زیبایی

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟

هزینه بلیچینگ

هزینه بلیچینگ ؟

در مقالات متعددی به علت تفاوت خدمات دندانپزشکی پرداخته ایم و بارها تاکید داشتیم اعلام قیمت در بسیاری از موارد ممکن نیست . این که ما اعلام کنیم هزینه بلیچینگ دندان ها چقدر است و بدون داشتن اطلاعاتی که در هنگام معاینه بدست می آید هزینه بلیچینگ دندان را اعلام کنیم خیلی حرفه ای به نظر نمی رسد . روش های درمانی در بلیینگ بسیار متنوع است . بعضی روش ها بصورت تک مرحله ای می باشد . در بعضی تشخیص ها از پروتکل های ترکیبی استفاده می گردد . تشخیص اولیه و درست ، به دندانپزشک کمک می کند یک پروتکل مناسب را طراحی نماید . با توجه به متغییر بودن این بسته ها امکان اعلام یک قیمت ثابت نا ممکن است .

یاداوری می کنیم هزینه بلیچینگ در ایران مانند بسیاری از درمان های دیگر دندانپزشکی نسبت به قیمت جهانی آن بسیار پایین تر است .

[alert type=”success” title=” سوالات متداول ” grey_skin=1 ]بسیاری از مراجعین مطب سوال های در مورد قیمت بلیچینگ دارند که در این جا در مورد آن ها بیشتر خواهید خواند .[/alert]

قیمت بیلیچینگ ؟

فیمت بلیچینگ دندان ها چقدر است ؟

تفاوت قیمت ها در بلیچینگ دندان ها مربوط به چیست؟

بلیچینگ با لیزر بهتر است یا با پلاسما یا با فلان سیستم و فلان دستگاه ؟

بلیچینگ خانگی بهتر است یا بلیچینگ مطبی ؟

آیا بلیچینگ دندان ها دایمی است ؟

چند درجه رنگ دندان هایم روشن می شود ؟

سوالاتی که خواندید تکراری ترین سوالاتیست که از طریق سایت و یا شبکه های اجتماعی به ما می رسد . در مورد علت تفاوت تعرفه های مقاله ای منتشر نموده ایم . دلایل تفاوت قیمت بلیچینگ در مراکز مختلف درمانی با مطالعه این مقاله شفاف تر خواهد شد . ( این مطلب را از اینجا بخوانید ) .

عوامل تاثیر گذار دیگری هم وجود دارد که قیمت ها را متغییر می نماید . پروتکل های تک مرحله ای یا دو مرحله ای و یا ترکیبی ، طول درمان ، مواد مصرفی ، تجهیزات جانبی ، ضمانت های خاص ، موقعیت جغرافیای مطب و از همه مهم تر تجربه و تبحر دندانپزشک عواملی است که قیمت بلیچینگ را در مراکز ارایه این خدمت متفاوت می کند .

همراهان گرامی : بلیچینگ یک درمان است و باید برای آن یک مسیر درست طراحی کرد . رنگ دندان ( زرد ، نارجی ، طوسی ) ، شدت رنگ ، و سن بیمار عواملی است که می تواند هزینه های درمان بلیچینگ را تغییر دهد . این تغییر به علت تفاوت در پروتکل های درمانی است . مسلما هزینه یک درمان شش ماهه بلیچینگ ترکیبی با یک درمان ۴۵ دقیقه ای تفاوت دارد .

[alert type=”success” title=”اطلاعات بیشتر پیرامون بلیچینگ” grey_skin=1 ]لطفا مطالب زیر را پیرامون درمان بلیچینگ مطالعه فرمایید[/alert]

# حساسیت دندانى در ۲۴ ساعت اول

یکی از عوارض جانبی سفید کردن دندان ها، حساسیت در ۲۴ ساعت بعد از انجام بلیچینگ است . اگر تحمل حساسیت بیش از اندازه بود، می توانید از قرص هاى ضد درد مانند ایبوپروفن استفاده کنید.

# سفیدى دائمى نیست.

دندان ها همیشه به عنوان بخشی از روند پیری زرد می شوند . هم چنین همواره با مصرف مواد غذایی و نوشیدنی دندان ها رنگ مى گیرند. بلیچینگ دندان در مطب معمولا از ۶ ماه تا ۲ سال ماندگارى دارد ، اما بستگی به شرایط دندانی و رنگ درونی دندان و همچنین رژیم غذایی شما نیز بستگی دارد.

# یک اندازه برای همه مناسب نیست.

کیت های سفید کننده برای اطمینان از قرارگیرى مواد سفید کننده در جایی که باید باشند نظر گرفته شده اند ، و نباید روى لثه ها قرار بگیرند ، چرا که ژل سفید کننده باعث واکنش های رادیکال آزاد و آسیب رساندن به لثه می شود . از آنجایی که لبخند هر کسی متفاوت است ، ما نباید از کیت ها با اندازه ی مشابه براى سفید کردن دندان ها استفاده کنیم . از توصیه کیت خود و یا تکرار آن بدون اطلاع دندانپزشکتان خود داری فرمایید .

# ژل سفید کننده را از بافت نرم دور نگه دارید.

یکی دیگر از عوارض جانبی سفید کننده هاى دندان ، تحریک کنندگى بافت نرم است. معمولا زمانی اتفاق می افتد که مواد سفید کننده را بیش از حد لازم داخل تری آن قرار دهید . به آموزش های که در هنگام تحویل هوم بلیچینگ به شما داده شده با حساسیت بالا وفادار باشید .

# نتایج متفاوت است.

نتایج شما بستگی به این دارد که دندانهایتان هنگام شروع چگونه بودند . برخى افراد فکر می کنند سفید کردن تمام آسیب هایی را که به دندان هایشان در طول عمر وارد شده را پاک می کند. در واقع عکس آن درست است . هرچه بیشتر مراقب دندان هایتان بوده باشید ، نتایج بهترى مى گیرید. به طور مرتب مسواک بزنید و جلوى آسیب و تغییر رنگ دندان هایتان را بگیرید تا پس از درمان دندان هاى سفیدترى داشته باشید.

# استفاده بیش از حد ممنوع

اگر ژل سفید کننده بیش از حد روى دندان ها بماند مى تواند به آن ها آسیب برساند. بیش از حد سفید کردن باعث ظاهر تغییر رنگ داده دندان مى شود، که فقط مى توان کل دندان را جایگزین کرد .

آماده سازی قبل از بلیچینگ دندان

سایر مشکلات دندان می تواند بر نتیجه ى سفید شدن دندان ها تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، حفره ها باید قبل از بلیچینک دندان درمان شوند. این امر به این دلیل است که مواد سفید کننده می توانند از طریق مناطق پوسیده عبور کنند و به قسمت های داخلی دندان برسند.

اگر دندان هاى پوسیده یا بیمارى لثه دارید، سفید کردن دندان هایتان را حساس می کند. سفید کردن نیز روی تاج هاى سرامیکى یا کامپوزیتى تاثیرى ندارد.

عوارض زودگذر بلیچینگ دندان

بعید به نظر می رسد که سفید کردن دندان ها باعث عوارض جانبی جدی شود، اگرچه ممکن است دندان های برخی افراد برای مدت کوتاهى حساس شوند. ممکن است سوزش خفیف نیز داشته باشند. زنان نباید دندان های خود را هنگام بارداری سفید کنند. اثر مواد سفید کننده بر رشد جنین شناخته نشده است. از آن جا که از مواد شیمیایى استفاده مى شود ، بهتر است پس از زایمان این کار را انجام شود.

گر جزو یکى از گروه هاى زیر هستید بهتر است قبل از بلیچینگ دندان با پزشکتان مشورت کنید:

 • دندان هایتان خیلی حساس هستند.
 • بیمارى رفلاکس اسید معده دارید.
 • بیمارى لثه ای دارید.
 • لثه هاى حساس دارید.
 • حساسیت به پراکسید هیدروژن دارید.
 • پوسیدگى دندان دارید.
 • حامله یا شیرده هستید.
 • زیر ۱۸ سال سن دارید.

اگر مایل هستید از محدوده قیمت های بلیچینگ در مطب دکتر سهرابی مطلع گردید کامنت بگذارید . توجه دارید که برای تعیین درست پروتکل درمانی و هزینه آن نیاز به معاینه حضوری خواهید داشت .

[alert type=”success” title=”درباره بلیچینگ بیشتر بدانید .” grey_skin=1 ]با کلیک کردن بر روی هر کدام از دکمه های آبی زیر به اطلاعاتی جالب و مناسب درباره بلیچینگ دسترسی پیدا خواهید نمود [/alert]

[cws_button type=rounded size=small link=/بلیچینگ-دندان/# ]بلیچینگ دندان[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/بلیچینگ-سفید-کردن-دندان/# ]توصیه های لازم بعد از بلیچینگ [/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/خدمات-ما/بلیچینگ/# ]در مورد بلیچینگ[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/روش-های-بلیچینگ-دندان/# ]روش های بلیچینگ[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/سفید-کردن-دندان-با-کامپوزیت/# ]دندان سفید با کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/سفید-کردن-دندان/# ]اهمیت سفیدی دندان[/cws_button]


مطالب مشابه

57 thoughts on “هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟

 1. با سلام من میخوام بلیچینگ کنم ۱۶ سالمه ایا قیمت الان چطور هست ممنون میشوم جواب گو باشید

  1. دکتر سهرابی گفت:

   سلامم
   قیمت بلیچینگ با متد سه جلسه آفیس بلیچ و یک کیت هوم بین پنج تا شش است

 2. محدثه بستانچی گفت:

  سلام دکتر سهرابی بزرگوار..
  وقتتون بخیر
  من میخواستم برای دندان هام کار زیبایی انجام بدم ولی نمیدونم روش بلیچینگ رو انتخاب کنم یا کامپوزیت ونیر رو اگر میشه راهنماییم کنید
  یکی از دندان های ۲ سمت چپم رو قبلا عصب کشی کردم و الان رنگش خیلی عوض شده و دندون کناریش هم یکم شکستگی داره
  اگر اجازه بدید عکسش رو براتون ارسال کنم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام محدثه خانم
   با کمال میل و افتخار پاسخ حواهیم داد .
   موفق باشید

 3. غفاریان گفت:

  سلام آقای دکتر خداقوت. من ۸تا دندون فک بالا رو مهر ماه کامپوزیت ونیر کردم. و حدود ۲ماه قبل یه تیکه از دندون ۴سمت چپم افتاد رفتم دکتر درست کرد اما امشب مجددا همون تکه افتاد. نمیدونم چکار کنم؟ میتونم بیلیچینگ کنم دندونامو. یه خرده رنگ کامپوزیت علیرغم رعایت بهداشت دهان و دندان برگشته. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   امکان تغییر رنگ کامپوزیت با بلیچ کردن آن وجود ندارد . تغییرات جزیی در اکثر مواقع به دلیل عادی شدن برای سلول های مخروطی چشم اتفاق می افتد و کاذب است .
   موفق باشید

 4. فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر میخواستم بدونم هزینه بلچینگ داخلی دندون یکی که بعد از عصب کشی تغییر رنگ داده چقدره؟؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام
   هزینه بلیچینگ داخلی بستگی به عوامل مختلفی دارد و بدون بررسی کلینیکی و داشتن طرح درمان نمی توان آن را اعلام کرد (حتی حدودی )
   موفق باشید

 5. سلیمی گفت:

  سلام خسته نباشید.درمورد بلیچینگ سوال دارم، من بخاطر هزینش میخوام فقط اون تعدادی که موقع خندیدن دیده میشه رو بلیچینگ کنم، تمرکزم روی هشت تا دندون جلویی از فک بالاست، آیا امکانش هست ؟ یا باید هر دو فک بصورت کامل انجام بشه ؟
  درضمن دندونام مرتب نیست و با همین شرایط میخوام این کار انجام بشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام جناب سلیمی
   هزینه بلیچینگ یک فک و دو فک خیلی با هم متفاوت نیست . بنابراین منطقی نیست فقط یک فک را انجام بدید .

 6. Penelope گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من یکی از دندونای فک پایینمو میخوام ایمپلنت کنم ولی میخوام بدونم باید اول بلیچینگ انجام شه یا ایمپلنت؟

  و اگه بعد بلیچینگ همه ی مراقبت های لازمو بکنم و برا بهداشت دهانیم حساسیت به خرج بدم میتونم تا چندین سال این سفیدی رو حفظ کنم؟ زاتا مصرف قهوه و چای و دخانیات ندارم.
  متشکرم

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   اگر می خواهید بلیچینگ کنید این کار را باید قبل از مرحله پروتزی ایمپلنت انجام بدید تا در تعیین رنگ پروتز خطا رخ ندهد . در مورد ماندگاری بلیچینگ عوامل مهمی دخیل است و تکنیک های درمانی برای پایداری آن وجود دارد که با توجه به تنوع آن ها باید از دندانپزشکتان سوال کنید .
   موفق باشید

 7. نسترن گفت:

  سلام آقای دکتر میخاستم بدونم هزینه بلیچینگ دندان چقدره؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام نسترن خانم
   هزینه دو تا سه جلسه بلیچینگ آفیس ( هر جلسه ۴۵ دقیقه ) به همراه یک دوره بلیچینگ هوم (خانگی) مجموعا دو میلیون تومان است .
   موفق باشید

 8. خانم آزاد گفت:

  سلام اقای دکترخسته نباشید.برای بلیچینگ دندان میشه ازبیمه ی تکمیلی هم استفاده کرد؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   این مطلب را باید از واحد بیمه گر سوال کنید .
   موفق باشید

 9. الهه ویسی گفت:

  آیا هزینه ۶ تا دندان بلیجینگ شود هزینه اش چه قدر است

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   بلیچینگ یک درمان است و گاهی بصورت جنرال و گاهی لوکال انجام می گردد و نمی توانیم بدون معاینه تشخیص دقیقی داشته باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.