زیبایی

قیمت ونیر کامپوزیت

قیمت ونیر کامپوزیت

علت تفاوت در قیمت ونیر کامپوزیت :

اگر به چند دندانپزشک معتمد مراجعه نمودید و تفاوت قیمت یک کار یکسان شما را سر در گم کرده است با دقت این مطلب را مطالعه فرمایید . مسلم است که شما حق دارید که بهترین خدمات دندانپزشکی را با کمترین هزینه داشته باشید . ما سعی خواهیم کرد تا بعضی عوامل تاثیر گذار در قیمت ها را در حوزه دهان و دندان و بخصوص در مورد قیمت ونیر کامپوزیت را برایتان بازگو کنیم . لطفا صبور باشید و با دقت بخوانید .

مجددا تاکید میکنم ما فقط میتوانیم بعضی از این عوامل را توضیح دهیم و اشراف بر تمامی عوامل نداریم .

بعنوان مثال در مورد قیمت ونیر کامپوزیت صحبت می کنیم . در زمان نگارش این مقاله قیمت ونیر کامپوزیت در تهران از واحدی (هر دندان) ۴۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان را رصد کردیم . بسیاری از مراجعین در مورد این اختلاف از دندانپزشک خود سوال می کنند .

قبل از این که به دلایل این اختلاف بپردازیم توجه شما را به این نکته مهم جلب میکنم که هرگز بر این باور نیستیم که قیمت تعیین کننده کیفیت است ولی میتوان این نکته ظریف را مد نظر داشت که “کار با کیفیت” در تعیین قیمت موثر است .

 • مواد و تجهیزات

  : یکی از مواردی که بیشترین مانور ذهنی را برای شما دارد مواد مورد استفاده در هنگام درمان شماست . این نگاه شما کاملا درست است ولی کامل نیست .

مواد و متریال مصرفی در درمان شما ( قیمت ونیر کامپوزیت ) بار مالی برای دندانپزشکتان دارد ولی در بالاترین شرایط تفاوت بسیار چشمگیری برای هزینه انتهایی شما ایجاد نخواهد کرد . ولی ! ولی! ولی! این نکته مکمل را هم نمی توان از این چرخه جدا نمود که انتخاب ماده و متریال برتر ابزار برتر می طلبد و نگهداری برتر می طلبد و هزینه های اضافه ای را بر مطب تحمیل میکند که در یک حساب سر انگشتی میتوان دید که مواد و تجهیزات یک مطب در تعیین هزینه های پرداختی نهایی بیمار وزنه بسیار موثری است .

 • موقعیت جغرافیایی مطب

  : یکی از هزینه های پنهان هر مطبی مربوط به سرمایه گذاری مکانی آن است . مطبی با اجاره بها یا قیمت پایه x نسبت به همان مطب با اجاره بها و یا قیمت پایه ۲x دارای هزینه نصف در تامین مکان درمان است . مسلما این مطلب در تعیین شارژ درمان موثر خواهد بود ولی میزان این تاثیر گذاری کمتر از ۵ درصد است و انهم بخاطر رقابتی بودن خدمات است . بنایر این جغرافیای محل درمان در کارهای تخصصی کم اثر می باشد .

 

 • سابقه و تجربه و تخصص درمانگر: در هنگام خرید تابلوی نقاشی فلان نقاش معروف به ندرت به برند رنگ های استفاده شده و یا گالری که آن را حراج کرده توجه داریم . مسلما دندانپزشکی و هنر دستان طبیب شما نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود .

 

 • هزینه های آموزشی : خاطرم هست یکی از اساتید به نام در مورد هزینه های دوره های آموزشی که مرتب شرکت میکنند صحبت نمودند و برای من بسیار زیاد بود . این آموزش ها کیفیت درمان و خدمات مطب را بالا خواهد برد و ضمنا هزینه های ایستای مطب را در نقاط برتر زیاد خواهد کرد و باعث افزایش هزینه های درمانی خواهد شد.

احتمالا این توضیحات برای شما کمک کننده بوده تا بتوانید “فقط “قیمت ها را معیار انصاف و حتی کیفیت درمان دندانپزشک خود ندانید و به نظر میرسد عوامل تعین قیمت ونیر کامپوزیت و حتی تمامی خدمات دندانپزشکی بسیار پیچیده و غیر قابل نگاه کردن یکسویه است.

[alert type=”success” title=”بیشتر بدانید” grey_skin=1 ]برای مطالعه مقالات مرتبط با این موضوع روی دکمه های آبی کلیک کنید .[/alert]

[cws_button type=rounded size=small link=/مشاوره-زیبایی/# ]مشاوره زیبایی[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/خدمات-ما/آنالیز-لبخند-زیبا/# ]آنالیز لبخند زیبا[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/خدمات-ما/لامینیت-چیست/# ]لامینیت[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/ونیر-کامپوزیت-چیست-؟/# ]ونیر کامپوزیت چیست؟[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/کامپوزیت-ونیر-دایرکت/# ]دایرکت کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/کامپوزیت-دندان/# ]کامپوزیت دندان[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/ونیر-کامپوزیت/# ]ونیر کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/مقایسه-ونیر-کامپوزیت-با-ونیر-پرسلن/# ]مقایسه سرامیک و کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/اصلاح-طرح-لبخند/# ]اصلاح طرح لبخند[/cws_button]


[cws_button type=default size=small link=/انواع-لبخند/# ]انواع لبخند[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/زیبایی-در-صورت/# ]زیبایی در صورت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/آیا-ونیر-کامپوزیت-درد-دارد-؟/# ]آیا ونیر کامپوزیت درد دارد ؟[/cws_button]

173 thoughts on “قیمت ونیر کامپوزیت

 1. هانیه گفت:

  سلام اقای دکتر
  من به علت اینکه از بچگی مرتب مسواک نزدم و همچنین ب خاطر جنس دندان هام ۳ تا از دندان های فک بالاییم از کناره هاشون سیاه شدن میخواستم ببینم چ راهی هست که بتونم درست کنمشون و سفید بشن.میتونم عکسشو بفرستم تا ببینید؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام هانیه خانم
   بله می تونید عکس های مناسب برای بررسی را به موبایل مطب ارسال کنید .
   ۰۹۱۹۱۰۰۰۵۳۳

 2. Sima گفت:

  سلام من یکی از دندونای فکم روکش شده است اگر بخواهم ونیرکامپوزیت بکنم باید روکش برداشته بشه؟بعد اگه دندان نیاز به ارتدنسی داشته باشه بازهم میشه ونیرکامپوزیت ؟قیمت برای ونیرکامپوزیت دندان حدودا چنده ؟وراستی کدوم روش اصلاح طرح لبخند بهتره و عمری هستش ؟ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام عزیز
   در هنگامی که در ناحیه لبخند شما دندانی روکش شده وجود دارد بهتر است به جنس دیگری غیر از سرامیک فکر نکنید .
   در هنگامی که بهم ریختگی دندانی از حد جزیی فرا تر رود امکان جایگزینی وجود ندارد .
   قیمت هر درمانی بدون بررسی و ارایه طرح درمان مشخص نمی گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.