بلیچینگ

روش های بلیچینگ دندان

روش های بلیچینگ

روش های بلیچینگ دندان

بسیاری از افراد از رنگ بد دندان های خود رنج می برند و برای استفاده از بلیچینگ به دندانپزشکان زیبایی مراجعه می کنند . دندان پزشکان با آنالیز دندان های فرد ممکن است یکی از روش ها بلیچینگ و یا بسیاری از راه کار های دیگر را به بیمار پیشنهاد دهند. افراد به دلیل افزایش سن و یا مصرف نوشیدنی های رنگی ممکن است دندان های بدرنگی داشته باشند. دندان های سفید موجب زیبایی لبخند و افزایش اعتماد بنفس می شود.

همان طور که میدانید یکی از راه های سفید کردن دندان بلیچینگ می باشد. این درمان ممکن است به دو صورت انجام شود

بلیچینگ مطبی یا office bleaching وبلیچینگ خانگی یا home bleaching .

هرکدام از روش های فوق دارای نتایج مخصوص به خود می باشد که قبل از انجام بلیچینگ باید با آن ها اشنا شوید. در بلیچینگ دندان ماده ای به شکل ژل روی دندان ها قرار داده می شود و موجب سفیدی دندان ها در کوتاهترین زمان ممکن را سبب می شود.

آفیس بلیچینگ

آفیس بلیچینگ همان سفیدی دندان در مطب است که توسط دندان پزشک زیبایی انجام می شود . در این روش دندان پزشک با محافظت از لثه ژل بلیچینگ که از پراکسید هیدروژن تشکیل شده است را روی دندان ها قرار می دهد و دندان ها پس از یک واکنش شیمیایی دچار تغییر رنگ می شوند. ژل بلیچینگ ماده ای شیمیایی است پس دندان پزشک باید محافظت های لازم از لثه و صورت بیمار را انجام دهدو برای مدت زمان حساب شده ای مواد بلیچینگ را روی دندان قرار دهد . همچنین در این روش بسیار سریع تر از روش های خانگی دندان های سفید می شوند ولی بسیار به تخصص و مهارت دندانپزشک زیبای نیز وابسته است.

بلیچینگ خانگی

بلیچینگ خانگی همان سفید کردن دندان ها در خانه می باشد که زیر نظر دندانپزشک زیبایی و با همکاری خود شخص انجام می گیرد. دندان پزشک قالب های تری پلاستیکی که متناسب با دندان های شما ساخته شده است را به شما می دهد و شما مواد ژلی بلیچینگ خانگی را با فواصل مشخصی روی دندان ها قرار می دهید. این مواد ژلی مانند مواد افیس بلچینگ شیمیایی می باشند و از جنس کارباماید پر اکسید هستند. بلیچینگ خانگی موجب می شود که سفید کردن دندان ها داخل مطب تاثییر بهتری داشته باشد و ماندگاری سفیدی دندان را افزایش یابد.

نکته قابل اهمیت این است که روش های بلچینگ مطب و بلیچینگ خانگی بهتر است در کنار هم انجام شود تا شرایط مثبتی و مطلوبی برای سفید کردن دندان های بیمار ایجاد کند.

تصویر زیر نمونه ای از بلیچینگ در مطب دکتر سهرابی می باشد که از هر دو روش آفیس و خانگی استفاده کرده است. این بیماردارای رنگ دندان بصورت مادر زادی رنگ زرد رنگ بوده است . درمان با دستگاه ال ای دی طراحی شده توسط دکتر سهرابی انجام شده . از ژلهای بلیچینگ FGMبرزیل برای شروع درمان استفاده شد و برای تثبیت رنگ از روش بلیچینگ خانگی ساخت آمریکا و با روش استفاده اختصاصی استفاده شده است و مورد رضایت بیمار واقع شده است.

روش های بلیچینگ دندان

میزان سفیدی دندان در بلیچینگ

میزان سفیدی دندان های در بلیچینگ به جنس دندان و میزان بد رنگی دندان ها بستگی دارد و اگر بیمار در مان های خانگی را در کنار افیس بلیچینگ انجام دهد سفیدی مورد نظر بیمار حاصل می شود. در بسیاری از مواقع بیمار مراجعه کننده رنگ هالیودی را برای رنگ دندان های خود در نظر دارد که در آن صورت روش هایی از جمله ونیز کامپوزیت به بیمار پیشنهاد داده می شود. اصولا سفیدی دندان ها در روش ونیر کامپوزیت بیشتر می باشد و ماندگاری سفیدی دندان نیز بیشتر است.

ماندگاری بلیچینگ

اگر بیمار مراجعه کننده هردو روش افیس بلیچینگ و درمان خانگی را اجرا کند نتایج رضایت بخش تری بدست می آورد ولی نکته قابل ذکر این است که بیمار باید مراقبت ها بهداشتی لازم را انجام دهد و حدامکان از مصرف نوشیدنی و خوراکی های رنگی خودداری کند. همچنین رغایت بهداشت فردی از نکات ماندگاری بلیچینگ می باشد.

[alert type=”success” title=”درباره بلیچینگ بیشتر بدانید .” grey_skin=1 ]با کلیک کردن بر روی هر کدام از دکمه های آبی زیر به اطلاعاتی جالب و مناسب درباره بلیچینگ دسترسی پیدا خواهید نمود [/alert]

[cws_button type=rounded size=small link=/بلیچینگ-دندان/# ]بلیچینگ دندان[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/بلیچینگ-سفید-کردن-دندان/# ]توصیه های لازم بعد از بلیچینگ [/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/خدمات-ما/بلیچینگ/# ]در مورد بلیچینگ[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/روش-های-بلیچینگ-دندان/# ]روش های بلیچینگ[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/سفید-کردن-دندان-با-کامپوزیت/# ]دندان سفید با کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/سفید-کردن-دندان/# ]اهمیت سفیدی دندان[/cws_button]


مطالب مشابه

8 thoughts on “روش های بلیچینگ دندان

 1. آذین گفت:

  سلام.بلیچینگ برای دندانی ک ذاتا زرده جواب میده؟منظورم اینه ک به مرور زمان زرد نشده و حتی دندونی ک تازه در امده هم زرده

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام آذین عزیز
   انتخاب کیس های مناسب برای بلیچینگ به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد که نیاز به معاینات حضوری دارد .
   موفق باشید

 2. محمد ام جی گفت:

  سلان دکتر جان فرق بلیچینگ معمولی با زوم ادوانس بلیچینگ چیه ک میگن مواد زوم ادوانس بلیچینگ تو ایران گیر نمیاد اگه میشه ی توضیحی بدید برای تحقیق میخوام ممنونم.

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام محمد جان
   زوم یک دستگاه فعال کننده متریال در بلیچینگ است که فقط با کمک فرکانس نوری دستگاه خودش اکتیو می گردد . چون من خودم از دستگاه زوم استفاده نمی کنم ، اطلاعی در مورد مارکت آن ندارم .
   موفق باشید

 3. منا احمدی گفت:

  سلام دکتر خسته نباشین چند بار در روز باید این قالب گذاشت و چند ساعت

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام مینا خانم
   طرح درمان و نوع ماده ای که تعیین میشه ، در تعداد و ساعت درمان موثر است .
   این موضوع توسط دندانپزشک آموزش داده خواهد شد .
   موفق باشید

 4. سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر .ببخشید من قالب دندونم ک واسه بلیچینگ در خانه گرفته بودم ی شب تا صبح توی دمای اتاق گذاشتم ‌.توی یخچال نذاشتم اما الان این قالبه شل شده و نمیشه ازش استفاده کنم!ایا راهی هست ک بشه این مثل اولش بشه؟توی آب سرد هم گذاشتمش اما نشد

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام سارا خانم
   اگر بتونید چند ساعتی ان را داخل دهانتان بگذارید ، ممکن است شکل خود را بازیابد . در غیر اینصورت به دندانپزشکتان مراجعه کنید .
   موفق باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *