روکش زیرکونیا و یک نمونه درمان شده | دکتر سهرابی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

روکش زیرکونیا

دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "روکش زیرکونیا" by , written on ۰۳/۱۲/۱۳۹۳

روکش زیرکونیا : تصویر زیر نمونه ای از درمان خانمی می باشد که با درمان روکش زیرکونیا لبخندی زیبا در چهره این فرد ایجاد شده است. خانمی 45 ساله که در هنگام مراجعه و تهیه فتو گرافی و کلیشه رادیوگرافی دارای لبخند غیر مناسب بود ،طرح درمان ارایه شده بصورت اصولی معطوف به حفظ دندان ها و باز گشت سلامت دندان ها گردید. و در نهایت با بررسی وضعیت حاصل شده روکش های زیر کونیا ساخته و ارائه گردید . پینوشت: زیرکونیم یکی از قدیمی ترین و فراوان ترین عناصر در کره خاکی است و اساس زیرکونیوم اکسید است. (ایتریم باعٍث ایجاد و تثبیت زیرکونیوم دی اکسید می شود). این ماده درجه یک در پیوند اعضای مصنوعی در رشته های پزشکی در دهه های گذشته با موفقیت استفاده شده است و اکنون نیز مورد استفاده قرا می گیرد. این ماده که تولید آن بسیار سخت می باشد، در صنعت دندانسازی نیز به کار می رود. به دلیل ویژگی های بیولوژیکی عالی آن، این روزها زیرکونیوم ماده مناسبی برای ترمیم دندان ها است. آزمایش های متنوع نشان داده که استفاده از زیرکونیوم هیچ گونه واکنش های حساسیت زایی در حفره دهانی ایجاد نمی کند. در صورت ساخت صحیح، استحکام آنها حتی بیشتر از 50 سال است. تقریبا همه انواع ترمیم دندانسازی با زیرکونیوم امکان پذیر است و ساخت بریج در همه اندازه ها به صورت چسباندن یا پیچ کردن میسر می باشد. در عین حال کاشت روکش ساخته شده با زیرکونیم استحکام و زیبایی به کار می دهد..

روکش زیرکونیا
تاریخ مراجعه :1392/05/11
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...

روکش زیرکونیا :

تصویر زیر نمونه ای از درمان خانمی می باشد که با درمان روکش زیرکونیا لبخندی زیبا در چهره این فرد ایجاد شده است. خانمی 45 ساله که در هنگام مراجعه و تهیه فتو گرافی و کلیشه رادیوگرافی دارای لبخند غیر مناسب بود ،طرح درمان ارایه شده بصورت اصولی معطوف به حفظ دندان ها و باز گشت سلامت دندان ها گردید. و در نهایت با بررسی وضعیت حاصل شده روکش های زیر کونیا ساخته و ارائه گردید .

پینوشت:
زیرکونیم یکی از قدیمی ترین و فراوان ترین عناصر در کره خاکی است و اساس زیرکونیوم اکسید است. (ایتریم باعٍث ایجاد و تثبیت زیرکونیوم دی اکسید می شود). این ماده درجه یک در پیوند اعضای مصنوعی در رشته های پزشکی در دهه های گذشته با موفقیت استفاده شده است و اکنون نیز مورد استفاده قرا می گیرد. این ماده که تولید آن بسیار سخت می باشد، در صنعت دندانسازی نیز به کار می رود. به دلیل ویژگی های بیولوژیکی عالی آن، این روزها زیرکونیوم ماده مناسبی برای ترمیم دندان ها است.
آزمایش های متنوع نشان داده که استفاده از زیرکونیوم هیچ گونه واکنش های حساسیت زایی در حفره دهانی ایجاد نمی کند. در صورت ساخت صحیح، استحکام آنها حتی بیشتر از 50 سال است. تقریبا همه انواع ترمیم دندانسازی با زیرکونیوم امکان پذیر است و ساخت بریج در همه اندازه ها به صورت چسباندن یا پیچ کردن میسر می باشد. در عین حال کاشت روکش ساخته شده با زیرکونیم استحکام و زیبایی به کار می دهد..

بازگشت به گالری

مشاهده نمونه کارهای مرتبط براساس:

دسته بندی: روکش زیرکونیا

دیدگاه (4)
مریم فدایی۰۲/۱۰/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام جناب دکتر گرامی،آیا دندانهایی که سالم باشد اما بخاطر زیبایی روکش زیرکونیم گرفته شود مشکلی برای دندان پیش مییاد؟؟ واینکه بعد از روکش تا چه مدت درد ،در ناحیه لثه احساس میشود؟ وسوال سوم حتما دندانها باید تراش داده شوند؟؟ ممنون از لطفتون
دکتر سهرابی۰۳/۱۰/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام خانم مریم مدتی است در مورد روکش زیر کونیوم اختلاف نظر های وجود دارد که باعث شده ظریب اطمینان به این درمان در نزد بعضی همکاران کاهش یابد و بنابر این در مورد زیر کونیم کمی محتاط باشید . و اما تراش دندان تا جایی که میشود از آن اجتناب کرد اولویت است و در حالی که مباحث زیبایی در دندانپزشکی در حال تجربه کردن لمینیت های کم تراشی مثل لومینیرز یا برلیانس هستند ، نگاه به روکش ها و یا لمینیت های که تراشی بیش از نیم میلی متر دارند زیاد منطقی نیست . قسمت سوم سوال شما خود به خود پاسخ داده شد ولی در مورد قسمت دوم بهتره حداکثر ۴۸ ساعت را ذکر کنیم .
ستوده خادمیان۲۸/۰۹/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام خسته نباشید قیمت هر واحد زیرکونیوم چقدر هستش؟ آیا این جنس به اندازه لمینت سرامیکی براق و شفاف هست به همان زیبایی هست یا نه؟
دکتر سهرابی۲۸/۰۹/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام خانم خادمیان زیرکونیوم یک آلیاژ فلزی بسیار سفید و گچی شکل است . خودش بصورت مستقیم به عنوان روکش استفاده نمی گردد . این آلیاژ بیس سرامیک ها میگردد . اخیرا مقالات زیادی مطرح است که استفاده از این نوع روکش را تحت شرایط بسیار خاصی قرار می دهد و فقط با وجود دستگاه کد کم توجه پذیر و مجاز می شود . زیر کونیا می تواند بیس سرامیک های بسیار براق و شفاف گردد ولی اخیرا زیر سوال رفته است .

سوال یا دیدگاه شما؟.

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)