و با ارامشی که از شما و کادر بی نهایت مهربانتون میگیرم با خیال راحت به دندونهای اسیب دیده م میرسم. جلسه ی اولی که شما رو دیدم دستهام یخ زده بودن و شما فقط به من یه جمله گفتین »با خیال راحت بیا واسه سدیشنت. اصلا نگران رفلکست نباش حل میشه« این جمله برای من حکم معجزه داشت، و الحق که شما معجزه کردین . ممنونم که تمام مدت کار ، به من لبخند میزنید حتی وقتی خودم از دست خودم عصبانی و ناراحتم. ممنونم که دندونپزشکی و رسیدگی به دندون رو برای من تا حد زیادی لذت بخش کردین. از خدا میخوام همیشه و همه جا لبخند پهن رو چهره‌ی صبور و ارومتون باشه. خدا به شما و کادر مهربانتون سلامتی بده. 💕
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۳-۲۸پاسخ دادن  
سلام سرکار خانم احمدی شرمنده محبت و ابراز لطف شما شدم . خدا را شکر میکنم که بر شرایط سخت نگرانی حاصل از یک واکنش طبیعی بدن کنترل پیدا کردید . از شما ممنونم که به ما اعتماد کردید . حس خوب شما یک شادی و شعف بی انتها را به من و همکارانم اهدا کرد . بابت این هدیه پایدار از شما ممنونم .
محمد۱۳۹۸-۰۳-۲۳پاسخ دادن  
جناب دکتر با این مطالب سایت شما امیدوار شدم . که اگه امکان داشته باشه کمک کنید که با کمک شما و از طریق کلینیک شما مشکل دندان هام حل بشه ممکنه در صورت امکان شماره مستقیم خودتون و یه وقت بفرمایید که توضیحات کامل رو خدمتتون عرض کنم که اگر امکانش بود از خدمات کلینیک شما استفاده کنم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۳-۲۴پاسخ دادن  
سلام مجدد محمد عزیز به دلیل عدم امکان انتقال مناسب دیتا و تجربیات گذشته ، امکان مشاوره تلفنی وجود ندارد . حتی برای عزیزانی که از راه دور با ما تماس میگیرند ، بررسی حضوری جهت پایش وضعیت دندانی و جسمس و روحی مراجعین قابل اغماض نبود و از شما خواهش میکنم با اطمینان و قوت قلب کامل یک جلسه ویزیت را به سختی بهش نگاه نکنید . موفق و پایدار باشید .
محمد۱۳۹۸-۰۳-۲۳پاسخ دادن  
سلام جناب دکتر از کرمانشاه وقتتون رو میگیرم من ۳۵ سالمه و بارها جهت پر کردن و کشیدن دندان عقل به دندانپزشک مراجعه کردم بدون هیچ مشکلی اما سه سال پیش برای کشیدن دندان مراجعه کردم اما بعد از ۳ تا آمپول بی حسی دکتر در حالی که گفتم هنوز بی حس نشده و فکم عفونت داره . با تندی گفت که دارم دروغ میگم ۲ تا از دندونام را با عذابی کشید که تمام گناهام پاک شد . ماه پیش که خواستم دندانهای فک بالا را کامل بکشم. به محض ورود دچار عرق سرد و ضربان شدید شدم و حتی الان تا اسم دندان میاد باز دچار ترس شدید میشم . اینجا پیشنهاد بی هوشی دادن که هم هزینه خیلی بالایی داره و هم از درد بعد از عمل وحشت دارم . لطفاً به دادم برسید با این وضعیت دندان هم زندگی برام غیر قابل تحمل شده تا جائی که به مرگ راضیم
محمد۱۳۹۸-۰۳-۲۳پاسخ دادن  
دکتر سهرابی اگر مقدور هست شماره مستقیم و زمانی رو از وقت شما رو بگیرم جهت توضیحات تکمیلی چون احساس آرامشی پیدا کردم با این مطالبی که خواندم . که در صورتی که با این متد درمانی در مورد مشکل من جواب بده . هماهنگ کنیم جهت درمان به تهران و کلینیک شما مراجعه کنم . ممنون
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۳-۲۴پاسخ دادن  
سلام محمد عزیز برای دریافت وقت مشاوره لازمه است ، بعد از تهیه گرافی کامل از دندان ها با تلفن ۲۶۷۶۸۷۱۹ تماس بگیرید . موفق باشید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۳-۲۴پاسخ دادن  
سلام برادر عزیزم ضمن این که واقعا متاسفم به خاطر این خاطره نا خوشایند ، خدمتتون عرض میکنم سدیشن اضطراب را کنترل خواهد کرد ولی اگر به دلیلی بی حسی با شما سازگار نیست ، لازمه هما بیهوشی را مد نظر قرار دهید . موفق و پایدار باشید
روژین۱۳۹۸-۰۳-۰۲پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر خسته نباشید من ۳۵سال سن دارم و استرس شدید دارم نمیتونم به دندانپزشکی برم حالم بد میشه حتی یه بار زیر دست دکتر تعوه گرفتم در قم ایا کسی رو میشناسید که سدیشن انجام بدهد ؟؟؟ با تشکر🙏
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۳-۰۲پاسخ دادن  
سلام بزرگوار خیر کسی را نمیشناسم ولی حتما در بیمارستان های مجهز به یونیت دندانپزشکی در اطاق عمل ، می توانید پیگیری فرمایید . موفق باشید
احسان فر۱۳۹۸-۰۲-۳۰پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر من شدیدا فوبیای دندانپزشکی دارم با وجود اینکه چند تا از دندونهای حساسم رو کشیدم الان برای جایگزین کردنشون عزا گرفتم لطفا راهنماییم کنید میتونید با بیهوشی در یک جلسه کار دندونم رو انجام بدین؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۳-۱۴پاسخ دادن  
سلام بزرگوار فوبیا مطلب حل شده ای در دندانپزشکی است . نمی تونم بدون دیدن عکس دندان ها بهتون قول بدم که با یک جلسه درمانتون تموم بشه یا خیر ولی می تونم بهتون اطمینان بدم دوستانی که مثل شما فوبیا داشتن بسیار راضی و خوشنود از سدیشن بودن و حتی بعضی هاشون فوبیا را کنترل کردند . موفق باشید
فواد آقازاده۱۳۹۸-۰۲-۲۶پاسخ دادن  
سلام دکتر‌جان.خدا قوت.چند سالی میشه با دردهای دندان زندگیمو سپری‌میکنم.هر‌ سری‌که دندانپزشکی رفتم با شروع بکار دکتر حالت تهوع شدید در‌من ایجاد شده و‌منجر به قطع کار‌ دکتر شدم.تو رشت یا اردبیل متخصص خوب معرفی میکنید تا سدیشن انجام بشه بر روی من
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۲-۲۷پاسخ دادن  
سلام فواد عزیز این مشکل نباید باعث ناراحتی و آزار طولانی مدت شما شود . من در رشت کسی را نمی شناسم که سدیشن انجام دهد ولی اطمینان دارم این خدمات در رشت وجود دارد . ضمنا شما دانشکده دندانپزشکی دارید و ضمنا میتوانید به بیمارستان های که خدمات دندانپزشکی دارند هم مراجعه کنید . موفق باشید
شهرام۱۳۹۸-۰۲-۲۵پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر من ۳۵ سالمه و فوبیا دکتر و بیمارستان و خون دارم و بعضی وقتها که خون میبینم حالم بد میشه و حدود ۱۵ ثانیه بیهوش میشم. ۲ بارم تو دندانپزشکی حالم بد شد. ۲ بارم جراحی داشتم مشکلی پیش نیومد. الان چند سال دندانپزشکی نرفتم و چند تا دندان خراب و شکسته دارم. میخواستم ببینم سدیشن مشکل من حل میکنه؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۲-۲۵پاسخ دادن  
سلام بزرگوار من فکر نمی کنم که این امکان برای شما وجود نداشته باشد و شما به راحتی خواهید توانست به فوبیای خود غلبه کنید . برای بررسی های بیشتر به مطب مراجعه کنید . موفق باشید
محمد عابدی۱۳۹۸-۰۲-۲۲پاسخ دادن  
باسلام و احترام خدمت شما. ۳۱ سال سن دارم و از زمانی که به یاد دارم با بی حسی دندانهایم مشکل داشتم و آن این است که دندانهایم بی حس نمی شوند و مورد اخیر همین ۱ هفته گذشته بود که دندان ۵ پایین سمت راست با ۷ بار تزریق کامل بی حسی ، بی حس نشد و دکتر مجبور شد تزریق به داخل عصب دندان کند و من بسیار اذیت شدم و درد شدیدی را تحمل کردم (این مورد برای پزشک هم بسیار عجیب بود). ایا این عمل سدیشن باعث کاهش درد می شود ؟ و ایا درد را متوجه میشوم؟ ایا مناسب بنده هست؟ باسپاس
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۲-۲۵پاسخ دادن  
سلام بزرگوار سدیشن یک درمان برای کنترل استرس و یا کنترل رفلکس گگ میباشد . در هنگام درمان سدیشن لازم است تزریق ها انجام گردد و مراجعه کننده نسبت به این کار ریلکس و بدون ترس خواهد بود . اما اگر بی حسی انجام نشود و درد ایجاد شود باعث افزایش سطح هوشیاری خواهد شد . بنابراین کار شما با سدیشن شدنی نیست
موسوی۱۳۹۸-۰۲-۲۱پاسخ دادن  
سلام خسته نباشید من یک برادر دارم که مشکل ذهنی داره دوسه تا دندان داره که نمیخوام اذیتش کنن خراب شدن میخوام بدونم راهش چیه،؟؟؟؟؟؟؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۲-۲۵پاسخ دادن  
سلام جناب موسوی شما باید به مراکز دانشگاهی مراجعه فرمایید . موفق باشید
۱۳۹۸-۰۲-۲۱پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر وقت بخیر من به خاطر ترس و درد زیاد نمیتونم برای جراحی دندان عقلم به دندانپزش مراجعه کنم میخواستم بدونم که ایا با سدیشن امکان پذیر هست که دندان های عقلمو با سدیشن جراحی یا بکشم؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۲-۲۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار سدیشن میتونه کمک کنه که شما استرس نداشته باشید . برای این که ببینیم جراحی مربوطه در چهارچوب امکانات مبی هست باید عکس دندانتون را ببینیم . موفق باشید
حسین تاج۱۳۹۸-۰۲-۰۹پاسخ دادن  
سلام خسته نباشید بنده همدان خستم دندون عقل هامو میخوام جراحی کنم ولی نمیدونم کجا با سدیشن انجام میدن ! دکتری سراغ دارید تو همدان این کارو انجام بده ؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۲-۰۹پاسخ دادن  
سلام بزرگوار . دوست بزرگوار ، همدان دانشکده دندانپزشکی دارد و بهترین راهنمایی را می توانید از آن جا دریافت کنید . موفق باشید
ساغر محمدزاده۱۳۹۸-۰۲-۰۳پاسخ دادن  
سلام.در سدیشن متوجه درد به هیچ عنوان نمیشیم؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۲-۰۳پاسخ دادن  
سلام بزرگوار سدیشن عامل کنترل کننده درد نیست . ما برای کنترل درد لازم است از تزریق های موضعی استفاده کنیم . سدیشن باعث آرامش و تاثیر مناسب داروی بی حسی می شود . موفق باشید
علی۱۳۹۸-۰۱-۳۱پاسخ دادن  
با عرض سلام برای کشیدن ریشه چند دندان با استفاده از روش سدیشن (به علت ترس از دندانپزشکی )، ایا برای گرفتن عکس کامل از دندانها نیازی به ویزیت هست ودر مرکز شما این کار انجام میشود لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۲-۰۱پاسخ دادن  
سلام بزرگوار رادیولوژی کامل از فک در مراکز تخصصی رادیولوژی فک و صورت انجام می گردد . موفق باشید
AR۱۳۹۸-۰۱-۲۶پاسخ دادن  
سلام به دکتر گرامی قربان من سه سال که بیماری خاصی دارم یعنی حساسیت بیش از هد به صدا و سرگیجه و حساسیت به نور که متاسفانه هر جایی شهر مشهد رفتم درمان نشدام در این مدت متاسفانه یا به علت بیماری یا خرابی خوده دندادن ١ از دندانهایم را از دست داده ام و ٢ عدد دیگر هم در حال تحلیل هستند شاید بتونم بدون بی هوشی به دندان پزشکی بروم ولی مشکلم این است سرم باید همیشه سمت چپ باشد تا سرگبجه نشوم البته حساسیت به صدا بایدار است خرممنونم میشم بنده رو راهنمای کنید ٣٣ ساله هستم قربان سپاس
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۱-۲۷پاسخ دادن  
سلام بزرگوار مشکلی که فرمودید با بیهوشی قابل مدیریت است . شما باید به یکی از بیمارستان های مشهد مراجعه کنید که دندانپزشکی دارد . احتمال انجام خدمات مناسب به شما با سدیشن وجود ندارد . موفق باشید
آدینه۱۳۹۸-۰۱-۲۳پاسخ دادن  
با سلام خدمت جناب دکتر من به دلیل ترس از دندانپزشکی که از کودکی برای من ماندگار شده نمیتونم علی رقم خرابی دندانهام به مطب مراجعه کنم سالهاست تجربه زندگی با دندان خراب متحمل شدم و جنس دندانهام هم بسیار بده، دندانهای من از داخل خراب میشن و وقتی متوجه میشم که تکه تکه میوفتن... آخرین بار که با اصرار اطرافیان به دندانپزشکی رفتم با اینکه سه برابر حالت عادی بی حسی دریافت کردم باز درد داشتم و از استرس میلرزیدم اما دکتر اصلا اهمیت نمیداد و حتی براش عجیب بود و این اتفاق باعث شد حتی گذر از کنار دندانپزشکی هم باعث تپش قلب من بشه... میخوام بدونم با این وضعیت که من دارم سدیشن برای من جواب میده؟ ساکن رشت هستم، ۲۱سالمه و دانشجو ام. محدودیت زمان هم دارم.اگر ممکنه مرکزی در رشت معرفی کنید که این امکان رو فراهم کرده باشه. ممنون میشم پاسخ بدید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۲-۰۱پاسخ دادن  
سلام بزرگوار در رشت دو دندانپزشک حاذق و توانمند را میشناسم ولی نمی دونم که کار سدیشن انجام می دهند یا خیر . بهتره تلفن و ادرسشون را از ۱۱۸ بگیرید و باهاشون مشورت کنید . اطمینان دارم که راهنمایی مفیدی خواهند داشت . دکتر شاهدخت قلی زاده دکتر فرشید واله شیدا
آدینه۱۳۹۸-۰۱-۲۲پاسخ دادن  
با سلام خدمت جناب دکتر من به دلیل ترس زیاد از دندانپزشکی که از کودکی برام به جا مونده مدت هاست دارم زندگی با دندان های خراب رو تجربه میکنم چون جنس دندانهام بده و خیلی وقتها هم به دلیل تمسخر اطرافیان مسئله خرابی دندانهام رو از همه پنهان کردم اما خرابی دندانهام الان تا جایی رسیده که دندانهام تکه تکه جدا میشه و حتی بعضی ها هم عفونت دارن ....به تازگی با مسئله سدیشن آشنا شدم....میخواستم بدونم که درمان با سدیشن نیاز به عملکرد خاصی پیش از شروع پروسه درمان دارد یا نه؟ آیا سدیشن برام جواب میده؟ من دانشجو هستم ،۲۱سالمه و وقت محدودی هم برای درمان دارم. ساکن رشت هستم ؛ اگر ممکنه لطفا مرکز معتبری رو بهم معرفی کنید. ممنون میشم پاسخ بدید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۱-۲۳پاسخ دادن  
سلام فاطمه خانم دختر عزیزم ، شما به هر کدام از بیمارستان ها و یا کلینیک های دارای اطاق عمل بروید می توانید به سادگی مشکلتون را حل کنید . حتی اگر این مراکز دندانپزشک نداشته باشند ، می توانید با هماهنگی کردن ایشان با اطاق عمل ، خدمات را در اطاق عمل بگیرید . در مورد سدیشن یا بهتر بگویم آرام بخشی در مطب ما از دارو های آرام بخش تزریقی مجاز تحت نظر متخصص بیهوشی استفاده میکنیم . در رشت یک ی از مفاخر دندانپزشکی را میشناسم که احتمالا بتونه بهتون کمک کنه . دکتر فرشید واله شیدا .
علیرضا۱۳۹۸-۰۱-۲۲پاسخ دادن  
با عرض سلام ادب خدمت دکتر عزیز آقای دکتر من هفت تا دندان دارم که باید بکشم میخوام با عمل بیهوشی انجام بشه .آیا میشه اینکار رو انجام داد¿
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۱-۲۲پاسخ دادن  
سلام بزرگوار اگر بخواهید با بیهوشی کارتان را انجام دهید باید به بیمارستان یا دی کلینیک های دارای اطاق عمل مراجعه فرمایید . موفق باشید
داود امینی۱۳۹۸-۰۱-۲۱پاسخ دادن  
باسلام وعرض ادب واحترام خدمت همکارارجمندجناب آقای دکترسهرابی،جسارتا"ازتون خواهش میکنم درصورت امکان وصلاحدید شماره تماستونابرای بنده حقیرایمیل نمایید، پسرم کیسH.I است وبه نظرحضرتعالی جهت کشیدن دندان ۶ پایین چپ بسیار نیازمندیم، اگرلطف بفرمایید صمیمانه ممنون شماخواهم شد.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۱-۲۲پاسخ دادن  
سلام بر استاد عزیز تلفن مطب ۰۲۱۲۶۷۶۸۷۱۹ موبایل ۰۹۱۹۱۰۰۰۵۳۳ منتظر تماس شما هستم
داود امینی۱۳۹۸-۰۱-۲۰پاسخ دادن  
باسلام پسرم ۱۵ سالشه بدنبالCar AccidentمتاسفانهH.I شده وچندی پیش هم چون تنگی تراشه داشت اون قسمت ازتراشه که تنگی داشت برداشته شده ودوسر تراشه آناستاموزگردیده، مشکل فعلی خراب شدن دندان ۶ پایین چپ بچه است، چندین دندانپزشک اظهارداشته اند که باتوجه به اینکه دندان ۷ درآمده بهتراست دندان خراب شده کشیده شود،اماباتوجه به مطالبی که عرض شد این بچه خدای ناکرده امکان اینتوبه شدن مجددندارد ومتخصص بیهوشی نگران آسپیراسیون است البته ازناحیه خونریزی دندان، به نظرشما چه میشودکرد؟ ممنونم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۱-۲۳پاسخ دادن  
سلام دکتر جان لطفا تلفن تماستون را به تلگرام مطب ارسال کنید . ۰۹۱۹۱۰۰۰۵۳۳
داود امینی۱۳۹۸-۰۱-۲۰پاسخ دادن  
باسلام پسرم ۱۵ سالشه بدنبالCar AccidentمتاسفانهH.I شده وچندی پیش هم چون تنگی تراشه داشت اون قسمت ازتراشه که تنگی داشت برداشته شده ودوسر تراشه آناستاموزگردیده، مشکل فعلی خراب شدن دندان ۶ پایین بچه است، چندین دندانپزشک اظهارداشته اند که باتوجه به اینکه دندان ۷ درآمده بهتراست دندان خراب شده کشیده شود،اماباتوجه به مطالبی که عرض شد این بچه خدای ناکرده امکان اینتوبه شدن مجددندارد ومتخصص بیهوشی نگران آسپیراسیون است البته ازناحیه خونریزی دندان، به نظرشما چه میشودکرد؟ ممنونم
رامونا ساكت۱۳۹۷-۱۲-۲۳پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر من به علت ترس شدید سالها دندونپزشکی نرفتم و الان باید حدود ١٠ واحد ایمپلنت کنم میتونم از روش بیهوشی یا سدیشن استفاده کنم که زودتر انجام بشه و به این ترسم غلبه کنم ؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۲-۲۴پاسخ دادن  
سلام بزرگوار مشکل فوبیا یا همان اضطراب غیر قابل کنترل به وسیله داروهای آرام بخش و خواب آور قابل کنترل است . البته استفاده از خدمات بیهوشی در مراکز درمانی مجهز هم میتواند این مشکل را حل کند . کاری که ما در مطب انجام میدهیم بیهوشی نیست و یک سطح مناسب از سدیشن است . برای مشاوره حضوری با مطب هماهنگی بفرمایید . موفق و پایدار باشید
نجمه حسینی۱۳۹۷-۱۲-۱۹پاسخ دادن  
سلام خسته نباشید ادرس شما کجاست
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۲-۲۴پاسخ دادن  
سلام بزرگوار آدرس در قسمت منوی بالای سایت و انتهای صفحه نوشته شده است
رحمانی۱۳۹۷-۱۲-۱۴پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر من عمل قلب باز انجام دادم و‌ باطری هم دارم آیا می تونم از بیهوشی برای درمان دندان ها استفاده کنم ؟ و آیا پر هزینه ست ؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۲-۲۹پاسخ دادن  
سلام بزرگوار با توجه به شرایط قلبی اعلام شده بهتر است دربیمارستان خدمات لازم را دریافت کنید . موفق باشید
خانم احمدی۱۳۹۷-۱۲-۱۳پاسخ دادن  
سلام دکتر...من از بچگی بعلت خوب نبودن جنس دندونهام توی مطبهای دندونپزشکی بودم...متاسفانه تا الان که ۳۰ سالم شده فقط ۴تا دندون سالم دارم و مابقی یا عصبکشی شدن یا نیاز به عصبکشی دارن.دندونهامم بدون هیچ نشونه ایی از پوسیدگی سطحی از داخل پوسیده میشدن و من ناچار ب عصبکشی میشدم.همین باعث میشد برای هر دندون پروسه درمان چند هفته ایی و بطبع تزریقات و دردهای حین کار رو زیاد تجربه کنم.هنوز بعد ۲سال از آخرین درمانم صدای سوراخ شدن لپم رو میتونم بیاد بیارم از محل تزریق بیحسی....متاسفانه همچنان به درمان دندانپزشکی نیاز دارم اما هربار ک بهش فکر میکنم نفسم بند میاد و ترس وجودمو میگیره.جوری ک حاضر نشدم دیگه ادامه بدم.همه میگن چرا میگم وقتی ی دکتر پیدا کردم که حاضر شد بیهوشم کنه و یکجا همه رو درست کنه یا حداقل هر سری یک ردیفو اونموقع میرم...الان ۳شبه دندونم با درد و مسکن آروم میشه اونم بسختی...لطفا اگر همکاری در اهواز دارید معرفیشون کنید...و خواهش میکنم اگر در انجمنی هستید بفرمایید که از مواد بیحسی مرغوب استفاده کنن پزشکان چرا ک من گاها در حین کار دکترم در ریشه دندانمم بیحسی تزریق میکرد تا ۳مرتبه اما بازم درد داشتم و بیصدا اشک میریختم از درد زیر دست دکترم.....ممنونم ازتون
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۲-۲۹پاسخ دادن  
سلام بزرگوار واقعا متاسف شدم . امیدوارم با روشی اصولی بر فوبیای موجود غالب شوید و تجربه های ناخوشایند را فراموش کنید . برای استفاده از خدمات بی هوشی در اهواز به کلینیک های مجهز به اطاق عمل مراجعه فرمایید و یا به دانشکده دندانپزشکی اهواز بروید تا شما را راهنمایی کنند . موفق و پایدار باشید
میرزایی۱۳۹۷-۱۲-۰۷پاسخ دادن  
با سلام بنده به علت بیماری ژنتیکی پوستی با درگیری مخاطی دهانی، قادر به انجام خدمات روتین دندانپزشکی نیستم. و تحت بیهوشی رو پیشنهاد کردن. ممنون میشم مراکز تحت بیهوشی رو در تهران یا رشت یا کرمانشاه معرفی بفرمایید. از راهنماییتان کمال تشکر را دارن
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۲-۱۲پاسخ دادن  
سلام بزرگوار مراکز بیمارستانی که بخش دندانپزشکی هم دارند ، خدمات بیهوشی و دندانپزشکی را ارائه می دهند . موفق باشید
مریم عابدی۱۳۹۷-۱۱-۱۷پاسخ دادن  
سلام پسر یک سال و نیمه من ۴ تا دندان جلو فک بالا و دو تا آسیاب های فک بالاش خراب شده اند ، دندان های جلویی کامل مینا از بین رفته ، باید تحت بیهوشی دندان هاش درست بشن ، هیلی میترسم ،
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۱-۱۹پاسخ دادن  
سلام سرکار خانم پسر برادر من زیر دست هیچ دندانپزشکی ننشست . ولی خانم دکتری که در کلینیک پرستیژ همکارمان بود به راحتی مدیریت اش کرد . قبل از اقدام به سدیشن حتما به چند دندانمزشک متخصص اطفال متبحر مراجعه فرمایید . موفق باشید
پیمان تیموری۱۳۹۷-۱۱-۱۴پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر.. چند سال که دندونهای عقل و دندونهای دیگم خراب شدن و به علت ترس از دندان پزشک نتونستم مشکلم رو حل کنم و بعضی از شبها با قرص های مسکن آروم میشم... از طرفی من دیابت دارم... خواستم بدونم با توجه به بیماری که دارم میتونم از بیهوشی استفاده کنم.. ممنون میشم راهنمایی کنین..
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۱-۲۱پاسخ دادن  
سلام پیمان عزیز بله که شدنیه و اصلا نیاز به نگرانی نیست یک عکس کامل بگیر و بیا تا روی ماهت را ببینیم مرد بزرگ
۱۳۹۷-۱۱-۰۹پاسخ دادن  
سلام .بسیار ممنون هستم از اقای دکتر سهرابی وهمکارانشون که بعد از مدتها استرس ودرد با سدیشن به ارامش رسیدم.همیشه برقرار وسربلند وموفق وسلامت باشید
مریم رضازاده۱۳۹۷-۱۱-۰۷پاسخ دادن  
سلام حالتون خوبه من از خراسان مزاحم تون شدم متأسفانه من ترس زیادی از دندانپزشکی دارم قبلا این طور نبودم اما به دلیل خاطره بدی که از دندانپزشکی دارم دیگه نمیتونم کارم انجام بدم به خدا خسته شدم پیش هر دندانپزشکی که اینجا رفتم اصلا منو درک نمی کنه میگن در صورت همکاری شما کارتون انجام میشه تو رو خدا بگید من چکار کنم از نظر مالی هم در حد متوسط. منو راهنمایی کنید من تعریف شما را خیلی شنیدم با تشکر.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۱-۲۶پاسخ دادن  
سلام خانم رضازاده لطفا با یک عکس کامل و جدید از دندان ها ، به مطب مراجعه فرمایید . موفق باشید
امیر معصوملو۱۳۹۷-۱۰-۲۵پاسخ دادن  
سلام جناب دکتر سهرابی خسته نباشید و درود فراوان من امیر معصوملو یکی از مراجعین شما هستم ترس زیادی داشتم دندانپزشکی از سدیشن خیلی راضی هستم واقعاااا عالی بود سپاسگذارم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۰-۲۵پاسخ دادن  
سلام امیر جان خدا را شکر که راضی بودی و امیدوارم بعد از جلسه دوم رس کم هم شده باشد . منتظر دیدن روی ماهات هستم و البته با یک چهره خندان و شجاع موفق باشی
مریم شاه محمدی۱۳۹۷-۱۲-۲۱پاسخ دادن  
سلام سدیشن به چه صورت بود کامل بیهوش شدین یا نه یه حالت ریلکس بودین؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۲-۲۳پاسخ دادن  
سلام خانم محمدی سدیشن یک آرام بخشی در مطب است که توسط متخصص بیهوشی انجام می گردد . موفق باشید
سید علیرضا معصومی۱۳۹۷-۱۰-۲۲پاسخ دادن  
من پسری دارم ۳۳ ساله نابینای مطلق البته به سنش خیلی کوچکتر ب نظر میرسد از دندانپزشکی میترسد واصلا همکاری نمیکند دو سال پیش برای معاینه دو دندان که جلوی روی هم در امده بود جراحی شد البته بابیهوشی .الان وضع دندانهایش خوب نیست میتونم برای معاینه به مطب شما بیاییم تشکر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۰-۲۳پاسخ دادن  
سلام بزرگوار قدمتون روی چشم . در خدمتتون هستم . موفق باشید
الهام۱۳۹۷-۱۲-۰۱پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر پسر من ۲۱ماهشه دندونای جلو فک بالا و دو تا از دندونای آسیاب خرابه. بردیم بیمارستان مفید گفتن باید سدیشن بشه. میترسم. سنش برای سدیشن کم نیست؟پیشنهاد شما چیه؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۲-۰۳پاسخ دادن  
سلام بزرگوار در مورد اطفال تجربه ای ندارم و تا جایی که اطلاع دارم به علت لزوم کنترل کامل ، باید در اطاق عمل بیهوشی بگیرند .موفق باشید
احمداسدی۱۳۹۷-۱۰-۰۳پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر مهربون من حتی موقع بستن پیش بند هم حالت تهوع میگیرم ونمیتونم دندونام رو درست کنم و دندون درد باعث شده زندگی من بهم ریخته بیهوشی برام خوبه به نظرت ؟شش تا دندون خراب دارم هزینه اش چقدره تقریبا ؟خیلی خوشحالم که شما رو پیدا کردم ...
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۰-۰۶پاسخ دادن  
سلام برادر عزیز و گرانقدرم خدا را شکر که مبنای آرامشی حتی جزیی برای شما شده ایم . رفلکس به راحتی با سدیشن کنترل میشه و دیگه نگرانی لازم نیست . در اولین فرصت یک عکس کامل بگیر و حضورا تشریف بیاورید تا زیارتت کنیم . موفق باشید
ata۱۳۹۷-۰۹-۲۹پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر من امسال کنکور دارم و بهخاطر دندان درد که شب ها اتفاق می افتد نمیتوانم درس بخوانم و حاضر نیستم حتی علی رغم شدید ترین درد دندان به دندان پزشکی بروم الان که دارم با شما صحبت می کنم دندانم درد می کند میخواستم ببینم ایا سدیشن می تواند روی حافظه ام تاثیر بذارد دیگر از دندان درد خسته شدم تو رو خدا کمکم کنید و اینکه دارو با تزریق صورت میگیرد یا...؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۱۰-۰۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار اول از همه خدمت شما عرض کنم که سدیشن هیچ عارضه ای برای حافظه ندارد و ضمنا خدمت شما عارضم که درد دندان باعث کاهش توان بدنی شما و به هم زیختن تمرکزتان خواهد شد . بنابر این سریعا برای درمانتان اقدام فرمایید . موفق باشید
حمید نجار۱۳۹۷-۰۹-۱۹پاسخ دادن  
سلام آقا دکتر، آیا روش سدیشن برای کودکان دو ساله، که دندانهای شیری خراب دارن هم استفاده‌ می شود؟ در صورت استفاده از این روش، آیا خطری کودک را تهدید می کند؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۹-۱۹پاسخ دادن  
سلام بزرگوار درمان کودکان با سدیشن در حیطه اطلاعات بنده نمی باشد و باید از مراکزی که درمان کودکان را انجام می دهند ، پیگیری فرمایید . موفق باشید
عطا اسمعیل لو۱۳۹۷-۰۹-۱۴پاسخ دادن  
سلام من عطا پسری ۱۸ ساله ام و ترس وحشتناک از دندون پزشکی دارم آقای دکتر تاحالا ۵ تا دکتر عوض کردم همشون اولش گفتن درد نداره ولی هربار که اون مته رو آوردن من مردم و زنده شدم ببخرید هااا لطفا راستش را بگید اگه شما هم مثل اونا وعده سر خرمن میدهید پس من باید به خاطر دندان های خرابی کهای دارم باید بمیرم 😣😣😣
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۹-۱۴پاسخ دادن  
سلام پسر نازنینم درمان به همراه سدیشن ، با مدیریت ذهنی فرق دارد . گاهی یک دندانپزشک با کلام و رفتار درست موفق به جلب اعتماد مراجعه کننده می گردد و اعتماد مناسب باعث کاهش استرس می گردد ولی سدیشن مبنای اعتمادی ندارد و به وسیله دارو شما به یک خواب نسبتا عمیق می روید . در ضمن شما می توانید از روش بیهوشی عمومی هم استفاده کنید که البته این روش در مطب قابل انجام نیست . موفق باشید
۱۳۹۷-۰۹-۱۳پاسخ دادن  
سلام خسته نباشین،میشه شماره و ادرس مطبتون رو بدین که خدمتتون برسم دندونام درست کنین؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۹-۱۴پاسخ دادن  
سلام بزرگوار برای دیدن آدرس روی این لینک کلیک کنید
اکرم۱۳۹۸-۰۶-۰۵پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر برای انجام ایمپلنت میشه از بیهوشی استفاده کرد من فک پایین دو طرف دندان ندارم میشه با روش بیهوشی تو یک مرحله حدود ده دندان و ایمپلنت کرد
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۶-۰۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار بسیار بعید است که برای فک پایین نیاز به ده عدد ایمپلنت داشته باشید . البته بدون معاینه این تشخیص درست نیست . به هر حال امکان درمان کامل فک پایین با سدیشن در یک جلسه وجود دارد . موفق باشید
عطا اسمعیل لو۱۳۹۷-۰۹-۱۳پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر من پسری ۱۸ ساله از اذربایجان غربی هستم و متاسفانه به دلیل ترس شدید از دندان پزشکی با اینکه ماردرم هر روز اصرار می کند ولی من می خواهم سخت ترین کار دنیا را انجام دهم غیر از دندان پزشکی فک کنم ۱۰ دندون خراب داشته باشم و لثه ام هم شاید نیاز به جراحی داشته باشد خیلی از دکتر ها میگن هیچی نمیفهمی تا حالا ۵ تا دکتر عوض کردم تو رو به جان هر کی که دوس داری اگه یه ذره هم درد داره بگین خییییییییلیییییی ممنون مممممییییییییششششششششم
Faezeh۱۳۹۷-۰۹-۰۶پاسخ دادن  
با سلام و خسته نباشید خدمت شما میخواستم بدونم هزینه سدیشن چقدر هستش
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۹-۱۶پاسخ دادن  
سلاام بزرگوار لطفا با موبایل مطب تماس بگیرید
Zahra۱۳۹۷-۰۹-۰۳پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر خوب هستین..من الان چن ساله دندونام خراب شده به ریشه رسیدن چهارتاش از ترس دکتر نرفتم دندونپزشکی چون بچه بودم رفتم دندون کشیدم ولی بی حس نشد خیلی گریه کردم..از اون موقع دیگه نرفتم توروخدا بگید چیکار کنم دلم میخاد بیهوش بشم و دندونامو درست کنم هرشب گریه میکنم از ترس دندونام
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۹-۰۶پاسخ دادن  
سلام خانم زهرا توصیه اولم اینه که در صورتی که درد ندارید ، با یک متخصص روانپزشک مشاوره کنید و بعد از آن به کمک سدیشن و حتی در موارد خیلی وسیع ، بیهوشی نباید ترس داشته باشید . این موضوع واقعا حل شده است .
احسان۱۳۹۷-۰۸-۲۳پاسخ دادن  
سلام.اقای دکتر من دو تا دندون دارم که فقط ریشه مونده ازش.یه دندونم پر کردن سطحی میخواد.این هزینه که گفتید ۸۵۰ تومن برای یک جلسه،یعنی هر چند تا دندون که درست کنید همین قیمته؟ اگه جدا حساب میشه خواهش میکنم بگید هزینه ی این چند تا دندون حدودا چقدر میشه خیلی ممنون میشم اگه جواب این سوال رو بدید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۸-۲۵پاسخ دادن  
سلام احسان عزیز هزینه سدیشن مربوط به مطب نمیشه و به صورت مستقیم با متخصص مربوطه در تماس خواهید بود . مبلغ یک جلسه سدیشن مربوط به سه ساعت است که می تواند در این سه ساعت چندین درمان انجام شود . برای تعیین دقیق درمان های مناسب برای مدت سدیشن لازمه حضورا شما را ویزیت کنین . موفق باشید
علي رضا استبرق۱۳۹۷-۰۸-۱۴پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر ممنون میشم جواب بنده رو بدید من خیلی دندون خراب دارم یکی از دندونام شبا درد شدیدی داشت من خیلی خیلی میترسیدم و نمیتونستم برم دکتر حتی برای معاینه هم میرفتم ضربان شدیدی دارم و نمیتونم تحمل کنم همه سرزنشم میکنن یه جوش بزرگی هم بالای دندونم در اومده که وقای فشار میدم درد میگیره من شمارو پیدا کردم میخواستم ببینم با روش سدیشن مانند بیهوشی هیچی نمیفهمیم چون من وقتی صدای دستگاه هارو میشنوم پا به فرار میزارم ولی بیهوشی میگن خیلی خطرناکه ممنون میشم کمکم کنید یه ماهه ترسه دندان پزشکی ارامش برام نزاشته
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۸-۱۶پاسخ دادن  
سلام علی رضای عزیز موارد مشابه شما به تکرار ملاقات نموده ام و کارهاشون را که انجام دادند بسیار خشنود بودند و اعلام می کردند که چیزی متوجه نشدند . بعضی از ان عزیزان توی همین صفحه کامنت گذاشتند که ممکنه اگه مطالعه بشه براتون مفید باشه و بتونه اطمینانتون را برای معاینه اولیه تامین کنه . موفق و شجاع باشی دوست عزیز
سپنتا شمس۱۳۹۷-۰۸-۰۵پاسخ دادن  
سلام وقتتون بخیر. من پنج بار برای ترمیم ریشه دندون هفت فک پایینم اقدام کردم اما بیحس نشد که احتمالا بخاطر استرس من و عدم تسلط دندان پزشکم به جای مناسب برای تزریق بی حسی و مقدار ناکافی اون بوده و دندونم عفونت نداشت چون چندین دوره دارو خوردم و از طرفی در عکس ها هیچ کیستی مشاهده نشد... راستش اونقدر درد کشیدم در طی اون پنج بار که دیگه حتی در طی تزریق بی حسی هم نمیتونم آروم باشم و با شنیدن صدای مته به شدت میلرزم و تکون های شدیدی میخورم و ترسم این هست که مته به بقیه قسمت های دهانم اصابت کنه... بار آخر هم روش استفاده از آرامبخش ها رو هم انجام دادیم اما نشد و افاقه نکرد بر ترس من و بعد از اولین تزریق بی حسی فرار کردم از ترس! بنظرتون روش شما ممکنه جواب بده روی من؟ در مورد هیپنوتیزم هم زیاد تحقیق کردم میترسم یهو بیدار شم وسط کار...در تهران کلینیک و یا بیمارستانی رو میتونین معرفی کنین که با بیهوشی عمومی بتونن مشکل دندون هام رو حل کنن؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۸-۱۰پاسخ دادن  
سلام جناب سپنتا فکر میکنم برای اضطراب و کنترل آن نیازی به بیهوشی عمومی نداشته باشید و سدیشن نیاز شما را تامین می کند . برای بررسی بیشتر یک وقت مشاوره در مطب رزرو فرمایید . موفق باشید
سهیلادهقان۱۳۹۷-۰۸-۰۳پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر.دندونام بی حس نمیشن.وبی حسی هرتعدادکه زده بشه بصورت سطحی روم اثرداره.۵سال قبل تودندونپزشکی هرچی به بپزشک اسرار کردم که دندونم بی حسی سطحی میشه گوش ندادومتآسفانه حین عصب کشی دستگاه به عصبم خوردودردشدیدی رومتحمل شدازاون به بعددندونپزشکی نرفتم ونتونستم خودموراصی کنم که برم دندونام داره داغون میشه.ازمازندران هستم.لطفآکمکم کنید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۸-۰۵پاسخ دادن  
سلام خانم دهقان من باید علت عدم بی حسی دندان شمارا قبل از برنامه ریزی برای سدیشن پیدا کنم. بی حس نشدن دندان ممکن است به علت اضطراب یا عفونت یا تکنیک باشد . در صورتی که به علت اضطراب این عدم بی حسی رخ داده اشدبا سدیشن مشکل بر طرف می گردد و در صورت عفونت یا تکنیک غلط هم به دست اوردن بی حسی به نظر ساده است . برای بررسی این وارد حتما به معاینه حضوری شما نیاز اریم . موفق باشید
ايدا ملاقاسمي۱۳۹۷-۰۸-۰۱پاسخ دادن  
من بهترین حس زندگیم و تو مطب شما تجربه کردم هیچی نفهمیدم و هیچ ترسی نداشتم یه دنیا ممنونتونم به خاطره مهارت و کاره ماهرانتون 🌺🌺🌺
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۷-۱۳پاسخ دادن  
سلام جناب خوشخویی سوال شما در بخش غیر مرتبط ثبت شده بود که پاسخ آن را می گذاریم . سدیشن به شما کمک خواهد کرد که اضطرابتون را کنترل کنید . شما در حین درمان هیچ چیزی حس نخواهید کرد و حالتی مشابه خواب بسیار عمیق را تجربه خواهید نمود . برای براورد هزینه ها لازم است شخصا به مطب مراجعه فرمایید و عکس کامل دندان هایتان را به همراه داشته باشید . تجربیات سایر مراجعین را مطالعه کنید و ترس از دندانپزشکی را فراموش کنید . به امید دیدار شما بزرگوار
۱۳۹۷-۰۷-۱۰پاسخ دادن  
سلام اقای دکترواقعاخداروشکرمیکنم ک شماروپیداکردم چون چندساله ک دندون دردوپوسیدگی امونموبریده وبخاطرحالت تهوع وترس نتونستم ب دندونپزشک مراجعه کنم والان هم هزینه های بالای سدیشن هم غصه ی دیگری شده خواهش میکنم کمی تخفیف ب من بدین تابتونم بعدازچندسال دندان هایم رادرست کنم ممنونم ازکارخوبتون
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۷-۱۲پاسخ دادن  
سلام عزیز بزرگوار شما اول باید تشریف بیارید تا بررسی لازم بشه و بعد براورد هزینه بشه و بعد تخفیف بگیرید . از بس اضطراب داری فکر کنم خواستی از آخر به اول حرکت کنیااااا . پیشنهاد میکنم با یک لب خندان و امید کامل به خدا بیا تا ببینیم چه کاری میشه برات انجام داد . لبت خندون و دلت آروم دوست ناشناس من
مهرناز ابراهیمی۱۳۹۷-۰۶-۱۷پاسخ دادن  
دکتر ببخشید الان داشتم کامنتها رو میخوندم ، برای معاینه و کارهای درمانی غیر خودتون شخص سومی داخل اتاق هست؟من با دیدن نفرات استرسم بیشتر میشه، و اینکه جز خودتون نمیخوام کسی ببینه 😢😢😢😢
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۶-۱۷پاسخ دادن  
سلام بزرگوار در تمام مطب های دندانپزشکی دستیار دندانپزشک همراه دکتر حاضر است و ارایه خدمات بدون حضور ایشان ممکن نیست . مسلما هیچ دستیاری در هنگام معاینه دهان شما را نمی بیند و لزومی ندارد از این بابت نگران باشید . در جلسات سدیشن ، متخصص بیهوشی مرتب در کنار شما است و بر سدیت بودن و سلامت بودن شما نظارت دارد ولی به دهان مراجعین نگاه نمی کند و لازم نیست بابت این موضوع مضطرب شوید . موفق و پایدار باشید .
مهرناز ابراهیمی۱۳۹۷-۰۶-۱۷پاسخ دادن  
دکتر سلام خسته نباشید دکتر من برای دوشنبه صبح وقت گرفتم خدمت برسم ، از اون موقع استرسم شروع شده از شدت ترس نمیتونم حتی غذا بخورم ، فشار خون دارم دارو مصرف میکنم به قدری تپش قلبم زیاد شده حتی با قرصم فشارم پایین نمیاد ، دوس داشتم با خودتون صحبت کنم که یه مقدار حالم بهتر بشه متاسفانه سعادت نداشتم ،مریض داشتین
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۶-۱۷پاسخ دادن  
سلام خانم مهرناز بزرگوار متاسفم که نتونستم باهاتون صحبت کنم . مراجعین مطب دوست ندارن در هنگام کارشون صحبت دیگه ای انجام بشه . من به دستیارم میگم که تلفن فردای شما را به کلینیک وصل کنند و یا ساعتی را مشخص کنند تا پاسخ گوی شما باشم . خواهش میکنم خودتون را در دستان حمایتگر و پر توان پروردگارتون تصور کنید و اطمینان داشته باشید او برای شما کافی است . ممنونم از اعتمادی که به مجموعه ما دارید .
مهرناز ابراهیمی۱۳۹۷-۰۶-۱۸پاسخ دادن  
سلام دکتر سهرابی نازنین ممنون که با حوصله جواب میدین مزاحمتون میشم شرمنده چون واقعا دلم به شما خوش هستش و جوابهای شما آرومم میکنه ، من چنان ترس و استرسی دارم که قابل وصف نیست ، قرص آمی تریپتیلین ۲۵ و کلونازپام دو ساله که هرشب میخورم ،مشکلاتم خیلی زیاده، رفتار پزشک به شدت روی من اثر میزاره ،من مشکل دارم مراجعه میکنم که مشکلم حل بشه نه اینکه بخوان منو سرزنش کنن ،متاسفانه پزشکی که سه ماه پیش مراجعه کردم هم سرزنشم کرد هم اینکه مراحل درمان رو چنان پیچیده کرد که من فرار کردم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۶-۱۸پاسخ دادن  
بانوی بزرگوار امیدوارم که بتوانیم رضایت شما را جلب کنم . مسلما هیچ سرزنشی در کار نخواهد بود و البته مراحل درمان هم باید بر اساس اصول علمی پیش رود که میتوانیم با اولویت بندی ان ها ، از پیچیدگی ظاهریش کم کنیم . تندرست و سالم باشید .
۱۳۹۷-۰۶-۳۱پاسخ دادن  
سلام جناب دکترسهرابی. من هم خیلی ترس از دندانپزشکی دارم. واین ترسم باعث شده دندان هایم روز به روز خراب تربشن. خیلی دارم اذیت میشم. اصفهان هم هستم.بیشتر استرسم هم برای اینه که اگه برم دندانپزشکی چقد سرزنش میشوم و از وضع بد دندان هایم میگویند.خودم دوست دارم بیهوش بشم و دندان هایم درست شودتاچیزی نبینم ونشنوم
رفیع زاده۱۳۹۷-۰۶-۱۴پاسخ دادن  
سلام .جناب دکتر سهرابی بنده ۱۰ سال پیش تو مطب ی دندانپزشک تازه کار دچار حالت تهوع وضعف وتپش قلب شدم که متاسفانه نقطه شروعی بود برای همیشگی شدن این حالات.تو این مدت چندین بار ب دندانپزشک مراجعه کردم وهر دفعه دچار همین مشکلات شدم کار ب جای رسید که حتی وقتی تصمیم میگرفتم ب دندانپزشک مراجعه کنم این حالات ب سراغم میامد.البته ب روانپزشک هم مراجعه کردم که ایشون تشخیص حمله پانیک دادن و حدود ۵ ساله دارو مصرف میکنم اما فوبیای دندانپزشکی همچنان وجود داره و متاسفانه حتی در حال مسواک زدن یا استفاده از خلال دندان هم دچار حالت تهوع میشم.تو این مدت خیلی خیلی درد دندان را تحمل کردم.ب نظر شما روش سدیشن برای بنده مناسب هست؟با تشکر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۶-۱۶پاسخ دادن  
سلام جناب رفیع نژاد شدت فوبیایی که فرمودید از بسیاری از فوبیا های که بنده دیده ام کم تر است . با توجه به این که تحت درمان روانپزشکی هم بوده اید ترجیح می دهم با متخصص بیهوشی یک مشاوره داشته باشم . لطفا تمام مدارک خود و نسخ های قبلیتان را به آدرس تلگرام مطب ارسال فرمایید . لطف کنید همین متن سوال را هم عینا کپی کرده و برای ما ارسال کنید تا بررسی کاملی داشته باشیم . موفق باشید بزرگوار
محسن جلیلی۱۳۹۷-۰۶-۰۷پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر . من به خاطر بیماری که دارم نمیتونم صاف بخوابم سرگیجه ی شدید دارم این قضیه ی بیماریم واسه چند سال پیشه ولی اثراتش مونده و من اصلا نمیتونم کامل تو دندان پزشکی راحت باشم حتی ۱ ثانیه هم نمیتونم بخوابم کل دندون هام یا خراب شده یا کشیدم . میخواستم ببینم با داروی بیهوشی میتونم به خواب عمیق برم هیچ چیز نفهمم . و در آخر میخوام یه ویزیت بشم تا در مورد دندونام کلا صحبت کنیم . میشه اطلاعتی در اختیارم قرار بدین؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۶-۰۸پاسخ دادن  
سلام محسن جان لطفا با مدارک کامل پزشکیتون به مطب مراجعه کنید موفق باشید
عالیه ایزدی راد۱۳۹۷-۰۵-۳۰پاسخ دادن  
باسلام خدمت اقای دکتر اگه دکتری میشناسین توی مشهد بهم معرفی کنید که مثل شما کار سدیشن انجام بدن ممنون میشم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۵-۳۱پاسخ دادن  
سلام خانم ایزدی راد با عرض پوزش فراوان من اطلاعی ندارم با توجه به تعدد کامنت ها سعی میکنم این موضوع را پیگیری کنم موفق باشید
حسین بیگدلی شاملو۱۳۹۷-۰۵-۲۱پاسخ دادن  
سلام جناب آقای دکتر سهرابی من مدت خیلی زیادی هست که دو عدد از دندانهای اصلی پایین دچار عفونت خیلی خیلی شدید شده اند و الان کمی از این دو دندان باقی مونده. من ریفلاکس شدید دارم .بطوری که مسواک که میزنم هم تند تند آب دهانم رو خالی میکنم. حالا چکار باید بکنم. برای درمان این دو دندان پر از عفونت؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۵-۲۱پاسخ دادن  
حسین جان سلام لطفا یک رادیوگرافی کامل از دندان هات تهیه کن و با همراه با خودت داشته باش تا شرایط درمان را بررسی کنیم . توضیحا خدمت شما بءم که رفلکس های شدید هم قابل کنترل می باشد و این موضوع کاملا حل شده است . موفق باشید
شادی شریعت زاده۱۳۹۷-۰۵-۰۳پاسخ دادن  
سلام شریعت زاده هستم.میخواستم از شما نهایت سپاسگزاری رو داشته باشم که بعد از سالها با روش سدیشن در ۳ جلسه ۷ دندون که همه نیاز به درمان عصب کشی داشتند رو درمان کردین... و حتی برای لمینیت بسیار معجزه آسا بود.و وحشت من از دندونپزشکی به کمک شما و جناب آقای دکتر اعتمادی و دستیاران بسیار مهربانتون به تجربه ای شیرین تبدیل شد...مطمئنا هر کجای دنیا باشم برای درمان خود رو به مطب شما می رسانم.باقی و سلامت باشین.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۵-۰۵پاسخ دادن  
سلام بزرگوار از ابراز لطف و عنایت شما بی نهایت ممنونم موفق و پایدار باشید
مریم۱۳۹۷-۰۷-۰۸پاسخ دادن  
دکتر با سلام مریم هستم من میخوام چند تا دندان خراب دارم درست کنم میخوام بیهوش بشم توی یک جلسه تموم بشه امکانش است دکتر لطفا راهنمایی کنید از تهران
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۷-۱۱پاسخ دادن  
سلام خانم مریم . تعیین جلسات بیهوشی به درمان های مورد نیاز بستگی دارد . لازم است برای بررسی کامل شرایط رادیوگرافی دندان هایتان را در جلسه ویزیت حضوری همراه داشته باشید . موفق باشید
خسروی۱۳۹۷-۰۵-۰۱پاسخ دادن  
سلام جناب دکتر مطالب سایت شما و خدماتی ک ذکر فرمودید ب ظاهر خیلی خوب میان (اینکه میگم ب ظاهر چون خوندن این مطالب هم تمام وجود من رو پر از اضطراب میکنه!)، کلیه نظرات رو هم خوندم چون دوستانی مثل خود من هستن با فوبیای شدید از دندان پزشکی... دکتر من از شیراز پیام میدم و الان نزدیک ۱۵ سال هست ک قصد دارم ارتوندنسی انجام بدم و متاسفانه ترس از اینکار بیشتر از هرچیز دیگه اذیتم میکنه، پارسال هم تا تشکیل پرونده و ... رفتم ولی باز رها شد و الان یکسال هم میگذره متاسفانه، ۳۲ سال سن دارم و ممنون میشم نظر شما رو بدونم... و اینکه با توجه ب عدم دسترسی ب شما، اطلاعی از این روش سدیشن، توی شیراز دارید ک من مراجعه کنم؟؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۵-۰۱پاسخ دادن  
جناب خسروی عزیز سدیشن درمانی مناسب برای کنترل اضطراب و رفلکس گگ ( تهوع ) می باشد . البته برای درمانی مثل ارتو دنسی که شما نیاز به جلسات مکرر و بسیار طولانی هستید توصیه نمی گردد . البته سدیشن یه درمان دارویی است که ممکن است با تجویز دارو هم تامین گردد . توصیه می کنم فوبیا خود را با یک روانپزشک مطرح کنید تا از طریق داروهایی خوراکی شما را در درمان ارتو کمک کند موفق باشید بزرگوار
سروش۱۳۹۷-۰۴-۲۹پاسخ دادن  
سلام و وقت بخیر جناب دکتر من حدود یک ساله که دندونم مقدار کمی بی حس میشه . در واقع لثه من کاملا بی حس میشه ولی موقع کار بر روی دندون هام متوجه درد میشم . تا یک سال پیش هم این مشکل رو نداشتم و حتی دندون هم میکشیدم .آیا این روش جوابگوی بنده هست ؟؟ بخاطر همین موضوع و ترس درد ، تعداد زیادی از دندون هام رو متاسفانه از دست دادم .
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۴-۳۱پاسخ دادن  
سلام بزرگوار به نظرم سدیشن به کسانی کمک می کند که ترس و نگرانی آنها باعث بی حس نشدن دندان ها می گردد . اگر شما فوبیا ندارید این روش برای شما مفید نیست موفق باشید
احسان۱۳۹۷-۰۴-۲۵پاسخ دادن  
سلام.من قلیون زیاد میکشم.میخوام بدونم مشکلی نداره برای بیهوشی؟ بیهوشی دندان همون بیهوشی هست که تو عمل جراحی انجام میشه؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۴-۲۶پاسخ دادن  
سلام جناب احسان بیهوشی با سدیشن بسیار متفاوت است بیهوشی به اطاق عمل و تجهیزات اطاق عمل نیاز دارد سدیشن یک روش دارویی در کنترل اضطراب است
ماندانا ملک محمدی۱۳۹۷-۰۴-۱۷پاسخ دادن  
سلام خدمت اقای دکتر و خسته نباشید و خدا قوت میگم به موفقیت شما بخاطر این روش اعجاب انکیز در عرصه دندونپزشکی. والا اقای دکتر منم از این بیمارای بد رفلکس هستم که مرگمو جلوی چشمام میبینم . سوال من این هست ایا برای انجام سدیشن باید از قبل جلسات امادگی داشته باشیم یعنی باید تست بشیم برا خواب عمیق اگه اینطور هست چند جلسه نیازه . ممنون میشم از پاسخگوییتون.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۴-۱۸پاسخ دادن  
سلام خانم ماندانا سدیشن یک درمان و شیوه جدید نیست بیش از ده سال است که برای آرامش افرادی که فوبیا دارند از دارو کمک گرفته می شود و البته کم مورد توجه بوده است سدیشن نیاز به آمادگی خاصی ندارد یک جلسه مشاوره حضوری و دریافت سوابق دارویی و .... توسط متخصص بیهوشی و بعدم گرفتن داروی مناسب در قبل از درمان موفق باشید بزرگوار
کیان شهریاری۱۳۹۷-۰۴-۰۹پاسخ دادن  
با درود و احترام من ۳۴ سال سن دارم. متاسفانه من بی حس نمیشم و تا الان دو مرتبه با این مشکل عصب کشی انجام دادم که .... و اما مشکل اصلی اینجاست که من ۴ دندان عقل نهان دارم به همراه ۳ تا دندان دیگر که نیازمند عصب کشی هستند قطعا تحمل درد و بی حس نشدن دیگه ممکن نیست. لطفا و در صورت امکان، تعداد جلسات تخمینی و مبلغ هر جلسه رو بفرمائید. ضمنا من که دندان هام بی حس نمی شن، ممکنه که در مقابل بی هوشی هم مقاوم باشم؟ متشکرم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۴-۱۳پاسخ دادن  
سلام جناب کیان سدیشن یک خواب عمیق و یا بهتر است بگویم یک آرام بخشی دارویی است و با بی هوشی کاملا متفاوت است . در مواردی که بدن به دلایلی به داروی بی حسی جواب نمی دهد سدیشن هم کمکی زیادی نخواهد نمود . البته مواردی وجود دارد که عدم پاسخ به داروی بی حسی به علت فوبیا است که سدیشن بسیار موثر است . در مورد هزینه سدیشن و هزینه های درمانی شما نیاز به معاینه حضوری داریم .
مهدیاراخوندی۱۳۹۷-۰۳-۳۰پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر بنده ازشمال مزاحم میشم و ترس بسیارشدید از دندان پزشکی دارم وحالت تهوع لرز بهم دست میده میخواستم بدونم بارروش سدیشن میشه چندتا دندان کشید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۴-۰۱پاسخ دادن  
مهدیار عزیز زمان سدیشن حدود سه ساعت است تعداد دندان های که می شود در این سه ساعت خارج کرد به ناحیه دندان . نسج باقی مانده سالم و عوامل بسیار دیگری مرتبط است . لطفا عکس پانورامیک از دندانتان بگیرید و ارسال فرمایید موفق باید
آزاده۱۳۹۷-۰۳-۳۰پاسخ دادن  
با سلام و خسته نباشید.آقای دکتر سوالی در مورد سدیشن داشتم .آیا امکان استفاده از این روش برای جراحی دندان عقلی که در وضعیت نهفته و هوریزنتال قرار گرفته است یا خیر. متاسفانه من گگ دارم و برای کارای ترمیمی سطحی هم به شدت اذیت میشم.دندان های عقلم در شرایط نهفته هستن و پیش چندین دندانپزشک مراجعه کردم و همه بیهوشی عمومی و بهم پیشنهاد دادن.الان که سرچ کردم و با این روش آشنا شدم خیلی مصر شدم که اگه شرایطش رو من هم دارم از این روش استفاده کنم.لطفا راهنماییم کنید با وحود رعایت بعداشت دهان و دندان متاسفانه به خاطر شرایطی که دارم اکثر دندانهای سالمم تخت فشار دندان های عقلم هستن دچار پوسیدگی های سطحی میشن.از روش بیهوی عمومی هم میترسم.ممنون میشم راهنماییم کنید.سپاسگزارم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۴-۰۱پاسخ دادن  
سلام خانم آزاده سدیشن برای کنترل رفلکس گگ بسیار موثر است اما برای این که ببینیم امکان جراحی دندان عقل را داریم یا خیر باید عکس کامل فک را ببینیم بنابر این لازمه برای معاینه تشریف بیاورید موفق باشید
مسعود۱۳۹۷-۰۳-۲۹پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر، بنده رفلکس شدیدی دارم به نحوی که هر چیز خارجی وارد دهانم میشه حالت تهوع پیدا میکنم، میخواستم بدونم برای من این روش پاسخگو است و اینکه چون ما بیمه تکمیلی البرز هستیم شما با آن طرف قرارداد هستید یا نه؟ سپاسگزارم از پاسخگویی تون...
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۳-۲۹پاسخ دادن  
سلام آقا مسعود روش سدیشن برای رفلکس گگ به راحتی پاسخ گو است . اما من اطلاعی ندارم که بیمه های تکمیلی آن را تایید می کنند یا خیر . البته در صورتی که از روش بیهوشی در اطاق عمل (که با سدیشن متفاوت است ) استفاده کنید حتما تحت پوشش بیمه خواهد بود . موفق باشید
ع فلاح۱۳۹۷-۰۳-۱۶پاسخ دادن  
سلام و خسته نباشید دکتر عزیز و بزرگوار من و همسرم متسفانه هردو فوبیای شدید به دندانپزشکی داریم و به همین دلیل درمان دندانهامون رو عقب انداختیم والان هرکدوم چندین دندان خراب داریم وچند سالی است روی لثه من یک جوش چرکی میزنه که فکر میکنم کیست باشه قصدم از مزاحمت خدمتتون این بود دوتا سوال داشتم یکی اینکه میشه تمام دندانهای خراب رو تو یک جلسه بیهوشی ترمیم چون بنده کارمند هستم و میترسم اگه چند جلسه بیهوشی خودم و همسرم بخواد نتونم از پس هزینه اش بربیام .و دوم اینکه آیا شما تو ایام یا شرایط خاصی تخفیف دارید مثلا تو روزها،ساعتها یا ماه های خاصی یا برای افرادی مثل ما که حقوق بگیر هستیم .ممنون میشم اگه جواب بدید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۳-۱۷پاسخ دادن  
سلام جناب فلاح سدیشن یک آرامبخشی نسبی است که طبق نظر متخصص بیهوشی بیش از سه ساعت در یک جلسه ، استاندارد نیست. البته اگر کارهای شما زیاد باشد و نیاز به تعداد جلسات بالای داشته باشید میتوانید از بیهوشی کامل در اطاق عمل بیمارستان یا دی کلینیک ها استفاده کنید برای این کار هم میتونید از دندانپزشک خانوادگیتون درخواست کنید درمان های شما را در یک مرکز مناسب بیهوشی انجام دهد. در مورد تخفیفات موردی هم که فرمودید ، در صورتی که پیش بیاد در صفحه پیشنهاد برتر اعلام میگردد
شادی شریعت زاده۱۳۹۷-۰۳-۱۵پاسخ دادن  
سلام با تشکر فراوان از جناب آقای دکتر سهرابی من بعد از ۱۰ سال تجربه لحظات بسیار بسیار بد در دندونپزشکی هفته پیش تجربه بسیار آرامبخش از درمان دندون داشتم . هروقت که تصمیم میگرفتم دندونام رو درست کنم و به پزشک مراجعه میکردم با حالت تهوع ،افت فشار،لرز بدن و آخر سر هم دندون هایی که هیچوقت درمان نمیشدن روبه رو میشدم ..هفته پیش با کلی تردید و اضطراب به مطب آقای دکتر رفتم از شهر اراک البته،ایشون و متخصص بیهوشی مطب در شرایطی بسیار آرامبخش در یک جلسه درمان ۵ دندون من رو که نیاز به۷یا ۸ جلسه درمان داشت رو انجام دادن و من ذره ای احساس ناخوشایند نداشتم و حتی بعدش درد نداشتم...و واقعا این شکل درمان برای من معجزه کرده و واقعا نمیدونم چجوری باید از آقای دکتر و همکارانشون تشکر کنم...
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۳-۱۵پاسخ دادن  
سلام خانم شریعت زاده آرامش شما هدیه بزرگی است که ما دریافت کرده ایم امیدوارم به تدریج و بدون دریافت سدیشن هم بتوانید به روال عادی درمان باز گردید ممنون از کامنت پر مهرتان
مسعود انوری۱۳۹۷-۰۲-۲۴پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر بنده شهرستان هستم و بدلیل حالت تهوع شدید نمیتونم از خدمات دندانپزشکی استفاده کنم الان که با سایت شما آشنا شدم خیلی برام جالب بود لطفا راهنمایی کنید که ایمپلنت چقدر هزینه داره ممنون
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۲-۲۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار اعلام هزینه حتی به صورت حدودی به صورت مجازی ممکن نیست للزم است شرایط به صورت دقیق ارزیابی گردد موفق باشید
نادر اسدزاده۱۳۹۷-۰۲-۲۰پاسخ دادن  
با سلام شرمنده من دندون عقل سمت چپ فک پایینم که کج و تقریبا نهفته بود رو کشیده ام الان ١٠روزه امروز که نگاه کردم انگار یه استخون دیده میشه ته جای دندون ولی دردی هم نداره ممکنه حفره خشک باشه و چگونه درمان کنم متشکر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۲-۲۱پاسخ دادن  
سلام بزرگوار به دلیل جلوگیری از اتلاف وقت شما عزیزان از ارایه پاسخ به سوالاتی که در بخش خودش مطرح نشده معذوریم . برای ثبت سوالات خود به قسمت توصیه های لازم رفته و در گروه مربوطه سوال را تایپ فرمایید سوال شما مربوط به قسمت توصیه های لازم بعد از کشیدن دندان میباشد برای رفتن به صفحه مربوطه اینجا را کلیک کنید
سنای مکی۱۳۹۷-۰۲-۱۹پاسخ دادن  
اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۲-۱۹پاسخ دادن  
لینک کدام مطلب را؟
۱۳۹۷-۰۲-۱۷پاسخ دادن  
سلام و وقت بخیر سئوال من اینه که آیا شما برای اطفال هم دندانپزشکی با سدیشن انجام میدید یا نه و میخواستم بدونم اگه انجام میریر هزینه این کار چقدره؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۲-۱۷پاسخ دادن  
سلام بزرگوار ما برای اطفال کار سدیشن را انجام نمی دهیم ممنونم از تماستون و وموفق باشید
مریم۱۳۹۷-۰۲-۱۶پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر. آیا کسی که کارشناس هوشبری هستش میتواند سدیشن را انجام دهد؟ یا که فقط دکتر بیهوشی این کار رو انجام میدهد؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۲-۱۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار انجام سدیشن و یا بیهوشی از جمله مواردی است که لازم است توسط متخصص بیهوشی انجام گیرد پایدار و سلامت باشید
فروغ۱۳۹۷-۰۲-۱۱پاسخ دادن  
سلام دکتر،وقتتون بخیر و روزگار بکام... ببخشید شما طرف قرارداد با بیمه نیروهای مسلح هم هستید؟؟ اگر بله میشه هزینه تقریی یک جلسه بیهوشی رو بفرمایید؟؟ خیلی ممنون ازتون مانا باشید...
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۲-۱۱پاسخ دادن  
سلام خانم فروغ ما طرف قرار داد با بیمه نیستین موفق و پایدار باشید
۱۳۹۷-۰۲-۱۱پاسخ دادن  
سلام
فاطمه سميعي۱۳۹۷-۰۲-۰۹پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر دختر بیست و دوماهه ام یکی از دندانهای پیش بالأسس شکسته(تاج کاملشکسته) بقیه پیش بالا هم پوسیدگی دارد دکتر سدیشن پیشنهاد کردن،بنظر شما تا سه سالگی صبر کنم یا سدیشن رو انجام بدم راه دیگه ایی هست که دندوناش رو تا بزرگتر میشه حفظ کنیم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۲-۱۱پاسخ دادن  
سلام خانم سمیعی گرامی در حفظ دندان های کودکان بسیار حساس و مصمم باشید در مورد سدیشن برای اطفال تجربه ندارم ولی توصیه میکنم از یک متخصص اطفال با تجربه استعلام بگیرید موفق باشید
نادر اسدزاده۱۳۹۷-۰۲-۰۵پاسخ دادن  
سلام شرمنده اقای دکتر یه سوال داشتم وقتی بی هوشین دهنمون چطوری باز میشه تا کار دندانپزشکی انجام بگیره تشکر از لطفتون و هزینه یک جلسه بی هوشی برای کشیدن دندان عقل چقدره چون از شهرستان می خوام بیام می خوام بدونم مرسی
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۲-۰۵پاسخ دادن  
سلام جناب اسد زاده ابزار خاصی برای این کار وجود دارد یک پلاستیک نسبتا نرم است که در طرفی که کار نمی شود بین دندان ها فیکس می گردد و دهان باز می ماند پایدار باشید
سيداميدشاهمرادي۱۳۹۷-۰۲-۰۲پاسخ دادن  
اقای دکتر سلام و عرض ادب وتبریک سال نو بنده امید هستم همانند اکثر عزیزان بیش از بیست سال در دندان را با خودم حمل کردم تا اینکه الان به علت درد شدید دندان چهار شبانه روز است که هم از نظر تغذیه و هم استراحت دچار مشکل شدید شده ام در گذشته استانه تحملم بیشتر بود امادرحال حاضر دیگرطاقت ان زمان را هم ندارم برحسب اتفاق از درد با سایت شما اشناشدم و مطالب جالب عزیزان همه چیز را خواندم ودیگر در سئوال تکراری ندارم الی یک مطلب عرض به خدمت شما که بنده کارمندهستم ودر حال حاضر شرایط بیمه ای هم ندارم خواستم از خدمت شما بپرسم ایا در پرداخت هزینه های درمانی امکان و شرایطی برای امسال بنده هست یا خیر بازهم اول خداراشاکرم که نسل جدید عذاب ما دههء پنجاهیا رو نمیکشن باوجود پزشکانی همانند جنابعالی و خداقوت میگم از متانت"صبر و این همه حسن خلق شما در برخورد با متقاضیان براتون بهترینها رو ارزو دارم. ساعت٠۴:٠۴ صبح روز دوشنبه ۴/٢/١٣٩٧همراه بادرد شدیددندان
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۲-۰۵پاسخ دادن  
سلام جناب شاهمرادی قبل از هر کاری لازمه ببینیم دندان در چه وضعیتی است لطفا رادیوگرافی دندان مورد نظر را تهیه و به تلفن همراه مطب تلگرام کنید و یا حضورا تشریف بیاورید پایدار باشید
وحید۱۳۹۷-۰۱-۲۷پاسخ دادن  
سلام مجدد آقای دکتر. ممنون از پاسختون. عذرخواهم. از اسپری لیدوکائین میشه واسه رفع مشکل تهوع استفاده کرد؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۱-۲۸پاسخ دادن  
سلام وحید عزیز در مواردی میتونه کمک کند
وحید۱۳۹۷-۰۱-۲۶پاسخ دادن  
با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما. میخواستم ببینم این قرص مکیدنی سنجد رو که میگن برای رفع تهوع خوبه ازکجا میشه تهیه کرد. داروخانه ها که نداشتند.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۱-۲۶پاسخ دادن  
سلام وحید عزیز بنده هم در این مورد اطلاعاتی ندارم اگر امکانش وجود داشت و تهیه کردی و درست بود از نام محصول و بروشورش برامون یک اطلاعاتی ارسال کنید تا اطلاع رسانی کنیم ممنونم
مرتضی جزیی۱۳۹۷-۰۱-۱۷پاسخ دادن  
سلام خسته نباشید . من به خاطر حساسیت به ماده بی حسی و احساس حالت تهوع ، خیلی از دندان هام پوسیده و یه چند تایی هم مجبوری از روی درد شدید کشیدم یه چند روزی هست مطالب شما رو میخونم . واقعا میشه تو چند جلسه سدیشن لبخند وزیبایی رو به من برگردونید ؟ تو این چند سال هیچ وقت نخندیدم !
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۱-۱۹پاسخ دادن  
سلام بزرگوار مشکل رفلکس که به سادگی توسط سدیشن کنترل میگردد . و نمونه های حتی بسیار شدید رفلکس گگ با یک سدیشن سطحی کنترل میشه . در مورد حساسیت به داروی بی حسی نیاز به بررسی دقیق تر داریم که استدعا میکنم با کل آزمایشات مربوطه مراجعه فرمایید .
ثریا۱۳۹۷-۰۱-۱۵پاسخ دادن  
سلام و عرض ادب و تبریک سال نو . جناب دکتر سهرابی عزیز . من بعلت ترس از هزینه های بالای دندان‍‍‍پزشکی نمیتونم به یک دندانپزشک خوب و مجربی مثل شما مراجعه کنم . ای کاش روش ُسدیشن هزینه ُ هم کشف بشه .
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۱-۱۵پاسخ دادن  
ثریا خانم گرامی ممنونم از این که با زبانی نیکو به مشکلات مهمی اشاره میکنین من هم امیدوارم این مشکل که در کشوره های توسعه یافته با بیمه ها حل شده برای هموطنانمون زودتر حل بشه امیدوارم فرهنگ بیمه نمودن و بیمه را درست استفاده کردن نهادینه بشه به احترام کلام نیکویتان از امروز تا یک هفته ۵۰ درصد خدمات مورد نیاز شما را تا سقف دو میلیون تومان سدیت میکنم موفق باشید بزرگوار
دانلود فیلم۱۳۹۷-۰۱-۱۲پاسخ دادن  
خسته نباشید مرسی به خاطر این مطلب فوق العاده
امیر اسماعیلی۱۳۹۷-۰۱-۱۱پاسخ دادن  
سلام دکترجان وقت بخیر میخواستم ببینم با سدیشن میشه هم دندان کشید هم عصب کشی کرد هم تعویض روکش؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۱-۱۳پاسخ دادن  
سلام امیر عزیز مدت زمان سدیشن سه ساعت است و در این سه ساعت کارهای کلیه کارهای دندانپزشکی طبق زمان بندی قابل ارایه است برای بررسی کامل زمان مورد نیاز درمان های شما بهتره عکس پانورامیک (او پی جی ) خود را تهیه فرمایید و با تلفن مطب جهت مشاوره اولیه هماهنگ کنید . موفق باشید
cialis pills for sale۱۳۹۷-۰۱-۰۳پاسخ دادن  
This is very interesting, You're a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your fantastic post. Also, I've shared your site in my social networks!
دانلود آهنگ شاد۱۳۹۷-۰۱-۰۳پاسخ دادن  
تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۱-۰۳پاسخ دادن  
ممنونم از لطف شما
somaye۱۳۹۷-۰۱-۰۳پاسخ دادن  
سلام.من سه تا دندون عقل و یک دندون اضافه دارم .به مواد بی حسی هم حساسیت دارم .امکانش هست هر چهار تا دندونمو تو یک جلسه جراحی کنم؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۱-۰۳پاسخ دادن  
سلام و وقت شما بخیر برای تعیین زمان کارها لازم است عکس کلی داشته باشیم پایدار باشید
دانلود 2018۱۳۹۷-۰۱-۰۳پاسخ دادن  
سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین
دانلود۱۳۹۷-۰۱-۰۲پاسخ دادن  
وای خیلی خوبه ساییتون
رانک قربانی۱۳۹۶-۱۲-۲۹پاسخ دادن  
سلام ممکنه این سدیشن مشکل واسه کسیایجاد کنه؟ من می‌ترسم بیهوش بشم به هوش نیام
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۲-۲۹پاسخ دادن  
سلام خانم قربانی سدیشن یک بی هوشی اطاق عملی نیست . بلکه یک خواب کاملا عمیق است .البته متخصص بیهوشی نسبت به شرایط دریافت سدیشن کاملا با حساسیت بالا برخورد می کنند . برای اطمینان بیشتر میتوانید در هنگام یکی از درمان ها چند دقیقه ای کنار یکی از مراجعینی که اجازه بدهند باشید پایدار باشید
سعیده یارقلی۱۳۹۶-۱۲-۲۳پاسخ دادن  
سلام و خسته نباشید من مادر دو پسر ۱۵ ماهه و ۴ساله هستم متاسفانه هر دو پسر من دندانهای پوسیده دارند پسر بزرگ من چهار دندان بالایی فکش پوسیده شد و الان به تمام دندانهاش منتقل شده و پسر کوچیک من هنوز دندانهای کاملش را درنیاورده چهار دندان بالایی شروع به پوسیدن کرده خیلی نگران دندان آنها هستم پسر بزرگ من به تازگی دندان درد هم دارد از شما کمک میخوام تا با یک راهکاری دندانهایشان ترمیم شود من در شهرستان خرمدره زندگی میکنم امکانات اینجا در حد فقط دندان بزرگسالان است میشود کمک کنید و معرفی کنید که کجا و چگونه این کار را انجام بدهم ممنون میشوم.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۲-۲۴پاسخ دادن  
سلام مادر بزرگوار اول این که با مراجعه به مطب های شهر می تونید مشکل را حل کنید و مهم تر این که با رعایت بهداشت تا امکان داره اولویت را بر پیشگیری بزارید پایدار باشید خواهر ارجمندم
۱۳۹۶-۱۲-۲۱پاسخ دادن  
لطفا ادرسو شماره تماس رو لطف بفرماید و ایا در مورد خرابی اکثر دندان ها هم این ذروش کارای دارد یا نه
نجمه قلندری۱۳۹۶-۱۲-۱۷پاسخ دادن  
با درودو سپاس فراوان از دکتر سهرابی عزیز بابت برطرف کردن مشکل ۶ ماه دندانم که چندیدن دکتر قادر به انجام اون نشدن ایشان با تشخیص درست و انجام روش سدیشن کاملا برطرف شد.
علی اکبر عقیلی۱۳۹۶-۱۲-۱۶پاسخ دادن  
با سلام و تشکر از دکتر سهرابی عزیز .دوستان من بعلت ترس شدید دندونهامو رها کرده بودم .وکل دندونهام خراب بودن تا اینکه با روش اقای دکتر سدیشن .تونستم به ترسم غلبه کنم و جلسه های بعدی رو بدون بیهوشی گذروندم .ممنونم دکتر جون
نادر اسدزاده۱۳۹۶-۱۲-۱۴پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر شرمنده می خواستم ببینم توی چند جلسه بی هوشی میشه همه دندانها را کشید چون می خوام مصنوعی بزارم با تشکر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۲-۱۷پاسخ دادن  
سلام جناب نادر عزیز بستگی به تعداد و نوع ریشه و ...... دارد و حداقل دو جلسه و حداکثر چهار جلسه نیاز داریم موفق باشید
M۱۳۹۶-۱۲-۰۹پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر روزتون بخیر من در شهرستان زندگی میکنم آیا امکانش هست عکس دندونمو واستون بفرستن بررسی کنید که چه کارایی باید انجام بشه و چند جلسه باید بیام به روش مدیشن میخواستم این کارو انجام بدم ممنون از لطفتون
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۲-۰۹پاسخ دادن  
سلام بزرگوار من فکر میکنم منظور شما سدیشن بوده است . اگر درست حدس زده باشم ، شما میتوانید برای بررسی اولیه عکس کامل دندان ها را و البته با کیفیت عالی به تلگرام مطب ارسال تا بررسی اولیه انجام بشه منتظر شما هستم
مهسا۱۳۹۶-۱۲-۰۷پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر یه سوالی داشتم از خدمتتون برای کاشت تمام دندان ها با بیهوشی چند جلسه طول میکشه ؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۲-۰۷پاسخ دادن  
سلام خانم مهسا فکر کنم حداقل سه جلسه نیاز بشه ولی بهتره اطلاعات بیشتری در اختیارم قرار بدهید موفق و پایدار باشید
مریم بختیاری۱۳۹۶-۱۲-۰۵پاسخ دادن  
با سلام خدمت دکتر سهرابی عزیز و همکاران گرامیشون من ترس شدید از دندانپزشکی داشتم و به خاطر همین سالهای زیادی دندان درد کشیدم و در این بین تعدادی از دندانهامو از دست داده بودم تا اینکه از طریق سایت شما با خدمات بیهوشی حین دندانپزشکی آشنا شدم. و طی یک جلسه بیهوشی ایمپلنت انجام دادم. فوق العاده حس خوبی از انجام این کار داشتم. واقعا باورم نمی شد و خدا رو شکر می کنم که سایت شما رو پیدا کردم. دکتر سهرابی بسیار خوش خلق هستند و اذیتهای امثال ما که فوبیای دندانپزشکی داریم و با حوصله تحمل می کنند. فقط می تونم بگم خدا خیرشون بده و متشکرم.
زهرا دهنون۱۳۹۶-۱۲-۰۲پاسخ دادن  
سلام خسته نباشید اقای دکتر من یه دختر ۴ساله دارم که اصلا نمیزاره برای دندوناش کار انجام بشه و ۴تا از دندونهای Dو E به پالپوتومی نیاز داره من خودم تو منطقه ۱۸یه مرکز دندونپزشکی دارم ولی هیچ کدوم از پزشکا نتونستن براش کاری انجام بدن اصلا با هیچ روشی رضایت به درمان نمیده و درنهایت دندانپزشک اطفال سدیشن رو پیشنهاد کرد خواستم ببینم تو یه جلسه کل کار ای دندونش انجام میشه؟و هیچ عوارضی برای بعدهاش نداره؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۲-۰۳پاسخ دادن  
سلام خانم دکتر عزیز من چون پذیرش اطفال در مطب را ندارم اطلاعات مناسبی در این مورد ندارم فقط اطلاع دارم که خانم دکتر تدین که متخصص دندانپزشکی کودکان هستند در این مورد ارائه خدمات دارند بسیار ممنون میشم که در تلگرام مطب شماره تماستون را بزارید تا انجام وظیفه نماییم
زهرا دهنون۱۳۹۶-۱۲-۰۲پاسخ دادن  
سلام خسته نباشید اقای دکتر من یه دختر ۴ساله دارم که دندان D و E سمت چپ و راست پایینش دوتاش نیاز به پالپکتومی و دوتاش به پالپوتومی داره با توجه به سنش اصلا نمیشه براش به راحتی کار انجام داد لازم به ذکر هم هست که من خودم یه مرکز دندانپزشکی در منطقه ۱۸دارم ولی تجهیزات سدیشن در مرکز نیست و دندانپزشک اطفال مطب تنها راه انجام درمانش رو باسدیشن میدونه من اگر بیام کل کارای دندون هاش رو میتونید تو یک جلسه انجام بدید؟
حسین۱۳۹۶-۱۱-۳۰پاسخ دادن  
سلام میشه لطفا در مورد هزینۀ سدیشن هم بفرمایید. یک حدود قیمتی برای هر جلسه برای تخمین داشتن از هزینه ها
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۲-۰۲پاسخ دادن  
سلام بزرگوار جلسات سدیشن سه ساعت است و هر جلسه ۷۵۰ تومان است این هزینه مربوط به سال ۹۶ است
محمد رضا زربخش۱۳۹۶-۱۱-۳۰پاسخ دادن  
ضمن عرض سلام و با تشکر از جناب دکتر سهرابی، می خواهم برای هموطنان عزیز بگویم که من بعلت حالت تهوع هنگام دندانپزشکی سالها بود که به دندانپزشکی مراجعه نمی کردم تا اینکه از طریق اینترنت با کلینیک لبخند برتر و حالت بیهوشی (سدیشن) آشنا شده و در یک جلسه چهار دندان معیوب (شامل دندان های عقل)را کشیدم ،لذا به کسانیکه مشکلی شبیه من دارند توصیه به داندانپزشکی با حالت بیهوشی می کنم که دیگر هیچگونه نگرانی نداشته باشند.
بهار۱۳۹۶-۱۱-۲۹پاسخ دادن  
سلام من چندین مشکل در دندان هام دارم: دندونهای عقلم نصفه یا از بغل در اومدند وطبق گفتۀ یک پزشکی چند سال پیش احتمالا هر ۴ تاش نیاز به جراحی دارند. سه تا دندون خراب دارم که بینشون و دندون کناری شکاف ایجاد شده و درد دارند. یک دندانی که از قبل عصب کشی کرده بودم، ماده اش خالی شده و دیوارۀ باقی مونده هم به خاطر تعلل شکسته، عملا چیز خاصی از دندون باقی نمونده. اما مشکل اصلی اینه که چندین ماه قبل بدون آگاهی از روند و درد جرم گیری برای این کار به دندانپزشکی مراجعه کردم، ایشون بدون توجه به اذیت شدن من در طول کار ادامه دادند و دیدن خون و لخته های خون و درد ناگهانی جرم گیری رو خیلی شوکه کرد، به قدری که بعدش ترسی عجیب و کودکانه از دندانپزشک پیدا کردم و علی رغم مشکلاتی که گفتم هیچ مراجعه ای به دندانپزشک نداشتم. با سرچ توی اینترنت به این صفحه رسیدم و می خواستم بدونم آیا می تونم از خدمات شما استفاده کنم؟ من قدری دیر بی حس می شه دندونام، تو عصب کشی ای که بالاتر گفتم، حدود ۴ سال پیش انجام شده، در طول کار پزشک مجبور شد در کل ۳ یا ۴ تا آمپول بی حسی تزریق کنه. این موضوع و خاطرۀ بدی که گفتم و همینطور حس ناخوشایند صداهای ابزار دندانپزشکی باعث ترسم از مراجعه به دندانپزشک شده. همینطور ترس از روند چند ساعتۀ درمان برای جراحی و ... خاطرات و حرفهای بد اطرافیان از روند جراحی دندون عقل هم بسیار تو تشدید ترسم تاثیر داشته، تو پرس و جوهام برای دندانپزشک خوب هم مدام اطرافیانم نکاتی گفتن که ترسم بیشتر شده، مثل آسیب هایی که تو طول کار ناخواسته بهشون وارد شده، مثل سوختن بخشی از زبونشون، یا زخم شدن گوشۀ لب و ... جسارتا می خواستم بدونم با این توصیفات چه کاری باید برای درمان کوتاه و بدون درد انجام بدم؟ و هزینۀ بهره مندی از این خدمات چقدر هستش؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۱-۳۰پاسخ دادن  
سلام خانم بهار سدیشن یک نوعی از آرامبخشی بسیار عمیق یا یک نوع بیهوشی بسیار سطحی است که در آن استرس ها کنترل میشه و مراجعه کننده نسبت به درمان و صدا ها کاملا ریلکس و بی تفاوت عمل می کند . مطالب دیگری که در سوال تون مطرح کردید نیاز به مشاوره حضوری دارد که استدعا میکنم با خیال راحت یک فرصت مشاوره در نظر بگیرید . البته در اینستا لبخند برتر هم فیلم تعدادی از سدیشنهامون هست که میتونید ببینید تا آسوده تر اولین مراجعه تون را داشته باشید .
ساروج۱۳۹۶-۱۱-۲۴پاسخ دادن  
درود بر دکتر سهرابی عزیز نمی دانم چگونه احساس خودم را منتقل کنم . پایان یک ترس و یک کابوس که سال ها مهمان وجودم شده بود را از شما دارم . از خدا می خوام که همانگونه که آرامش را بهم دادین لحظه لحظه زندگیتون پر از آرامش باشه و خدا به زندگیتون برکت و به جانتون سلامتی بده ساروج از همدان
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۱-۲۳پاسخ دادن  
این دیدگاه توسط خانم بیتا برومند در صفحه پیشنهاد برتر گذاشته شده است که برای مطالعه مراجعین محترم در این صفحه کپی شد .اصل کامنت در صفحه مذکور موجود است با سلام من با توجه به فوبیای شدیدی که از دندانپزشکی داشتم حدود ۱۵ سال بودکه کار درمان انجام نداده بودم که به لطف خدا با کلینیک آقای دکتر سهرابی آشنا شدم و به روش سدیشن کارهای درمانی لازم رو برام انحام دادن. از کلیه کادر کلینیک لبخندبرتر به خاطر برخورد خوب و پیگیرانه‌اشون تشکر میکنم. از حسن اخلاق و نکته‌بینی آقای دکتر سهرابی عزیز و آقای دکتر اعتمادی نازنین که با مهربانی و البته مشاوره ‌های صادقانه‌اشون استرس شدید من رو به حال خوب تبدیل کردند یک دنیا متشکرم در روش سدیشن هیچ درد و احساس بدی نداشتم؛ مثل یک رویا بود، خوابیدم و بعد از بازکردن چشمهام کابوس دندانپزشکی تمام شده بود.
نادر اسدزاده۱۳۹۶-۱۱-۲۲پاسخ دادن  
با سلام آقای دکتر شرمنده می خواستم ببینم توی چند جلسه بیهوشی میشه همه دندانها را کشید چون می خوام مصنوعی بزارم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۱-۲۳پاسخ دادن  
سلام جناب اسد زاده بستگی به تعداد باقی مانده دندان ها دارد و این که ریشه باشند و جراحی بخواهد یا خیر لطفا عکس خودتون را برام تلگرام کنید تا خدمت شما دقیقا اعلام کنیم . پایدار باشید
۱۳۹۶-۱۱-۱۵پاسخ دادن  
درود بر دکتر سهرابی خوش رو و با اخلاق حدود یک ماه است که بدون درد دندان طی می شود . بابت این آرامشی که به من دادید تا عمر دارم مدیونم . از استاد توانا و متبحر جناب دکتر اعتماد نیز تشکر میکنم .
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۱-۱۵پاسخ دادن  
سلام و تشکر از ابراز لطف شما اگر اسمتون را نوشته بودید میتونستم جهت تشکر تماس بگیرم خوشحالم که آسوده شده اید
علی اکبر عقیلی۱۳۹۶-۱۱-۱۵پاسخ دادن  
باسلام .اقای دکتر بنده به دلیل ترس از دندانپزشکی .وضعیت دندان بسیار خراب است .بامراجعه به دکتر فهمیدم فقط تعداد ۸دندان قابل ترمیم دارم الباقی باید کشیده شود .با استفاده از روش شما چند جلسه بیهوشی دارم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۱-۱۵پاسخ دادن  
سلام علی جان لطفا عکس رادیوگرافیت را به تلگرام مطب ارسال کن تا تعداد جلسات لازم را برای شما بر آورد کنیم . جهت اطلاع شما هر جلسه سدیشن حدودا سه ساعت قابل ادامه است و قطعا ۸ دندان در یک جلسه انجام شدنی نخواهد بود . احتمالا شما به دو جلسه سدیشن نیاز دارید . در ضمن علی جان این مسیله ترس مدت زیادی است حل شده و چند تا از فیلم درمان های صورت گرفته با سدیشن را در اینستای مطب گذاشتم تا ببینید چقدر روش راحت و ایمنی است . آدرس اینستا : LABKHANDEBARTAR
شاخ گوزنی۱۳۹۶-۱۰-۲۸پاسخ دادن  
عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما
احمدی۱۳۹۶-۱۰-۲۷پاسخ دادن  
سلام شبتون بخیر آقای دکتر خانم ۳۲ ساله هستم و به دلیل ترس زیاد از دندانپزشکی و استرس و افت فشار اصلا نتونستم دندونامو درمان کنم .چند بار رفتم ولی کاری برام انجام نشد به دلیل ترس و استرس .و تصمیم به درمان از طریق بیهوشی دارم و بعد از گرفتن‌عکس دکتر تشخیص دادن که ۱۰ تا دندون پر کردنی و ۳ تا عصب کشی دارم ولی باز به دلیل استرس نمیدونم چیکار کنم .آیا تشخیص این دکتر درسته ؟نکنه باز یه دندون دیگه درد بگیره . ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار کنم برای درمان دندونام.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۰-۲۸پاسخ دادن  
سلام خانم احمدی در صورتی که استرس شما از درمان های دندانپزشکی خارج از حد معمول باشد ، و فوبیای درمان داشته باشید می توانید از انواع روش های موجود برای آرام بخشی استفاده فرمایید . همانطور که در همین صفحه هم توضیح دادیم سدیشن یکی از پر طرفدار ترین آن ها است . در سدیشن شما تحت نظارت یک متخصص بیهوشی و با داروی سبک به یک خواب عمیق می روید و درمانتون بدون هیچ مشکلی انجام می شود . در مورد ترس از درمان های احتمالی آینده هم توصیه میکنم با مراقبت های خاص و جدی از خرابی دندان ها پیشگیری کنید ولی در حال حاضر بهتره سریع تر درمانتون را شروع کنید تا نیاز دندون ها به ترمیم به درمان ریشه و مراحل بالاتر نرسد . باز هم هر سوالی داشتید بفرمایید تا پاسخ بدم.
عرفان نجفی۱۳۹۶-۱۰-۲۶پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر هزینه اش خوبه؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۰-۲۶پاسخ دادن  
سلام عرفان عزیز هزینه سدیشن ؟ به نظر من هزینه کاملا مناسبی است . ولی باز هم نظر شما مهمه پایدار باشید
۱۳۹۶-۱۰-۲۶پاسخ دادن  
سلام اقای ذکتر من دندونم ریخته و کلا بخاطر کمبود کلیسیم دندونام همشون خرابن ولی از دندونپزشکی وحشت دارم نمیدونم چیکار کنم امکان بیهوشی هستش.؟کلا خود ب خود از ترس بیهوش میشم
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۰-۲۶پاسخ دادن  
سلام بزرگوار این مشکل مدت هاست حل شده و با سدیشن و یا در شرایط بسیار خاص حضور در اطاق عمل ، بدون هیچ مشکلی درمان های دندانپزشکی انجام می گردد . در اینستای ما فیلم های مشابه را ببینید تا نگرانیتون کم تر بشه و برای یک جلسه مشاوره به همراه عکس جدید و کامل دندوناتون مراجعه فرمایید .
سلماني نژاد۱۳۹۶-۱۰-۱۸پاسخ دادن  
با سلام خدمت آقای دکتر سهرابی من چند سالی بود که از مشکل رفلکس داشتم به خاطر همین مشکل بیشتر دندانام خراب شده بود تا اینکه بعد از مدتی متوجه شدم که بیهوشی در دندان پزشکی هم هست و بعد تحقیقاتی که انجام دادم به مطب دکتر سهرابی مراجعه کردم و بعد از دیدن عکس OPG یه برنامه کامل واسه درست کردن دندون هام گذاشتن . توی هر بیهوشی که انجام میدن ( که البته کامل نیست و تا حدودی هوشیارید اون لحظه ولی خود شما چیزی یادتون نمیاد ) ۳ ساعت بیهوشید و تا جایی که امکان داره روی دندوناتون کار میکنن . من توی یه جلسه ۳ تا کشیدم و ۳ تا ترمیم کردم و انشالا جلسه بعدی ۳ تا امپلنت و بقیه دندونها رو درست میکنم . در کل برای افرادی که رفلکس یا فوبیا دارن خیلی مناسب هست. ممنون از آقای دکتر سهرابی
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۰-۱۸پاسخ دادن  
ممنونم جناب سلمانی نژاد عزیز از لطفتون امیدوارم در دراز مدت رضایت شما همراه ما باشد پایدار باشید
پریا۱۳۹۶-۱۰-۱۵پاسخ دادن  
آدرس مطبتون کجاست آقای دکتر
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۰-۱۵پاسخ دادن  
سلام خانم پریا آدرس مطب : بلوار اندرزگو ، خیابان شهید کریمی (بوعلی سابق) ، نرسیده به چهار راه اسدی ، پلاک ۲ ساختمان یاس ، بلوک B ، واحد ۵۰۴ ممنون از اعتماد شما
امیر قربانلو۱۳۹۶-۱۰-۱۲پاسخ دادن  
سلام و خسته نباشید ببخشید آقای دکتر من چندباری عصب کشی کردم و مشکلی پیش نیومده بود تا اینکه بار آخر بی حسی دندانم کامل نبود و باعث شد تا حد بالایی درد داشته باشم موقع درمان و این موضوع باعث ترس شدید شده و نمی تونم برای درمان به دندانپزشک مراجعه کنم. می خواستم از حضرتعالی بپرسم امکان درمان دندان برای بنده به صورت بیهوشی وجود دارد؟ ممنون می شم کمکم کنید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۰-۱۲پاسخ دادن  
سلام آقا امیر انجام درمان ریشه در هنگام بیهوشی کاملا ساده است و ما بصورت روتین داریم انجام می دهیم . فقط یک نکته برام سوال شده که اگر بی حسی کامل و دقیقی دریافت کنید باز هم ترس دارید؟ اگر جواب شما منفی است نیازی به سدیشن ندارید ولی اگر همچنان ترس غیر قابل کنترل دارید می توانید از این روش استفاده کنید . پایدار باشید
امیر قربانلو۱۳۹۶-۱۰-۱۲پاسخ دادن  
ممنون از پاسختون خیلی لطف فرمودید. حقیقت چون برای خودم قابل تشخیص نیست که آیا این بی حسی که شده الان کامل هست یا نه و فقط موقع کار دکتر برای بنده مشخص می شه، لذا مدام استرس دارم نکنه باز کامل بی حس نشده و ...بیشتر ترسم از اینه آقای دکتر .
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۶-۱۰-۱۲پاسخ دادن  
امیر جان این نگرانیتون قابل برطرف شدن است فکر میکنم میشه با تقسیم کردن جز به جز مراحل کار درمان ریشه ، عمق بی حسی را کنترل کرد تا نگرانی شما عیار سنجی شود . باز هم بررسی کن و اگه تونستی بیا تا حضورا ببینمت . با توجه به تجربه مناسبی که در این مقوله دارم ، فکر کنم بتونم ترس عمیق و ترس قابل کنترل را تشخیص بدم موفق باشی عزیز
رضا طحانی۱۳۹۶-۱۰-۰۵پاسخ دادن  
با سلام خدمت دکتر سهرابی تا به امروز فرصتی پیش نیامده بود تا از طریق بیهوشی اقدام به رفع خرابی دندانها داشته باشم اما تقدیر و همچنین استفاده از تکنولوژی روز (اینترنت ) باعث فراهم آوردن بستری برای جستجو و انتخاب پزشک مناسب این امر گردید . لازم است اعلام کنم که درمان در کمال آرامش و راحتی انجام گرفت و خوشحالم از اینکه پزشک معالج (دکتر سهرابی) را به زحمت بخاطر Gagging (عق زدن در حین درمان) نینداختم. از اینکه با حس نوع دوستی و حسن خلق و به پشتوانه ی دانش روز تلاش جدی و با ظرافت و دقت نظر و هوشمندی نسبت به معالجه و ترمیم دندانهای اینجانب اهتمام ورزیدید، کمال تشکر را دارم.
علی همت پور۱۳۹۶-۱۰-۰۳پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر بنده به علت رفلکس معده هنگام عصب کشی دندان حال تهوع میگیرم و گلوم خشک میشود حتی استفراغ میکنم. هنگام عصب کشی مشکل بزرگی که دارم اینه از بچگی داشتم استفراغ ها مکرر حتی تا شده تا دو روز طول میکشد .ایا .یا بعد از عصب کشی حالت تهوع هنگام عصب کشی باهام هست استفراغ میکنم به صورت مکرر .خواتسم بپرسم ایا روش سدیشن جوابگو هست برام ممنون مشم پاسخ بدین
دکتر سهرابی۱۳۹۶-۱۰-۰۴پاسخ دادن  
سلام علی جان سدیشن برای کسانی که مشکل رفلکس دارن بسیار عالی جواب میده . ما مراجعه کننده ای داشتیم که در هنگام بستن پیش بند حالت تهوع داشت ولی به راحتی درمان هاش انجام شد . البته اگر بعد از درمان و در منزل هم مشکل رفلکس دارین ، تا سه یا چهار ساعت به خاطر داروهای دریافتی آرام تر خواهید بود .

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .