زیبایی

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت یا لامینیت ؟

این یک سوال غلط است و متاسفانه این غلط بصورت رایج در آمده است . ونیر و لامینیت در مفاهیم لغوی دندانپزشکی کاملا مترادف و هم معنی هستند و به معنی لایه گذاری و پوشاندن سطح است . در ایران استفاده از این کلمات در عموم جامعه به صورتی دیگر معنی دارد . وقتی صحبت از ونیر ها می شود مد نظر گوینده استفاده از کامپوزیت ها و به صورت مستقیم است و وقتی صحبت از لامینیت ها می کنند ، مد نظرشان استفاده از سرامیک ها است .
برای این که شما دچار سرگردانی نشوید ما هم از همین روش نامگذاری در متن هامون استفاده میکنیم . البته تفاوت ” ونیر “و ” لامینیت “ را قبلا توضیح داده ایم که با کلیک بر روی لینک می توانید ، آن مطلب را بخوانید .

ونیر کامپوزیت

در واقع نام یک تکنیک درمانی است که در دندانپزشکی زیبایی برای زیبایی دندان ها استفاده می شود . دندانپزشک با استفاده از کامپوزیت های زیبایی ، رنگ و فرمی زیبا بر روی دندان های شما ایجاد می نماید .

استفاده از کامپوزیت ها برای زیبایی دندان , مرتب کردن , اصلاح فرم دندان و مواردی از این قبیل موثر است . در بسیاری از موارد برای سفید کردن دندان نیز استفاده از آن تجویز می شود . نکته ای که در این نوع مواد وجود دارد این است که کار با این مواد بسیار سخت می باشد و تخصص دندانپزشک و هنر دست وی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

برتری که این درمان به روش های دیگر دارند این است که دندان ها تراش نمی خورند و آسیبی به مینای دندان وارد نمی شود . ونیر کامپوزیت نمی تواند معجزه کند و در مواردی که چرخش دندان بیش از حد متوسط باشد نیاز به تراش اندکی داریم . البته این موارد شایع نیست . لازم به ذکر است جهت حفظ سلامت لثه ها در دراز مدت ، ونیر کامپوزیت ها برای درمان بهم ریختگی های ساده دندانی مناسب است ولی برای موارد متوسط و بالاتر اصلا توصیه نمی گردد .

تصاویر زیر منتخب طراحی های خط لبخند با ونیرکامپوزیت می باشید که توسط دکتر سهرابی انجام شده است . در این آلبوم خواهید توانست لبخندهای زیبایی را مشاهده کنید که تفاوتش با قبل از درمان در باور نمی گنجد . برای مشاهده آلبوم کامل اینجا را کلیک کنید .

ونیر کامپوزیت فک بالا و برداشتن کامپوزیت های قدیمی

تصویر زیر نمونه ای ونیر کامپوزیتی است که بر روی فک بالا انجام شده است. درمان بیمار با برداشتن کامپوزیت های قدیمی و رفع پوسیدگی ها انجام شده است و با کامپوزیتی با رنگ نسبتا طبیعی برروی دندان قرار گرفته است.

ونیر کامپوزیت فک بالا

ونیر کامپوزیت لایرینگ

تصویر زیر نمونه ای از ونیر کامپوزیت است که به روش لایه ای انجام شده است . این روش به این صورت است که لایه های مجزای کامپوزیتی متناسب ساختار دندان(عاج و مینا) روی دندان قرار می گیرد . تغییرات ایجاد شده در دندان های فرد موجب شده است زیبایی خاصی در لبخند و جذابیت صورت ایشان ایجاد شود .

ونیر کامپوزیت روش لایرینگ

ونیر کامپوزیت دو فک

تصویر زیر نمونه ای از درمان با کامپوزیت ها در دوفک می باشد . با اصلاحات ایجاد شده بر روی لثه و تغییرات ایجاد شده بر روی دندان ها جلوه زیبایی برروی دندان ها ایجاد شده است.

ونیر کامپوزیت دو فک

تغییر شکل و رنگ دندان

تصویر زیر نمونه ای از تصاویر بیماران دکتر سهرابی می باشد که با اجرای بیست واحد ونیر کامپوزیتی روی دندان های فرد لبخند هالیوودی برای دندان ها ایجاد شده است. رنگ دندان در این روش سفید کردن دندان انتخابی می باشد و به انتخاب بیمار است.

ونیر کامپوزیت بیست واحد دندان

ونیر کامپوزیت به روش مستقیم

تصویر زیر نمونه ای دیگر از گالری می باشد که به روش مستقیم انجام شده است. این روش با استفاده از روش استاد علی یزدانی انجام شده است که دلیل انتخاب این روش نامتوازن بودن رنگ دندان با رنگ کل دندان می باشد.

ونیر کامپوزیت دو فک به روش مستقیم

 

 

 

[alert type=”success” title=”لطفا سوالتان را از ما بپرسید ” grey_skin=1 ]هر گونه سوالی پیرامون ونیر کامپوزیت ها را با کلیک بر روی دکمه آبی ” از ما بپرسید” مطرح کنید .[/alert]

[cws_button type=rounded size=large link=/لمینیت-ونیر-کامپوزیت/# ]از ما بپرسید[/cws_button]

 


 

[alert type=”success” title=”بیشتر بدانید” grey_skin=1 ]برای مطالعه مقالات مرتبط با این موضوع روی دکمه های آبی کلیک کنید .[/alert]

[cws_button type=rounded size=small link=/مشاوره-زیبایی/# ]مشاوره زیبایی[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/خدمات-ما/آنالیز-لبخند-زیبا/# ]آنالیز لبخند زیبا[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/خدمات-ما/لامینیت-چیست/# ]لامینیت[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/ونیر-کامپوزیت-چیست-؟/# ]ونیر کامپوزیت چیست؟[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/کامپوزیت-ونیر-دایرکت/# ]دایرکت کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/کامپوزیت-دندان/# ]کامپوزیت دندان[/cws_button]


[cws_button type=rounded size=small link=/ونیر-کامپوزیت/# ]ونیر کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/مقایسه-ونیر-کامپوزیت-با-ونیر-پرسلن/# ]مقایسه سرامیک و کامپوزیت[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/اصلاح-طرح-لبخند/# ]اصلاح طرح لبخند[/cws_button]


[cws_button type=default size=small link=/انواع-لبخند/# ]انواع لبخند[/cws_button] [cws_button type=rounded size=small link=/زیبایی-در-صورت/# ]زیبایی در صورت[/cws_button] [cws_button type=default size=small link=/آیا-ونیر-کامپوزیت-درد-دارد-؟/# ]آیا ونیر کامپوزیت درد دارد ؟[/cws_button]

مطالب مشابه

12 thoughts on “ونیر کامپوزیت

 1. زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر
  من تقریبا یک سال که کامپوزیت کردم جدیدا دوتا از دندون هام درد نامحسوسی دارن عکس opg هم گرفتم مشکلی نبوده میخواستم بپرسم که ممکنه زیر کامپوزیت پوسیدگی ایجاد شده باشه و در عکس معلوم نشه؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام زهرا خانم
   در ونیر کامپوزیت پوسیدگی غیر قابل رویت ، به ندرت اتفاق می افتد . بهتر است عامل درد را در لثه ها یا درد های راجعه جستجو کرد .
   نهایتا نیاز به معاینه حضوری دارید .
   موفق باشید

 2. ناشناس گفت:

  آیا برای ویزیت و طرح درمان باید هزینه داد؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   برای جلسه مشاوره و طرح درمان یک ویزیت دریافت می گردد .

 3. محمودیان گفت:

  سلام وقت بخیر محمودیان هستم میخام بدونم که برای انجام کامپوزیت دندان ها از قبل حتما باید صاف ومرتب شده باشند؟یعنی اورتودنسی شده باشه؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام
   سوال خیلی کلی است و قوانین ونیر بسیار مفصل است و نمی توان با چند جمله ساده به آن وارد شد . فقط میتونم خدمت شما عرض کنم که کامپوزیت جایگزین ارتو دنسی نیست ولی ممکن است بعضی از جابجایی های مختصر را اصلاح کند .
   موفق باشید

 4. Daniyal گفت:

  سلام اقای دکتر .بنده ۸تا از دندان های بالارو کامپوزیت کردم میخواستم بدونم زمانی که نخ دندان میکشم فقط باید بین دندان رو با نخ تمیز کنم یا بایدزیر لثه تا قسمت کامپوزیت رو هم بکشم به دکتر خودم گفتم گفت این کارو نکن تا یکی دوماه آینده لثه میاد تا امتداد کامپوزیت واونجا روپر میکنه ونمیخوادنخ بکشی زیر لثه رو .ولی به نظرشما اون قسمت چطوری تمیز میشه پس ؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام عزیز
   تجسم صحیح مطلبی که گفتید ممکن نیست . اطمینان دارم با جستجو در اینترنت می توانید فیلم های مناسبی جهت صحیح نخ دندان کشیدن پیدا کنید .
   موفق باشید

 5. ناشناس گفت:

  هزینه ونیر کامپوزیت چقد است

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بززگوار
   بدون طرح درمان نمی توان هزینه ای تعیین کرد . حتی و حتی و حتی حدودی
   موفق باشید

 6. mahsa mehrani گفت:

  کامپوزیت بعد چند سال باعث پوسیدگی دندون خودمون میشه؟

  1. دکتر محمد رضا سهرابی گفت:

   سلام بزرگوار
   کامپوزیت عاملی برای ایجاد پوسیدگی نمی باشد و در صورت رعایت کامل بهداشت تا بیش از ده سال نیاز به تعویض نخواهد داشت .
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *