خلال دندان مضر است لطفا و لطفا و لطفا باور کنید ! | دکتر سهرابی دندانپزشک

دکترسهرابی دندانپزشک زیبایی , ونیر کامپوزیت , لمینیت

مضرات خلال دندان

مضرات خلال دندان

۰ ۱۰ فروردین ۱۳۹۵
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...
مضرات خلال دندان
مضرات خلال دندان

خلال دندان نزنید لطفا!

استفاده از خلال دندان در هر سايز يا مدلي به علت ايجاد آسيب هاي جدي به لثه دندان توصيه نمي شود.

عبدالحميد ظفر مند، متخصص دندانپزشکي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: استفاده از خلال دندان در هر سايز يا مدلي به علت ايجاد آسيب هاي جدي و مخرب به دهان و دندان از جمله زخم شدن لثه ها و تجمع ميکروب ها در نواحي زخم شده به افراد توصيه نمي شود.

وي تاکيد کرد: خلال دندان نه تنها هيچ اثري در تميزي دندان ها ندارد بلکه به علت جا گذاشتن نيمي از مواد غذايي در انتهاي دندان ها، موجب تجمع بيش از پيش باکتري هاي عفونت زا در لثه ها و فساد دهان و دندان مي شود.

اين دندانپزشک تصريح کرد: خلال دندان به ويژه در صورتيکه به طور مداوم نيز استفاده شود منجر به ايجاد فاصله بين دندان ها شده که پس از مدتي علاوه بر تاثير منفي بر روي زيبايي و شکل دندان ها، با جابه جايي و فاصله گيري دندان ها از يکديگر موجب برو عفونت هاي مزمن لثه و دندان و انجام جراحي هاي ترميمي مي شود.

ظفرمند اظهار داشت: متاسفانه استفاده از خلال دندان به جاي مسواک کردن و نخ دندان در سراسر جهان بسيار مرسوم است و تمام رستوران ها نيز در کنار سرويس هاي ارائه شده در اختيار مشتري قرار مي گيرد ،در حالي که خلال دندان ها، با تحليل لثه ها حتي موجب خونريزي هاي پي در پي لثه ها و تضعيف ريشه دندان نيز مي شود.

عبدالحميد ظفرمند خاطر نشان کرد: به جاي استفاده از خلال دندان، نخ دندان ها توصيه مي شود که البته در استفاده از آنها نيز بايد دقت زيادي صورت گيرد تا با ايجاد زخم و خونريزي در لثه ها موجب بروز زخم هاي دهان و دندان نشود و هنگام استفاده نبايد نخ دندان را کاملا به سطح لثه چسباند و کشيد تا لثه ها آسيب نبينند

ارسال شده در مطالب آموزشی توسط دکتر سهرابی | برچسب ها:
دکتر محمد رضا سهرابی دندانپزشک زیبایی
Review: 4.5 - "مضرات خلال دندان" by , written on ۱۳۹۵-۰۱-۱۰

خلال دندان نزنید لطفا! استفاده از خلال دندان در هر سايز يا مدلي به علت ايجاد آسيب هاي جدي به لثه دندان توصيه نمي شود. عبدالحميد ظفر مند، متخصص دندانپزشکي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: استفاده از خلال دندان در هر سايز يا مدلي به علت ايجاد آسيب هاي جدي و مخرب به دهان و دندان از جمله زخم شدن لثه ها و تجمع ميکروب ها در نواحي زخم شده به افراد توصيه نمي شود. وي تاکيد کرد: خلال دندان نه تنها هيچ اثري در تميزي دندان ها ندارد بلکه به علت جا گذاشتن نيمي از مواد غذايي در انتهاي دندان ها، موجب تجمع بيش از پيش باکتري هاي عفونت زا در لثه ها و فساد دهان و دندان مي شود. اين دندانپزشک تصريح کرد: خلال دندان به ويژه در صورتيکه به طور مداوم نيز استفاده شود منجر به ايجاد فاصله بين دندان ها شده که پس از مدتي علاوه بر تاثير منفي بر روي زيبايي و شکل دندان ها، با جابه جايي و فاصله گيري دندان ها از يکديگر موجب برو عفونت هاي مزمن لثه و دندان و انجام جراحي هاي ترميمي مي شود. ظفرمند اظهار داشت: متاسفانه استفاده از خلال دندان به جاي مسواک کردن و نخ دندان در سراسر جهان بسيار مرسوم است و تمام رستوران ها نيز در کنار سرويس هاي ارائه شده در اختيار مشتري قرار مي گيرد ،در حالي که خلال دندان ها، با تحليل لثه ها حتي موجب خونريزي هاي پي در پي لثه ها و تضعيف ريشه دندان نيز مي شود. عبدالحميد ظفرمند خاطر نشان کرد: به جاي استفاده از خلال دندان، نخ دندان ها توصيه مي شود که البته در استفاده از آنها نيز بايد دقت زيادي صورت گيرد تا با ايجاد زخم و خونريزي در لثه ها موجب بروز زخم هاي دهان و دندان نشود و هنگام استفاده نبايد نخ دندان را کاملا به سطح لثه چسباند و کشيد تا لثه ها آسيب نبينند

کاربر گرامی ضمن تشکر از اعتماد شما به اینجانب و طرح سوال در سایت لبخند برتر ، استدعا دارم قبل از نوشتن سوالات خود متن زیر را با دقت بخوانید .
1. سوال خود را بخش مناسب مطرح کنید .
2. از قید شماره تلفن در متن سوالاتتون خود داری فرمایید .
3. تعداد سوالات وارد شده به سایت بالا است . لطفا جهت دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید
4. سعی کنید قبل از طرح سوال ، جواب های سایر کاربران را مطالعه کنید .
5. امکان تجویز دارو به وسیله کامنت وجود ندارد و خلاف قوانین است .