سفید کردن دندانها

سفید کردن دندانها

۳۰ ۱۲ دی ۱۳۹۴
سفید کردن دندانها

سفید کردن دندانها یکی از راهکار های زیبایی می باشد که موجب می شود زیبایی شما افزایش یابد افراد بسیاری به طور مادرزادی دارای دندان های سفیدی هستند و بسیاری از افراد از زردی دندان خود رنج می برند. دندان های سفید موجب می شود زیبایی شما افزایش یابد و اعتماد به نفس شما بیشتر شود. بدون شک سفیدی دندان یکی از فاکتور های زیبایی می باشد که به وسیله راهکار هایی ساده بدست می آید. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان برای داشتن دندان های سالم ضروری است و موجب سفیدی دندان می شود. دندان های زرد موجب ایجاد ناراحتی در بسیاری از افراد می شود از این رو بسیاری از افراد برای داشتن سفید کردن دندان های خود به دندانپزشکی مراجعه می کنند. تحقیقات نشان داده است که بسیاری از بیماران به سفیدی دندان های خود بیشتر از سالم بودن دندان ها اهمیت می دهند و از رنگ دندان های خود ناراضی اند. در این مقاله با راهکار های سفید کردن دندان آشنا می شویم.

سفید کردن دندانها یا همان Teeth Whitening اصطلاحی در دندان پزشک ها, خصوصا دندان پزشکان زیبایی می باشد که با تغییر رنگ در دندان ها و لکه گیری دندان ها ، جلوه ای زیبا در دندان ها ایجاد می شود. سفید کردن دندانها محبوب ترین اعمال زیبایی در دندانپزشکی ها می باشد چرا که دندان های سفید اعتماد بنفس افراد را افزایش می دهد و جلوه ای خاص در ظاهر فرد ایجاد می کند. لبخند زیبا که با سفید کردن دندانها  و ایجاد نظم در دندان دست یافتنی است. تاثیر بصری فوق العاده ای در افراد ایجاد می کند یک لبخند زیبا نشانی از جوانی، سرزندگی، شادی و سلامت است.

با مشاوره با دندان پزشکان زیبایی به راحتی می توانید بهترین لبخند را داشته باشید ولی توجه داشته باشید که سفید کردن دندانها یک روش یکباره نمی باشد بلکه شما نیاز دارید برای تثبیت رنگ دندان های خود زیر نظر پزشک به دندان پزشکی زیبایی مراجعه کنید.

آمادگی قبل از سفید کردن دندانها

مشکلات دندانی می تواند موفقیت در در سفید کردن دندان را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال حفره های دندان حاصل از خرابی دندان باید قبل از سفیدی دندان ترمیم شود. چرا که باعث می شود مواد مورد استفاده در دندان به داخل دندان نفوذ کند. همچنین اگر لثه و دندان های شما دارای مشکلاتی باشد بعد از سفید کردن دندان ها ممکن است دچار حساسیت دندانی شوید.

دندان پزشک زیبایی ابتدا دندان های شما را بررسی می کند و از دندان های شما عکس فتوگرافی می گیرد و در صورت وجود خرابی در دندان ها ابتدا باید موارد فوق را اصلاح سپس در راستای سفید کردن دندانها گام بردارد.

اهمیت سفید کردن دندانها

از آنجا که سفید کردن دندانها از اهمیت بسیاری برخوردار است و موجب زیبایی افراد می شود بسیاری از افراد برای داشتن دندان سفید به دندانپزشکی مراجعه می کنند. با توجه به نظر سنجی به آکادمی آمریکایی دندانپزشکی زیبایی داشتن لبخند زیبا از اهمیت برخوردار است و سفیدی دندان ها در داشتن این لبخند زیبا موثر است. نتایج این تحقیقات به صورت زیر می باشد.:

 • تقریبا همه بزرگسالان (۹۹.۷٪) معتقدند لبخند یک دارایی مهم اجتماعی است. ۹۶ درصد از بزرگسالان باور دارند که یک لبخند زیبا جذابیت خاصی برای جنس مخالف دارد.
 • سه چهارم (۷۴ درصد) از بزرگسالان عقیده دارند احساس لبخند غیرجذاب می تواند شانس داشتن موفقیت شغلی مناسب را کاهش دهد.
 • و هنگامی که از پاسخ دهندگان خواسته شد تا راهکار داشتن دندای های زیبا را بگویند. آن ها در گام اول به سفید کردن دندان ها اشاره کردند.

چگونه دندان های سفیدی داشته باشیم؟

سفید کردن دندان فرایندی آسان می باشد به طریقی که با قرار گرفتن مواد سفید کننده دندان که از پراکسید هیدروژن یا کاربامید پراکساید ساخته شده است. رنگ دندان ها تغییر می کند و جلوه ای خاص در دندان ها ایجاد می شود.

آیا سفید کردن دندانها روشی مناسب برای همه افراد است؟

قبل از سفید کردن دندان باید با دندانپزشک مشورت کنید. سفید کردن دندان اگر با مواد بلیچینگ انجام شود و فرد دارای دندان های خاکستری و تیره باشد نتیجه مثبتی نخواهد داشت. همچنین اگر فرد دارای دندان های پوسیده ای باشد و حفره در دندان هایش وجود داشته باشد سفید کردن دندان با مواد بلیچینگ موثر نمی باشد و باید از لمینیت با کامپوزیت ها برای سفیدی دندان استفاده شود.

آیا سفید کردن دندانها عوارض جانبی دارد؟

سفید کردن دندان به طور کلی عوارض جانبی ندارد ولی در بعضی افراد مواد بلیچیگ از طریق مینای دندان به عاج دندان می رسند و موجب می شود که عصب دندان تحریک شود که پس از مدتی این تحریک از بین می رود. باید به این نکته دقت کرد که در استفاده از مواد سفید کننده دندان دقت شود و با دستور دندانپزشک استفاده شود. چرا که استفاده مکرر سبب می شود به مینای دندان آسیب وارد شود.

 علت تغییر رنگ دندان

قبل از آشنایی با روش های سفید کردن دندانها بهتر است با علت تغییر رنگ دندان آشنا شویم. افراد بسیاری برای سفید کردن دندانها به دندانپزشکان زیبایی مراجعه می کنند ولی به راستی علت تغییر رنگ دندان چه می تواند باشد. همان طور که می دانید نوزاد دندان های روشن تری از برزگسالان دارد رنگ دندان ها ممکن است به دلایل زیر تغییر کند.

 • نوشیدنی و آشامیدنی: نوشیدنی و آشامیدنی های رنگی موجب می شود سفیدی دندان های شما از بین برود. نوشیدنی و خوراکی رنگی مانند قهوه , نوشابه, چای, پفک و  سایر موجب می شود سفیدی دندان از بین برود.
 • دخانیات: دخانیات از جمله توتون و تنباکو  و سیگار کشیدن موجب می شود سفیدی دندان ها از بین برود و دندان های زردی داشته باشیم. این مواد هنگام ترکیب با اکسیژن موجب عدم سفیدی دندان می شوند.
 • سن: یکی از علایم تاثییر گذار در عدم سفیدی دندان افزایش سن می باشد. در زیر لایه سخت دندان که مینا نام دارد یک لایه قرار گرفته است به نام عاج به مروز زمان و بر اثر افزایش سن مینای دندان نازک تر می شود و عاج دندان که رنگ زرد تری دارد نمایان می شود.
 • دارو و بیماری: استفاده از دارو و بسیاری از بیماری ها تاثییرات منفی در سفیدی دندان دارد. داروهایی از جمله آنتی هیستامین ها,

دارو های فشار خون, و بعضی از آنتی بیوک ها و دارو های شیمی درمانی موجب زردی دندان می شود.

 • عدم رعایت بهداشت دهان ودندان: رعایت بهداشت دهان و دندان موجب سفیدی دندان می شود و از زردی دندان جلوگیری می کند.

تصاویر زیر نمونه ای از بلیچینگ جهت سفید کردن دندان ها می باشد که توسط دکتر سهرابی انجام شده است. بیمار به علت افزایش سن دارای دندان های زردی می باشد و با بلیچینگ به نتیجه مطلوب رسیده است. در این درمان از ژلهای بلیچینگ FGMبرزیل برای شروع درمان استفاده شده است.

سفید کردن دندان های قدامی

برای مشاهده تصاویر بیشتر می توانیدبه گالری سفید کردن دندانها  مراجعه کنید.

روش های سفید کردن دندانها

همان طور که در مقاله روش های سفید کردن دندانها اشاره کردیم روش های مختلفی برای سفید کردن دندان وجود دارد که در این مقاله به صورت مختصر به آن می پزدازیم. البته روش های خانگی نیز در کنار روش های دندانپزشکان قابل اجرا می باشد ولی نتایج رضایت بخشی ندارد.

 • خمیر دندان و مواد سفید کننده: بسیاری از خمیر دندان ها موجب سفید شدن دندان می شوند. این خمیر دندان ها اگر به صورت منظم استفاده شوند رنگ مناسبی در دندان ها ایجاد می کنند ولی نکته ای که در این مواد وجود دارد این است که این خمیر دندان ها با ازبین بردن لکه های سطحی دندان موجب سفید شدن دندان می شوند و رنگ وافقعی دندان را تغییر نمی دهند.
 • بلیچینگ در مطب: یکی از روش های سفید کردن دندان استفاده از بلیچینگ مطب می باشد که توسط دندانپزشک انجام می شود. در این روش که در یک جلسه انجام می شود با محافظت از لثه مواد بلیچینگ روی دندان قرار می گیرد.
 • بلیچینگ در خانه: بهتر است بعد از بلیچینگ در مطب, بلیچینگ خانگی انجام شود. در این روش فرد در خانه مواد سفید کننده دندان را روی دندان قرار می دهد. البته قدرت مواد خانگی به اندازه بلیچینگ در مطب نمی باشد و رضایت حاصل از سفیدی دندان به نسبت کمتر است.
 • لمینت ها , کامپوزیت ها, روکش ها: همان طور که گفته شد در بسیار از موارد دندان های فرد رنگ قهوه ای و خاکستری دارد و یا رنگ دندان های بازیگران هالیوودی را می پسندد. درنتیجه روش های دیگر برای سفید کردن دندان نتیجه مثبتی نخواهد داشت و بهتر است روش های دیگر استفاده شود.
 • استفاده از منابع طبیعی برای سفید کردن دندان: استفاده از موادی که دارای اسید مالیک می شود موجب سفیدی دندان می شود. استفاده از سیب سبز, هویج و کرفس موجب می شود که لکه های دندان از بین رود و دندان های سفیدی داشته باشیم.

تصویر زیر نمونه کاری از لمینیت کامپوزیت دکتر سهرابی می باشد که در راستای اصلاح طرح لبخند و سفید کردن دندانها انجام شده است. سایش موجود  در دندان ها اصلاح شده است و رنگ دندان ها به انتخاب بیمار انتخاب شده است.

سفید کردن دندان با لمینیت

سفید کردن دندانها یک راه حل دائمی نیست و لکه های دندان خواهد برگشت.اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سیگار می کشید و یا بیش از حد خوراکی های رنگی مصرف می کنید, پس ازگذشت یک ماه از سفید کردن دندانها رنگ دندان خواد برگشت. ولی اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت می کنید و نکات دندان پزشک زیبایی خود را رعایت کنید سفیدی دندان ها برای مدت بیشتری باقی می ماند.

 

درباره بلیچینگ بیشتر بدانید .

با کلیک کردن بر روی هر کدام از دکمه های آبی زیر به اطلاعاتی جالب و مناسب درباره بلیچینگ دسترسی پیدا خواهید نمود

بلیچینگ دندان توصیه های لازم بعد از بلیچینگ در مورد بلیچینگ


روش های بلیچینگ دندان سفید با کامپوزیت اهمیت سفیدی دندان


ارسال شده در زیبایی توسط دکتر سهرابی | برچسب ها: ,
دیدگاه (30)
مونا۲۷ دی, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام و خسته نباشید و ممنون از اطلاعات سایت لبخند برتر. آیا با سفید کردن دندان بلیچینگ نمی توان دندان های سفیدی مانند لامینیت ها داشت. من قصد سفید کردن دندان های خود را دارم ولی فقط می خواهم از روش بلیچینگ استفاده کنم.
drsohrabi۲۸ دی, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام! سفید کردن دندان ها با بلیچینگ بستگی به جنس دندان های شما دارد ولی سفیدی دندان دائمی نیست و بعد از مدتی نیاز به انجام دوباره بلیچینگ دارد. میزان سفیدی دندان نیز در این روش نسبی می باشد ولی با انجام بلیچینگ خانگی در کنار بلیچینگ در مطب نتایج رضایت بخش تر است. قابل ذکر است که سفید کردن دندان ها با لامینیت کامپوزیت ها همیشگی می باشد و میزان سفیدی دندان به انتخاب بیمار تایین می شود.
سارا منافی۳ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام و خسته نباشید آیا تفاوتی بین روش های سفید کردن دندان ها وجود دارد؟ از نظر هزینه کدام یک از روش های سفید کردن دندان مناسب تر می باشد و هزینه کمتر و دوام بیشتری دارد؟
drsohrabi۴ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام! با سلام و خسته نباشید. بله تفاوت روش های سفید کردن دندان به میزان سفیدی دندان و جنس مواد بکار رفته متفاوت می باشد. نکته ای که در بعضی از روش های سفید کردن وجود دارد این است که میزان سفیدی دندان نسبی می باشد ولی در سفید کردن دندان به روش لامینیت ها میزان سفیدی دندان قابل انتخاب است. از نظر هزینه هم قابل ذکر است که جنس مواد به کار گرفته شده در سفیدی دندان ها متفاوت است و هزینه های متفاوتی خواهد داشت.
جواد عزیزی۴ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام و خسته نباشید. من به طور مادرزادی دارای دندان های کدری می باشم. آیا روش های سفید کردن دندان برای من نتیجه سودمندی خواهد داشت؟
دکتر سهرابی۵ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام ! بله سفید کردن دندان برای افرادی که به طور مادرزادی دارای دندان های کدری می باشند قابل اجرا است.
محمد بنایی۵ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
من 2 سال پیش برای سفید کردن دندان های خود به مطب شما مراجعه کرده ام و از داشتن دندان های سفید خود رضایت دارم. البته من از روش لمینیت با کامپوزیت استفاده کردم.
drsohrabi۶ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
خوشحالیم که نتایج سفید کردن دندان مورد رضایت واقع شده است. و از داشتن لبخند جدید خود رضایت کافی را دارید.
سمیه۶ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام ! من می خواهم دندان های سفیدی داشته باشم ولی نمی دونم کدام روش برای من بهتر است. بعد از سفید کردن دندان ماندگاری رنگ دندان به چه میزان است و آیا نیاز به تمدید دارد؟
drsohrabi۷ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
انتخاب روش های سفید کردن دندان بستگی به وقت, هزینه و میزان سفیدی دندان دارد که با آنالیز دندان های شما توسط دندانپزشکی زیبایی انجام می شود. در جواب سوال دوم باید اشاره کرد که بعد از سفید کردن دندان با رعایت نکاتی مانند بهداشت دندان و عدم استفاده از خوراکی های رنگی می توانید عمر سفیدی دندان خود را افزایش دهید.
مهسا احمدی۷ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
من نمونه کار های سفید کردن دندان را در بخشی از سایت مشاهده کردم و حتما برای سفید کردن دندان های خود به مطب مراجعه خواهم کرد. ولی کاش می شد قیمت ها را هم ذکر کنید.
دکتر سهرابی۱۰ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
از توجه شما متشکریم. قیمت ها با توجه به وضعیت دندان های شما تایین می شد ولی همواره با توجه به هزینه و بودجه شما بهترین روش های سفید کردن دندان ارائه می شود.
فائزه م۱۱ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
به نظر من سفید کردن دندان با لامینیت بهترین روش است. من خودم با اینکه چند بار بلیچینگ را امتحان کردم نتیجه رضایت بخشی برایم حاصل نشده است.
drsohrabi۱۳ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سفید کردن دندان با لامینیت معمولا بهترین نتیجه را دارد و رنگ دندان قابل انتخاب است در صورتی که بیلیچینگ سفیدی دندان نسبی است.
کتایون وکیلی۱۳ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام و خسته نباشید. بعد از سفید کردن دندان با کامپوزیت ماندگاری چقدر می باشد؟ آیا برای مدت طولانی دندان های سفیدی خواهیم داشت.
drsohrabi۱۸ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام سفید کردن دندان با کامپوزیت ماندگاری زیادی روی دندان دارد. ولی باید به این نکته توجه کرد که میزان ماندگاری سفیدی دندان به بهداشت دهان و دندان فرد نیز بستگی دارد.
سعید م۱۸ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
من خیلی از سایت خوب شما تشکر می کنم. تا به حال فکر می کردم افرادی که دارای دندان های سفیدی هستند به صورت مادر زادی این رنگ دندان را دارند ولی با مشاهده روش های سفید کردن دندان از این مسئله آگاه شدم.
drsohrabi۱۹ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
سلام ممنون و متشکر.خوشحالیم که گامی در راستای رشد آگاهی شما برداشته ایم.
مونا اسدی۲۰ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام. آیا روش های خانگی سفید کردن دندان به تنهایی نتیجه بخش نمی باشد؟ من به دلیل مشغله زیاد نمی توانم مدام به دندان پزشکی مراجعه کنم.
دکتر سهرابی۲۳ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
سلام هوم بلیچینگ یا همان بلیچ خانگی میتواند در سفید کردن دندان به شما کمک کند . البته شما نیاز خواهید داشت که یک جلسه از دندان هایتان قالب بگیرید و در جلسه دیگری تری های خاصی که برایتان ساخته میشود را دریافت کنید . این روش در صورت استفاده صحیح و مناسب میتواند شما را در تامین خواسته تان یاری کند
میلاد حقیقت۲۶ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
می خواستم ببینم سفید کردن دندان اگر با کامپوزیت انجام شود دندان ها به چه میزان سفید می شوند؟
drsohrabi۲۷ بهمن, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
در روش سفید کردن دندان با کامپوزیت رنگ دندان به انتخاب شما می باشد و به هرمیزان دندان ها سفید می شوند.
آرمیتا۲ اسفند, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
من برای سفید کردن دندان یک رنگ خاصی مد نظرم هست؟ چگونه باید بفهمم آن رنگ چیست؟
drsohrabi۳ اسفند, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام! بسیاری ازبیماران ما در هنگام مراجعه با مشکل مواجه اند که با راهنمایی حضوری این مشکل بر طرف شده است. البته بعضی از رنگ های خاص ممکن است موجود نباشد ولی قابل سفارش می باشد.
محسن مومنی۴ اسفند, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
من چندین بار برای سفید کردن دندان هایم از بلیچینگ استفاده کرده بودم ولی به نتایج مثبتی نرسیده بودم. با آشنایی با سایت شما و مراجعه به مطب شما الان بعد 1 سال که کامپوزیت روی دندان من قرار گرفته است از نتایج بدست آمده خوشحالم.
drsohrabi۵ اسفند, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام خوشحالیم که نتایج سفید کردن دندان مورد رضایت شمابوده است.
احمد سمیعی۸ اسفند, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام و خسته نباشید من یک سوال دارم من که دندان های جلویی ام تا به حال بسیار ترمیم شده است آیا می توانم برای سفید کردن دندان به دندان پزشکی مراجعه کنم؟
drsohrabi۸ اسفند, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
با سلام بله سفید کردن دندان برای هر فردی ممکن می باشد ولی برای افرادی که دندان های از دست رفته دارند و یا دندان های ترمیمی بسیاری دارند ترمیم دندان ها با کامپوزیت و لامینیت انجام می شود و رنگ دندان قابل انتخاب است.
فا فا۱۶ اسفند, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
من از کجا مطمئن شم برای سفید کردن دندان با لامینیت همان رنگی که خودم انتظار دارم برروی دندان هایم قرار داده می شود. و دندان هایم به اندازه کافی سفید می شود؟
دکتر سهرابی۱۹ اسفند, ۱۳۹۴پاسخ دادن  
سلام شما میتوانید با یک جلسه مشاوره رایگان و مشاهده کامپوزیت بر روی دندانتان بصورت موقتی از میزان دلخواه سفیدی کامپوزیت مورد نظر اطمینان حاصل کنید

یک دیدگاه بگذارید

*

یک پیشنهاد برتر (کلیک کنید)