زیبایی

خط لبخند و زیبایی صورت

خط لبخند و زیبایی صورت

بسیاری از افراد برای داشتن لبخند زیبا تلاش می کنند و همواره به دنبال راهکاری برای اصلاح لبخند خود هستند , چرا که می دانند داشتن لبخند زیبا با عث زیبایی صورت می شود . آیا تا به حال به لبخند خود دقت کرده اید و یا لبخند بعضی از افراد را با دقت آنالیز نموده اید ؟ بسیاری از مواقع لبخند زیبا باعث زیبایی چهره فرد می شود و چهره زیبا تری به افراد می بخشد . فاکتور های مهمی در خط لبخند زیبا وجود دارد که شما به راحتی با اعمال این فاکتور ها جذاب تر می شوید و می توانید فرایند اصلاح خط لبخند را به راحتی تجربه کتید . یکی از این فاکتور ها ایجاد تناسب میان دهان و دندان و کل چهره شما می باشد . این تناسب به این معنی است که علاوه بر اینکه دندان های شما سالم باشد از اندازه متناسبی برخوردار باشد و وضعیت دندان ها در کنار رنگ لثه و رنگ دندان ها در کنار یکدیگر ، زیبایی خاصی به چهره شما بدهد . علاوه بر اجزای دهان و دندان تناسب کل صورت و استخوان بندی آن در جذابیت لبخند موثر است .

اصلاح خط لبخند و سالم بودن دندان ها

برای داشتن لبخند زیبا در مرحله اول دندان های شما باید سالم باشد و دارای پوسیدگی نباشد . دندان های شما نباید دچار هیچ پوسیدگی باشد و در صورت داشتن پوسیدگی و خرابی دندانپزشک زیبایی باید موارد فوق را اصلاح کند سپس در راستای اصلاح خط لبخند گام بردارد . در صورتی که خرابی دندان ها به عصب رسیده باشد دندانپزشک باید درمان ریشه را انجام داده و قبل از شروع اصلاح لبخند موارد فوق را اصلاح کرده باشد .

اصلاح خط لبخند و منظم بودن دندان

جهت داشتن لبخندی زیبا ، تقارن و توازن دندان ها بسیار مهم می باشد . فاصله بین دندان های شما باید به صورت استاندارد باشد علاوه بر اینکه اندازه و فرم دندان ها یکی دیگر از فاکتور های منظم بودن دندان های می باشد . دندان های شماباید به طوری مرتب باشد که دندان های راست و چب دارای تقارن نسبی باشند و فاصله دندان های بالا و پایین و نسبت آن ها به درستی رعایت شده باشد . دندان پزشک زیبایی جهت اصلاح خط لبخند شما و با آنالیز دندان ها و خط لبخند می تواند مواردی از جمله ارتودنسی , ونیر کامپوزیت , لامینیت را برحسب نوع دندان های شما و مواردی از جمله زمان و هزینه را برای دندان های شما پیشنهاد کند .

اصلاح خط لبخند و هماهنگی دندان

برای ایجاد خط لبخند زیبا و اصلاح خط لبخند لثه های شما باید از ظاهر متناسبی برخوردار باشند علاوه بر سلامتی لثه های شما, فاصله دندان ها با لثه ها باید مناسب باشد و هنگام لبخند مقدار متناسبی از لثه های شما مشخص باشد. دندان پزشک زیبایی قبل از شروع درمان اصلاح خط لبخند باید عفونت و بیماری های لثه را برطرف کند سپس در راستای اصلاح طرح لبخند گام بردارد.

اصلاح خط لبخند و سفید کردن دندان

دندان پزشک زیبایی پس از اینکه مراحل اشاره شده را اصلاح کرد در راستای تغییر رنگ دندان های در راستای اصلاح خط لبخند زیبا گام بر می دارد. البته در مواقعی ای که دندان های از نظم مناسبی برخوردار باشد دندان پزشک با تغییر رنگ دندان ها فرایند اصلاح خط لبخند را انجام می دهد. رنگ دندان یکی از فاکتور های اساسی در لبخند زیبا می باشد . دندان پزشک زیبایی معمولا با انجام بلچینگ فرایند سفید کردن دندان ها را انجام می دهند . ولی در مواقعی که اصلاح خط لبخند با مواردی چون ونیر کامپوزیت و لامینت انجام می شود نیاز به سفید کردن رنگ دندان با تکنیک بلچینگ نمی باشد . در بسیاری از مواقع با اجرای فرایند بلچینگ روی دندان ها, دندان ها به اندازه کافی سفید نمی شوند و در نتیجه از ونیر کامپوزیت استفاده می شود.

تصویر زیر نمونه ای از ونیر کامپوزیت است که توسط دکتر سهرابی انجام شده است و لبخندی زیبا برای فرد حاصل گشته است. بیمار برای داشتن دندان های زیبا و اصلاح خط لبخند به مطب مراجعه کرده که دارای بی نظمی در دندان ها می باشد و با توجه به انتخاب بیماردرمان فیسینگ یا همان ونیر کامپوزیت رابرای اصلاح خط لبخند انتخاب نمودند.

اصلاح خط لبخند و زیبایی صورت

چگونه خط لبخند خود را اصلاح کنیم ؟

راه کار های زیادی برای اصلاح لبخند وجود دارد که به جنس , شکل ظاهری , نوع دندان و … بستگی دارد بهترین راه برای اصلاح لبخند مشاوره با دندانپزشک زیبایی می باشد چرا که آن ها با توجه به تجربه کاری و عکس های فتوگرافی و با استفاده از تخصص خود دندان ها و خط لبخند شما را آنالیز می کنند و در این راستا گام بر می دارند.

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.