لمینیت یا لامینیت چیست ؟

بسیاری از افراد برای داشتن دندان های زیبا و مرتب و برای انجام لامینیت به دندانپزشکان زیبایی مراجعه می کنند. دندانپزشک زیبایی با مشاهده دندان های بیمار ممکن است یکی از انواع لمینیت ها را به بیمار تجویز کند.

زیبایی دهان و دندان یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس می باشد. اعتماد به نفس بالاتر و در نتیجه افزایش موفقیت های اجتماعی یکی از نتایج داشتن لبخند زیبا است که به راحتی با لامینیت دندان و در مطب های دندان پزشکی قابل انجام است. فاصله های بین دندانی ،بد رنگی و بد شکل بودن دندان ها غالبا لامینیت چیست ؟لبخند انسان را نا زیبا می کند در نتیجه افراد بسیاری برای لمینیت اقدام می کنند . صاحب اینگونه لبخند های نامناسب یا به وسیله لبخند نزدن و جدی بودن ، ناهماهنگی موجود را کنترل می کنند یا در هنگام خندیدن با دست و حتی کج خندیدن قسمتی از دندان ها را پنهان میکنند. امروزه که “زبان بدن” در موفقیت های شغلی و ارتباطات انسانی نقش مهم و کلیدی ایفا میکند ، مسلما نباید به تاثیر یک لبخند جذاب و موثر کم توجهی کرد . امروزه و در عصر تکنولوژی نانومتریال ها داشتن یک لبخندزیبا را بسیار آسان تر کرده و با روش های بسیار راحت مانند لامینیت دندان می توان لبخند زیبا را به بیمار هدیه کرد . در سالیان گذشته داشتن لبخند زیبا مخصوص افراد خاصی از جامعه بود ، امروزه بسیار راحت تر و با هزینه کمتری نسبت به چند سال قبل میتوان به آن دست یافت.
سوالی که غالبا مطرح میشود این است که کدام روش؟ لامینیت دندان ، ونیر کامپوزیت ، لامینیت پرسلن ، لومینیر، آی پی اس و یا زیر کونیا؟ در قسمت های دیگر به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

لامینیت دندان چیست ؟

لامینیت پوسته نازکی که ازجنس سرامیک (لومینیر ،ای پی اس ، پرسلن ونیر و …) یا کامپوزیت (کامپوزیت ونیر) می باشد و جهت اصلاح شکل ، رنگ، اندازه و بهبود تناسب دندانها بکار می رود. لامینیت در دو نوع موجود می باشد. سرامیکی و کامپوزیتی, در انواع سرامیکی ، دندان ها تراش می خورند و از تراش قالبگیری شده و کار به لابراتوار سپرده میشود. در لامینیت های کامپوزیتی دندان تراش نمی خورد و لایه نازکی از کامپوزیت های نانو و های پالیش (بسیار براق شونده) بصورت مستقیم و بوسیله دندانپزشک روی دندان شکل داده میشود.
لمینیت کامپوزیت همان ونیر های مستقیم کامپوزیتی هستند که در صورت استفاده از تکنیک مناسب و کامل ؛ رقیب های بزرگ لامینیت سرامیک های نسل جدید هستند ، و مزیت بزرگی نیز به همراه دارند که عدم تراش غیر لازم در دندان است. به هر حال یک دندانپزشک زیبایی با تجربه می تواند با ذوق و تبحر شخصی برای شما ونیر های کامپوزیتی را بسازد یا از لابراتورایست با ذوق و توانمندی برای پرسلن ونیرهایش استفاده کند.
روکش دندان نیاز به مراقب های خاصی دارد که بتواند مدت های زیادی بدون دغدغه برایتان کار کند . در صورتی که مایل هستید در این باره بیشتر بدانید توصیه های بعد از روکش دندان را در سایت لبخند برتر بخوانید .
سوال مهم : لامینیت چیست ؟

موارد تجویز ونیر کامپوزیت

پیشرفتهای قابل ملاحظه ای که درتکنولوژی ساخت مواد لامینیت در دندانپزشکی زیبایی صورت گرفته است ، باعث افزایش دوام ، بهبود کیفیت و زیبایی لامینیت ها شده است . اگر بخواهیم بصورت خلاصه موارد کاربرد این درمان پیشرفته در دندانپزشکی زیبایی را نام ببریم میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
  • بیمارانی که به دلایل مختلف قادربه انجام درمانهای ارتودنسی رایج نمی باشند. در این گونه مواقع دندان پزشک زیبایی معمولا یکی از انواع لامینیت را به بیمار تجویز می کند. دلایل عدم تمابل به ارتودنسی می تواند مختلف باشد(اعم ازسن بالا ، محدودیت شغلی و زمانی ،سابقه برگشت دندانها بعد ازارتودنسی،خفیف بودن درصد ناهنجاری دندانی چند دندان بنحوی که لزومی به درمانهای وسیع ،وقت گیر وگاهی همراه با کشیدن دندانها درارتودنسی نباشد.)
  • بیمارانی که دندانهای ردیف ومرتب دارند(حتی بعدازارتودنسی)ولی عدم تناسب درسایز وفرم یا رنگ منجر به نامتناسب شدن طرح لبخند بیمارمی شود. در این گونه موارد نتایج حاصل از ارتودنسی مورد رضایت بیمار نبوده است و بیمار از روش لامینیت کامپوزیت استفاده می کند.
  • بیمارانی که از رنگ دندان رنج می برند و دندانهای بسیارتیره دارند وبه دلایل مختلف دندانها نسبت به روشهای بلیچینگ(سفید کردن دندان)مقاومت نشان داده ورنگ دندان روشن نمیشود.درنتیجه بهترین راه برای داشتن دندانهای بسیارسفید به همراه پایداری رنگ،لامینیت دندانها میباشد.
[alert type=”information” title=”مطالب مرتبط” grey_skin=1 ]مطالب مشابه با این مقاله را با کلیک بر روی دکمه های زیر بخوانید[/alert]

[cws_button type=default size=small link=/tag/خط-لبخند/# ]اصلاح خط لبخند[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/tag/درباره-لامینیت-کامپوزیت/# ]درباره لمینیت کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/tag/درباره-لمینیت/# ]درباره لمینیت[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/tag/درباره-ونیر-کامپوزیت/# ]درباره ونیر کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/tag/طرح-لبخند/# ]طرح لبخند[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/tag/لبخند-زیبا-چیست/# ]لبخند زیبا چیست ؟[/cws_button]