روکش زیرکونیا و یک نمونه درمان شده | دکتر سهرابی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

روکش زیرکونیا

دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "روکش زیرکونیا" by , written on ۰۳/۱۲/۱۳۹۳

روکش زیرکونیا : تصویر زیر نمونه ای از درمان خانمی می باشد که با درمان روکش زیرکونیا لبخندی زیبا در چهره این فرد ایجاد شده است. خانمی 45 ساله که در هنگام مراجعه و تهیه فتو گرافی و کلیشه رادیوگرافی دارای لبخند غیر مناسب بود ،طرح درمان ارایه شده بصورت اصولی معطوف به حفظ دندان ها و باز گشت سلامت دندان ها گردید. و در نهایت با بررسی وضعیت حاصل شده روکش های زیر کونیا ساخته و ارائه گردید . پینوشت: زیرکونیم یکی از قدیمی ترین و فراوان ترین عناصر در کره خاکی است و اساس زیرکونیوم اکسید است. (ایتریم باعٍث ایجاد و تثبیت زیرکونیوم دی اکسید می شود). این ماده درجه یک در پیوند اعضای مصنوعی در رشته های پزشکی در دهه های گذشته با موفقیت استفاده شده است و اکنون نیز مورد استفاده قرا می گیرد. این ماده که تولید آن بسیار سخت می باشد، در صنعت دندانسازی نیز به کار می رود. به دلیل ویژگی های بیولوژیکی عالی آن، این روزها زیرکونیوم ماده مناسبی برای ترمیم دندان ها است. آزمایش های متنوع نشان داده که استفاده از زیرکونیوم هیچ گونه واکنش های حساسیت زایی در حفره دهانی ایجاد نمی کند. در صورت ساخت صحیح، استحکام آنها حتی بیشتر از 50 سال است. تقریبا همه انواع ترمیم دندانسازی با زیرکونیوم امکان پذیر است و ساخت بریج در همه اندازه ها به صورت چسباندن یا پیچ کردن میسر می باشد. در عین حال کاشت روکش ساخته شده با زیرکونیم استحکام و زیبایی به کار می دهد..

روکش زیرکونیا
تاریخ مراجعه :1392/05/11
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...

روکش زیرکونیا :

تصویر زیر نمونه ای از درمان خانمی می باشد که با درمان روکش زیرکونیا لبخندی زیبا در چهره این فرد ایجاد شده است. خانمی 45 ساله که در هنگام مراجعه و تهیه فتو گرافی و کلیشه رادیوگرافی دارای لبخند غیر مناسب بود ،طرح درمان ارایه شده بصورت اصولی معطوف به حفظ دندان ها و باز گشت سلامت دندان ها گردید. و در نهایت با بررسی وضعیت حاصل شده روکش های زیر کونیا ساخته و ارائه گردید .

پینوشت:
زیرکونیم یکی از قدیمی ترین و فراوان ترین عناصر در کره خاکی است و اساس زیرکونیوم اکسید است. (ایتریم باعٍث ایجاد و تثبیت زیرکونیوم دی اکسید می شود). این ماده درجه یک در پیوند اعضای مصنوعی در رشته های پزشکی در دهه های گذشته با موفقیت استفاده شده است و اکنون نیز مورد استفاده قرا می گیرد. این ماده که تولید آن بسیار سخت می باشد، در صنعت دندانسازی نیز به کار می رود. به دلیل ویژگی های بیولوژیکی عالی آن، این روزها زیرکونیوم ماده مناسبی برای ترمیم دندان ها است.
آزمایش های متنوع نشان داده که استفاده از زیرکونیوم هیچ گونه واکنش های حساسیت زایی در حفره دهانی ایجاد نمی کند. در صورت ساخت صحیح، استحکام آنها حتی بیشتر از 50 سال است. تقریبا همه انواع ترمیم دندانسازی با زیرکونیوم امکان پذیر است و ساخت بریج در همه اندازه ها به صورت چسباندن یا پیچ کردن میسر می باشد. در عین حال کاشت روکش ساخته شده با زیرکونیم استحکام و زیبایی به کار می دهد..

بازگشت به گالری

مشاهده نمونه کارهای مرتبط براساس:

دسته بندی: روکش زیرکونیا

دیدگاه (18)
۱۶/۰۵/۱۳۹۸پاسخ دادن  
سلام آقای دکتر خسته نباشید...شما تهران تشریف دارید..؟.ما لابراتوار دندانسازی ثابت هستیم اگر صلاح میدونید برای همکاری عرض کردم..
دکتر محمد رضا سهرابی۱۶/۰۵/۱۳۹۸پاسخ دادن  
سلام بزرگوار ممنون از لطفتون . منتظر تماستون هستم
مرجان فاضل نیا۰۴/۰۴/۱۳۹۸پاسخ دادن  
سلام وقتتون بخیر ایا روکش زیرکونیا همان cad camاست؟
دکتر محمد رضا سهرابی۰۷/۰۴/۱۳۹۸پاسخ دادن  
سلام مرجان خانم زیر کنیا یک متریال در دندانپزشکی است و کد کم یک دستگاه در دندانپزشکی است . موفق و پایدار باشید
Mohammadreza۱۷/۰۳/۱۳۹۸پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر خسته نباشید من دندونامو ۱۰سال پیش روکشpfm کردم ولی لبه اثه خط سیاه افتاده خیلی تو ابخندم زشته بنظر شما با روکش زیرکونیا و تعویض تغییر رنگ برطرف میشه یا نیاز به جراحی clهستش؟ممنون میشم راهنماییم کنید
دکتر محمد رضا سهرابی۱۷/۰۳/۱۳۹۸پاسخ دادن  
سلام بزرگوار نیاز به معاینه دارید . فقط چند نکته : زیر کنیا گزینه برتر برای تک کراون قدامی نیست . و حتما زیبا ترین نیست . سی ال کردن راه پوشاندن سیاهی نیست و البته که باید اون سیاهی در لبخند دیده نشود . موفق باشید
مهسا۱۶/۰۳/۱۳۹۸پاسخ دادن  
سلام ایا روکش زیرکونیا وزیر کونیوم یکی است یا باهم فرق داره و اگر باهم فرق دارد کدام بهتر است.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۷/۰۳/۱۳۹۸پاسخ دادن  
سلام بزرگوار آلیاژی که از ان نام بردید در اصطلاح با همین دو نام زیر کونیم و زیر کونیا شناخته می شود . موفق باشید
سمیرا محمدیه۰۵/۱۲/۱۳۹۷پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر ،من دندونای ضعیفی دارم ،شش تا از دندونای فک بالارو کشیدم وپلاک گذاشتم ،دندونای جلو فک بالا همه شکسته تشخیص دکتر روکش هست چون کامپوزیت جواب نمیده ،دکتر گفتن چون دندونای ضعیفی داری و جای خالی باید چند تایی روکش کنم ،ولی من یه کم نگرانم که شکل مصنوعی نگیره و از نظر بهداشت مشکل داشته باشم ،ویه سوال دیگه ،ایا دندون زیر روکش حتما باید عصب کشی بشه؟؟؟
دکتر محمد رضا سهرابی۲۹/۱۲/۱۳۹۷پاسخ دادن  
سلام بزرگوار برای بررسی و اعمال نظر در مورد طرح درمان شما به معاینات دقیق نیاز است . موفق باشید
سوسن۲۳/۱۱/۱۳۹۷پاسخ دادن  
سلام ببخشید من میخوام ۱۶ واحد از دندونامو روکش کنم دندونمو ۹۰ درصد عصب کشی کردم و پر کردم ظاهر بدی گرفته میخواستم بدونم بهترین جنس روکش دندان که هم استحکام و مقاومت بالایی داشته باشه و هم رنگ طبیعی و سفید براق داشته باشه و گچی نشون داده نشه چی هس؟ شما چه نوع روکشیو پیشنهاد میدین؟
دکتر محمد رضا سهرابی۲۴/۱۱/۱۳۹۷پاسخ دادن  
سلام خانم سوسن . بهترین روکش الزاما گران ترین نیست و تا طرح درمان درستی تعیین نشود نمی توان نسبت به ان متد و متریالی را برتر دانست . بهتر است طرح درمان را به پزشکتان واگذار کنید و البته حق شما است در جریان دلیل انتخاب طرح درمان ها قرار گیرید . موفق باشید
۱۷/۱۱/۱۳۹۷پاسخ دادن  
سلام بهترین رنگ سفید زیرکونیا چه شماره ای هستش؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۹/۱۱/۱۳۹۷پاسخ دادن  
سلام این سوال واقعا عجیبه اولا رنگ یک واژه کیفیتی نیست که مثلا من بگم سفید بهتر از زرد است و ضمنا برای تعیین رنگ مناسب یک صورت عوامل متغیر و زیادی وجود دارد که در افراد مختلف فرق دارد موفق باشید
مریم فدایی۰۲/۱۰/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام جناب دکتر گرامی،آیا دندانهایی که سالم باشد اما بخاطر زیبایی روکش زیرکونیم گرفته شود مشکلی برای دندان پیش مییاد؟؟ واینکه بعد از روکش تا چه مدت درد ،در ناحیه لثه احساس میشود؟ وسوال سوم حتما دندانها باید تراش داده شوند؟؟ ممنون از لطفتون
دکتر سهرابی۰۳/۱۰/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام خانم مریم مدتی است در مورد روکش زیر کونیوم اختلاف نظر های وجود دارد که باعث شده ظریب اطمینان به این درمان در نزد بعضی همکاران کاهش یابد و بنابر این در مورد زیر کونیم کمی محتاط باشید . و اما تراش دندان تا جایی که میشود از آن اجتناب کرد اولویت است و در حالی که مباحث زیبایی در دندانپزشکی در حال تجربه کردن لمینیت های کم تراشی مثل لومینیرز یا برلیانس هستند ، نگاه به روکش ها و یا لمینیت های که تراشی بیش از نیم میلی متر دارند زیاد منطقی نیست . قسمت سوم سوال شما خود به خود پاسخ داده شد ولی در مورد قسمت دوم بهتره حداکثر ۴۸ ساعت را ذکر کنیم .
ستوده خادمیان۲۸/۰۹/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام خسته نباشید قیمت هر واحد زیرکونیوم چقدر هستش؟ آیا این جنس به اندازه لمینت سرامیکی براق و شفاف هست به همان زیبایی هست یا نه؟
دکتر سهرابی۲۸/۰۹/۱۳۹۶پاسخ دادن  
سلام خانم خادمیان زیرکونیوم یک آلیاژ فلزی بسیار سفید و گچی شکل است . خودش بصورت مستقیم به عنوان روکش استفاده نمی گردد . این آلیاژ بیس سرامیک ها میگردد . اخیرا مقالات زیادی مطرح است که استفاده از این نوع روکش را تحت شرایط بسیار خاصی قرار می دهد و فقط با وجود دستگاه کد کم توجه پذیر و مجاز می شود . زیر کونیا می تواند بیس سرامیک های بسیار براق و شفاف گردد ولی اخیرا زیر سوال رفته است .

سوال یا دیدگاه شما؟.

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)