دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

آنالیز لبخند زیبا

آنالیز لبخند زیبا

آنالیز لبخند زیبا :

آیا کلماتی مانند آنالیز لبخند زیبا ، آنالیز خط لبخند ، اصلاح خط لبخند ، جوانسازی لبخند ، لبخند هالیوودی و زیبایی لبخند را شنیده اند ؟ امروزه با توجه به اهمیت زیبایی , سلامتی دندان ها در کنار شکل آن ها در اعتماد بنفس افراد نقش مثبتی ایفا می کند .

با توجه به تبلیغات زیاد در مورد اصلاح خط لبخند ، بسیاری از افراد به دنبال دندانپزشک ماهر و متبحری می باشند تا زیبایی لبخند خود را افزایش دهند . دندانپزشک مجهز به دانش و آگاه ، با راه های اصولی و علمی می توانند زیبایی دلخواهی را در لبخند شما ایجاد کنند . لذا لازم است آشنایی مناسبی با آنالیز لبخند زیبا داشته باشید .

 لبخند زیبا و دلنشین و جذاب آرزوی هر انسانی است و علم دندانپزشکی و مواد دندانی سعی دارد که این نیاز را به ساده ترین و ماندگارترین روش تامین کند  . در صفحه جذابیت لبخند درباره مقوله زیبایی و لبخند زیبا گپ و گفت داشتیم و در این صفحه بیشتر به یک نگاه ریاضی و فیزیکی به لبخند نگاه خواهیم کرد .

مشخصات لبخند جذاب :

  دندانها به لحاظ فرم، شکل، اندازه، رنگ و هماهنگی با یکدیگر و فرم صورت و لبها از قوانین و اصولی تبعیت می کنند که در صورت رعایت تمام این اصول و هماهنگی پارامترهای فوق الذکر (اکثرا) لبخندی زیبا و دلنشین نصیب فرد می نمایند .
البته تمامی موارد بالا به ندرت در دندانهای یک فرد به صورت کاملا هماهنگ با یکدیگر وجود دارند و لیکن اصلاح بسیاری از این موارد امکان پذیر است . این اصلاحات را می توان از طریق ارتودنسی، لامینیت(کامپوزیت یا پرسلن)، روکش، سفید کردن دندانها ( Bleaching )، جراحی لثه و ……… ایجاد نمود .
خط لبخند زیبا
عکسی که مشاهده میکنید یک لامینیت دندان با کامپوزیت است که  توسط دکتر محمد رضا سهرابی انجام شده است . همانطور که مشاهده میفرمایید ، در درمان انجام شده تمام جزییات یک دندان طبیعی لحاظ گردیده است . این عکس توسط دوربین های حرفه ای ثبت گردیده است .


فتو گرافی و آنالیز دندان و لثه ها

آنالیز لبخند زیبا

قبل از درمان اصلاح خط لبخند از دندان ها و وضعیت موجود عکسی در داخل مطب و با زاویه مناسب سر و با دوربین های فتو گرافی دندان تهیه می گردد. بهتر است عکس مذکور توسط نرم افزار های گرافیکی مانند فتو شاپ آنالیز و موقعیت لثه ها و دندان ها بصورت جز به جز واکاوی گردد . بنده مدت هاست که دیگر با نرم افزار این بررسی را انجام نمی دهم و به مرور زمان و افزایش تجربه کلیات طرح درمان را “حس” میکنم  و ترجیح میدهم بجای کارهای کامپیوتری در جلسه ای که بصورت مشاوره برگزار میکنم با بازسازی موقت طرح درمان نمایی سه بعدی بعد از درمان را از نزدیک ببینم . البته گاها نیاز به مطالعات بیشتری میباشد که یک قالب گیری و آنالیز سه بعدی در این گونه موارد راهگشا خواهد بود .

شکل دهی و آناتومیکال نمودن لایه های کامپوزیتی یکی از مهمترین مراحل درمان اصلاح طرح خط لبخند است که نیاز به دانش ،مهارت و تجربه و ذوق دندانپزشک دارد. دندان های که شکل و رنگ آن ها زیبا شده و طبیعی و جذاب به نظر میرسند نکته های بی شماری را در ظاهر خود پنهان نموده اند . نمونه عکس های زیر و توضیحات آن شما را با بعضی از جزییات این مسئله آشنا خواهد نمود.

طراحی خط لبخند

انحنای لب بالا و انطباق نسبی با انحنای خط اتصال دهنده دندان ها در قسمت فوقانی

طراحی طرح لبخند

انحنای لب پایین و انطباق نسبی با قوس خط متصل کننده لبه های تحتانی دندان های بالا

انحنای طرح لبخند

قرینه بودن دندان ها

قرینه سازی طرح لبخند

سطوح تماس دندان ها با هم و زوایای دندانی در لبه های دندان

نکته طلائی در آنالیز لبخند زیبا

بارها شنیده ایم که ونیر کامپوزیت رنگ خواهد گرفت و این بصورت یک باور نسبتا رایج و نادرست وجود دارد. حالا چرا گفتیم نسبتا نادرست؟ بی شک تمام کامپوزیت های که با شکل دهی مطلوب و رعایت تمامی نکات حرفه ای و صد البته از جنس مرغوب تهیه شده و لایه گذاری گردند در جلسه پایانی نمایی زیبا و خیره کننده را به ارمغان خواهند آورد. اما ضرب المثلی هست که میگه کار را کی کرد؟ آنکه تمام کرد. یکی از حیاتی ترین مراحل درمان ، که در ثبات و پایداری کامپوزیت های زیبایی بسیار  مهم است مرحله پالیشینگ یا همان صیقلی نمودن کار است که اگر بصورت درست و میکروسکپی صورت نگیرد آن باور نسبتا رایج و نادرست را تقویت خواهد کرد . البته این نکته بدیهی است که بهداشت عالی در این درمان یک الزام است و نمیتوان از نقش آن در حفظ و دوام زیبایی دندان ها چشم پوشید.
 قرینه سازی لبخند زیبا

                                               ارمغان یک پالیشینگ عالی و یک بهداشت عالی سالها ثبات رنگ و زیبایی لبخند

پیشنهاد لبخند برتر به شما

بر روی دکمه های زیر کلیک کنید و مطالب مشابه و جالب مرتبط را بخوانید .

طرح لبخند لبخند زیبا چیست ؟ درباره ونیر کامپوزیت
درباره لامینیت کامپوزیت

 

دیدگاه (8)
سحر۱۳۹۸-۰۷-۲۲پاسخ دادن  
با سلام.حدود ۵ماه پیش دندان های فک بالا را به طور کامل ایمپلنت کردم. ولی هنگام صحبت کردن دندان هایم مشخص نیست.آیا راهی برای افزایش طول دندان و اصلاح طرح لبخند وجود دارد؟و آیا با روکش کردن می توان اصلاح کرد؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۷-۲۶پاسخ دادن  
سلام سحر خانم باید شرایط را بررسی کنیم . گاهی با اعمال جراحی ساده میتوان این مشکل را حل کرد . موفق باشید
میثم۱۳۹۸-۰۶-۳۱پاسخ دادن  
سلام اقا دکتر خوب هستین من یک دندان اضافه داشتم ک پایین دندان اضافه رو کشیدم ایا دندان اضافه میاید جای همون دندانی کشیدم؟
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۷-۱۱پاسخ دادن  
سلام آقا میثم حرکت دندان به صورت خود به خود ، هر چند به دلیل حرکت های زبان و لب غیر ممکن نیست ولی هدف مند حرکت کردن آن بسیار بعید است .
فردوس۱۳۹۸-۰۳-۲۹پاسخ دادن  
باعرض سلام و وقت به خیر. در دو دندان جلو و بالایی من شکستگی کوچکی ایجاد شده به نظر شما بهترین روش برای برطرف کردن ان چیست بعضی ها به من گفتن از روش کامپوذیت میشه برطرفش کرد شما چه جنسی را در این خصوص پیشنهد میدهید. و اگر خودتان انجام میدهید هزینه آن چه قدر است
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۸-۰۳-۳۱پاسخ دادن  
سلام بزرگوار بازسازی یک دندان به صورت زیبا و طبیعی با کامپوزیت ها و سرامیک ها ممکن است و البته بدون معاینه حضوری امکان بررسی جزییات وجود ندارد . لطفا برای یک وقت معاینه رزرو کنید . موفق باشید
الی۱۳۹۷-۰۱-۲۰پاسخ دادن  
آقای دکتر سهرابی با سلام و عرض ادب با توجه به اینکه هنگام خندیدن لثه من دیده میشه برای اصلاح طرح لبخند من کاری میشه انجام داد؟ من ایران زندگی نمی کنم و از تاریخ ۲۴ فروردین به مدت دو هفته ایران هستم امکان درمان تو این وقت کم وجود داره؟ ممنون میشم اگه لطف کنید و جواب بدین
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۷-۰۱-۲۵پاسخ دادن  
سلام خانم الی فکر کنم با شما صحبت کردم بله امکانش هست و به محض مراجعه یک وقت ویزیت رزرو کنید موفق باشید و سفرتون سر شار از آرامش

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .