زیبایی

دندانپزشک زیبایی و درمان های مرتبط

دندانپزشک زیبایی

امروزه اصطلاح دندانپزشک زیبایی که به Cosmetic dentistry معروف است بسیار رواج پیدا کرده است . دندانپزشک زیبایی در واقع با تناسب دندان و صورت و ارتباط اجزا صورت بیشترین برخورد را دارد . علم دندانپزشکی زیبایی صرفا محدود به دندانپزشکی نیست ، چرا که دندان پزشک در کنار عواملی از جمله شناخت مواد و کار با مواد دندانپزشکی و آگاهی از آناتومی دندان باید با علم زیبایی آشنا باشد .

دندانپزشک زیبایی کیست؟

به طور کلی دندانپزشک زیبایی یک دندانپزشک ترمیمی است که به طور گسترده مفاهیم اصلاح طرح لبخند را با استفاده از مواد دندانپزشکی در هم می آمیزد و مفهومی از زیبایی را به تصویر می کشد .

خدمات دندانپزشکی زیبایی

تمامی درمان هایی که در دندانپزشک زیبایی انجام می شود در راستای بهبود ظاهر و سلامت دندان های فرد انجام می شود . و علاوه بر زیبایی سلامت دهان و دندان را بهبود می بخشد .

درمان های زیبایی

  • بلیچینگ:

یکی از درمان های دندانپزشک زیبایی بلیچینگ می باشد که در راستای سفید کردن دندان انجام می شود. بلیچینگ که دارای دو درمان خانگی و مطبی می باشد باعث سفیدی دندان ها می شود این روش یکی از ارزان ترین تکنیک های سفید کردن دندان است.

تصویر زیر نمونه کاری از بلیچینگ می باشد که در مطب دکتر سهرابی انجام شده است. بیمار به صورت مادرزادی دارای دندان های زرد رنگی می باشد که با بلیچینگ رنگ مناسبی در دندان ها ایجاد شده است.

دندانپزشک زیبایی و خدمات بلیچینگ

  • ونیر کامپوزیت:

کامپوزیت یکی از مواد مصرفی در دندانپزشکی است که دندانپزشک زیبایی از آن جهت طراحی خط لبخند و اصلاح آن استفاده می کند . رنگ این مواد کامپوزیتی شامل طیف وسیعی از رنگهای طبیعی دندان تا رنگ های بسیار سفید و حتی تصنعی می باشند و با توجه به انتخاب متناسب سلیقه و ….. بیمار موجب تغییراتی هدفمند در رنگ و شکل دندان ها دندان می شوند . مواد کامپوزیتی برای بهبود ظاهر دندان ها , تغییر رنگ دندان , ترمیم و دیگر موارد استفاده می شود.

تصویر زیر نمونه ای از کامپوزیت دندان است. فرد مراجعه کننده اگر چه دارای نظم در دندان هایش می باشد ولی از لبخند خود رضایت نداشت و با انجام کامپوزیت به نتایج رضایت بخشی رسبده است.

کامپوزیت در دندانپزشک زیبایی

  • ایمپلنت:

دندانپزشک زیبایی در بسیاری از موارد از ایمپلنت استفاده می کند. مواد ایمپلنتی در ترمیم دندان استفاده می شوند و برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده به کار می روند.

همان طور که در تصویر می بینید دندان فرد به دلیل بعلت عصب کشی ناقص عفونی دیوار استخوانی را تخریب نموده است که با اجرای ایمپلنت دندان از دست رفته بهبود یافته است ونتیجه مثبتی حاصل شده است.

ایمپلنت و دندانپزشک زیبایی

  • جراحی و تغییر شکل لثه:

دندانپزشک زیبایی در بسیاری از موارد با جراحی لثه شکل لثه را تغییر می دهد و موجب افزایش زیبایی دهان و دندان فرد می شود. در این روش با بلند کردن لایه های از لثه زیبایی دهان و دندان افزایش می یابد.

  • کاشت نگین دندانی:

یکی از خدمات دندانپزشک زیبایی کاشت نگین های دندانی می باشد که با توجه به رنگ دندان ها و به تناسب اندازه دندان های شما روی دندان قرار می گیرد.

تصویر زیر نمونه ای از خدمات دندانپزشکی زیبایی کاشت نگین است که توسط دکتر سهرابی انجام شده است. کاشت نگین کریستالی موجب بهبود ظاهر فرد شده است.

دندانپزشک زیبایی و کاشت نگین

  • کرادینگ

کرادینگ همان اصلاح بهم ریختگی دندانی می باشد که بدون ارتودنسی انجام می شود. دندانپزشک زیبایی با توجه با مواد ترمیمی نامنظمی های دندان را رفع می کند و ظاهری جذاب در چهره شما ایجاد می کند.

همان طور که در تصویر می بینید کرادینگ انجام شده وی دندان های بیمار ظاهری مناسب در دندان های فرد ایجاد کرده است. اگر چه بهترین درمان برای این فرد ارتودنسی پیشنهاد شده بود ولی به دلیل عدم تمایل از این روش جهت زیبا سازی دندان استفاده شده است.

درمان کرادینگ و دندانپزشک زیبایی

  • بریج

بریج ها روکش هایی هستند که دندانپزشک زیبایی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته استفاده می کند. این روش به صورت پلی بین دو دندان می باشد که با قرار گرفتن روی دندانهای طرفین ناحیه بی دندانی به شکل یک پل قسمت بی دندانی را کامل میکند.

  • بستن فاصله دندانی:

یکی دیگر از فرایند هایی که دندانپزشکان زیبایی انجام می دهند بستن فاصله دندانی می باشد که به دیاستم معروف است.

تصویر زیر نمونه ای از دیاسم دندان می باشد که توسط دندانپزشک زیبایی دکتر سهرابی انجام شده است با توجه شکل دندان ها بهترین نتایج برای زیبا سازی دندان های فرد ایجاد شده است.

 بستن دیاسم با دندانپزشک زیبایی

  • روکش های دندانی

یکی دیگر از روش هایی که دندانپزشک زیبایی برای زیباسازی و ترمیم دندان های شما استفاده می کند. استفاده از روکش دندان می باشد. روکش های مختلفی با نام های مختلف موجود می باشد که با توجه به وضعیت دندان های بیمار روی دندان ها قرار می گیرد.

تصویر زیر نمونه ای از روکش زیرکونیا است که با قرار گرفتن روی دندان های فرد جلوه ای زیبا برروی دندان های ایجاد کرده است.

روکش های سرامیکی با دندانپزشک زیبایی

چگونه دندانپزشک زیبایی خود را انتخاب کنید؟

قبل از انتخاب دندانپزشک زیبایی خود باید مطمئن شوید که دارای تخصص کافی باشد. دندانپزشک زیبایی باید از علم زیبا شناختی دهان و دندان آگاه باشد. بهترین راه برای شناخت یک درمانگر کار بلد تحقیق کافی و مشاهده تصاویر قبل و بعد دندانهای بیماران می باشد.

چه انتظاراتی از دندانپزشکی زیبایی داشت؟

فرد مراجعه کننده به دندانپزشکی زیبایی برای اصلاح طرح لبخند و یا داشتن لبخندی زیبا ابتدا باید با دندانپزشک زیبایی خود مشاوره داشته باشد. دندانپزشک پس از تهیه عکس فتوگرافی از دندان های بیمار و آنالیز لبخند وی با ارائه طول مدت درمان و روش های درمان بهترین درمان را برای فرد برنامه ریزی می کند. دندان پزشک زیبایی می تواند مشکلات دندانی شما از جمله رنگ بد دندان, نامنظمی دندان, و دیگر موارد که در راستای زیبایی انجام می شود را اجرا کند.

[alert type=”information” title=”مطالب مرتبط” grey_skin=1 ]اگر دوست دارید مطالب بیشتری در مورد درمان های زیبایی بخوانید ، بر روی دکمه های زیر کلیک کنید[/alert]

[cws_button type=default size=small link=/tag/خط-لبخند/# ]اصلاح خط لبخند[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/tag/درباره-لامینیت-کامپوزیت/# ]درباره لمینیت کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/tag/درباره-لمینیت/# ]درباره لمینیت[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/tag/درباره-ونیر-کامپوزیت/# ]درباره ونیر کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/tag/طرح-لبخند/# ]طرح لبخند[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/tag/لبخند-زیبا-چیست/# ]لبخند زیبا چیست ؟[/cws_button]


مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.