زیبایی

سفید کردن دندان با کامپوزیت

لمینیت با کامپوزیت

رنگ دندان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و موجب زیبایی فرد می شود. سالانه افراد بسیاری برای سفید کردن دندان به دندان پزشکی زیبایی مراجعه می کنند و بسیاری بعد از سفید کردن دندان های خود از رنگ دندان های خود راضی نمی باشند. در مقالات بسیاری در لبخند برتر در مورد روش های سفیدی دندان صحبت کردیم و حال در این مقاله به سفید کردن دندان با کامپوزیت می پردازیم.

توصیه های لازم قبل از سفید کردن دندان

دندانپزشک زیبایی قبل از سفید کردن دندان باید از نیاز های بیمار آگاه شود بسیاری از افراد از رنگ فعلی ندان های خود راضی هستند و برای مدتی می خواهند دندان های سفیدی داشته باشند در نتیجه سفید کردن دندان با کامپوزیت برای آن ها گزینه مناسبی نمی باشد و باید روش هایی از جمله بلیچینگ را به این گونه افراد توصیه کرد ولی اگر افراد سفید دائمی برای دندان های خود می خواهند سفید کردن دندان با کامپوزیت برای آن ها توصیه می شود.

دندانپزشک زیبایی قبل از قرار شروع فرایند سفید کردن دندان با کامپوزیت باید به دقت فراوانی دندان های شما را بررسی کند و در این راستا پوسیدگی های دندانی شما را اصلاح کند.

سفید کردن دندان با ونیر کامپوزیت

پس از اصلاحات لازم و مشاوره با دندان پزشک و انتخاب رنگ مواد کامپوزیتی روی دندان های شما قرار می گیرد. مواد کامپوزیتی و یا همان روکش های کامپوزیتی که به اصطلاح لمینیت کامپوزیت و یا همان ونیر نام دارد موادی هستند که با قرار گرفتن روی دندان موجب سفیدی دندان می شود. نکته ای که در سفید کردن دندان وجود دارد این است که دندانپزشک زیبایی برای قراردادن لایه های کامپوزیتی آسیبی به دندان های شما نمی رساند و مینای دندان شما از بین نمی رود.

سفید کردن دندان آسیبی به دندان نمی رساند

عده ای بر این باورند که سفید کردن دندان با کامپوزیت موجب از بین رفتن دندان می شود. که این باوری کاملا اشتباه است. این روش اگر توسط افراد متخصص انجام شود آسیبی به دندان نمی رساند ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که سفید کردن دندان کار دست دندان پزشک زیبایی می باشد و به تخصص وی بستگی دارد. مواد کامپوزیتی که برای سفیدی دندان استفاده می شود موجب مواد مقاومی می باشند.

در انتخاب رنگ برای سفید کردن دندان دقت کنید

سعی کنید در انتخاب رنگ برای دندان های خود دقت کنید. با مشاوره دندانپزشکی زیبایی خود سعی کنید که مواد کامپوزیتی را به رنگی انتخاب کنید که متناسب با رنگ پوست, چهره و فرم کلی صورت شما باشد. همچنین اگر سفید کردن دندان با کامپوزیت اگر به درستی انجام شود جلوه طبیعی در رنگ دندان های شما ایجاد می شود به طوری که بخش های مختلفی از دندان های شما دارای شدت مختلفی از رنگ سفید می باشد به طوری که قسمت انتهایی دندان های شما به سفیدی نوک دندان های شما نمی رسد. در انتخاب رنگ برای سفید کردن دندان خود دقت کنید و در استفاده از یک رنگ خاص به دندانپزشک زیبایی خود اصرار نکنید. چرا که در این صورت ممکن است انتخاب خوبی نداشته باشید و دندان های شما طبیعی به نظر نرسد.

نمونه کار سفید کردن دندان

تصاویر زیر نمونه های از سفید کردن دندان با کامپوزیت می باشد که با تغییر رنگ دندان ها جلوه ای خاص در صورت افراد ایجاد شده است.

سفید کردن دندان با کامپوزیت در دو فک

تصویر زیر نمونه ای از سفید کردن دندان می باشد که با کامپوزیت انجام شده است. فرد مراجعه کننده رنگ فوق العاده سفیدی را برای دندان های ود در نظر داشتند که استفاده از کامپوزیت های اپک ضمن حفظ نازکی دندان ، در نهایت یک لبخند هالیوودی مناسب برای ایشان ایجاد شده است. رنگ استفاده شده در این درمان OW التراذنت می باشد که یکی از روشن ترین رنگ ها برای کامپوزیت است.

سفید کردن دندان در دو فک

سفید کردن دندان با کامپوزیت هجده واحدی

تصویر زیر نمونه ای از سفید کردن دندان می باشد که با مرتب کردن دندان تکمیل شده است .فرد مراجعه کننده به دلیل تغییر رنگ در دندان های خود به دندانپزشکی مراجعه کرده اند که با بررسی دندان و مشاهده بی نظمی موجود با درمان کامپوزیت علاوه بر سفید شدن دندان, دندان های مرتبی برای بیمار حاصل شده است. رنگ مورد استفاده در این در مان ( ENA (IWS می باشد که محصول تولید کشور آمریکا می باشد.

سفید کردن دندان 18 واحدی

سفید کردن دندان به روش لایرینگ

تصویر زیر یکی از نمونه های موفق سفید کردن دندان است که توسط دکتر سهرابی انجام شده است. فرد مراجعه کننده از رنگ دندان های خود بسیار ناراضی بوده است که با استفاده از روش کامپوزیت لایرینگ که با تکنیک لایرینگ استاد معظم دکتر علی یزدانی انجام شده نتیجه ای رضایت بخشی حاصل شده است. رنگ استفاده شده برای سفید کردن دندان های بیمار XL کر می باشد.

سفید کردن دندان با کامپوزیت لایرینگ

سفید کردن دندان مستقیم

در این روش که سفید کردن دندان با کامپوزیت انجام شده است. در این روش به دلیل اختلاف رنگ دو دندان جلو از از ونیر کامپوزیت مستقیم (که در یکی از نمونه های قبل ذکر شده ) و با استفاده از روش استاد علی یزدانی بهره گرفتیم .یعنی بدون دخالت لابراتوار برای شکل گیری ، در یک جلسه ی شش ساعته ذرمان به پایان رسید و یک لبخندی برتر هدیه به این مراجعه کننده عزیز بود.

سفید کردن دندان با کامپوزیت مستقیم

[alert type=”information” title=”مطالب مرتبط” grey_skin=1 ]اگر دوست دارید مطالب بیشتری در مورد درمان های زیبایی بخوانید ، بر روی دکمه های زیر کلیک کنید[/alert]

[cws_button type=default size=small link=/tag/خط-لبخند/# ]اصلاح خط لبخند[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/tag/درباره-لامینیت-کامپوزیت/# ]درباره لمینیت کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/tag/درباره-لمینیت/# ]درباره لمینیت[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/tag/درباره-ونیر-کامپوزیت/# ]درباره ونیر کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/tag/طرح-لبخند/# ]طرح لبخند[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/tag/لبخند-زیبا-چیست/# ]لبخند زیبا چیست ؟[/cws_button]


[alert type=”success” title=”درباره بلیچینگ بیشتر بدانید .” grey_skin=1 ]با کلیک کردن بر روی هر کدام از دکمه های آبی زیر به اطلاعاتی جالب و مناسب درباره بلیچینگ دسترسی پیدا خواهید نمود [/alert]

[cws_button type=rounded size=small link=/بلیچینگ-دندان/# ]بلیچینگ دندان[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/بلیچینگ-سفید-کردن-دندان/# ]توصیه های لازم بعد از بلیچینگ [/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/خدمات-ما/بلیچینگ/# ]در مورد بلیچینگ[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/روش-های-بلیچینگ-دندان/# ]روش های بلیچینگ[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/سفید-کردن-دندان-با-کامپوزیت/# ]دندان سفید با کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/سفید-کردن-دندان/# ]اهمیت سفیدی دندان[/cws_button]


مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.