دندان کشیدن :

بی شک یکی از سخت ترین کارهای دندانپزشکان دندان کشیدن است و دندانپزشکان آموزش دیده اند که دندان کشیدن اتفاق نیافتد .
دقت کنید نوشتم سخت ترین کار های دندان پزشکان، نه سخت ترین کار دندانپزشکی .
میپرسید چرا؟ مگه چه فرقی دارد؟
سال ها از وقت و زندگی حرفه ای یک دندانپزشک صرف این گردیده است که دندانی کشیده نشود! و حالا قرار است کشیده شود
گاهی حس ناتوانی گاهی حس کم فایده بودن در وجود آدم سراسیمه می دود.
دلت نمی خواهد ولی مجبوری.
راستش را بخواهید به این اجبار و احساس ها خیلی فرصت ظهور نمیدم و کشیدن دندان را دوست ندارم.
بنابر این اگر بی دلیل منطقی و علمی می خواهید دندانتان را بکشید ، باید در گوگل و یاهو بیشتر بگردید هر چند بعید است هیچ همکاری این کار را بکند.
بعد از کشیدن دندان لازم است مراقبت مناسبی از نواحی آسیب دیده انجام دهیم . در منوی “پیشنهادات پزشک” بخش “توصیه های لازم” در این مورد به تفصیل سخن گفته ایم . برای مطالعه این مقاله اینجا را کلیک کنید .
پینوشت :شاید برای خیلی از شما هم سوال باشد چرا کشیدن دندان عقل باید حتما انجام شود و عواقب نکشیدن ان چیست ؟بسیاری از دندانپزشکان و جراحان معتقد هستند بهترین و مناسب ترین سن جهت کشیدن دندان عقل زیر ۲۰ سال است . در این سن هم شما درد کمتری را تحمل خواهید کرد و دچار عوارض جانبی کمتری نیز خواهید شد.در واقع دندان عقل سومین دندان آسیاب بزرگ است که در انتهای فک قرار گرفته و معمولا در سن ۱۷ تا ۲۱ سالگی رشد خواهد کرد.
علت اینکه باید این دندان را کشید این است که نسبت به سایر دندان های دیگر خیلی دیر رشد می کند و زمانیکه می خواهد رویش داشته باشد در فک فضای کافی وجود نداشته و همین باعث می شود تا اکثر مواقع به صورت پنهانی و نیمه نهفته نشان خواهد داد و در زیر لثه باقی می ماند.اماری که تا به امروز در دست است نشان می دهد معمولا این دندان برای افراد دچار مشکل کرده و مجبور به کشیدن ان هستند.همین زیر لثه ماندن انها باعث می شود تا به صورت تدریجی پوسیده شوند و خرابی آنها باعث پوسیدگی دیگر دندان ها نیز خواهد شد. در برخی از مواقع حتی نیاز است برای کشیدن دندان عقل در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.همچنین یکی دیگر از عوارضی که این دندان می تواند در پی داشته باشد این است که باعث انحراف دیگر دندان ها خواهد شد.