علت لقی دندان ها بعد از جرمگیری

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

لقی دندان پس از جرمگیری

لقی دندان پس از جرمگیری

۲ ۵ خرداد ۱۳۹۵
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...
لقی دندان پس از جرمگیری
لقی دندان پس از جرمگیری

لقی دندان :

لقی دندان علت های مختلفی دارد ولی شاید بتوان به این نکته اشاره کنیم که شایعترین علت لقی دندان تحلیل استخوان اطراف ریشه و از دست دادن بافت حمایت کننده دندان است . آیا میدانید که جرم اطراف دندان مهمترین عامل در تحلیل استخوان و بافت حامی دندان است؟ جرمی که بر روی دندانها تشکیل میشود چیزی شبیه جرم های دور جدار داخلی سماور است . با این تفاوت که ترکیباتی پیچیده تر داشته و روند تشکیل آن اندکی متفاوت است . بزاق ما به طور معمول دارای املاح زیادی است که قدرت رسوب کردن را دارند . این املاح معمولا در جاهائی که با غذا و مسواک کمتر در تماس است رسوب میکنند. رسوب این املاح همراه است با ایجاد بستر مناسب برای جایگزینی میکروب هائی که به طور طبیعی در دهان وجود دارد و رشد و تکثیر آن است . اضافه شدن پروتئین های موجود در غذا و بذاق و همچنین لاشه سلولهای مرده بافت های مختلف دهان در مجموع باعث افزایش حجم این رسوبات شده و به مرور جرم تشکیل میشود.بارها شنیده اید که بعد از جرمگیری دندانهایم لق شده و یا بعد از جرمگیری دندان هایم حساس شده است . این ظاهر ماجراست و پشت این حساسیت ها یک واقعیت تلخ خفته است . دندان های لق شده شما قبل از جرگیری بوسیله جرم های اسیب رسان به هم متصل شده بودند و شما حالت لقی آن را حس نمیکردید . بعد از برداشتن جرم ها دندهایتان نفس میکشند و از دست اسید حاصل از جرم رها شده اند و در صورت رعایت بهداشت روند تحلیل استخوان متوقف خواهد شد ولی !!!!!!!!!!! ولی استخوان های قبلی باز نخواهند گشت . جرمگیری بی ضرر ترین درمان در دندانپزشکیست . آن را به موقع انجام دهید تا لقی دندان ها را هرگز تجربه نکنید .

ارسال شده در مطالب آموزشی, مقالات توسط دکتر سهرابی
دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "لقی دندان پس از جرمگیری" by , written on ۱۳۹۵-۰۳-۰۵

لقی دندان : لقی دندان علت های مختلفی دارد ولی شاید بتوان به این نکته اشاره کنیم که شایعترین علت لقی دندان تحلیل استخوان اطراف ریشه و از دست دادن بافت حمایت کننده دندان است . آیا میدانید که جرم اطراف دندان مهمترین عامل در تحلیل استخوان و بافت حامی دندان است؟ جرمی که بر روی دندانها تشکیل میشود چیزی شبیه جرم های دور جدار داخلی سماور است . با این تفاوت که ترکیباتی پیچیده تر داشته و روند تشکیل آن اندکی متفاوت است . بزاق ما به طور معمول دارای املاح زیادی است که قدرت رسوب کردن را دارند . این املاح معمولا در جاهائی که با غذا و مسواک کمتر در تماس است رسوب میکنند. رسوب این املاح همراه است با ایجاد بستر مناسب برای جایگزینی میکروب هائی که به طور طبیعی در دهان وجود دارد و رشد و تکثیر آن است . اضافه شدن پروتئین های موجود در غذا و بذاق و همچنین لاشه سلولهای مرده بافت های مختلف دهان در مجموع باعث افزایش حجم این رسوبات شده و به مرور جرم تشکیل میشود.بارها شنیده اید که بعد از جرمگیری دندانهایم لق شده و یا بعد از جرمگیری دندان هایم حساس شده است . این ظاهر ماجراست و پشت این حساسیت ها یک واقعیت تلخ خفته است . دندان های لق شده شما قبل از جرگیری بوسیله جرم های اسیب رسان به هم متصل شده بودند و شما حالت لقی آن را حس نمیکردید . بعد از برداشتن جرم ها دندهایتان نفس میکشند و از دست اسید حاصل از جرم رها شده اند و در صورت رعایت بهداشت روند تحلیل استخوان متوقف خواهد شد ولی !!!!!!!!!!! ولی استخوان های قبلی باز نخواهند گشت . جرمگیری بی ضرر ترین درمان در دندانپزشکیست . آن را به موقع انجام دهید تا لقی دندان ها را هرگز تجربه نکنید .

دیدگاه (2)
مهناز مشعوف۱۳۹۵-۰۳-۳۰پاسخ دادن  
سلام آقاي دكتر سهرابي با توجه به زرد شدن تدریجی دندانهایم تمایل به انجام لمینت دندانهایی جلویی را دارم.بنده در ایران زندگی نمیکنم و فقط برای دو هفته تا 5 روز آینده در ایران هستم و آیا امگان انجام لمینت سرامیگی در طول این مدت وجود دارد؟البته ترجيحاً كاري رو انجام ميدهم كه توصيه ي جنابعالي باشه .بنده در تاريخ ٤تيرماه تهران ميباشم امكان دارد براي من يك وقتي در نظر بگيريد كه بتوانم نظر شمارو بدونم و بتونم تصميم بگيرم كه كار مناسب وضعيت دندانهايم رو بگيرم در ضمن میشه لطفا" هزینه ی لمینت کامپوزیتی و سرامیکی برای هر دندان رو بپرسم.متشکرم
دکتر سهرابی۱۳۹۵-۰۳-۳۱پاسخ دادن  
سلام لطفا با تلفن موبایل مطب تماس بگیرید تا یک وقت مشاوره سربع براتون در نظر گرفته بشه 09191000533

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .