زیبایی

قیمت ونیر کامپوزیت

قیمت ونیر کامپوزیت

علت تفاوت در قیمت ونیر کامپوزیت :

اگر به چند دندانپزشک معتمد مراجعه نمودید و تفاوت قیمت یک کار یکسان شما را سر در گم کرده است با دقت این مطلب را مطالعه فرمایید . مسلم است که شما حق دارید که بهترین خدمات دندانپزشکی را با کمترین هزینه داشته باشید . ما سعی خواهیم کرد تا بعضی عوامل تاثیر گذار در قیمت ها را در حوزه دهان و دندان و بخصوص در مورد قیمت ونیر کامپوزیت را برایتان بازگو کنیم . لطفا صبور باشید و با دقت بخوانید .

مجددا تاکید میکنم ما فقط میتوانیم بعضی از این عوامل را توضیح دهیم و اشراف بر تمامی عوامل نداریم .

بعنوان مثال در مورد قیمت ونیر کامپوزیت صحبت می کنیم . در زمان نگارش این مقاله قیمت ونیر کامپوزیت در تهران از واحدی (هر دندان) ۴۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان را رصد کردیم . بسیاری از مراجعین در مورد این اختلاف از دندانپزشک خود سوال می کنند .

قبل از این که به دلایل این اختلاف بپردازیم توجه شما را به این نکته مهم جلب میکنم که هرگز بر این باور نیستیم که قیمت تعیین کننده کیفیت است ولی میتوان این نکته ظریف را مد نظر داشت که “کار با کیفیت” در تعیین قیمت موثر است .

 • مواد و تجهیزات

  : یکی از مواردی که بیشترین مانور ذهنی را برای شما دارد مواد مورد استفاده در هنگام درمان شماست . این نگاه شما کاملا درست است ولی کامل نیست .

مواد و متریال مصرفی در درمان شما ( قیمت ونیر کامپوزیت ) بار مالی برای دندانپزشکتان دارد ولی در بالاترین شرایط تفاوت بسیار چشمگیری برای هزینه انتهایی شما ایجاد نخواهد کرد . ولی ! ولی! ولی! این نکته مکمل را هم نمی توان از این چرخه جدا نمود که انتخاب ماده و متریال برتر ابزار برتر می طلبد و نگهداری برتر می طلبد و هزینه های اضافه ای را بر مطب تحمیل میکند که در یک حساب سر انگشتی میتوان دید که مواد و تجهیزات یک مطب در تعیین هزینه های پرداختی نهایی بیمار وزنه بسیار موثری است .

 • موقعیت جغرافیایی مطب

  : یکی از هزینه های پنهان هر مطبی مربوط به سرمایه گذاری مکانی آن است . مطبی با اجاره بها یا قیمت پایه x نسبت به همان مطب با اجاره بها و یا قیمت پایه ۲x دارای هزینه نصف در تامین مکان درمان است . مسلما این مطلب در تعیین شارژ درمان موثر خواهد بود ولی میزان این تاثیر گذاری کمتر از ۵ درصد است و انهم بخاطر رقابتی بودن خدمات است . بنایر این جغرافیای محل درمان در کارهای تخصصی کم اثر می باشد .

 

 • سابقه و تجربه و تخصص درمانگر: در هنگام خرید تابلوی نقاشی فلان نقاش معروف به ندرت به برند رنگ های استفاده شده و یا گالری که آن را حراج کرده توجه داریم . مسلما دندانپزشکی و هنر دستان طبیب شما نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود .

 

 • هزینه های آموزشی : خاطرم هست یکی از اساتید به نام در مورد هزینه های دوره های آموزشی که مرتب شرکت میکنند صحبت نمودند و برای من بسیار زیاد بود . این آموزش ها کیفیت درمان و خدمات مطب را بالا خواهد برد و ضمنا هزینه های ایستای مطب را در نقاط برتر زیاد خواهد کرد و باعث افزایش هزینه های درمانی خواهد شد.

احتمالا این توضیحات برای شما کمک کننده بوده تا بتوانید “فقط “قیمت ها را معیار انصاف و حتی کیفیت درمان دندانپزشک خود ندانید و به نظر میرسد عوامل تعین قیمت ونیر کامپوزیت و حتی تمامی خدمات دندانپزشکی بسیار پیچیده و غیر قابل نگاه کردن یکسویه است.

[alert type=”success” title=”بیشتر بدانید” grey_skin=1 ]برای مطالعه مقالات مرتبط با این موضوع روی دکمه های آبی کلیک کنید .[/alert]

[cws_button type=rounded size=small link=/مشاوره-زیبایی/# ]مشاوره زیبایی[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/خدمات-ما/آنالیز-لبخند-زیبا/# ]آنالیز لبخند زیبا[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/خدمات-ما/لامینیت-چیست/# ]لامینیت[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/ونیر-کامپوزیت-چیست-؟/# ]ونیر کامپوزیت چیست؟[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/کامپوزیت-ونیر-دایرکت/# ]دایرکت کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/کامپوزیت-دندان/# ]کامپوزیت دندان[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/ونیر-کامپوزیت/# ]ونیر کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/مقایسه-ونیر-کامپوزیت-با-ونیر-پرسلن/# ]مقایسه سرامیک و کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/اصلاح-طرح-لبخند/# ]اصلاح طرح لبخند[/cws_button]


[cws_button type=default size=small link=/انواع-لبخند/# ]انواع لبخند[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/زیبایی-در-صورت/# ]زیبایی در صورت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/آیا-ونیر-کامپوزیت-درد-دارد-؟/# ]آیا ونیر کامپوزیت درد دارد ؟[/cws_button]

افکار در مورد

 1. هانیه گفت:

  سلام اقای دکتر
  من به علت اینکه از بچگی مرتب مسواک نزدم و همچنین ب خاطر جنس دندان هام ۳ تا از دندان های فک بالاییم از کناره هاشون سیاه شدن میخواستم ببینم چ راهی هست که بتونم درست کنمشون و سفید بشن.میتونم عکسشو بفرستم تا ببینید؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام هانیه خانم
   بله می تونید عکس های مناسب برای بررسی را به موبایل مطب ارسال کنید .
   ۰۹۱۹۱۰۰۰۵۳۳

 2. Sima گفت:

  سلام من یکی از دندونای فکم روکش شده است اگر بخواهم ونیرکامپوزیت بکنم باید روکش برداشته بشه؟بعد اگه دندان نیاز به ارتدنسی داشته باشه بازهم میشه ونیرکامپوزیت ؟قیمت برای ونیرکامپوزیت دندان حدودا چنده ؟وراستی کدوم روش اصلاح طرح لبخند بهتره و عمری هستش ؟ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام عزیز
   در هنگامی که در ناحیه لبخند شما دندانی روکش شده وجود دارد بهتر است به جنس دیگری غیر از سرامیک فکر نکنید .
   در هنگامی که بهم ریختگی دندانی از حد جزیی فرا تر رود امکان جایگزینی وجود ندارد .
   قیمت هر درمانی بدون بررسی و ارایه طرح درمان مشخص نمی گردد

 3. سوری گفت:

  سلام وقت به خیر
  پسر من ۸سالشه دو تا از دندونای جلوش براثر ضربه شکسته؛دکتر به من گفته از روش کامپزیت درمان می کنه خواستم بپرسم کامپوزیت ونیر فرقش با کامپوزیت چیه؟اصلا فرقی داره؟اگه جواب مثبته کدومش بهتره؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم سوری
   کامپوزیت یک ماده ای مرکب است که در دندانپزشکی هم مورد استفاده قرار می گیرد . ونیر کامپوزیت به معنی پوشاندن کامل سطح بیرونی دندان و ترمیم کامپوزیت به معنی اصلاح ناحیه آسیب دیده می باشد .
   موفق باشید

  2. ستایش بیات گفت:

   سلام آقای دکتر ۱۸ سالمه به نظر شما ونیرکامپوزیت بهتره یا لمینت برای زیبایی دوتا دندان جلو فک بالام هم از هم فاصله دارن ممنون اگر پاسخگو باشین

   1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

    سلام خانم ستایش
    برای تعیین متریال دندان نیاز به معاینات دقیق حضوری داریم . هر کدام از این روش ها ؛ مزایا و معایب خودش را دارد .
    موفق باشید

 4. fatemeh گفت:

  سلام اقای دکتر من فک بالام دندان هایش فاصله دارند هر چی با مامانم برای ارتودنسی صحبت کردم مخالفت میکنه و میگه بدتر میشه دندان هایت و عوارض داره به نظر شما به مادرم چی بگم تا قانع بشه که عوارضی نداره

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام فاطمه خانم
   بهتره به جای سعی در قانع کردن ایشون ، نظر دندانپزشکتون را معیار قرار بدین و اگر با شما هم نظر باشه ، قطعا مادرتون قانع خواهد شد .
   موفق باشید

 5. پویا خسروی گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  جنس دندان های من متاسفانه بد هست و با این ک مرتب رسیدگی میکنم باز خیلی زود خراب میشه الان چندتا از دندانهای آسیابم رو پر کردم ولی روکش نکردم
  بنظر شما بهترین درمان چیه؟
  که بیش از این پوسیدگی دندان پیدا نکنم؟ونیر کامپوزیت یا چیز دیگر؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام پویا جان
   کامپوزیت ونیر توان جلوگیری از پوسیدگی را ندارد . شما برای داشتن دندان های سالم لازم است سه شرط را رعایت کنی . ۱٫ نخ دندان مستمر ۲٫ مسواک زدن ۳٫ مراجعات منظم
   موفق باشید

 6. Edris گفت:

  ببخشید اقای دکتر من میخام که همه دندونای دخترمو کامپوزیت کنم اگه ازمارک المانیش استفاده شه خوبه بنظرتون قیمتش چجوریاست؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   درود بر شما
   به نظر من کامپوزیت های ساخت آلمان ، جزو برترین برند های کامپوزیت می باشند . البته لازم است که مسایل به صورت پزشکی بررسی شود . صرف برند بهتر بودن نمی تواند دلیل قطعی برای یک انتخاب باشد .
   موفق باشید

 7. رستمی گفت:

  سلام خسته نباشین دندون های مادر من همشون پرشدن و چند تاشونم افتاده از کناری ها میخواستم بدونم میشه کامپوزیت کرد . ممنون

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام جناب رستمی
   برای بررسی امکان ونیر کامپوزیت نیاز به معاینه دقیق حضوری داریم . البته اگر بهداشت متعادل نباشد ، حرکت به سمت درمان های زیبایی با شکست مواجه خواهد شد .
   موفق باشید

 8. میرزایی. فرشته گفت:

  سلام آقای دکتر سهرابی، خسته نباشین، اجازه میدهید عکس دندانهام رو براتون ارسال کنم که برای زیبا شدنش بفرماییدچه درمانی بهتراست؟چون اندازه دندانهای بالا و پایین خیلی باهم فرق دارن و به همین دلیل مایلم اندازه دندانهای فک بالا و پایین باهم هماهنگی داشته باشد. ضمن اینکه در فک بالا دو دندان جلویی پرشده هست از قسمت وسط و در فک پایین ۵ تا دندان وسطی کامل دارم و دو طرف چپ و راست هر طرف سه روکش بریج هست. درضمن دندانهای پایینی م روی دندانهای بالایی قرار میگیرد. من۶۲ سال دارم وامکان جراحی فک و ارتودنسی را ندارم. باتشکر از این که وقت میذارین.

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام سرکار خانم
   با توجه به توضیحاتی که درباره موقعیت فک پایین نسبت به دندان های فک بالا دادید ، امکان درمان های زیبایی بدون ارتودنسی وجود ندارد .
   موفق باشید

 9. حسین گفت:

  سلام اقای دکتر شماره تلفن ندارید تا عکس دندونام بفرستم که نظر یدید اونارو کامپوزیت کنم یا ارتودنسی با تشکر

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام حسین آقا
   میتونید به موبایل مطب ارسال کنید
   ۰۹۱۹۱۰۰۰۵۳۳

 10. آتوسا گفت:

  سلام. واتساپ یا تلگرام دارین تا عکس دندونام رو بفرستم ببینید با کامپوزیت قابل درست شدنه یا نه؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   بله به شماره موبایل ۰۹۱۹۱۰۰۰۵۳۳ ارسال کنید .

 11. مهدیار جعفری گفت:

  سلام اقای دکتر من یکی از دندون های جلویی فک بالام به خاطر ورزش و رسیدگی نکردن قسمتیش شکسته و به مرور داخلش سیاه شده یکم میشه با کامپوزیت درستش کرد؟؟؟
  واینکه جنتا از دندون هام جلو و عقب تر و کج تر نسبت به بقیه دندونام هستش میشه بدون ارتودنسی و فقط با ونیر کامپوزیت یا کلا کامپوزیت درستشون گرد به خدا به خاطر شکستگی و حالت بد دندون هام روم نمیشه بخندم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام مهدیار عزیز
   مواردی که پرسیده شده بدون معاینه دقیق قابل پاسخ گویی نیست .
   موفق باشید .

 12. دنیا افشار گفت:

  سلام و وقت بخیر اقای دکتر من دندان دومم از وسط در اثر ضربه شکسته و بالا رفته که پرش کردم قبل از کامپوزیت میشه فقط با جراحی و بدون ارتودنسی یا روش های دیگه این یک دندان و پایین اورد؟؟؟؟ و بعد برای کامپوزیت مشکلی پیدا نمیکنه؟؟؟؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم دنیا
   متوجه سوالتون نشدم . اگر ممکنه عکس دندان را برایم ارسال کنید تا ببینم بدون معاینه امکان راهنمایی وجود دارد .
   موفق باشید

 13. میلاد گفت:

  سلام دندان های جلو شکسته بودن ترمیم کردم میتوانم اون ارو کامبوزیت کنم ؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام اقا میلاد .
   ونیر کامپوزیت در دندان ترمیم شده منع نشده است . البته در بعضی کیس های خاص محدودیت داریم .
   موفق باشید

 14. غریبی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید میخواستم بدونم کامپوزیت آی پی اس چجوره ؟خوبه ،بعضیا میگن کامپوزیت نانو سرامیک انجام بده برای همین ذهنم درگیر،هزینه هر واحد چقده؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   انتخاب نوع مواد یک درمان یک مبحث کاملا تخصصی است . این انتخاب به عهده یک دندانپزشک آگاه و آشنا به مواد دندانی است . این که فلان ماده بهترین است ، یا محصول نا آشنایی با مواد دندانی است یا یک شیوه بازار یابی نا درست . سوال درست به این گونه خواهد بود : برای شرایط دهانی من و شرایط دندانی من و رنگ مورد علاقه من و رنگ موجود دندان های من و سن من و جنسیت من و انتظار من از طول درمان و ……. کدام کامپوزیت یا ماده ترمیمی بهترین است ؟
   برای این که بهتر با این مطلب ارتباط بر قرار کنید این مثال را میزنم
   طلا ماده ای گران و ارزشمند است و برای ترمیم یک دندان دارای تطابق بی نظیر و اید ه ال است اما مه رنگ دندان نیست . بنابر این اصلا گزینه مناسبی برای ترمیم دندان قدامی شما در شرایط فعلی نیست . هر کدام از این کامپوزیت ها خواص اختصاصی خود را دارند و برای یک کیس خاص بهترین هستند و برای کیس دیگری بدترین هستند . شما دندانپزشک کار بلد را انتخاب کنید . و رنگ مورد علاقه خود را ارایه کنید . انتخاب برند و زیر شاخه های ان را به دندانپزشکتان واگذار کنید .
   موفق باشید

 15. ناشناس گفت:

  سلام خوب هستین ببخشین میگم ک کاموزیتم همونجوری عین دندون واقعی باید مرتب بهش رسیدگی شه

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   کامپوزیت و یا هر درمان دیگری نیاز به مراقبت بیشتر از یک دندان طبیعی دارد . هر امکاناتی نیاز به مراقب های خاص خود را دارد . شما وقتی ماشین می خرید باید برایش پارکینگ تهیه کنید و سرویس ببرید و ……. و کلی مراقبت بیشتر از زمان نداشتنش را انجام دهید .
   درمان های زیبایی هم همینطور هستند .
   موفق باشید

 16. بهار گفت:

  باسلام خدمت شما
  من دو سه سال پیش ارتودنسی کردم الان حدود یکسالی هست که دو دندان جلویی فک بالا مشکل پیدا کرده به این شکل که یکی از این دندان هام به سمت جلو اومده و باعث شده دندان های جلویی کوتاه بلند به نظر برسن این رو هم بگم من به خاطر یکی از دندان هام که بالای لثه دراومده بود و فاصله ی بین دو دندان جلویی ارتودنسی کردم
  به نظرتون میتوم کامپوزیت انجام بدم ؟؟؟
  چند واحد نیازه ؟؟ میشه بگین حدود قیمت چقدر میشه؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   برای پاسخ به این سوالات نیاز به طرح درمان نسبتا دقبق وجود دارد . بهتر است بصورت حضوری با شما صحبت و از نزدیک شرایط را ببینم .
   موفق باشید

 17. ماهور گفت:

  سلام وقت بخیر….دکتر می خواستم بدونم قیمت روکش موقت چقدره؟ ممنونم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   قیمت روکش موقت ؟؟؟ متوجه نشدم
   ما در ونیر کامپوزیت ها روکش موقت نداریم !!

 18. سلام اقای دکتر خسته نباشید….من یک ماهه کامپوزیت ونیر انجام دادم…قصدم ترک سیگار بود ولی خیلی مشکله…راه حلی هست که کمترین تاثییر رو داشته باشه؟؟؟خیلی ناراحتم که هم دندونام دوباره خراب بشن هج تغییر رنگ بدن….بعداز سیگار بلافاصله مسواک و نخ دندون استفاده میکنم….دیگه چیکار میشه کرد….لطفا

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم نگار
   تعداد افرادی که برای حفظ شاین و زیبایی دندان هاشون ، عادت های مخربی مانند سیگار را ترک کردن می کنند قابل توجه است . امیدوارم با همین نگاه قشنگ ، این عادت را ترک کنید . زیبایی لبخند شما در هر شرایطی تحت تاثیر رنگ سیگار کم رنگ تر خواهد شد . به هر حال با رعایت بهراشت مناسب که به آن اشاره نمودید و مسواک زدن بعد از هر سیگار کشیدنی ، شاهد کاهش اثرات مخرب خواهید بود . به هیچ عنوان سراغ خمیر دندان های سفید کننده نروید .
   موفق باشید

 19. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر.من دندون هام رو ارتودنسی کردم،حدود دو ماهه،الآن دو تا از دندون های پیش فک پایینم مقداری کوتاه شدن،انگار که شکستن،چه راهی برای ترمیمش وجود داره؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام زهرا خانم .
   همانطور که خودنونم اشاره کردید ، ترمیم بهترین شیوه است .
   موفق باشید

 20. پژمان امیری گفت:

  سلام خسته نباشید من سوالم اینه دندون های فک بالام یه ۲یا۳تاش کج هستن میشه کامپوزیت ونیر کنم یا باید ارتودنسی کنم؟ ممنون

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   ونیر کامپوزیت جایگزین ارتودنسی نخواهد بود . در موارد بسیار جزیی میتوان به صورت موازی از آن استفاده نمود . برای بررسی این امکان معاینه حضوری لازم است .
   موفق باشید

 21. مهسا گفت:

  سلا ببخشید من دو تا دندان جلوییم در ردیف بالا یکم روی هم قرار داره و من اینو دوس ندارم.ایا کامپوزیت روش مناسبیه برای اینکه دندونام ردیف بشه؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم مهسا
   این کلمه ٰ”یکم ” باید بررسی و آنالیز شود . کلا ارتودنسی جایگزینی به نام ونیر ندارد ولی گاهی کرادینگ های بسیار جزیی را میتوان با آن درمان کرد . درمان به هم ریختگی های متوسط تا زیاد که اتفاقا در فضای مجازی به شدت تبلیغ می گردد فاقد بیس علمی است و عواقب ناخوشایندی در دراز مدت خواهد داشت .
   موفق باشید

 22. زهرا ترکمانی گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید من دندونام زیاد سفید نیستن و اینکه دندونای فک بالا و پایینم چپ و رست و کج شده فک بالاییمم جلو تر از فک پایینی ب نظرتون باید کامپوزیت کنم یا ارتدنسی ؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   این دو درمان مکمل هم هستند ولی جایگزین هم نخواهند شد . لطفا برای بررسی و پاسخ دقیق حضورا مراجعه کنید .
   موفق باشید

 23. لیلا گفت:

  سلام خداقوت اقای دکتر مطب شما کجاست؟میتونم ادرس یاشماره مطب شماروداشته باشم ممنون

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   آدرس و تلفن مطب در صفحه اصلی سایت وجود دارد . برای رفتن به صفحه آدرس و تلفن اینجا را کلیک کنید .
   موفق باشید

 24. مهسا فرضین گفت:

  با سلام آقای دکتر من دندان های بالاییم دومین دندان ها هم چپ و هم راست کوچک تر هستند و خط لبخندم خالی است کامپوزیت گذینه مناسبی میتونه باشه ؟ایا بعد ۱۰ یا ۱۵ سال عمر کامپوزیت دندان ها خراب نمیشن و میشه باز ترمیم کرد ؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم مهسا
   برای اصلاح شکل دندان های لترال ، استفاده از کامپوزیت بسیار مناسب است .
   کامپوزیت عامل خرابی دندان نیست و در صورت بهداشت مناسب دندان با کامپوزیت و بی کامپوزیت یک رفتار را نشان خواهند داد .
   موفق باشید .

   1. زهرا اکبری گفت:

    سلام آقای دکتر من ۴تا دندان های جلو چه بالا چه پایین رو کشیدم و حدودا ۱۰ سال روکشهای محرک دارم الان رنگشون و خودشون اون جذابیت اول رو از دست دادن آیا میتونم از گزینه ی کامپوزیت واسه کل دندانهام استفاده کنم

    1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

     سلام بزرگوار
     به نظرم اولویت ها را در نظر بگیرید . با تغییر جایگزین های متحرک با ایمپلنت هم زیبایی بیشتری خواهید داشت و هم راحتی بیشتری . ضمنا امکان کار کامپوزیت یا سرامیک بر روی دندان های آکریلی وجود ندارد .
     موفق باشید

 25. سلام ببخشید یکی از دندونای نیشم یکم بالاتر و کجه تقریبا هم روی دندونه کناریه آیا میشه تراشش داد و بعد با کامپوزیت ترمیمش کرد که نیازی به اورتودنسی نباشه؟
  و هزینش چقدر میشه

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام زهرا خانم
   من به صورت موکد از شما تقاضا میکنم این کار را نکنید .
   کامپوزیت جایگزین ارتودنسی نیست .
   موفق باشید

 26. سلام خسته نباشید،دندانهای جلوم بدرنگ ولب پر شدن ولی مرتب هستن دوست ندارم زیاد جلو بیاد چون صورت لاغری دارم فکم بدمیشه ،لطفا راهنماییم کنید ممنونم.

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام فاطمه خانم
   برای بررسی و درک مشکل شما لازم است حضوری شما را ببینم . لطفا یک وقت ویزیت از مطب بگیرید .
   پایدار باشید

 27. neda گفت:

  سسلام آقای دکتر
  ببخشید آیا سیگار کشیدن تاثیری بر روی کامپوزیت داره یا خیر

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام ندا خانم
   سیگار دارای رنگدانه های چسبناک است و علاوه بر آسیب های شدیدی که بر بافت مخاطی دارد و محبط را اسیدی و مناسب برای پوسیدگی می کند ، روی کامپوزیت هم تاثیر دارد . برای افراد سیگاری استفاده از کامپوزیت کمتر مورد توجه است .
   موفق باشید

 28. فریده آذرخش گفت:

  سلام من دندونای فک بالام بین چهار تاشون فاصله است اگ بخوام فاصله اشون رو از بین ببرم هزینه اش چقدر میشه؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم آدرخش
   بدون این که معاینه انجام شود نمی توانیم طرح درمانی را داشته باشیم . بدون طرح درمان هم ارائه هزینه ممکن نیست .
   موفق باشید

 29. مریم حسینی گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید من دندونام سالمن فقط فاصله دارن یکم میخام روکش کنم ۶ تا ۷ عدد دندونای قسمت جلویی بالارو .میشه بگید ارزانترین و بهترین روکش برای من چیه؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   برای بستن فاصله بین دندان ها دو اولویت بالاتر وججود دارد که لازم است دقیقا بررسی گردد .ارتودنسی و بستن فاصله ها به وسیله کامپوزیت یا سرامیک . روکش پیشنهاد مناسبی نیست .

 30. zzzzkkkkk گفت:

  سلام آقای دکتر من دندونام مینا نداره و ریزم هستن وقتیم که میخندم لثه هام پیدان باید چیکار کنم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   علت این مشکل قبل از درمان باید مشخص شود . لطفا به صورت حضوری مراجعه فرمایید
   موفق باشید

 31. نرگسی گفت:

  سلام آقای دکتر دندان من خیلی پر کردنی و روکش و عصب کش شدن ایا میتونم کامپوزیت کنم یا لمینت بهتر ه؟ دندان نیش پایین به طرف بیرون امدن ترتیب ندارن درست میشوند

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   اگر این مشکلات به علت عدم رعایت بهداشت مناسب باشد ، نباید به درمان های زیبایی فکر کنید و ابتدا باید عادات بهداشتی خود را اصلاح کنید . برای تشخیص ارجحیت کامپوزیت ها یا سرامیک ها نیاز به معاینه داریم .
   موفق باشید

 32. نازیلا نوروزی گفت:

  سلام اقای دکتر .دندون جلویی بالامو پرکردم از پایین یکم شکسته .کامپوزیت میشه کرد؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   بله احتمالا میشه ترمیم کرد .
   موفق باشد

 33. ب. عبدی گفت:

  سلام ٱقای دکتر….. من دندان های سفید و مرتبی دارم ولی متاسفانه از کودکی قسمت پایینی دندان های بالا حاشیه پایینیشون شیشه ای شدن و در طول زمان به تدریج بیشتر و بیشتر شدن الان خیلی برام ناراحت کننده هستن ….میشه بفرمایید راه حلی برای درمان وجود داره یا خیر؟ ممنون میشم پاسخ بفرمایید

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   لبه های شیشه ای در ساختار دندان های طبیعی وجود دارد و خودش جذابیت و جوانی را تداعی می نماید . این لبه های شفاف بعد از دوره نوجوانی کم تر دیده می شود و کم کم دیده نخواهد شد . اگر این لبه ها در حال نمایان تر شدن است لازم است تا علت ان بررسی گردد .
   موفق و پایدار باشید

 34. رها احمدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  وقتتون بخیر
  من یه سئال داشتم ازتون
  دندون نیش من از حایه لثه شکسته و ایمپلنت هزینه زیادی داره واسم به خاطر یه دونه دندون
  اگر بخوام کامپوزیت یا لمینت کنم حتما اول باید دندون بکارم؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   انجام ونیر یا لامینیت فقط بر روی دندان های سالم و یا درمان شده ممکن است و جایی که شکستگی به علت پوسیدگی داریم ، امکان لامینیت نمودن دندان را نداریم .
   موفق باشید

 35. آقاجاني گفت:

  سلام آقای دکترمن هم فک بالاییم فاصله داره دندونام هم موقع بستن دندون هام دندونای بالاپشت دندونای پایینی قرارمیگیرن (فک پایین جلوتره)
  آیااین روش برای من مناسبه

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   شما قطعا به ارتودنسی نیاز دارید .
   موفق باشید

 36. Aida گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من دوتا دندان جلو فک بالا بینشون فاصله داره اگه بخوام کامپوزیت کنم آیا تراشی که دندونم میخوره باعث از بین رفتن مینای دندونم میشه؟و اینکه تو بلند مدت باعث آسیب رسیدن به دندونم میشه؟نمیخوام زیبایی فدای سلامتی دندونم کنم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم آیدا
   در هنگام درمان دیاستم با کامپوزیت ها ، هیچ تراشی بر روی دندان صورت نمی گیرد .
   پایدار باشید

 37. مهتاب گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما ,,, ببخشید من المان زندگی میکنم خواستم ببینم اسم ونیر کامپوزیت هم تو المان همینه?

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم مهتاب
   بله به صورت کامپوزیت ونیر یا کامپوزیت لامینیت معروف است .
   موفق باشید

 38. با سلام خدمت آقای دکتر من دو دندان جلدم فاصله زیادی دارن و چون بعد کلی تحقیق از دندانپزشکی های متفاوت قیمت اورتودنسی زیاد هست مجبورم کامپوزیت یا ونیز رو انجام بدم اما یه جا خوندم اگر فاصله بین دو دندان بیشتر از دو گیلی باشد تنها راه اروتو هست ولی پرداخت هزینه برام غیر ممکن هست الان پیشنهاد شما چیه با تشکر

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بانوی بزرگوار
   تا معاینه نکنم مطمین نیستم که تنها راه ارتودنسی است یا خیر ! ولی اگر راه هایی ارتودنسی باشد ، نباید به جایگزین های ابتکاری روی آورد .
   سلامت دندان ها و لثه ها در دراز مدت مهم تر از لذت یک درمان ناقص است .
   موفق باشید .

 39. علی پور گفت:

  سلام جناب دکتر سهرابی ۲ تا از دندانهای بالایی من کج دراومدن ویکی از دندانهای پایینی و ظاهر زیبایی نداره میخواستم اتودنسی کنم اما بخاطر مدت زمان زیادش منصرف شدم آیا راه دیگه ای برای زیبایی دندونای من هست؟لطفا راهنمایی بفرمایید.اگر لازم هست عکس دندانها رو براتون توی تلگرام بفرستم
  باتشکر

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام جناب علی پور
   از لحاظ علمی درمان بهم ریختگی های ساده با کامپوزیت ممکن است ولی از درجه متوسط و زیاد را نباید با ونیر ها درمان نمود . علت این نباید آسیب های است که به علت به هم ریختگی دندانی و در دراز مدت به لثه ها وارد می گردد .
   موفق و پایدار باشید

 40. ناشناس گفت:

  باسلام خدمت دندانپزشک عزیز.من دندون هام تقریبا مرتب هستن ولی برای اینکه خیلی مرتب و یکدست و سفیدتر بشن دکتر گفته برای زیبایی بهتر میتونم کامپوزیت کنم ولی سوالم اینجاست من دندونهای بالام درشت هستن میترسم با کامپوزیت درشتر تر هم بشن زشت تر از مال خودم بشه یا کامپوزیت همیشه یه سایز دندونها را درشتر میکنه یا میشه عین همون اندازه قبلی بمونه منتهی مرتب در بیاد.با تشکر از شما.

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   اگر از شکل و فرم دندان ها راضی هستید می توانید بلیچینگ کنید تا رنگ دندان ها سفید تر شود . ونیر کامپوزیت و یا لمینیت های سرامیکی قطعا درمان های مناسب و مفیدی هستند ولی باید در نظر داشت رسیدن به هدف با کمترین تغییرات در اولویت هر درمانی است . توصیه می کنم اگر با بلیچینگ به نظرتان می رسید ، درمان های گران تر را فراموش کنید .
   موفق و پایدار باشید

 41. elhm dryvsh گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم من دندون شماره ی ۳مو کشیدم بعد زیرش دندون نبوده و درنیومده الان اون قسمت خالیه ولی فضا حدود ۲میلی متره میخاستم بدونم میشه کامپوزیت کرد؟ پیش یه دکترمتخصص رفتم گف اول باید دندونای عقلمو دربیارم بعد ارتودنسی کنم تا جای خالی بازتربشه تا بعد ایمپلنت کنم که باتوجه به محدود بودن وقتم و زمان درمان هم زیاده نمیتونم از یه طرف دانشجو پزشکی ام که شمال میرم دانشگاه و مطب این دکتر کرجه. راه حل سریع تری نیست؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام به همکار بزرگوارم
   فضاهای که فرمودید و زوایای دندان ها و ریشه ها در ارائه طرح درمان موثر است .
   لطفا با تهیه یک کلیشه پانورامیک به مطب بیایید .
   موفق و پایدار باشید

 42. رها گفت:

  سلام اقای دکتر خداقوت
  روی دندونای من براثر ارتودنسی یه سری مواد سفیدرنگ و سیاه رنگ مونده ایا با پالیش قابل درمانه؟و اینکه یکی از دندونای بالایی و جلویی من ۱۰ سال پیش بر اثر افتادن سیاه رنگ شده کامپوزیت بهتره یا این روشی که میگن دندون رو از داخل سفید میکنن؟
  پشت دندونای من هنوز سیم ارتودنسی قرار داره

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   یک شرکت آلمانی موادی تولید کرده که این سفیدی های بعد درمان ارتو را درمان می کند
   لطفا جهت بررسی بیشتر به مطب مراجعه کنید
   تندرست و سلامت باشید

 43. مهسا جامی گفت:

  سلام و درود
  اقای دکتر با تشکر از زحمات شما در جوابگویی میشه بفرمایید قیمت کامپوزیت ونیر هر واحد طبق تعرفه سال ۹۷ چه میزان می باشد و واقعا علت تفاوت زیاد قیمتا در دندانپزشکان به تبحر دندانپزشک داره یا مواد کامپوزیت و یا محل اجاره مطب یا درمانگاه
  شما خودتون اگر به عنوان یه بیمار بودید بین این همه تفاوت قیمتی سعی در انتخاب کدام گزینه خواهید داشت چون واقعا گیج کننده ست
  قیمت پایینتر کیفیت پایینتره یا در نوع موادش و یا تبحر دندانپزشک چه چیزی این تفاوتا رو ایجاد میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم جامی
   در سایت یک مطلبی نوشتم و به صورت دقیق پاسخ ارائه شده است . خلاصه عرض کنم که تمام مواردی که فرمودین در تعیین هزینه یک درمان نقش دارد . و ضمن این که اعتقاد دارم قیمت بالاتر به معنی کیفیت بالاتر نیست ، قیمت های غیر متعارف از لحاظ پایین بودن دارای ابهامات خاصی است . بهترین شیوه و البته از دید بنده این است که به صورت حضوری معاینه شوید و از دندانپزشک خود بخواهید عکس های ادیت نشده کارهایش را به شما ارائه دهد . لینک مقاله مورد نظدتان را اینجا قرار دادم .
   موفق باشید

 44. مریم صباحی گفت:

  سلام اقای دکتر من یکی از دندانهای جلو حدود ده سال پیش روکش شده ولی دوست ندارم روکش باشه اگر بخوام کامپوزیت کنم میتونم روکش قبلی رو بکنم و بجاش کامپوزیت کنم؟ البته خیلی دندون و تراشیده و کوچیک شده و کلا فاصله دندونهای جلو رو بگیرم با کامپوزیت؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم صباحی
   کامپوزیت و روکش دو بحث مختلف در درمان های دندانپزشکی هستند و امکان خواسته شما وجود ندارد .
   موفق و پایدار باشید

 45. ناشناس گفت:

  سلام.خسته نباشین.درحال حاضر کامپوزیت واحدی چند هستش؟؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   ارایه قیمت بدون معاینه و طرح درمان و …. امکان پذیر نیست .
   پایدار باشید

 46. سحر گفت:

  سلام آقای دکتر.
  دندون های من خیلی خیلی زود خراب میشن با وجود اینکه هم مسواک میزنم و هم نخ دندون استفاده میکنم.
  یک بار دندونامو کامپوزیت کردم اما دوباره خراب و لک شده و هزینه ها واقعا زیاده و نتونستم مجددا به دندون پزشک مراجعه کنم.لطفا راهنماییم کنید که بعد از ترمیم مجدد چجوری از لک شدن و پوسیده شدنش جلوگیری کنم.???? اعتماد به نفسمو کامل پایین اورده

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم سحر
   سلامت دندان و دهان به سه عامل اساسی مرتبط است
   ۱. نخ دندان (مهمترین عامل)
   ۲.مسواک
   ۳. مراجعات منظم دندانپزشکی
   لازم است بررسی کنید کدام یک از موارد فوق را به صورت دقیق رعایت نمی فرمایید .
   موفق باشید

 47. سعید صفری گفت:

  سلام آقای دکتر من یک ماه قبل دندان های بالارو کامپوزیت کردم ولی الان میخوام رنگ دندان ها رو سفید تر بکنم باید ی بار دیگه کامپوزیت کنم و همون هزینه رو ی بار دیگه انجام بدم یا راه دیگ ب هزینه کمتری داره ؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام سعید عزیز
   امکان تغییر رنگ بعد از اتمام کار وجود ندارد
   متاسفانه تغییر کامپوزیت بسیار سخت تر از کار اولیه است و به دلیل استفاده از دیسک های ایمن جهت جلوگیری از اسیب به مینا ، احتمالا هزینه را بیشتر می کند . دوست عزیز من هیچ راهی برای تغییر رنگ در ونیر ها نمی شناسم .
   پیشنهاد میکنم کمی قانع باشید ، چون احتمال دارد این که احساس زود گذر باشد .
   موفق باشید

 48. امیریان گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید، دو دندان جلویی من پر شده اما لکه افتاده و دندان کناری هم عصب کشی شد
  ه، این دندان جلویی ها خیلی ظاهر زشتی دارند و
  نمی‌دونم چطور این مشکل رو برطرف کنم، آیا با کامپوزیت میشه درستش کرد که لکه ی مواد پر شده دیده نشه؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام جناب امیریان
   امکان اصلاح شکل و رنگ از خواص کامپوزیت ها می باشد
   بنابر این شما میتوانید با مراجعه به دندانپزشک مشکلی که نام بردید را حل کنید
   موفق و پایدار باشید

 49. حسین گفت:

  سلام آقای دکتر دندان های بالای من سمت چپم نامرتب بوده و از دندان های پایین فاصله گرفته و عقب نشیسته به داخل دهانم آیا با روش کامپوزیت میشود ترمیم کرد

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام حسین جان
   در بعضی کیس ها امکان استفاده از درمان های جایگزین وجود دارد .
   برای تشخیص دقیق تر لازم است که حضورا شما را معاینه کنیم
   موفق باشید

 50. ملیحه گفت:

  سلام .آقای دکتر در فک بالایی من یک دندان پیشین کناری در نیومده و بلافاصله بعداز پیشین مرکزی دندان نیش هستش ولی طرف دیگر از لحاظ ترتیب درسته. میخواستم بدونم با کامپوزیت میشه درستش کرد؟ینی هم جای خالی اون پر بشه وهم دندانهای جلویی فک بالا مرتبو زیبا بشن؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم ملیحه
   در بعضی کیس ها ممکن است بتوانیم با تکنیک های خاصی نمای دندان را مشابه سازی کنیم .
   برای بررسی بیشتر لازم است شما را ویزیت کنم .
   موفق باشید

 51. Sahar گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید…من دندونای ردیف وسالم متوسطی دارم فقط دو دندون جلویی فک بالا کمی فاصله دارن.از اونجایی که ارتودنسی خیلی زمان بر هستش و علاقه ای به لمینیت ندارم میخواستم بدونم راه دیگه ای هست که خیلی زود فاصله دندونام برداشته بشه☹پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم سحر
   به وسیله کامپوزیت می توانید فاصله را ترمیم و اصلاح فرمایید
   البته فاصله های بسیار زیاد به جز ارتودنسی راه حل دومی ندارند
   موفق باشید

 52. sepide گفت:

  سلام ببخشید آقای دکترمن دندونام خیلی ریزه وقتی حرف میزنم که اصلادیده نمیشه وقتی میخندمم خیلی کم دیده میشه یعنی هرکی ندونه فک میکنه که کلا دندون ندارم من باید بااین دندوناچیکارکنم یعنی راه حلش چیه میخوام دندونای درشت ومرتب داشته باشم بایدچیکارکنم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم سپیده
   در موارد بسیاری از مشکلات مشابه یک طرح درمان درست و منطبق با اصول زیبایی شناسی ،نتایج بسیار خوبی داشته است . لذا برای بررسی دقیق تر مشکل شما نیاز به معاینه حضوری داریم
   موفق و پایدار باشید

 53. مریم محمودی گفت:

  سلام من محمودی هستم..دندونای من بسیار کج و روی هم فشرده آمد میشه کامپوزیت شن ؟؟,

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم محمودی
   از دید علمی یکی از موارد مهم عدم مجوز با ونیر کامپوزیت ها ، کرادینگ های متوسط و شدید است
   موفق و پایدار باشید

 54. سلام،وقت بخیر
  ممکنه بعد از ارتودنسی دندانهایی که جذب و فشرده هستند.فاصله اضافی بین یکی دوتا دندان ایجاد شود؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم امیری
   بعد از ارتودنسی احتمال بازگشت دندان ها وجود دارد .دندانپزشکی که ارتودنسی را برای شما انجام داده است متناسب طرح درمان ریتینر ثابتی یا متحرکی تحویل شما خواهد داد. اگر ریتینر تان را درست استفاده نفرمایید احتمال بازگشت درمان وجود دارد .

 55. علی طاهری گفت:

  سلام جناب اقای دکتر سهرابی
  یه سوال داشتم، بین دندان هایی بالایی بنده (۶دندان جلو) بین هر کدام فاصله زیادی هست، با توجه به فاصله زیاد کامپوزیت یا ارتودنسی کدام پیشنهاد می شود؟
  با تشکر

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام علی آقا
   زیاد از دید شما و دید من ممکن است فرق داشته باشد
   فواصل دندانی هم به وسیله کامپوزیت درمان می شود و هم ارتودنسی و برای تشخیص اولویت های ان باید توسط دندانپزشک بررسی گردد
   موفق باشید

 56. الهه گفت:

  سلام اقای دکتر
  من سنم خیلی زیاد نیست و دندونای جلوم ظاهر بدی دارن.البته پرشده هم هستن.میتونم روشون کامپوزیت کنم؟مشکلی نداره؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم الهه
   انجام ونیر کامپوزیت بر روی دندان های پر شده منعی ندارد ولی لازم است بهداشت شما شرایط خوبی داشته باشد
   اگر بهداشتتون که شامل نخ دندان مستمر و مناسب (با اهمیت بسیار خاص) و مسواک دقیق و منظم میباشد را رعایت می نمایید از درمان آینده تان با کامپوزیت ها راضی خواهید بود
   موفق باشید

 57. Mohammad گفت:

  سلام.اقای دکتر من دندونهام از لحاظ رنگ و اندازه خوب هستن.فقط دوتا دندون جلوی فک پایینم ب خاطر کوچیک بودن فکم یا شایدم ب خاطر دلایل دیگه یکم کج دراومدن و نصفشون رفتن زیر همدیگه.و یکی از دندونهای جلوی فک بالام هم صاف نیست.بهترین روش ب نظر شما چیه و نهایتا چقدر باید هزینه کنم ک درست بشن؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام محمد آقا
   اگر میزان چرخش دندان ها کم است و سایر دندان ها هم مشکلی ندارند بهترین روش برای شما پارشیل ونیر یا ونیر کامل همان دو دندان است
   در مورد براورد هزینه بدون معاینه حضوری عذر بنده را بپذیرید
   موفق باشید

   1. Mohammad گفت:

    ممنون از جوابتون اقای دکتر.فقط یه سوال دیگه اینکه من اگ بخوام تک تک دندونهام خیلی خشت و صاف و با اندازه خیلی بهتر کنار هم قرار بگیرن بجز ارتودنسی چه روشهایی رو پیشنهاد میکنید؟و اگر قیمت روشهای پیشنهادی رو میدونید ممنون میشم اگ بگید

    1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

     سلام محمد عزیز
     بدون دیدن مستقیم دندان ها ارایه طرح درمان و قیمت واقعا غیر حرفه ای است
     بارها تاکید نموده ایم اعلام قیمت حتی به صورت حدودی یک کار غیر ممکن و غیر اخلاقی است
     در صورتی که لازم است اطلاعات بهتر و دقیق تری داشته باشید برای معاینه یک وقت رزرو فرمایید
     ایام به کام

 58. فاطمه گفت:

  سلام من می‌خوام فقط دوتا دندونای کنار دندونای جلومو درس کنم.دوتا دندون جلوم بینشون فاصلس ولی اصلا مشکلی با فاصلش ندارمو فاصلشو دوس دارم میشه بدون اینکه فاصله از بین بره اون دوتا دندون رو درست کرد؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام فاطمه خانم
   بله درخواستی که دارید قابل انجام است
   موفق باشید

 59. سونیا اصالت گفت:

  سلام دکتر من تازه کامپوزیت کردم فقط ۸ دندان بالایی رو ولی خیلی بزرگ است وظاهر بدی به چهرم داده وحرف زدنم مشکل دار شده همچنین خوردنم مشکل شده دندونام روهم نمیفته آیا قابل درست شدن هست همچنین خیلی سفید آیا سفیدیشو میشه کم رنگ تر کنم طبیعی بشه ممنونم آیا دندان پایین هم لازم دارد کامپوزیت شود ولی هنوز پالیش نشده دندونام

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم اصالت
   حتما پزشکتون قبل از درمان این مطالب را براتون گفته و در قسمت مشاوره زیبایی باز هم میتوانید بخونید ولی منم براتون توضیح میدم
   بعلت حساسیت بالای لب ها تا دو روز این حس را دارید . برای این مطلب کمی صبور باشید . بعد از پالیش حستون کاملا عادی می شود .
   در مورد رنگ هم نمی توانید تغییری اعمال کنید . حتما قبل کار نمونه های متنوعی براتون امتحان شده است . البته رنگ های سفید بعد از چند روز کمی عادی می شوند .
   در جلسه تکمیلی بسیاری از مشکلات شما بر طرف می شود .
   موفق باشید

 60. سونیا اصالت گفت:

  سلام دکتر من کامپوزیت کردم فقط ۸ دندان بالایی رو ولی خیلی بزرگ است وظاهر بدی به چهرم داده وحرف زدنم مشکل دار شده آیا قابل درست شدن هست ممنونم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   سوالتون را جواب دادم
   فراموش کردم لینک مشاوره زیبایی را در کامنت قبلی بزارم
   اگر مایل هستید بخونیدش اینجا را کلیک کنید

 61. sp گفت:

  با سلام من بین دندونای بالام ۲ جا و پاین ۲ جا فاصله هست باید کامپوزیت بشه یا روش دیگری؟ وکدوم بهتره؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   بستگی دارد اندازه آن فواصل چند میلی متر باشد
   با توجه به اندازه ای که دارد میتواند ارتو یا ایمپلنت یا کامپوزیت درمان ارجح شما باشد
   موفق باشید

 62. فاطمه گفت:

  فاطمه هستم از تبریز. سلام جناب دکتر سهرابی خسته نباشید. ببخشید من ۵ تا از دندونام پروتز ثابت دارند. از اونجا که برخی از دندونام هم پر شدن. میخوام بلیچینگ کنم مشکلی پیش میاد؟ اصلا میتونم بلیچینگ کنم یا نه؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام فاطمه خانم
   بلیچینگ روی ساختمان دندان ها تاثیر داره اما روی موادی که برای ترمیم دندان ها استفاده شده تاثیر نداره
   بنابر این ممکنه اگر نواحی که داری پر کردگی است در نواحی قابل دیده شدن باشد ، براتون خوشایند نباشه
   این موارد قطعا توسط درمانگر شما مد نظر قرار خوهاد گرفت
   موفق باشید

 63. مریم جعفری گفت:

  سلام من دندونهای مرتب وسالمی دارم ولی خوب دوست دارم ظاهر شکیل تری پیدا کنه.باتوجه به هزینه ها واینکه ممکنه تو اینده دندونام احتیاج به پرکردن داشته باشه بنظرتون بهترین روش برای من چیست؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   اگر شکل دندان هاتون را و مرتب بودنش را دوست دارید و فقط مایلید مقداری سفید تر باشه از بلیچینگ استفاده کنید
   برای رفتن به صفحه بلیچینگ روی همین جمله کلیک کنید

 64. حاج گفت:

  سلام.خانم حاجی زاده هستم .یکی از دندونای جلوی فک بالام .کج شده.وکمی هم لق هست نه خیلی .آیا میشه کامپوزیت کرد .آیا دندونم لق تر نمیشه.واینکه آیا روکش بهتره یا کامپوزیت شنیدم کامپوزیت تغیر رنگ میده و بعدا دچار درد میشود چه کنم من بیماری پریو دارم و۱۰سال است که دندونم لق هست ولی نیوفتاده

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   دندان های که مشکل ذکر شده را دارند نمی توانند پایه کار ونیر یا سرامیک قرار گیرند
   موفق باشید

 65. الله کرم سهرابی گفت:

  دکتر سهرابی سلام وقت بخیر
  بهترین راه سفید شدن دندان و حذف جرم های رنگی دندان چیست البته با هزینه کم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام جناب سهرابی
   برای حذف جرم ها تنها راه و بهترین راه جرمگیری دندان است
   ولی سفید تر شدن دندان از رنگ طبیعی آن روش های مختلفی دارد که در سایت به صورت مفصل توضیح دادیم
   پایدار باشید

 66. غفاری گفت:

  سلام دکتر عزیز.‌.خداقوت…‌ من دندونامو ارتدونسی کردم وتاحدودی از نتیجش راضی بودم….اما دوتا دندون جلوی فک بالا بااینکه تاحدودی موقعیتش مناسب تر شد اما باز هم هم ردیف با بقیه دندونام نشده و هنوز جلوتر از سایر دندوناست….میخواستم بدونم آیا میشه تا نیمه ی دندون رو تراش داد و با کامپوزیت اونو با بقیه دندونا یک ردیف کرد؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   این کار شدنیه ولی فکر نمی کنم درست باشه
   شما که ارتودنسی انجام دادید باید صبر میکردید تا نتیجه کال بشه
   بازم با ارتودنتیستون مشاوره کنید
   در صورت عدم امکان علمی با نامه مکتوب از ایشان به مطب مراجعه فرمایید
   پایدار باشید

 67. ناشناس گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر… بنده قرار بود کامپوزیت کنم که دکتر به من گفتند که برای تراش دندان باید دندان عصبکشی شود… خواستم بدونم ایا عصبکشی واقعا لازم هستش؟؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   احتمالا مطلبی که عنوان میکنید دچار اشکالی است
   درمان ونیر کامپوزیت بدون تراش است
   اگر احتمالا دندانی انقدر دچار جابجایی باشد که نیاز به تراشی در حد عصب کشی داشته باشد احتمالا لازم است طرح درمان عوض شود

 68. هادی گفت:

  سلام بیات هستم ازقم بنده ۲۶دندون دارم که بعضیاش نیازبه عصب کشی داره بعضیاشم که پرکردشکسته میخام کلشوکامپوزیت کنم هزینش چقدره ممنون میشم راهنماییم کنید ۰۲۲۲

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام هادی خان
   واقعا امکان براورد هزینه با این اطلاعات ممکن نیست
   پایدار باشید

 69. فرانک گفت:

  سلام من گوشه ی دندان نیشم فاصله ی بسیار کمی وجوددارد ولی درد شدیدی هنگام جویدن غذا در این دندانم احساس میکنم مشکل از چیست???

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم فرانک
   فکر کنم پوسیدگی در ناحیه ای که فرمودید خیلی عمیق شده
   زودار به دندانپزشک مراجعه کنید

 70. حامد گفت:

  باسلام خدمت جناب دکتر
  من میخواستم اصلاح طرح لبخند انجام بدم اما از قیمت آن اطلاعی ندارم .امکانش هست عکس دندانمو براتون ارسال کنم تا بدونم چفدر هزینش میشه ؟؟ باتشکر

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام حامد عزیز
   ارایه عکس ممکنه کمک کنه ولی واقعا نیاز به بررسی دقیق روابط دندانی و بررسی عمق رنگ و نوع رنگ دندان ها داریم
   جلسات مشاوره هزینه مادی ندارد و البته درک میکنم که ترافیک و محدودیت وقت مهم تر است ولی باور بفرمایید انجام یک کار حرفه ای نیاز به تمهیدات و مقدمات مناسب آن را دارد.
   پایدار باشید

 71. فاطمه گفت:

  سلام جناب آقای دکتر.خسته نباشید.من سه تا از دندون فک بالا و یک از دندونام کاشته شده.میخواستم ببینم کامپوزیت دندون روکش شده و کاشته شده هم مثل بقیه دندونهاست؟ ????????????????

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام فاطمه خانم
   با عرض پوزش متوجه سوالتون نشدم
   پایدار باشید

 72. پرستو اکبری گفت:

  سلام آقای دکتر من دندون فکبالا شماره ۲ سمت چپ ندارم قبلکشیدم که دندون شماره ۳جابیفتد آیا با کامپوزیت میشه درستش کرد بنظر شما عکس دندونمو به شماره تلگرامتون میفرستم لطفا راهنماییم کنید وبگویید چقدر هزینش میشه ممنون

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   بله حتما
   منتظر هستم

   1. مریم خ گفت:

    سلام آقای دکترخسته نباشید من دوتا دندونای جلوم خرگوشی هست میخواستم بپرسم ارتودنسی خوبه یاکامپوزیت؟؟کدوم راه بهتره؟

    1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

     سلام خانم مریم
     این درمان ها بسیار متفاوت هستند و نمی توانید آن ها را با هم مقایسه کنید
     تندرست باشید

  2. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام خانم اکبری
   زحمت بکشید و عکس را ارسال بفرمایید
   پایدار باشید

 73. بوراك گفت:

  سلام یه سوال داشتم .. عمر کامپوزیت چقدر هستش ؟ و من مطالبى خوندم که انگار بعد از مدتی گوشه هاى دندون توى کامپوزیت رنگش تغییر میکنه و رنگ پذیریش زیاده ، ایا این درسته یا نه و اگه درسته چجورى جلو ى این اتفاقو بگیریم؟ یه سوال دیگه هم داشتم ، بهترین کامپوزیت هاى دندون چه برند هایى هستن ؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام جناب بوراک
   کامپوزیت برای حفظ درخشندگی و زیبایی اش به دو پارامتر نیاز دارد . اول مربوط به دندانپزشک است که انتخاب کامپوزیت مناسب و پالیش صحیح آن و دوم بهداشت خوب که شامل نخ دندان و مسواک است . که البته این دو پارامتر اگر در هر درمان دندانپزشکی رعایت نشود ما با مشکل مواجه خواهیم شد . در مورد بهترین برند کامپوزیت سلیقه ها و نظرات بسیار متفاوت است .
   پایدار باشید

 74. یزدان گفت:

  چهارصد هزارتومن والا زیاده واسه هر دندان

  1. دکتر سهرابی گفت:

   سلام یزدان عزیز
   من شکی ندارم که حرف شما از دیدگاهی درست است . ولی لازم است که از جنبه های مختلفی آن را بررسی کنیم . کاش صرفا یک بررسی کارشناسانه از هزینه های یک مرکز درمانی استتاندارد و شارژ دریافتی وجود داشت تا ببینیم دریافتی مورد نظر تا چه اندازه بالاست .
   ممنونم که کامنت گذاشتی

 75. زهراامیری‌کیا گفت:

  با عرض سلام و درود؛
  بنده دندانهای فاصله دار و بزرگ دارم،در۹سالگی از دوچرخه افتاده و دندانهای قدامی شکسته اند،۴سال پیش دندانپزشک بامواد درست کرد دندان رو اما موادش رفته بمرور زمان،
  اگر قصدداشته باشم ک کامپوزیت کنم دو دندونهای قدامی رو+فاصله ی این دوتا ازبین بره هزینه ش چقدر میشه،باسپاس ازشما

  1. دکتر سهرابی گفت:

   سلام خانم امیری
   برای تخمین هزینه ونیر کامپوزیت ، لطفا عکس دندانتان را به تلگرام مطب ارسال فرمایید

 76. مریم سلیمانی گفت:

  با سلام
  من دندانهایم تقریبا همه ردیف هستن اما یکی از دندان های جلوی من در فک بالا که کناردندان های بزرگ جلویی است کلا از کودکی به صورت کج به سمت عقب و کوچک درامده درواقع به شکل میخی درآمده، قبلا برای درمان مراجعه کردم که گفتند باید بعد از ۱۸ سالگی مراجعه کنم، چند روز پیش به دندانپزشکی مراجعه کردم گفتند که دو راه دارم یا ایمپلنت یعنی دندان خودم را بکشند و دندان بکارم یا ارتودنسی از آنجایی که ریشه دندانم کاملا سالم بود گفتند که ارتودنسی خیلی بهتراست اما به دلیل اینکه من مراسم عقد و ازدواجم نزدیک است و نمیتوانم در این ایام اقدام به درمان کنم و مجبورم تا ۷ ۸ ماهی صبر کنم میخواستم بپرسم ایا امکانش هست که با روش دیگری مثل کامپوزیت انرا را به جهت زیبایی ترمیم موقت کنم ؟؟ همچنین دکتر پروتز هم گفتن که میتواند روکش موقت کنند برای روز مراسمات جهت زیبایی اما من میخواستم بدونم که ایا میتوان مثلا با استفاده از همین روش کامپوزیت دندانم را برای ۷ ۸ ماه ترمیم موقت کرد؟؟ همچنین من نمیخواهم دندانم برش بخورد.
  از انجایی که مسیرم دور است اگر امکانش باشد که عکس دندانم را برای شما ارسال کنم که اگر راه دارد برای درمان مراجعه کنم.
  همچنین اگر امکان کامپوزیت هست هزینه آن را هم ذکر بفرمایید.
  با تشکر

  1. دکتر سهرابی گفت:

   سلام خانم سلیمانی
   با توضیحاتی که فرمودید میتونم مطمین باشم که کار شما به سادگی و حداقل برای مدت ده سال (البته مشروط به رعایت بهداشت) با کامپوزیت درمان میشود ولی ارسال عکس هم میتونه کمکمون کنه .

 77. farzan sepahi گفت:

  روز بخیر
  آقاى دکتر من به مطب دندانپزشکى زیاد مراجعه داشتم و در مورد قیمت ونیرکامپوزیت پرس و جو کردم ، قیمتها خیلى متفاوت بود.آیا کیفیت و مواد ونیرکامپوزیت فرق میکنه یا اینکه چون مطب دندانپزشکى جاهاى مختلفى است قیمتها متفاوت میشه؟

  1. دکتر سهرابی گفت:

   جناب فرزان عزبز
   کل سوالاتی که در مورد ونیر کامپوزیت و قیمت ونیر کامپوزیت مطرح فرموده اید در خود مطلبی که زیر آن کامنت گذاشته اید ، توضیح داده شده است . اگر فرض را بر این بگذارم که در مورد موقعیت جغرافیایی مطب و تعیین قیمت قانع نشده اید ، یک شاهد عینی تعرفه های مطب خودم است که با وجود جابجایی هیج افزایش هزینه ای نداشتیم .

 78. علیزاده گفت:

  سلام . خواستم بدونم اگر قسمت کمی از دندان جلو باقیمانده باشد ،امکان ترمیم دوباره با کامپوزیت رو داره یا بایس روکش ،ایمپلنت بشه
  البته قبلا هم کامپوزیت بوده،ولی تازگیها شکست

  1. دکتر سهرابی گفت:

   سلام
   برای انجام ونیر کامپوزیت لازم است میزان مناسبی و زیادی مینای سالم داشته باشیم . ولی کامپوزیت بیلدآپ میتونه برای نکاتی که فرمودید بررسی شود . برای تشخیص ذقیق تر لازمه معاینه شوید .
   شاداب و سلامت و خندان باشید .

 79. مهتاب مرشدی گفت:

  سلام جناب اقای دکتر سهرابی
  کارهای زیباتون را دیدم و برای مشاوره خدمت میرسم فقط می خواستم بپرسم تنوع قیمت ها در تهران و در یک درمان مشخص مثل ونیر کامپوزیت به چه دلیل است ؟

  1. دکتر سهرابی گفت:

   این سوال را بصورت کامل در سایت توضیح دادم ولی بصورت خلاصه خدمت شما عرض کنم که مباحثی چون تجربه و شاید شهرت پزشک و تجهیزات و امکانات مطب و تا حدود کمی هم متریال مصرفی میتوانند این اختلاف را معنی دار کنند .
   بابت اظهار لطفتون ممنونم و براتون لبی همیشه خندان را ارزو دارم

 80. انوشه بهشاد گفت:

  و می خواستم بدونم هزینه هر واحد کامپوزیت ونیر از چه رنج قیمتی شروع می شه؟

  1. دکتر سهرابی گفت:

   درود بر شما
   قیمت های بسیار مختلفی شنیده می شود و اگر منظور شما در مطب دکتر سهرابی است ، لطفا عکس لبخند خود را به تلگرام مطب ارسال کنید
   ۰۹۱۹۱۰۰۰۵۳۳

 81. انوشه بهشاد گفت:

  درود و سپاس از سایت خوبتون
  چنانچهبعد از کامپوزیت ونیر سیگار مصرف بشه،چه تاثیر سوء باقی می ذاره؟

  1. دکتر سهرابی گفت:

   درود بر شما
   کامپوزیت ونیر درمانی است که نیاز به بهداشت خوب دارد و مصرف بیش از حد سیگار بهداشت و سلامت دندان را تهدید می کند . البته اگر درمان کامپوزیت خوب انجام شده باشد و پالیش به موقع و کافی داشته باشیم در مصارف معمولی ما شاهد مشکلی نخواهیم بود . مهمترین نکته این است که با یک پالیش مجدد مشکل افراد ” های اسموکر ” حل می شود .
   سلامت و خندان باشید

 82. سارا گفت:

  با سلام خدمت دندانپزشک ارجمند
  من بطور اتفاقی حین جستجوهایی که برای پیدا کردن یک پزشک متبحر در زمینه ی دندانپزشکی ترمیمی داشتم به سایت شما برخوردم.
  خوشبختانه مطالب بسیار جذاب، مفید و جدیدی رو ارایه فرموده بودید که خیلی برای من انگیزه ی مراجعه به مطب شمارو ایجاد کرد.
  اما همونطور که خودتون هم قید فرموده بودید، این مساله ی موقعیت مکانی مطب! که یکی از فاکتورهای بسیار تاثیرگذار در بحث هزینه هاست من رو بسیار ناامید کرد! چراکه برای جامعه ی کارمند یا بیکار پرداخت چنین هزینه هایی بسیار زیاد و مشکل، و گاها” غیر ممکن است.
  کاش امکانی وجود داشت تا اقشار ضعیف هم میتونستن مانند یک میلیاردره لورد نشین! از امکان مساوی درمان بهره مند شوند.
  میییییدونم این انتظار، انتظار بی جاییست و هیچگاه در طول عمر اقشار نامبرده پاسخی به چنین انتظار و خواسته ای داده نخواهد شد.

  1. دکتر سهرابی گفت:

   سارا خانم گرامی
   فکر کنم خوب توضیح ندادم و باعث سو برداشت شدم
   منظور از موقعیت مکانی مطب و بخصوص کلمه بسیار تاثیر گذار بیشتر به استان مربوطه اشاره دارد
   مثلا استان همدان جزو استان های است که بعلت ارزانی خدمات پزشکی دارای جاذبه توریسم درمانی است و چند شهر کوچک شمالی را می شناسم که از تهران خدماتی گران تر دارند . به عنوان نمونه و شاهد تازه در این مبحث مطب خود اینجانب است که تغییر آن از منطقه نارمک تهران به منطقه قیطریه هیچ نوسانی را در قیمت ها ایجاد نکرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.