زیبایی

اصلاح خط لبخند

اصلاح خط لبخند

در دنیای مدرن لبخند زیبا و اصلاح خط لبخند از اهمیت بسیاری برخوردار است و هر فردی به دنبال داشتن خط لبخند زیبا می کوشد. لبخند زیبا علاوه بر اینکه باعث زیبایی فرد می شود اعتماد به نفس هر شخص را بالا می برد به طور قطع داشتن خط لبخند زیبا یکی از رازهای زیبایی است و در بسیاری از کشور های جهان داشتن خط لبخند زیبا یکی از رکن های اساسی زیبایی است. زیبایی دهان و دندان و چگونگی خط لبخند باعث ایجاد هارمونی در چهره فرد می شود و چهره زیبا در فرد ایجاد می کند. در دنیای امروزه و پیشرفت تکنولوژی اصلاح خط لبخند فرایندی دست یافتنی است.

اصلاح خط لبخند فرایند تخصصی می باشد که توسط پزشکان زیبایی انجام می شود پزشک زیبایی با انجام فرایند های علمی روی دندان واصلاح طرح لبخند بر زیبایی شما می افزاید. این فرایند شامل اعمالی است که بر شکل, اندازه, ابعاد و رنگ دندان های شما بستگی دارد.

فرایند اصلاح خط لبخند

دندان پزشک زیبایی در تلاش است تا با آنالیز طرح لبخند شما, لبخند زیبایی را به شما هدیه دهد. اصلاح خط لبخند با اجرای مواردی از جمله, ارتورنسی, کامپوزیت, لامینت انجام می شود و در راستای تغییر رنگ دندان های از انواع راه های سفید کردن دندان از جمله بلچینگ استفاده می شود. با بهبود فاکتور های از جمله رنگ, شکل, فرم دندان های لبخندی زیبا در افراد ایجاد می شود و زیبایی فرد افزایش می یابد.

دندان پزشک زیبایی قبل از شروع درمان در راستای اصلاح خط لبخند, عکسی از دندان های بیمار گرفته می شود. این عکس با دوربین های فتوگرافی گرفته می شود و کیفیت بالایی دارد. پس از آن دندانپزشک با آنالیز طرح لبخند و موقعیت دندان و لثه فرایندایجاد خط لبخندی زیبا را برای فرد انجام می دهد. این فرایند شامل فرم لثه, اندازه دندان, فاصله و دیگر فاکتور ها می باشد که دندان پزشک زیبایی در آن تسلط دارد. یقینا با اندازه گرفتن چهره فرد سعی بر این شده است تا بهترین خط لبخند در فرد ایجاد شود.طول دوره درمان اصلاح خط لبخند دندان, به دندان پزشک زیبایی ، وضعیت بهداشتی دندان و شکل دندانها وابسته است. هر چه ممراحل درمان پیچیده باشد مدت درمان نیز بیشتر می یابد.

تصویر زیر نمونه ای از لامینیت دندان با کامپوزیت است که توسط دکتر سهرابی انجام شده است. همان طور که می بینید تمامی اصلاحات لازم در ایجاد طرح لبخندی زیبا انجام شده است.

 

اصلاح خط لبخند دکتر سهرابی

نکات قابل توجه در اصلاح خط لبخند

  • ایجاد فاصله مناسب در دندان های بالا از دندان های پایین
  • ایجاد عمق مناسب در فاصله بین دندان و لبه برنده دندان ها
  • در خط لبخند زیبا انحنای لب بالا باید بر خط اتصال دهنده دندان ها بالایی انطباق داشته باشد.
  • انحنای لب پایین و قوس خط متصل کننده لبه های تحتانی دندان های بالا انطباق داشته باشد.
  • ایجاد تناسبی در قرینه بودن دندان

جنس مواد استفاده شده در اصلاح خط لبخند

یکی از راه کار هایی پزشکان برای اصلاح خط لبخند معمولا استفاده می کنند ونیز کامپوزیت است که یکی از بهترین و موثر ترین راه ها درمان می باشد ولی جنس مواد به کار گرفته شده در ایم راستا بسیار مهم می باشد چراکه اگر مواد از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشند نتیجه مطلوبی در ایجاد خط لبخند زیبا نخواهد داشت. علاوه بر جنس کامپوزیت به کار گرفته شده در اصلاح خط لبخند مرحله پالیشینگ دندان می باشد که در ایجاد در پایداری کامپوزیت ها بسیار موثر است و باعث ایجاد طرح لبخندی زیبا می شود.

جنس مواد کامپوزیت به کار گرفته شده در ماندگاری اصلاح خط لبخند بسیار موثر است و داشتن دندان های سالم فقط با مراقبت های مستمر امکان پذیر است.

در اصلاح خط لبخند موارد و نکات زیادی قابل اجرا می باشد که با آنالیز های دندان پزشک زیبایی انجام می شود بسیاری از مراجعه کنند گان با هزینه های اندک درمان می شوند چرا که از دندان های مرتبی برخوردار می باشند و فقط بلیچ دندان خط لبخند مناسبی برای آن ها ایجاد می شود. ولی بسیاری از مراجعه کنندگان به دلیل داشتن دندان های نامرتب باید هزینه بیشتری بپردازند که همه این فرایند باید توسط فتوگرافی از دندان توسط پزشک زیبایی انجام شود.

.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.