علت لقی دندان ها بعد از جرمگیری

لقی دندان پس از جرمگیری

لقی دندان پس از جرمگیری

۲ ۵ خرداد ۱۳۹۵
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
لقی دندان پس از جرمگیری
لقی دندان پس از جرمگیری

لقی دندان :

لقی دندان علت های مختلفی دارد ولی شاید بتوان به این نکته اشاره کنیم که شایعترین علت لقی دندان تحلیل استخوان اطراف ریشه و از دست دادن بافت حمایت کننده دندان است . آیا میدانید که جرم اطراف دندان مهمترین عامل در تحلیل استخوان و بافت حامی دندان است؟ جرمی که بر روی دندانها تشکیل میشود چیزی شبیه جرم های دور جدار داخلی سماور است . با این تفاوت که ترکیباتی پیچیده تر داشته و روند تشکیل آن اندکی متفاوت است . بزاق ما به طور معمول دارای املاح زیادی است که قدرت رسوب کردن را دارند . این املاح معمولا در جاهائی که با غذا و مسواک کمتر در تماس است رسوب میکنند. رسوب این املاح همراه است با ایجاد بستر مناسب برای جایگزینی میکروب هائی که به طور طبیعی در دهان وجود دارد و رشد و تکثیر آن است . اضافه شدن پروتئین های موجود در غذا و بذاق و همچنین لاشه سلولهای مرده بافت های مختلف دهان در مجموع باعث افزایش حجم این رسوبات شده و به مرور جرم تشکیل میشود.بارها شنیده اید که بعد از جرمگیری دندانهایم لق شده و یا بعد از جرمگیری دندان هایم حساس شده است . این ظاهر ماجراست و پشت این حساسیت ها یک واقعیت تلخ خفته است . دندان های لق شده شما قبل از جرگیری بوسیله جرم های اسیب رسان به هم متصل شده بودند و شما حالت لقی آن را حس نمیکردید . بعد از برداشتن جرم ها دندهایتان نفس میکشند و از دست اسید حاصل از جرم رها شده اند و در صورت رعایت بهداشت روند تحلیل استخوان متوقف خواهد شد ولی !!!!!!!!!!! ولی استخوان های قبلی باز نخواهند گشت . جرمگیری بی ضرر ترین درمان در دندانپزشکیست . آن را به موقع انجام دهید تا لقی دندان ها را هرگز تجربه نکنید .

ارسال شده در مطالب آموزشی, مقالات توسط دکتر سهرابی
دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 5 - "لقی دندان پس از جرمگیری" by , written on ۵ خرداد, ۱۳۹۵

لقی دندان : لقی دندان علت های مختلفی دارد ولی شاید بتوان به این نکته اشاره کنیم که شایعترین علت لقی دندان تحلیل استخوان اطراف ریشه و از دست دادن بافت حمایت کننده دندان است . آیا میدانید که جرم اطراف دندان مهمترین عامل در تحلیل استخوان و بافت حامی دندان است؟ جرمی که بر روی دندانها تشکیل میشود چیزی شبیه جرم های دور جدار داخلی سماور است . با این تفاوت که ترکیباتی پیچیده تر داشته و روند تشکیل آن اندکی متفاوت است . بزاق ما به طور معمول دارای املاح زیادی است که قدرت رسوب کردن را دارند . این املاح معمولا در جاهائی که با غذا و مسواک کمتر در تماس است رسوب میکنند. رسوب این املاح همراه است با ایجاد بستر مناسب برای جایگزینی میکروب هائی که به طور طبیعی در دهان وجود دارد و رشد و تکثیر آن است . اضافه شدن پروتئین های موجود در غذا و بذاق و همچنین لاشه سلولهای مرده بافت های مختلف دهان در مجموع باعث افزایش حجم این رسوبات شده و به مرور جرم تشکیل میشود.بارها شنیده اید که بعد از جرمگیری دندانهایم لق شده و یا بعد از جرمگیری دندان هایم حساس شده است . این ظاهر ماجراست و پشت این حساسیت ها یک واقعیت تلخ خفته است . دندان های لق شده شما قبل از جرگیری بوسیله جرم های اسیب رسان به هم متصل شده بودند و شما حالت لقی آن را حس نمیکردید . بعد از برداشتن جرم ها دندهایتان نفس میکشند و از دست اسید حاصل از جرم رها شده اند و در صورت رعایت بهداشت روند تحلیل استخوان متوقف خواهد شد ولی !!!!!!!!!!! ولی استخوان های قبلی باز نخواهند گشت . جرمگیری بی ضرر ترین درمان در دندانپزشکیست . آن را به موقع انجام دهید تا لقی دندان ها را هرگز تجربه نکنید .

دیدگاه (2)
مهناز مشعوف۳۰ خرداد, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سلام آقاي دكتر سهرابي با توجه به زرد شدن تدریجی دندانهایم تمایل به انجام لمینت دندانهایی جلویی را دارم.بنده در ایران زندگی نمیکنم و فقط برای دو هفته تا 5 روز آینده در ایران هستم و آیا امگان انجام لمینت سرامیگی در طول این مدت وجود دارد؟البته ترجيحاً كاري رو انجام ميدهم كه توصيه ي جنابعالي باشه .بنده در تاريخ ٤تيرماه تهران ميباشم امكان دارد براي من يك وقتي در نظر بگيريد كه بتوانم نظر شمارو بدونم و بتونم تصميم بگيرم كه كار مناسب وضعيت دندانهايم رو بگيرم در ضمن میشه لطفا" هزینه ی لمینت کامپوزیتی و سرامیکی برای هر دندان رو بپرسم.متشکرم
دکتر سهرابی۳۱ خرداد, ۱۳۹۵پاسخ دادن  
سلام لطفا با تلفن موبایل مطب تماس بگیرید تا یک وقت مشاوره سربع براتون در نظر گرفته بشه 09191000533

یک دیدگاه بگذارید

*

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)