زیبایی

لثه زیبا

لثه زیبا

هنگام آنالیز یک لبخند دلنشین و جذاب زیبایی لثه و هارمونی استاندارد و طلایی آن بسیار بسیار ، عامل مهم و تاثیر گذاری است .
و البته میزان دیده شدن لثه نقش مهمی در زیبایی دندان ها دارد .اگر لثه های سالم داشته باشید یعنی رنگ لثه صورتی روشن باشد دیده شدن حاشیه لثه به زیباتر شدن لبخندتان کمک می کند . لثه های شما می توانند علامتی برای سالم بودن و جوان بودن شما باشند . اگر لثه ها قرمز نشده ، خونریزی نداشته و برگشته و متورم و بد رنگ نشده باشند و تحلیلی هم نداشته باشند سالم هستند و مهم ترین شرط لثه زیبا را خواهند داشت .

اهمیت لثه زیبا در دندانپزشکی زیبایی

هر فردی که لبخند شما را می بیند بطور غیر ارادی ارتفاع و حاشیه لثه و بطور کلی کیفیت و کمیت لثه شما را مورد ارزیابی قرار می دهد.
میزان دیده شدن لثه ها در حد طبیعی باعث زیبایی شما می شود اگر از حد طبیعی زیادتر شود باعث تحت تاثیر قرار دادن دندان ها شده و اگر از حد طبیعی فاصله زیادی بگیرد باعث بی روح شدن لبخند شما می شود.
اگر بپرسید مهم‌ترین جزء یک لبخند زیبا چیست قطعا همه می‌گویند دندان سالم و زیبا . اما در کنار سلامت و زیبایی دندان‌ها، سلامت و فرم لثه‌ها نیز از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است در حدی که زیباترین دندان‌ها اگر با لثه‌ای بیمار و عفونی احاطه شوند نه‌تنها لبخند زیبایی نمی‌سازند بلکه به دلیل عفونت لثه یا تحلیل رفتن آن جلوه خود را نیز از دست داده و صاحب چنین دندان و لثه‌ای قطعا لبخند زیبایی نخواهد داشت . لثه بافتی است که معمولا تا دچار مشکلی مانند خونریزی یا تحلیل شدید نشود کسی به آن توجه نمی‌کند و همین عاملی برای پیشرفت موذیانه و آرام‌آرام بیماری‌های لثه است.
لثه زیبا صورتی‌ رنگ بوده و سفت و محکم به استخوان زیرین چسبیده و نمایی شبیه پوست پرتقال دارد یعنی دانه‌دانه است. از طرف دیگر لثه سالم فاقد تورم ، قرمزی و خونریزی بوده و در محل تماس با دندان کاملا صاف و دارای لبه تیز است که اصطلاحا به آن لبه چاقویی می‌گویند. رنگ صورتی لثه سالم در برخی افراد که رنگ چهره تیره دارند، ‌ممکن است به صورت لکه‌های قهوه‌ای‌ رنگ دیده شود . اگر سایر علائم لثه سالم وجود دارد و فقط رنگ آن قهوه‌ای است این لثه سالم است .
اگر به فکر درمان های زیبایی و طراحی خط لبخند هستید و لثه زیبا و سالمی ندارید ، بهتر است قبل از ونیر کامپوزیت یا لمینیت های سرامیکی و با مشورت دندانپزشکتان به زیبایی لثه ها و البته مهم تر از آن به سلامت لثه هایتان بیشتر فکر کنید . لثه زیبا در لبخند زیبا بسیار بسیار تاثیر گذار است .

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.