ضررهای-دهانی-قلیان | عوارض دهانی سیگار | رنگ دانه های سیگار

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

ضررهای دهانی قلیان

ضررهای دهانی قلیان

۲ ۱۵ آذر ۱۳۹۸
لطفا امتیاز دهید 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
Loading...
ضررهای دهانی قلیان
ضررهای دهانی قلیان

ضررهای دهانی قلیان

وقتی صحبت از ضررهای دهانی قلیان می شود بسیاری از جوان تر ها دلایل خاص و عجیبی دارند که منطبق با واقعیت نیست .

متاسفانه استفاده از قلیان به عنوان یک تفریح لاکچری در بین مردم گسترش یافته است . طعم خوش و رایحه دلنشینی که به صورت شیمیایی ایجاد شده است در این توسعه یافتگی بی تاثیر نبوده است . من نمی خواهم به صورت علمی به این مطلب وارد شوم ، چون بحث های علمی باید مستند به مطالعات و تحقیقات علمی و تکرار شده باشد .در این مقاله  مشاهدات شخصی مراجعین خودم راذکر کرده ام .

سیگار هرگز ، ما فقط قلیان میکشیم

گاها مراجعین کم سن و سالی داریم که سلامت و طراوت در محیط دهانشان مثل دسته گل است . میبینم بهداشت عالی دارند . برای نخ دندان نزدن بهانه نمی آورند . ولی یک التهاب خفبف در معاینات لثه مشاهده می شود . به رسم اصول حرفه ای در مورد عادت های زندگی از ایشان سوال میکنیم . وقتی به کلمه سیگار می رسیم ، بعضی ها با ناراحتی پاسخ  می دهند که سیگار هرگز ، ما فقط قلیان میکشیم . من نمی توانم بین سیگار و قلیان چه میزان تفاوت در تخریب پرستیژ اجتماعی است ولی شدت التهابات در هر دو و مصرف مشابه ، کم و بیش نزدیک به هم است و حتی قلیانی ها خشکی و شکنندگی بیشتری در لثه هایشان دارند .

هفته ای یکبار که ضرری ندارد

با مصرف یکی دو بار در هفته ، مشکلی نخواهیم داشت . این هم یک دلیل دیگر است که گاهی از این مراجعین عزیزمون میشنوم . مصرف قلیان با سیگار قابل مقایسه نیست . شنیده ام ضررش بسیار بسیار بالاتر است و البته کم تر در دسترس است . خب هفته ای یکی دو بار اش اگه برابری کنه با مصرف سیگار که همون قدر اسیب رسان است .

سیگار بهتر است یا قلیان ؟

سوال از بنیان اشتباه است . دو قاتل خاموش هستند . چطور میشه بگی کدوم بهتر هستند ؟ سعی کنید به این فکر کنید که جرم های دندون را میشه با جرم گیری درست کرد ولی رسوب همین جرم ها تو ریه و ….. قابل جبران هست ؟

ضررهای دهانی قلیان زیاد است ولی در برابر آسیبی که به قلب و عروق و ریه و کبد شما وارد می شود بسیار نا چیز است . بهتر است تفریح دیگری را جایگزین این میهمان بد شگون کنید .

ارسال شده در مطالب آموزشی توسط دکتر محمد رضا سهرابی
دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 5 - "ضررهای دهانی قلیان" by , written on ۱۳۹۸-۰۹-۱۵

ضررهای دهانی قلیان وقتی صحبت از ضررهای دهانی قلیان می شود بسیاری از جوان تر ها دلایل خاص و عجیبی دارند که منطبق با واقعیت نیست . متاسفانه استفاده از قلیان به عنوان یک تفریح لاکچری در بین مردم گسترش یافته است . طعم خوش و رایحه دلنشینی که به صورت شیمیایی ایجاد شده است در این توسعه یافتگی بی تاثیر نبوده است . من نمی خواهم به صورت علمی به این مطلب وارد شوم ، چون بحث های علمی باید مستند به مطالعات و تحقیقات علمی و تکرار شده باشد .در این مقاله  مشاهدات شخصی مراجعین خودم راذکر کرده ام . سیگار هرگز ، ما فقط قلیان میکشیم گاها مراجعین کم سن و سالی داریم که سلامت و طراوت در محیط دهانشان مثل دسته گل است . میبینم بهداشت عالی دارند . برای نخ دندان نزدن بهانه نمی آورند . ولی یک التهاب خفبف در معاینات لثه مشاهده می شود . به رسم اصول حرفه ای در مورد عادت های زندگی از ایشان سوال میکنیم . وقتی به کلمه سیگار می رسیم ، بعضی ها با ناراحتی پاسخ  می دهند که سیگار هرگز ، ما فقط قلیان میکشیم . من نمی توانم بین سیگار و قلیان چه میزان تفاوت در تخریب پرستیژ اجتماعی است ولی شدت التهابات در هر دو و مصرف مشابه ، کم و بیش نزدیک به هم است و حتی قلیانی ها خشکی و شکنندگی بیشتری در لثه هایشان دارند . هفته ای یکبار که ضرری ندارد با مصرف یکی دو بار در هفته ، مشکلی نخواهیم داشت . این هم یک دلیل دیگر است که گاهی از این مراجعین عزیزمون میشنوم . مصرف قلیان با سیگار قابل مقایسه نیست . شنیده ام ضررش بسیار بسیار بالاتر است و البته کم تر در دسترس است . خب هفته ای یکی دو بار اش اگه برابری کنه با مصرف سیگار که همون قدر اسیب رسان است . سیگار بهتر است یا قلیان ؟ سوال از بنیان اشتباه است . دو قاتل خاموش هستند . چطور میشه بگی کدوم بهتر هستند ؟ سعی کنید به این فکر کنید که جرم های دندون را میشه با جرم گیری درست کرد ولی رسوب همین جرم ها تو ریه و ….. قابل جبران هست ؟ ضررهای دهانی قلیان زیاد است ولی در برابر آسیبی که به قلب و عروق و ریه و کبد شما وارد می شود بسیار نا چیز است . بهتر است تفریح دیگری را جایگزین این میهمان بد شگون کنید .

دیدگاه (2)
p...kkk۱۴۰۰-۰۱-۱۸پاسخ دادن  
ما هم قلیان میکشیم ضرر داره ؟؟...
دکتر محمد رضا سهرابی۱۴۰۰-۰۱-۲۰پاسخ دادن  
قلیان خیلی خیلی مضره . واقعا شک دارید ؟

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)