ترمیم لکه های قهوه ی و سفید دندان :

دختر خانم نوجوان مراجعه کننده بعلت لکه قهوه ای روی دندان سانترال چپ بالا و لکه سفید دندان سانترال بالا اعتماد بنفس کافی برای لبخند نداشت و در هنگام خندیدن دو حرکت مداوم در رفتارش مشاهده می شد.یا دستش را جلوی دهانش میگرفت و یا سرش را از سمت مخاطبش می چرخاند جالبی این درمان از دید بنده در این بود میزان مینای دندان که تراش خورد بسیار کم بود و با وجود مینای سالم ولی بد رنگ در زیر ناحیه ترمیم شده ،با استفاده از تکنیک مناسب همپوشانی خوب و قرینه ای ایجاد گردید. لبخند زیبا یک دستاورد خوب برای این درمان بود . لبخند برتر گاهی بسیار راحت به دست می آید.

خیلی از والدین تا زمانی که نشانه‌های واضحی چون درد و تغییر رنگ ظاهری را در دندان کودکشان مشاهده نکنند از مراجعه به دندانپزشک، برای بررسی وضع دندان‌های فرزندشان امتناع می‌کنند. چنین برخوردی شاید به این علت باشد که والدین معمولا تصور می کنند که دندانپزشکان ممکن است بی دلیل عیبی روی دندانی که هیچ نشانه ظاهری از پوسیدگی ندارد، بگذارند و دندان های کودک را تحت معالجات ترمیمی غیرضروری قرار دهند.

در این که چنین تصوری از نقطه نظر حفظ سلامت دندان های کودک کاملا اشتباه است، شکی وجود ندارد، چرا که به گفته دکتر سهیلا احترامی، متخصص دندانپزشکی کودکان مراجعه مرتب و هر شش ماه یکبار کودک به دندانپزشک اطفال از آن جهت مورد تاکید قرار می گیرد که لزوما مشکلات و بویژه پوسیدگی های دندانی در همه کودکان با نشانه هایی چون درد یا لکه های دندانی بروز نمی کند، بلکه عمق پوسیدگی و میزان درگیری سیستم عصبی است که منجر به بروز این علائم، به صورت بارز یا غیربارز می شود. به علاوه این که آستانه تحمل درد در بچه ها متفاوت است و ممکن است در یک لحظه احساس درد کنند و پس از آن تا مدت ها از درد دندان شکایتی نداشته باشند.