کشیدن دندان | مراقبت بعد از کشیدن دندان | توصیه های لازم بعد از کشیدن دندان | دکتر سهرابی

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

کشیدن دندان

کشیدن دندان

۲ ۴ فروردین ۱۳۹۵
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...
کشیدن دندان
کشیدن دندان

توصیه های لازم بعد از کشیدن دندان

 • گاز گذاشته شده در محل جراحی را تا یک ساعت با فشاردرمحل نگاه داشته ودر تمام این مدت از خوردن وآشامیدن وبخصوص کشیدن سیگارپرهیزکنیدوآب دهان رابطور معمول فروببرید وحتی الامکان از تعویض گازخودداری بفرمائید.
 • پس ازبرداشتن گازحداقل تا ۲۴ ساعت فقط مایعات سرد مثل شیر،سوپ،آب گوشت،آبمیوه وچای سرد استفاده کنیدو پس از ۲۴ساعت،رژیم غذائی نرم وباحرارت معمولی میل نمائید.
 • حداقل تا ۱۲ساعت پس ازعمل ناحیه جراحی را کمپرس سرد کنید،برای این منظورمیتوانید ازکیسه های یخ آماده استفاده کرده  یاچند قطعه یخ راداخل یک نایلون گذاشته ودرب آنرا محکم بسته واستفاده نمائید.طریقه استفاده از کمپرس سرد بصورت متناوب پانزده دقیقه یکباراست یعنی پانزده دقیقه کمپرس کنید پانزده دقیقه استراحت وبه همین ترتیب این عمل بعد از عمل جراحی تا   ۱۲ساعت به استثناء مواقع استراحت باید انجام شود.کمپرس سرد به کاهش تورم و خونریزی پس از عمل کمک می کند.
 • خونریزی خفیف تا۶ ساعت پس از عمل جراحی طبیعی است که نیاز به درمان خاصی ندارد.در صورتیکه خونریزی شدید داشتید یک قطعه یخ را داخل دهان نگاه دارید تاآب شود و هر نیم ساعت این عمل را تکرار کنید.در صورتیکه خونریزی ادامه پیدا کرد یک عدد چای کیسه ای روی ناحیه عمل شده قرار دهید و حداقل یکساعت روی آن فشار ملایمی وارد آورید.
 • در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی دهان را بصورت قرقره شستشو نکنید.پس از این مدت حداقل ۳ باردر روز بخصوص پس از صرف غذا ناحیه عمل شده را با سرم فیزیولوژی یا آب نمک رقیق شستشو دهید.
 • از ۴۸ ساعت پس از عمل جراحی در صورت نیاز میتوانید کمپرس گرم کنید که با استفاده از حوله گرم هر نیم ساعت بطور متناوب انجام میشود.
 • بروز تورم و کبودی پس از عمل جراحی امری طبیعی است که معمولاً تا سه روز پس از عمل جراحی افزایش یافته وسپس به تدریج رو به کاهش می رود.
 • داروهای تجویز شده را رأس ساعت مقرر استفاده کنید.
 • مختصری درد،تورم،خونریزی وتب تا یک درجه پس از عمل جراحی طبیعی است،نگران نباشید ودر صورت بروز درد هر ۴ ساعت از مسکن تجویز شده استفاده بفرمائید.
 • از هر گونه خود درمانی یا توصیه اطرافیان پرهیز کرده ودر صورت لزوم با کلینیک تماس بگیرید.
 • از استحمام وانجام فعالیتهای سنگین تا حداقل ۴۸ ساعت بعد از عمل خودداری کنید.
 • پس از عمل جراحی نیاز بدن به مواد غذایی بیشتر میشود،این نیاز را با خوردن و آشامیدن مواد غذایی مقوی با توجه به توصیه های فوق جبران کنید.
 • در مواردی که در ناحیه عمل شده خمیر مخصوص جراحی قرار داده شده است افتادن تمام یا قسمتی از خمیر پس از۲۴ ساعت اشکالی ایجاد نخواهد کرد.
 • مسواک زدن در قسمتهایی که جراحی نشده است بلامانع است.
ارسال شده در توصیه های لازم توسط دکتر سهرابی
دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 0 - "کشیدن دندان" by , written on ۱۳۹۵-۰۱-۰۴

توصیه های لازم بعد از کشیدن دندان گاز گذاشته شده در محل جراحی را تا یک ساعت با فشاردرمحل نگاه داشته ودر تمام این مدت از خوردن وآشامیدن وبخصوص کشیدن سیگارپرهیزکنیدوآب دهان رابطور معمول فروببرید وحتی الامکان از تعویض گازخودداری بفرمائید. پس ازبرداشتن گازحداقل تا ۲۴ ساعت فقط مایعات سرد مثل شیر،سوپ،آب گوشت،آبمیوه وچای سرد استفاده کنیدو پس از ۲۴ساعت،رژیم غذائی نرم وباحرارت معمولی میل نمائید. حداقل تا ۱۲ساعت پس ازعمل ناحیه جراحی را کمپرس سرد کنید،برای این منظورمیتوانید ازکیسه های یخ آماده استفاده کرده  یاچند قطعه یخ راداخل یک نایلون گذاشته ودرب آنرا محکم بسته واستفاده نمائید.طریقه استفاده از کمپرس سرد بصورت متناوب پانزده دقیقه یکباراست یعنی پانزده دقیقه کمپرس کنید پانزده دقیقه استراحت وبه همین ترتیب این عمل بعد از عمل جراحی تا   ۱۲ساعت به استثناء مواقع استراحت باید انجام شود.کمپرس سرد به کاهش تورم و خونریزی پس از عمل کمک می کند. خونریزی خفیف تا۶ ساعت پس از عمل جراحی طبیعی است که نیاز به درمان خاصی ندارد.در صورتیکه خونریزی شدید داشتید یک قطعه یخ را داخل دهان نگاه دارید تاآب شود و هر نیم ساعت این عمل را تکرار کنید.در صورتیکه خونریزی ادامه پیدا کرد یک عدد چای کیسه ای روی ناحیه عمل شده قرار دهید و حداقل یکساعت روی آن فشار ملایمی وارد آورید. در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی دهان را بصورت قرقره شستشو نکنید.پس از این مدت حداقل ۳ باردر روز بخصوص پس از صرف غذا ناحیه عمل شده را با سرم فیزیولوژی یا آب نمک رقیق شستشو دهید. از ۴۸ ساعت پس از عمل جراحی در صورت نیاز میتوانید کمپرس گرم کنید که با استفاده از حوله گرم هر نیم ساعت بطور متناوب انجام میشود. بروز تورم و کبودی پس از عمل جراحی امری طبیعی است که معمولاً تا سه روز پس از عمل جراحی افزایش یافته وسپس به تدریج رو به کاهش می رود. داروهای تجویز شده را رأس ساعت مقرر استفاده کنید. مختصری درد،تورم،خونریزی وتب تا یک درجه پس از عمل جراحی طبیعی است،نگران نباشید ودر صورت بروز درد هر ۴ ساعت از مسکن تجویز شده استفاده بفرمائید. از هر گونه خود درمانی یا توصیه اطرافیان پرهیز کرده ودر صورت لزوم با کلینیک تماس بگیرید. از استحمام وانجام فعالیتهای سنگین تا حداقل ۴۸ ساعت بعد از عمل خودداری کنید. پس از عمل جراحی نیاز بدن به مواد غذایی بیشتر میشود،این نیاز را با خوردن و آشامیدن مواد غذایی مقوی با توجه به توصیه های فوق جبران کنید. در مواردی که در ناحیه عمل شده خمیر مخصوص جراحی قرار داده شده است افتادن تمام یا قسمتی از خمیر پس از۲۴ ساعت اشکالی ایجاد نخواهد کرد. مسواک زدن در قسمتهایی که جراحی نشده است بلامانع است.

دیدگاه (2)
نرگس۱۳۹۹-۰۱-۲۰پاسخ دادن  
سلام اقای دکتر نرگسم ۴۲ ساله از گرگان. من ۱۸ تا دندان برام مونده. خاستم همه رو بابیهوشی بکشم در یک جلسه و یک پک متحرک بزارم ایا امکانش هست. کرسی و عقل رو کشیدم. راهنمایی کنید.
دکتر محمد رضا سهرابی۱۳۹۹-۰۴-۲۷پاسخ دادن  
سلام نرگس خانم با بیهوشی میشود این کار را انجام داد . البته سدیشن و بیهوشی فرق دارد . موفق باشید

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .